Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Itálie Capri

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Capri


1) Jak se dostanu na Capri?
- Nejlepší způsob je lodí ze Sorrenta, Neapole nebo Salerna. Také je možné využít helikoptéru z Neapole.

2) Jaké jsou nejlepší pláže na Capri?
- Nejoblíbenějšími plážemi jsou Marina Piccola, Faraglioni a Marina Grande.

3) Má Capri vlastní letiště?
- Ne, Capri nemá vlastní letiště. Nejbližší letiště jsou v Neapoli a Salernu.

4) Kde se dá na Capri nejlépe nakupovat?
- Na Capri se dá nakupovat v oblasti Via Camerelle, kde najdete spoustu butiků s luxusním zbožím.

5) Co stojí za to vidět na Capri?
- Mezi nejlepší atrakce patří Modrá jeskyně, Villa San Michele, Faraglioni skály a Anacapri.

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Capri?
- Nejlepší doba na návštěvu Capri je od května do září, kdy je teplé počasí a krásné slunce.

7) Jaká je jídlo na Capri?
- Nejtypičtější jídla na Capri jsou caprese salát, ravioli caprese a limoncello.

8) Má Capri nějaké muzea?
- Ano, na Capri najdete muzeum Axel Munthe a regionální muzeum Campania.

9) Jaké jsou nejlepší aktivity na Capri?
- Nejlepší aktivity na Capri jsou prohlídka Modré jeskyně, pěší turistika po ostrově a plážování na Marina Piccola.

10) Musím mít vstupenku předem zakoupenou na Modrou jeskyni?
- Doporučuje se vstupenku si předem zakoupit online, nebo ji zakoupit v místě s předstihem, protože bývá velmi rušno a vstupenky se rychle vyprodávají.


Počasí Itálie Capri


Capri, kterou často nazývají "perla Tyrhénského moře", je překrásný ostrov ležící v Neapolském zálivu na jižním pobřeží Itálie. Pokud se chystáte na dovolenou na tomto oceánském ráji, určitě byste měli znát aktuální počasí, abyste se na svůj pobyt mohli připravit.

Capri má typické středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty. Pokud se jedná o nejlepší období pro návštěvu tohoto ostrova, pak jsou to bezesporu měsíce květen až říjen. V těchto měsících můžete očekávat teplé a slunečné počasí s teplotami mezi 25-30°C.

Jaro (březen až květen) je rovněž dobrým obdobím pro návštěvu Capri. Teploty jsou příjemné, kvetou květiny a celý ostrov doslova rozkvétá. V dubnu a květnu se rozpouštějí ledovce a budete moci obdivovat krásné vodopády.

Ještě příjemnější počasí na Capri je v létě, kdy teploty stoupají k 30°C a moře nabývá teploty kolem 25-27°C. To je ideální doba na relaxaci na pláži a koupání v tyrhénském moři. Nezapomeňte si však přinést opalovací krém, protože slunce je na ostrově velmi silné.

Přelicnováno do podzimu (říjen a listopad), teploty začnou klesat, ale stále je možné zažít velmi příjemné a slunečné dny. Deště jsou v těchto měsících častější, proto byste měli zabalit s sebou i něco na ochranu před možnými srážkami.

Zima (prosinec až únor) je na Capri spíše klidná a chladná. Teploty se pohybují mezi 8-15°C a je také deštivější období. Avšak, pokud preferujete menší turistický ruch, zima může být skvělou dobou pro návštěvu Capri.

V každém případě, nezapomeňte se vždy před cestou podívat na předpověď počasí, protože počasí se může rychle změnit. Navíc, pokud se plánujete vydat na výlety na pobřeží nebo na výšlapy do vnitrozemí, je dobré být připraven na různé klimatické podmínky.

Capri je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii a jeho počasí vám pomůže udělat z vaší cesty nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit tento ostrov v horkých letních měsících, nebo v klidnější zimní sezóně, Capri vás vždy přivítá svým kouzlem a jedinečným přírodním krásami.


Dovolená Itálie Capri


Itálie je oblíbenou destinací pro miliony turistů z celého světa a jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Capri.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, nedaleko Neapole. Je to malý, ale okouzlující ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, malebné uličky, luxusní hotely, pláže, modrou jeskyni a mnoho dalších zajímavostí.

Jedním z nejpopulárnějších míst na Capri je městečko Capri, které je světově proslulé svými exkluzivními obchody, butiky a luxusními hotely. Na procházce úzkými uličkami si můžete vychutnat atmosféru tohoto malebného místa, stavit se do místních kaváren a ochutnat místní speciality.

Další zajímavou atrakcí na ostrově je Villa Jovis, bývalý palác římského císaře Tiberia, který zde strávil poslední léta svého života. Tato impozantní stavba nabízí úchvatný výhled na Tyrhénské moře a okolní krajinu.

Ostrov Capri je také známý svou přírodní krásou. Nachází se zde například Faračellova stezka, což je náročná turistická trasa, která vede podél útesů a nabízí nezapomenutelné výhledy na moře. Další přírodní atrakcí je modrá jeskyně, která je nejznámější jeskyní na ostrově. Vstoupit do ní můžete pouze na malé loďce a za určitých povětrnostních podmínek. Vnitřek jeskyně je osvětlený modrým světlem, což vytváří magickou atmosféru.

Pokud rádi relaxujete na pláži, Capri vám nabízí několik skvělých možností. Nejznámější je Marina Piccola, což je oblíbená pláž, která je obklopená útesy a šťavnatou vegetací. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Marina Grande a Bagni di Tiberio.

Kulturní nabídku ostrova Capri doplňuje mnoho festivalů a akcí, které se zde konají během roku. Nejvýznamnější z nich je Capri Hollywood International Film Festival, který přitahuje mnoho známých tváří z filmového průmyslu.

Dovolená na ostrově Capri je zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Buďte připraveni na krásné výhledy, lahodnou místní kuchyni a jedinečnou atmosféru, kterou tento ostrov nabízí. Nechte se unést jeho kouzlem a užijte si skvělou dovolenou v Itálii.


Ubytování Itálie Capri


Capri je italský ostrov a oblíbená turistická destinace, která se nachází v Tyrhénském moři, asi 20 kilometrů od Neapole. Je to krásné místo s nádherným výhledem na okolní modré moře a čerstvou italskou kuchyní.

Když hledáte ubytování na Capri, existuje několik možností - od luxusních hotelů a vil až po levnější apartmány a hostely. Všechna ubytování na Capri nabízejí nádherný výhled a snadný přístup k místním atrakcím.

Luxusní hotely jsou populární mezi turisty, kteří chtějí prožít skutečně luxusní dovolenou. Existuje několik oblíbených hotelů, které nabízejí nádherný výhled na moře, bazény, spa a vynikající restaurace. Pokud se chcete rozmazlovat a vychutnat si luxusní pobyt, mohou být hotely jako JK Place Capri, La Scalinatella Capri a Hotel Punta Tragara dobrou volbou.

Pokud hledáte něco levnějšího, hostely a apartmány jsou také k dispozici. Hostely jako Capri Time nabízejí ubytování v centru Capri za dostupnou cenu. Pokud preferujete vlastní kuchyni a máte rádi svobodu, mohou apartmány jako Casa Maja a Villa Helios být dobrými volbami.

V každém případě ale vždy oceníte skvělou lokalitu. Capri je malý ostrov, takže neexistuje žádný špatný výhled na moře a budete mít jednoduchý přístup ke všem místním atrakcím. Mezi nejlepší atrakce na ostrově patří Marina Piccola, Faraglioni a modrá Jeskyně.

Capri je také vynikající destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat oblast a těšit se z krásné italské krajiny. Existuje několik pěších tras a vyhlídkových bodů, které nabízejí skvělý výhled na celý ostrov a okolí.

Kromě ubytování a atrakcí nabízí Capri také krásnou italskou kuchyni. Většina restaurací a kaváren na ostrově nabízí čerstvé mořské plody, italské těstoviny a další pochoutky. Vzhledem k tomu, že na ostrově je mnoho turistů, jsou ceny v restauracích většinou vyšší než na pevninské části Itálie. Přesto si ale nemůžete nechat ujít ochutnávku nejlepší italské pizzy a těstovin.

V závěru, pobyt na Capri určitě stojí za to. Je to krásné místo, které nabízí nádherné výhledy, skvělé atrakce, skvělou italskou kuchyni a mnoho možností pro ubytování. Bez ohledu na to, jaký typ cestovatele jste, Capri bude pro Vás skvělým místem pro dovolenou.


Letenka Itálie Capri


Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou plnou slunce, moře a úchvatných výhledů, italský ostrov Capri by mohl být vaší ideální volbou. Tato malebná pevninská oblast se nachází na jihozápadě Itálie a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Abyste si mohli užít všechny krásy Capri, najděte si letenku právě sem.

Capri si získává srdce turistů svou nádhernou přírodou, krásným mořem a útesy, a také svými slavnými modrými jeskyněmi. Modré jeskyně jsou možná nejznámější atrakcí ostrova a jednoznačně stojí za návštěvu. Průvodce vás poveze na malém člunu do této kouzelné jeskyně, kde světlo procházející skrz skalní otvor způsobuje, že se voda zbarví v intenzivní modrou barvu. Je to opravdu kouzelné a okouzlující.

Dalšími zajímavými místy na Capri je Grotta Azzurra, což je další jeskyně světoznámá díky svým azurově modrým vodám. Když budete projíždět kolem, budete ohromeni krásou tohoto přírodního fenoménu.

Capri také nabízí několik pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující vodu. Možná nejznámější pláží je Faraglioni, kde můžete vidět ikonické skalní útvary z několika různých úhlů. Když se ocitnete na pláži, nezapomeňte se potápět a zkoumat úžasný podvodní svět.

Chcete-li se podívat na výhledy, Capri nabízí úchvatný přístav Marina Grande, odkud se můžete vydat na turistický výlet. Z vrcholu nebo z vlastního nedávného vzniku lanovkou vyhlížet na krásné město Anacapri a také na slavný Monte Solaro. Je to nejvyšší bod ostrova a nabízí úžasné panoramatické výhledy na celý Capri.

Ve městě samotném najdete také spoustu bohatých obchodů, útulných kaváren a luxusních restaurací. Mezi jídly, které byste měli zkusit, patří slavná caprese salát a také limoncello, které je místní specialitou.

Abyste se dostali na Capri, je nejlepší najít letenku na italské letiště Neapol, které je nejbližší letiště s přímými spoji do ostatních evropských měst. Z letiště Neapol pak můžete pokračovat trajektem, který vás bude převážet přes Středozemní moře přímo na Capri.

Celkově vzato, ostrov Capri je jedinečným krásným místem, které byste neměli vynechat při plánování dovolené v Itálii. Nesčetné přírodní krásy a atrakce na ostrově budou zárukou toho, že opustíte Capri se vzpomínkami na život. Takže neváhejte a objednejte si letenku na Capri ještě dnes!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách