Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Izrael Masada

Dovolená Izrael Masada


Izrael je fascinující zemí, která láká cestovatele různorodostí svých atrakcí a bohatou historií. Jednou z nejstarších a nejzajímavějších lokalit v Izraeli je Masada, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost leží na vyvýšeném skalnatém masivu nad Mrtvým mořem, a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na minulost Izraele.

Historie Masady je plná dramatických událostí a hrdinských příběhů. Pevnost byla založena v době panování krále Heroda Velikého, který chtěl mít pevné útočiště v případě nepokojů. Nicméně, skutečný význam Masady nastal až o několik desetiletí později, kdy se zde odehrála epická bitva mezi židovskými povstalci a římskou armádou.

Po zničení Jeruzaléma Římany v roce 70 n.l. se skupina židovských vzdorovníků uchýlila do pevnosti Masada, která se nachází na samotném vrcholu skalnatého masivu. Židovští bojovníci se zde bránili proti římskému obležení po dobu téměř tří let. Avšak, když se jejich vzdor blížil ke zdrcující porážce, rozhodli se spáchat kolektivní sebevraždu, aby se vyhnuli dopadu do rukou nepřítele. Tato událost je dodnes považována za symbolický výraz židovského hrdinství.

Dnes je Masada významnou turistickou atrakcí Izraele. Navštívte-li toto místo, budete mít příležitost prozkoumat zříceniny pevnosti, která v sobě skrývá různá archeologická naleziště. V pevnosti se nacházejí zbytky paláců, skladišť, vodovodního systému a pohřebiště, které ohromí každého návštěvníka svou historickou hodnotou. Na východní straně Masady se také nachází jedinečné lázně, které sloužily židovské komunitě, a nabízejí úžasný pohled na Mrtvé moře.

Poznání historie Masady však není jedinou atrakcí pro návštěvníky. Mrtvé moře je také důvodem, proč se sem mnoho turistů vypravuje. Svévolná a bohatá mořská voda, která dosahuje extrémně vysokého obsahu soli, umožňuje každému plavat na hladině, aniž by se potopil. Toto jedinečné zážitky z floatování ve slané vodě je jednou z hlavních příčin toho, proč se mnoho návštěvníků rozhodne strávit nějaký čas na plážích Mrtvého moře po návštěvě Masady.

Izrael a jeho atrakce nabízejí nejen historické a kulturní zážitky, ale také úchvatnou přírodu a úžasné moře. Pokud si chcete vychutnat dovolenou plnou zkoumání a odpočinku zároveň, není lepší destinací než Izrael a zejména Masada.


Počasí Izrael Masada


Masada je starobylá pevnost nacházející se na vyvýšeném skalnatém vrcholu v jižním Izraeli. Její historie sahá až do doby Starého zákona, kdy sloužila jako pevnost pro židy během židovského povstání proti Římanům. Kromě svého historického významu je Masada také známá pro své jedinečné počasí, které je specifické pro tento region.

Podnebí v oblasti okolo Masady je typicky suché a horké. V létě se teploty často pohybují kolem 40 °C a déšť je velmi vzácný. Tato extrémní suchost je způsobena polohou Masady v poušti Negev, která se rozkládá v jižním Izraeli.

V zimě se teploty v oblasti Masady výrazně snižují, ale stále zůstávají relativně mírné ve srovnání s jinými částmi světa. Průměrné denní teploty v této době často dosahují 20 °C, zatímco noční teploty se pohybují kolem 10 °C. I během zimy se déšť v Masadě vyskytuje jen velmi zřídka.

Jarní a podzimní měsíce jsou přechodné období, kdy se teploty pohybují mezi letními a zimními extrémy. V těchto měsících může být počasí na Masadě velmi nepředvídatelné a teploty se často mění během dne.

Kromě horka a sucha je Masada také známa svými silnými větry. Skalnatý vrchol, na kterém se pevnost nachází, je často ovlivněn poryvy větru z blízkého Mrtvého moře. Tyto větry mohou být příjemným oživením v horkém létě, ale také mohou vytvářet nepříjemné podmínky pro návštěvníky.

Vzhledem k extrémnímu klimatu jsou návštěvníci Masady povinni si vzít s sebou pitnou vodu a ochranu proti slunci. Při procházení pevnosti je vhodné nosit lehké a prodyšné oblečení, které umožní kůži dýchat a zároveň chránit před slunečním zářením.

I přes své drsné počasí je Masada jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Izraeli. Je to místo, kde si návštěvníci mohou prohlédnout ruiny pevnosti, procházet se po zdejším archeologickém nalezišti a obdivovat úchvatné výhledy na poušť Negev a Mrtvé moře.

Masada je nejen historickou památkou, ale také místem, které nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Bez ohledu na to, jaké bude počasí, návštěva této starobylé pevnosti je nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Izrael Masada


Izrael je fascinující země s bohatou historií a nádhernými památkami. Jedno z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit v Izraeli, je Masada, která se nachází v jižní části země. Tato pevnost se stala symbolem odvahy a odporu a je považována za jednu z nejvýznamnějších historických lokalit v Izraeli.

Masada se nachází na vrcholu plochého a strmého kopce ve vádí Nachal Masada, který je součástí Judské pouště. Pevnost je od roku 2001 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Přístup na vrchol kopce je možný po úpatí pohoří nachal Arugot nebo po lanovce, která byla postavena v roce 1971.

Historie Masady sahá až do 1. století před naším letopočtem, kdy zde Herodes Veliký nechal vystavět luxusní palác. V roce 66-73 n.l. se Masada stala útočištěm pro židy, kteří se vzepřeli římské okupaci. Židovská odbojová skupina, známá jako Sicarii, držela pevnost až do roku 73, kdy se římští vojáci rozhodli pevnost dobýt. Sicarii raději spáchali sebevraždu, než aby se vzdali nepříteli. Jejich burzumělá a odhodlaná obrana Masady se stala symbolem odvahy a nezlomného ducha židovského obyvatelstva.

Když dnes navštívíte Masadu, divíte se tomu, jak se lidé mohli v minulosti vyrovnat se životem na této nepřístupné a nehostinné hoře. Při procházce úzkými chodbami a zříceninami si můžete představit, jak zde žili lidé před tisíci lety. Z paláce si můžete vychutnat úchvatný výhled na poušť a Mrtvé moře, které se nachází v těsné blízkosti.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní v této oblasti a prozkoumávat Masadu a její okolí, máte na výběr mezi různými možnostmi ubytování. V blízkosti Masady najdete několik kempů a středisek, které nabízejí ubytování ve stanech nebo karavanech. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí zažít jedinečný zážitek v přírodě.

Pokud preferujete pohodlnější variantu ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z hotelů v blízkém Eilatu nebo Mrtvém moři. Tato města jsou vzdálena přibližně hodinu jízdy autem od Masady a nabízejí širokou škálu možností ubytování, od luxusních hotelů po levnější varianty.

Masada je jedním z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších míst v Izraeli a je nepochybně jedním z vrcholů vaší cesty po této zemi. Pokud jste milovníkem historie a dobrodružství, Masada je pro vás ideálním místem k návštěvě. Ať už se rozhodnete zůstat na jednu noc nebo několik dní, nebudete litovat návštěvy tohoto fascinujícího místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Masada


1. Co je Masada?

Masada je starověká pevnost v Izraeli, která se nachází na vrcholu skály v poušti Negev poblíž Mrtvého moře.

2. Proč je Masada důležitá?

Masada je důležitá zejména kvůli svému historickému významu. Pevnost byla v minulosti symbolem odporu židovských revolucionářů vůči římské okupaci a byla vyhlášena za svůj hrdinský boj. Dnes je Masada populárním turistickým cílem.

3. Jak se dostat na Masadu?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Masadu, je automobil. Pevnost se nachází asi 60 kilometrů jižně od Jeruzaléma a 20 kilometrů severně od Eilatu. Můžete si také najmout auto nebo si objednat přepravu s místním průvodcem.

4. Kolik stojí vstup na Masadu?

Vstup na Masadu stojí 29 šekelů pro dospělé a 15 šekelů pro děti. Pro studenty a seniory jsou k dispozici slevy.

5. Jak dlouho trvá výstup na Masadu?

Výstup na Masadu může trvat asi půl hodiny až hodinu, záleží na vaší fyzické kondici. Cesta na vrchol je poměrně strmá, ale je to krásná a zajímavá procházka.

6. Co si vzít s sebou na Masadu?

Na Masadu si musíte vzít dostatek pitné vody, sluneční brýle a opalovací krém. Doporučuje se též pohodlná obuv a lehčí oblečení v letním období.

7. Je na Masadě dostatek zákusku a pití?

Na Masadě je k dispozici několik občerstvení a stánků s vodou, osvěžujícími nápoji a zákusky. Nicméně se doporučuje si s sebou přinést dostatek pití a občerstvení.

8. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Masady?

Nejlepší čas na návštěvu Masady jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné. Během letních měsíců mohou být teploty příliš vysoké pro turisty.

9. Je možné na Masadě přenocovat?

Ano, je možné na Masadě přenocovat. Existují zde dvě ubytovací možnosti: stanování nebo pobyt v hotelu. Pro ubytování je nutné rezervovat předem.

10. Co je nejlepší místo na Masadě pro výhled?

Nejlepší místo na Masadě pro výhled je pravděpodobně na vrcholu. Z této výšky je nádherný pohled na okolní krajinu a Mrtvé moře.


Letenka Izrael Masada


Izrael je zeměm bohatou na fascinující historii, nádhernou krajinu a kulturu, která láká návštěvníky z celého světa. Jedním z nejbarevnějších míst, které byste v Izraeli určitě neměli minout, je Masada.

Masada je pustá hora nacházející se nad zapadlým břehem Mrtvého moře. Tento historický komplex byl kdysi postaven v dobách biblických a byl jedním z nejvýznamnějších opevnění v oblasti. Dnes slouží jako národní park a památka UNESCO, která přivádí desítky tisíc návštěvníků každý rok.

Letenky do Izraele jsou snadno k dispozici z mnoha destinací na celém světě, a to včetně měst, jako jsou Tel Aviv, Jeruzalém, Eilat a další. Většina leteckých společností nabízí lety do této země za přijatelné ceny a s různými možnostmi zvolení třídy sedadel a jízdních dokladů.

Při cestě do Izraele se nezapomeňte připravit na tropické podnebí, které ovlivňuje celou zemi v průběhu celého roku. Budete potřebovat vhodné oblečení, obuv a ochranu proti slunci.

Masada se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od Tel Avivu nebo Jeruzaléma. Můžete si zde vypůjčit auto, kterým se snadno dostanete do této oblasti, nebo si můžete najmout průvodce a využít jeho služby při celé vaší cestě.

Masada je jedním z nejvýznamnějších symbolů Izraele a navštěvuje jej každý rok neuvěřitelné množství návštěvníků. Pokud tedy plánujete cestu do této země, nezapomeňte tuto úžasnou destinaci zařadit do svého seznamu míst, která určitě musíte vidět.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách