Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Itálie Matera

Počasí Itálie Matera


Matera je nádherné historické město na jihu Itálie, které je známé svými jeskynními obydlími a kultivovanými vinnými sklepy. Toto město má dlouhou historii a zdejší klima je výjimečné.

Matera leží v regionu Basilicata a má středomořské podnebí. V průběhu roku zde panuje teplé a vlhké klima, s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v lednu je kolem 10 stupňů Celsia a v červenci a srpnu průměrná teplota dosahuje vysokých 30 stupňů Celsia. V Matera je také mnoho slunečných dní, především v letních měsících.

Velkou část ročního srážkového období v Matera představují zimní měsíce. Zhruba od října do března je průměrná srážková úroveň v Matera vysoká, přičemž nejvyšší srážky jsou v listopadu a prosinci. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, je Matera velmi suchá.

Přestože Matera může být horká a suchá, mnoho turistů se rozhodne navštívit město v zimě nebo na jaře, kdy teploty jsou mnohem mírnější. Během těchto měsíců se Matera promění v krásné historické město, které nabízí mnoho atrakcí.

V této oblasti Itálie se také vyskytují bouřky, které mohou být náhlé a velmi intenzivní. Proto je nutné, aby turisté, kteří se rozhodnou navštívit region Basilicata, byli připraveni na toto počasí a měli vždy možnost se schovat v případě bouřky.

Zkrátka, Matera má mnoho co nabídnout turistům v průběhu celého roku, bez ohledu na to, zda se jedná o dlouhodobý pobyt nebo jen o krátkodobou návštěvu. Turisté by se však měli připravit na různorodé počasí, zejména na bouřky v průběhu letních měsíců.


Letenka Itálie Matera


Matera je malebné historické město, které se nachází v jižní části Itálie. Jeho staré město, známé také jako Sassi di Matera, je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených sídel na světě a bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodujete pro letenku do Itálie, návštěva Matera by neměla chybět ve vašem plánu. Tohle neuvěřitelné město nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, s historickými skvosty pocházejícími z různých obdobích. Mnoho budov v Matera je vytesáno přímo do vápencové skály, což dodává tomuto místu neopakovatelnou atmosféru.

Pěší prohlídka Matera vám umožní procházet se úzkými uličkami, které jsou obloženy kamenitými domy a pestrými balkony. Hlavní atrakcí tohoto starobylého centra je katedrála Svatého Kateřiny Alexandrijské, která pochází z 13. století a je složená z různých architektonických slohů.

Další zajímavá místa v Matera jsou například Palazzo Lanfranchi, které je domovem Národního muzea paleolitu, a také Casa Grotta di Vico Solitario, což je tradiční jeskynní dům, který byl restaurován a představuje život v Matera během první poloviny 20. století.

Matera je také známá díky svému filmovému využití. Toto město sloužilo jako kulisa pro mnoho filmů, včetně slavného biblického eposu "Passion of the Christ" režiséra Mela Gibsona.

Kromě historického centra Matera se v okolí nachází také mnoho přírodních krás. Rezervace Parco della Murgia Materana nabízí nádherné výhledy na okolní krajiny a skalní hřiby, které jsou skvělým místem pro výlety a pěší turistiku.

Při plánování cesty do Matera je možné využít letenku do letiště v Bari, které se nachází zhruba 65 kilometrů severně od Matera. Po příletu na letiště je k dispozici mnoho možností, jak se dostat do Matera, včetně veřejné dopravy a pronájmu auta.

Při návštěvě Itálie by neměl chybět výlet do neobvyklé Matera. Toto historické město vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohled do minulosti, který vás uchvátí svou jedinečností a krásou. Využijte letenku do Itálie a dovolte si objevit tuto skrytou perlu.


Dovolená Itálie Matera


Itálie je známá svou bohatou historií, architekturou a úchvatnými scenériemi. Jedním z míst, která si zaslouží vaši pozornost při návštěvě Itálie, je město Matera. Nachází se v jižní části země, v regionu Basilicata, a je známé pro své unikátní jeskynní domy a historický komplex Sassi di Matera.

Matera je jedním z nejstarších obydlených sídel na světě, kde se lidé usídlili již před tisíci lety. Jeho historie sahá až do pravěku, a dnes je považován za kulturní dědictví UNESCO. Jeden z nejcharakterističtějších prvků Matera jsou Sassi, které jsou útesy ve tvaru jeskyň vytesané do kamene. Tyto jeskyně byly původně používány jako příbytky a dnes jsou mnohé z nich přeměněny na hotely, restaurace a obchody.

Při procházce ulicemi Matera je nemožné se nezamilovat do jeho kamenitých útesů a malebných domků. Město je plné úzkých uliček, schodů a malých náměstí, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Prozkoumání Sassi di Matera je jako cesta do minulosti, kdy se lidé živili zemědělstvím a chovem dobytka. Některé jeskynní domy mají i dětské hřiště, kostely a kláštery, které svědčí o bohaté historii a náboženském vlivu ve městě.

Mimo Sassi existuje v Matera také moderní část, která nabízí živou atmosféru s obchody, kavárnami a restauracemi. Jídlo je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít italskou kulturu, a v Matera to není jinak. Město je známé pro své tradiční jídlo, jako je orecchiette (tradiční domácí těstoviny) a chutné pečivo. Restaurace nabízejí také široký výběr vína z regionu Basilicata, které je známé pro své lákavé a kořenité chutě.

Při návštěvě Matera, nezapomeňte navštívit také jeho historické památky. Mezi nejvýznamnější patří katedrála Matera, která se nachází na centrálním náměstí. Tato katedrála je příkladem soudobého středomořského architektonického stylu a nabízí úžasný výhled na celé město. Další významnou atrakcí je hrad trůnu (Castello Tramontano), který se tyčí nad městem a poskytuje nádherný výhled na krajinu Basilicata.

Matera není jen místem bohatým na historii a kulturu, ale také je ideálním výchozím bodem k prozkoumání okolního regionu. V blízkosti se nachází národní park Pollino, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Nachází se zde také řada malebných vesnic a měst, které stojí za návštěvu, jako je Alberobello s jeho tradičními trullovými domy a město Taranto s jeho krásnými plážemi.

Matera je jedním z míst, které stojí za to navštívit při cestě do Itálie. Jeho jedinečná atmosféra, krásné krajiny a bohatá historie nadchnou každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, architektury nebo přírody, Matera vám nabídne něco, co vás očaruje a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Itálie Matera


Matera je krásné historické město v italském regionu Basilicata, které je známé svými jeskynními obydlími, nazývanými Sassi. V posledních letech se stalo stále populárnějším turistickým cílem, což znamená, že nabídka ubytování v Matera se rozšířila. V této článku se podíváme na některé z možností ubytování, které Matera nabízí.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v samotném centru města, je nejlepší volbou ubytování v jednom z historických domů Sassi. Tyto jeskynní domy byly kdysi obývány chudými lidmi a byly v roce 1993 prohlášeny za světové dědictví UNESCO. Dnes jsou mnohé z nich přestavěné na stylové hotely a apartmány, které poskytují jedinečný pohled na město.

Mezi nejlepší hotelové možnosti patří hotel Sant'Angelo, který se nachází v oblasti Sasso Caveoso. Má pohodlné a dobře vybavené pokoje, které jsou navrženy tak, aby se co nejvíce přiblížily původním prostorám. Z barové terasy můžete vychutnat nádherný výhled na stadion Matera a zbytky starověkého města. Další možností je Palazzo Gattini, což je luxusní hotel v renesančním paláci z 15. století. Dvě restaurace hotelu nabízejí místní speciality a zahrada a terasa nabízejí nádherný výhled na město.

Pro ty, kteří hledají více prostoru a soukromí, jsou apartmány v Matera skvělou volbou. Mezi nejlepší patří Casa Diva Suite, která nabízí moderní apartmány v srdci města. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, pračkou a TV s plochou obrazovkou. Dům Santo Stefano Residence je další možností. Nachází se v salernské ulici v Sasso Barisano a nabízí krásné apartmány s výhledem na město.

Kromě Sassi nabízí Matera také mnoho dalších možností ubytování. Existuje mnoho hotelů a apartmánů v okolních vesnicích, jako je například Bernalda, která se nachází asi 20 minut jízdy autem od Matera. Zde si můžete užít klidné a malebné prostředí, ale stále zůstat v blízkosti města.

Celkově lze říci, že Matera nabízí mnoho různých možností ubytování pro každého turistu. Přestože jeskynní domy Sassi jsou určitě nejzajímavější možností, existují i jiné možnosti pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti města, ale mimo toto centrum. Bez ohledu na to, kterou volbu zvolíte, je toto historické město plné krásy a kouzla, které určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Matera


1. Jak se dostanu do Matera?
Odpověď: Z řady italských měst je možné dojet do Matera autobusem nebo vlakem. Nejbližším mezinárodním letištěm je v Bari, odkud je možné pokračovat autobusem nebo vlakem do Matera.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Matera?
Odpověď: Cesta z Bari do Matera trvá přibližně hodinu vlakem nebo autobusem.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Matera?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Matera je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je příjemné počasí a nejsou moc velké davové špičky.

4. Kolik stojí vstupenka do Sassi di Matera?
Odpověď: Vstup do historického středu Matera, známého jako Sassi di Matera, je volný. Navštívit můžete uličky, kostely a další památky zdarma.

5. Existují v Matera omezení pro automobily?
Odpověď: Ano, historické jádro Matera je pěší zónou, tudíž je návštěvníkům zakázán vjezd autem. Doporučuje se parkování mimo centrum a pak pokračování pěšky.

6. Jakými jazyky se mluví v Matera?
Odpověď: V Matera se mluví převážně italsky. V turisticky exponovaných oblastech můžete očekávat komunikaci také anglicky.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Matera?
Odpověď: Prohlídka Matera může trvat různě dlouho v závislosti na vašich zájmech a čase, který máte k dispozici. Pokud chcete jen projít historickým jádrem, můžete to udělat během několika hodin. Prohlídka kostelů a dalších památek si však může vyžádat více času.

8. Co vidět v Matera mimo historické jádro?
Odpověď: Mimo historické jádro Matera stojí za návštěvu například hřbitov Rimski Sassi, kde jsou vytesány hrobky do skal, nebo starobylá jeskynní sídla ve venkovských oblastech.

9. Jsou v Matera restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Matera najdete velký počet restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat typické jihoitalské speciality.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Matera?
Odpověď: Z Matera můžete podniknout výlet do přírodního parku Alta Murgia nebo navštívit další historická města v blízkém okolí, jako je například Alberobello se známými Trulli domky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách