Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Island Hraunfossar

Ubytování Island Hraunfossar


Island, země ledovců a sopky, skrývá mnoho přírodních krás. Jednou z nich je i vodopád Hraunfossar. A pokud vás sem přivádí zájem o jeho krásy, určitě stojí zato se zde ubytovat.

Většina turistů si vybere ubytování v nejbližším městě Borgarnes. Zde najdete širokou paletu možností od hotelů, až po apartmány a hostely. Pokud si chcete zážitek vyzkoušet v místě samotném, najdete zde kempy a chatky turistického domu, kde můžete přespávat.

Pokud se ale chcete přiblížit k přírodě a zůstat v klidném prostředí, můžete se ubytovat v některém z nedalekých statečkých domů. Tyto domy pocházejí z 19. století a dnes slouží turistům jako ubytování. Jsou plně vybavené a nabízejí pokojný pobyt v srdci přírody. Dům ve vesnici Sælingsdalur stojí přímo na břehu řeky, ve které se vodopád Hraunfossar vlévá. Výhled z okna pak nabízí nádherný pohled na zelené údolí a krásné vodopády.

Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, přímo u vodopádu Hraunfossar najdete dvě služby ubytování. První z nich je kemp, který se nachází hned vedle parkoviště. Nabízí naprosté základy pro stanování, vysušení oblečení a snídani z místních potravin. Vedle kempu se pak nachází progresivní turistický komplex, kde si můžete pronajmout chatky a domy. Vše je zde plně vybavené a k dispozici je i sauna, kterou můžete využít po náročném dni stráveném v přírodě.

Návštěva vodopádu Hraunfossar je velice oblíbená a ubytování v jeho okolí vám nabídne jedinečné zážitky a příjemné prostředí. Vybrat si však musíte sami podle svých priorit a požadavků. Pokud máte rádi klid a soukromí, raději se rozhodněte pro statečeký dům, pokud potřebujete vybavení a servis, vyberte si některý z měst v okolí. Pokud si však nevíte rady, neváhejte a zkuste si ubytování v přírodě. Island je totiž země s velice čistým ovzduším, takže pro kvalitní spánek a odpočinek určitě neurazí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


1. Co je to Island Hraunfossar?
Island Hraunfossar je přírodní památka na Islandu, která se nachází na západě ostrova. Skládá se z řady vodopádů, které vytékají z podzemního pramene hluboko pod sopečnou plochou.

2. Jak se dostat k Islandu Hraunfossar?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Islandu Hraunfossar, je cestovat autem z Reykjavíku po silnici číslo 1 směrem na sever. Trajekt nebo vnitrostátní lety jsou také možností, ale poté je třeba najmout si auto nebo využít autobusovou službu.

3. Kolik stojí vstup na Island Hraunfossar?
Vstup na Island Hraunfossar je zdarma. Není zde žádný vstupní poplatek nebo vstupní poplatek.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Islandu Hraunfossar?
Délka prohlídky Islandu Hraunfossar závisí na tom, kolik času chcete strávit obdivováním vodopádů a prozkoumáním okolního krajinného typu. Obvykle se však prohlídka dá zvládnout za 1-2 hodiny.

5. Existují v blízkosti Islandu Hraunfossar nějaké další zajímavosti?
Ano, v blízkosti Islandu Hraunfossar se nachází několik dalších zajímavostí. Mezi ně patří například vodopád Barnafoss, který se nachází nedaleko odtud, a také jeskyně Surtshellir, která je jednou z nejdelších sopečných jeskyní na Islandu.

6. Je možné koupat se v okolí Islandu Hraunfossar?
Koupání v okolí Islandu Hraunfossar není typicky obvyklé, protože voda je obvykle chladná a proudí rychle. Nicméně, nedaleko se nachází několik horkých pramenů a přírodních bazénů, jako je například Deildartunguhver, kde je možné se koupat.

7. Můžu se na Islandu Hraunfossar ubytovat?
V blízkosti Islandu Hraunfossar se nachází několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Je vhodné si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je na ostrově turisticky rušněji.


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar: Užijte si krásu islandské přírody

Island Hraunfossar je jednou z nádherných přírodních zajímavostí, kterou byste neměli při vaší cestě po Islandu vynechat. Tento krásný vodopád se nachází na řece Hvítá, v blízkosti města Borgarnes. Hraunfossar je způsoben skoro naprosto neobyčejným přírodním jevem, kterým jsou podzemní prameny, které vytékají z lávy. Tyto prameny jsou velice chladné a tak se stékají po kamení do řeky Hvítá, která získává naprosto báječnou modro-zelenou barvu.

Hraunfossar znamená v islandskej řeči "lávové vodopády". Tyto vodopády dosahují výšky až několika metrů a jejich šířka se pohybuje okolo sta metrů. Pohled na tuto přírodní památku je naprosto senzační a nezapomenutelný, můžete se zde užít naprosto malebnou atmosféru. Okolní krajina, kterou tvoří sopky, ledovce, gejzíry a nejen to, zde dokonale připomínají, jak krásná a dokonalá může být příroda v čistotě a divokosti.

Jestliže přijedete autem, můžete zaparkovat zdarma na parkovišti, kde je zřízená i informační kancelář, kde můžete dostat informace o okolí a také o dalších přírodních zajímavostech. Z parkoviště se musíte projít asi deset minut vzhůru po místním slavném turistickém chodníku, který je dobře značený a velice snadno najdete. V létě jsou zde ještě mnoho dalších aktivit a vy si můžete užít například jízdu na koni nebo lanovkou, nebo si posedět v kavárně přímo u řeky. Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar v zimě, nevynechejte na sebe dobré, teplé oblečení a boty. Celé místo totiž vypadá naprosto magicky po sněhové vánici, kterou zde můžete zažít.

A jak se dostat na Island? Nejlepší možností jsou letecké společnosti, které létají z velké řady evropských i amerických měst, přímé lety pak většinou směřují do hlavního města Reykjavíku. Cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně a předpokládané poptávce.

Můžeme tedy s klidným svědomím říci, že Island Hraunfossar je nádhernou a divokou přírodní památkou, kterou zkrátka musíte při své cestě po Islandu vidět. Snadno dostupná, nabízí zážitky pro každého a jeho kouzlo vás jistě okouzlí jako u mnoha jiných podobných míst na Islandu.


Dovolená Island Hraunfossar


Island je země plná nádherných přírodních krás, a jedním z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, je Hraunfossar. Tato jedinečná přírodní atrakce se nachází na západě Islandu a nabízí neuvěřitelné výhledy na vodopády.

Hraunfossar je soubor více než 30 vodopádů, které se rozprostírají na délce přibližně 900 metrů. Co je však unikátní na těchto vodopádech, je jejich zdroj. Voda nevychází z řeky, ale způsobem, který je pro Island charakteristický - vytéká z podzemního lávového pole Hraunfossar. Tento jev dává vodopádům neobyčejně malebný a téměř kouzelný vzhled.

Jeden z největších vodopádů v oblasti je Barnafoss, který se nachází nedaleko Hraunfossar. Barnafoss je známý svými tmavými, téměř černými skalami a silným proudem vody, který teče mezi nimi. Jako by se voda propadala přímo do hlubin země. Okolní krajina je obklopena zelenými travnatými pláními a horskými špičkami, což dává Hraunfossar a Barnafoss neuvěřitelně malebnou atmosféru.

Návštěva Hraunfossar je neopakovatelným zážitkem. Můžete procházet malebnými stezkami a obdivovat vodopády z různých úhlů a perspektiv. Pokud jste milovníci fotografování, budete mít příležitost zachytit neuvěřitelně krásné fotografie přírody. Každý vodopád má svůj vlastní charakter a jedinečnou atmosféru, která jej odlišuje od ostatních.

Navštívit Hraunfossar je také skvělou příležitostí pro milovníky dobrodružství. Můžete si zapůjčit kajak a prozkoumat okolní jezera, nebo se připojit k vodopády a vychutnat si osvěžující sprchu. Nebo si můžete vzít piknikový koš a posedět na okraji vody s výhledem na vodopády.

Kromě Hraunfossar je v okolí mnoho dalších přírodních památek, které si můžete prohlédnout. Patří sem například Jeskyně Vílího království nebo pevnost Borgarfjörður. A pokud nechcete jít na dovolenou bez kultur, můžete navštívit některé historické památky, jako je starobylá vesnice Reykholt, kde žil slavný středověký básník a historik Snorri Sturluson.

Pokud plánujete dovolenou na Islandu, nezapomeňte zařadit Hraunfossar na seznam míst, které chcete navštívit. Budete ohromeni jeho krásou a magickou atmosférou, kterou tato přírodní atrakce nabízí. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruh nebo fotograf, Hraunfossar vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Počasí Island Hraunfossar


Island je známý svými neuvěřitelnými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které na něm najdeme, jsou vodopády. Mezi nimi se vynikajícím způsobem vyznačuje Hraunfossar, který se nachází v západní části ostrova.

Hraunfossar je mimořádné místo, které svou unikátností okouzluje návštěvníky. Jeho jméno znamená doslova "lava vodopády" a je to přesně to, co budete u tohoto přírodního jevu pozorovat. Vodopády vytékají z podzemních pramenů ve velké rozvodné oblasti, která je tvořena lávovými trubkami. Voda se postupně propadává mezi puklinami a štěrbinami v lávě, kde následně vytváří mnoho malých vodopádů, které tečou vedle sebe.

Co je na těchto vodopádech tak fascinující, je jejich šířka. Hraunfossar se táhnou až na délku jednoho kilometru, což z nich dělá jedny z nejdelších vodopádů v Evropě. Jejich kouzlo spočívá právě v tom, jak se voda postupně propadává mezi skálami a stéká dolů do řeky Hvítá. Díky jejich delikátnosti a pohádkovému vzhledu se často říká, že Hraunfossar jsou jako "vodní podpis štědrosti přírody".

Dalším úžasným prvkem Hraunfossar je okolní krajina. Vodopády jsou obklopeny malebnou přírodou a živými barvami. Zdejší zelené louky a zasněžené vrcholky hor vytvářejí nádherný kontrast se světle modrou barvou vody a bílými plamy pěny. Celkový obraz Hraunfossar je tak magický, že to připomíná zátiší z pohádkového světa.

Je třeba si všimnout, že Hraunfossar je místo, které se láme s tradiční představou o vodopádech. Obvykle jsme zvyklí na obrovskou vodu padající z výšky, ale tato skupina vodopádů je jiná. Je to spíše řetěz malých vodopádů, které si zachovávají svou jedinečnou krásu a působí velmi harmonicky.

Pokud se chystáte navštívit Island, Hraunfossar by neměly chybět na vašem seznamu míst, která chcete vidět. Je to místo, které vás vtáhne do svého kouzla a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky. Ať už si užijete jeho krásu za slunečného počasí nebo zasněžením okřídlenou krajinu, Hraunfossar vás fascinuje svou jedinečností a pohádkovým vzhledem.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách