Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Island Landmannalaugar

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Landmannalaugar


1) Jak se dostanu do Landmannalaugar?

Existuje několik možností, jak se dostat do Landmannalaugar. Nejpohodlnější způsob je pořídit si 4x4 vozidlo a řídit se dobře označenými cestami. Existuje také možnost využití kyvadlové dopravy, která je dostupná v letním období. Další možností je zapojit se do organizovaného výletu s průvodcem.

2) Jak dlouho trvá cesta do Landmannalaugar?

Doba cesty závisí na počátečním bodu vaší cesty a na zvolené trase. Pokud se rozhodnete pro vlastní dopravu, cesta může trvat přibližně 3-4 hodiny z Reykjavíku. Pokud se rozhodnete využít kyvadlovou dopravu, doba cesty se může lišit v závislosti na zvoleném spoji.

3) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Landmannalaugar?

Nejlepší doba k návštěvě Landmannalaugar je od června do srpna, kdy je počasí nejteplejší a cesty jsou většinou bez sněhu. I když může být v těchto měsících rušno, je to nejlepší období pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní přírody.

4) Lze v Landmannalaugar kempovat?

Ano, v Landmannalaugar je k dispozici kemp, kde si můžete postavit stan. Kemp je dobře vybaven základními zařízeními jako jsou toalety a umývárny. Je však důležité si předem ověřit provozní dobu kempu, protože v některých obdobích je zavřený.

5) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Landmannalaugar?

Hlavní turistické atrakce v Landmannalaugar zahrnují termální prameny, sopky, horské jezera a malebné pěší stezky. Oblast je také oblíbená pro pitoreskní výhledy na okolní krajinu a možnosti fotografického focení.

6) Je nutná nějaká speciální výbava při návštěvě Landmannalaugar?

Při návštěvě Landmannalaugar je vhodné mít pevnou obuv, teplé a větruvzdorné oblečení, pláštěnku, baterku, jídlo a dostatek vody. Doporučuje se také mít s sebou mapu a kompas, protože v oblasti může být omezený signál mobilních telefonů.

7) Jaké jsou možnosti stravování v Landmannalaugar?

V Landmannalaugar je k dispozici menší kavárna, která poskytuje jednoduché občerstvení a teplé nápoje. Je však důležité si přinést dostatečnou zásobu jídla a vody, zejména pokud plánujete delší výlety v okolí.

8) Když se dostavím do Landmannalaugar, kde si mohu najít informace o okolních pěších trasách?

V Landmannalaugar je informační centrum, kde najdete mapy, informace o trasách, aktuální podmínky cest a další užitečné informace. Můžete se také poradit s místními turistickými informačními centry nebo se spojit s organizovanými výlety, které poskytují průvodce.


Dovolená Island Landmannalaugar


Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací na světě. Je to země sopek, ledovců, geotermálních pramenů a nádherné přírody. Mezi mnoha atraktivitami, které si Island nabízí, se nachází také překrásná oblast nazvaná Landmannalaugar.

Landmannalaugar je geotermální oblast uprostřed islandské vysočiny, která se nachází mezi ledovcem Mýrdalsjökull a sopkou Hekla. Je to jedno z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších turistických cílů na Islandu. Oblast se vyznačuje nádhernými krajinnými scenériemi, neuvěřitelnými barevnými kontrasty a teplými prameny, které lákají návštěvníky k relaxaci.

Pro cestovatele, kteří se chtějí vydat do této krásné oblasti, je nejlepší volbou letní dovolená. Během léta můžete očekávat příjemné teploty a delší dny, které vám umožní strávit více času venku a objevovat okolní krajinu. Kromě toho, díky letním teplotám v oblasti, budete mít také možnost si užít teplé koupele ve slavných geotermálních pramenech. Tyto prameny jsou v oblasti hojně rozšířené a poskytují nejen relaxaci, ale také osvěžení po dlouhé túře.

Základem každého výletu do Landmannalaugaru je pěší turistika. Existuje zde mnoho turistických tras, které vám umožní objevovat nádhernou krajinu. Jedna z nejoblíbenějších tras je Laugavegur, která je považována za jednu z nejkrásnějších turistických tras na světě. Trasa trvá přibližně 4 až 5 dní a vedete vás přes různé přírodní útvary, včetně sopek, řek, ledovců a vodopádů. Během této cesty budete obdivovat úchvatné výhledy na okolní krajinu a mít možnost spatřit místní flóru a faunu.

Dalším oblíbeným turistickým cílem je sopka Brennisteinsalda, což znamená "barevná hora". Tato sopka má různé vrstvy země v neobvyklých odstínech barev, které tvoří úchvatný pohled. Pokud jste fotografování nebo milovník přírody, Brennisteinsalda je ideálním místem pro vás.

Landmannalaugar je také výchozím bodem pro některé další zajímavé výlety v oblasti. Například můžete navštívit ledovec Mýrdalsjökull, který je známý svou velikostí a ledovými jeskyněmi. Další možnosti zahrnují návštěvu vodopádu Hjalparfoss, který se nachází nedaleko Landmannalaugar, azkartování si času na rybolov na blízkém jezeře


Ubytování Island Landmannalaugar


Islandská oblast Landmannalaugar je známá svou nádhernou krajinou a je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Je to místo, které si získává srdce návštěvníků svými pestrobarevnými horami, termálními prameny a jedinečnými sopekmi. Pokud hledáte ubytování v tomto okouzlujícím regionu, máte na výběr několik možností, které vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou.

První možností ubytování v Landmannalaugaru je táboření. V oblasti je k dispozici několik tábořišť, která nabízejí jednoduché vybavení pro táboření ve volné přírodě. Můžete si tu postavit svůj stan a vychutnat si krásu okolní krajiny. Tábořiště jsou obvykle vybavena základními zařízeními, jako jsou toalety a vodojemy, ale musíte si sami zajistit veškeré potřebné vybavení a jídlo.

Další možností je pronájem chatky. V Landmannalaugaru se nachází několik chatových osad, které nabízejí pohodlné ubytování v blízkosti termálních pramenů a turistických tras. Chata je ideální volbou pro ty, kteří preferují pohodlí a solidní vybavení. V chatkách obvykle najdete plně vybavenou kuchyň, ložnice, sprchu a toaletu. Mějte však na paměti, že tyto chaty jsou velmi oblíbené a reservace byste měli provádět v dostatečném předstihu.

Alternativou k táboření a pronájmu chaty je také ubytování v horském útulku. V Landmannalaugaru se nachází několik horských útulků, které slouží jako základna pro pěší turistiku a přenocování ve vysokohorském prostředí. Tyto útulky nabízejí jednoduché spaní v kolektivních místnostech a základní vybavení. Horské útulky jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství ve volné přírodě, ale nemají zájem o táboření.

Je důležité mít na paměti, že Landmannalaugar není dostupný po celý rok, zvláště pro vozidla bez pohonu všech kol. Silnice sem jsou často zavřené kvůli sněhovým vánicím a nebezpečným povětrnostním podmínkám. Nejběžnější doba k návštěvě této oblasti je v letních měsících, obvykle mezi červencem a zářím.

Pro milovníky přírodních krás a outdoorových aktivit je ubytování v Landmannalaugaru skvělou volbou. Bez ohledu na to, zda si vyberete táboření, chatku nebo horský útulek, jste vždy blízko jedinečné přírody a úžasných pohledů. Užijte si toto kouzelné místo a zanechte si v srdci nezapomenutelnou vzpomínku.


Letenka Island Landmannalaugar


Představte si obrovskou paletu barev a kontrastů, kde se setkáte s nádhernými sopkami, bublajícími gejzíry, ledovými lagunami a ohromujícími pastvinami. Toto vše můžete zažít v jedinečném krajině ostrova Island v oblasti Landmannalaugar. A jak se tam nejrychleji dostat? Samozřejmě s letenkou Island Landmannalaugar!

Letenka Island Landmannalaugar vás zavede do oblasti středního Islandu, kde se setkáte s unikátní krajinnou krásou, která vás ohromí svými výhledy. Landmannalaugar leží v opuštěné části Islandu, kde se nachází oblast přírodních kráterů, mrazivých řek a geotermálních pramenů – dokonce tady najdete i bazén, kde se můžete zahřát v teplých pramenech uprostřed sněhu a ledu.

A jak získat letenku do kouzelné oblasti Landmannalaugar? Letenky můžete hledat on-line, ať už přímo na stránkách leteckých společností nebo u cestovních kanceláří. Všechny lety jsou přímé, ať už z hlavního města Reykjavíku nebo z dalších měst v Islandu. Letení do Landmannalaugar z Reykjavíku má trvání pouhých 35 minut, což je velmi rychlá a efektivní cesta.

Doporučujeme si dopředu zajistit letenky, nejlépe v období duben až září, kdy je letový provoz do Landmannalaugar nejprůběžnější. Pokud máte rádi dobrodružství a chcete si užít opravdové islandské kouzlo, můžete zkusit i let s malým letounem nebo helikoptérou, díky kterým uvidíte velmi vysoké hory a zasněžené vrcholy z úplně jiného úhlu. Cena letenky se pohybuje okolo 120-150 eur za osobu a záleží na termínu, ve kterém cestujete.

Island je země, která vám vždy nabídne něco nového a všechny vaše smysly tady budou kmitat na vysokých obrátkách. Pokud hledáte výlet, který vás okamžitě pohltí a vezme vás na cestu za neuvěřitelným dobrodružstvím, pak si neváhejte zakoupit letenku Island Landmannalaugar. Připravte se na nádherná západa slunce a křišťálová jezera, výhledy na neuvěřitelné sopky, ohromující horské masivy a vše, co nabízí Island. Půjdete na cestu, po které se budete rádi vracet znovu a znovu.


Počasí Island Landmannalaugar


Landmannalaugar, oprávněně nazývaný jako "jedno z nejkrásnějších míst na Islandu", je oblast překypující přírodními zázraky. Tato malebná lokalita se nachází ve středojižní části ostrova, ukrytá v pohoří na východ od sopky Hekla. Je to jedno z nejpřitažlivějších míst pro turisty a milovníky přírody, kteří hledají neopakovatelnou kombinaci barev, geotermálních podivů a fantastických krajin.

Pokud existuje jedna věc, která dělá Landmannalaugar tak zajímavým, je to jeho unikátní a proměnlivé počasí. Ostrov Island je známý svými extrémními podmínkami a Landmannalaugar není výjimkou. Skalnaté hřebeny, husté porosty, roztomilé malé jezírka a lávová pole tvoří kulisy, které jsou neustále ovlivněny různými meteorologickými jevy.

Jelikož se nachází ve vnitrozemí, načerpává Landmannalaugar vlastní mikroklima. Může tu být slunečno a teplé dopoledne, s modrou oblohou a jasným sluncem, ale během krátké chvíle se mohou rychle objevit bouřky s déštěm nebo dokonce sněhem. Nejlepším popisem tohoto počasí by bylo "čtyři roční období za jeden den".

Doporučuje se, abyste si během cesty do Landmannalaugar připravili dostatečně vrstvené oblečení. I když je léto a zdá se, že je slunečno a teplé, mohou přijít náhlé změny v počasí. Nezapomeňte si vzít nepromokavou bundu, protilátky proti větru a dobře se obouvající boty.

Pokud se však necháte překvapit a nepředvídatelnost počasí je pro vás součástí dobrodružství, Landmannalaugar vám nabídne nepopsatelně krásné scenérie bez ohledu na atmosférické podmínky. Zimu, kdy je krajina pokryta sněhem, lze nalézt na začátku června, zatímco v létě vytváří rozpálené sopky ohromující kontrast s ledovými poli.

Procházka po Landmannalaugar poskytuje okouzlující pohledy na okolní sopky, strmé hory a různé vodopády. Když se v nich odráží slunce, vytváří to fantastické duhové odlesky a připomíná nám, jak krásná je příroda. Lidé, kteří si zde vyberou některou z turistických tras, jsou odměněni drsnou krásou pohledu na krajinu a snadno se zamilují do této jedinečné oblasti.

Landmannalaugar je tak i díky svému překvapivému počasí jednou z nejvíce atraktivních destinací na Islandu. Je to místo, které nutí cestovatele opět se vrátit a zažít jinou tvář této fantastické krajiny v jinou roční dobu. Pokud hledáte kombinaci dramatických hor, zelených údolí a malých jezer s krásnou křišťálovou vodou, Landmannalaugar je pro vás tou správnou volbou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách