Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)

Letenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Letenka na Islandský ostrov Heimaey - Skrytý klenot Vestmannaeyjar

Pokud hledáte unikátní a méně známou turistickou destinaci, Islandský ostrov Heimaey je tím pravým místem pro vás. Nachází se ve skupině ostrovů Vestmannaeyjar, která je součástí Islandu. A jak se tam dostat? Samozřejmě letenka! V tomto článku se podíváme na to, co vás čeká při cestě na ostrov Heimaey a proč byste se tam měli vydat.

Vestmannaeyjar, což znamená "pouhých pět ostrovů", je vzdálená skupina ostrovů ve vulkanickém souostroví na jihu Islandu. Heimaey, největší z těchto ostrovů, je obklopen vodami Atlantského oceánu a je známý svou ohromující přírodou a bohatou historií.

Přibližně 4400 obyvatel žije na tomto malém ostrově, který je přístavem pro lodě, které se vydávají na rybolov i na pozorování volně žijících mořských živočichů. Heimaey má také jedno z největších ptáků kolonií na světě, s více než 30 druhy ptáků, včetně papuchalků, alkounů a havraníků.

Abychom se dostali na toto exotické místo, je třeba si zakoupit letenku. Naštěstí Heimaey má vlastní malé letiště, které je obsluhováno leteckou společností Eagle Air. Let z Reykjavíku na Heimaey trvá přibližně 25 minut a nabízí pohled na úchvatnou krajinu a ostrovy kolem. Letenka je cenově dostupná a výlet na Heimaey se tak stane skvělým víkendovým únikem.

Po přistání na Heimaey se ocitnete v malebném městečku Vestmannaeyjar, které je známé svými barevnými domy a tepajícím rybářským životem. Dýchne zde atmosféra, která je typická pro ostrovní komunity s přátelskými místními obyvateli a silným pocitem spolupatričnosti.

Existuje mnoho věcí, které můžete na ostrově Heimaey podniknout. Například navštivte muzeum Eldheimar, které vám poskytne fascinující informace o největší erupci sopky na Islandu v roce 1973, která zanechala město spod vrstvy sopečného popela. Můžete také vyrazit na výlet lodí ke skalním útesům, kde budete moci pozorovat ptáky a případně i tuleně, kteří tu žijí.

Pokud jste milovníkem přírody, Heimaey má také krásu ve formě nedotčené přírody. Můžete se vydat na pěší túru na vrchol Eldfellu, sopky, která vznikla během erupce v roce 1973, a odkud se naskytuje úchvatný výhled na celý ostrov. Mezi další přírodní krásy patří pláže obklopené vysokými skalisky a skalními útesy.

Cestování na Islandský ostrov Heimaey pomocí letenky je skvělou volbou pro ty, kdo hledají autentické a nezkažené přírodní zážitky. Let je cenově dostupný a zajišťuje vám rychlý a pohodlný přístup k ostrovu Heimaey. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství, které vás nejen obohatí o přírodní zážitky, ale také vám umožní poznat velkou historii a kulturu tohoto unikátního místa. Neomezujte se pouze na hlavní turistické atrakce Islandu, a objevte skrytý klenot Vestmannaeyjar - Heimaey!


Počasí Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je jedním z ostrovů Vestmannaeyjar, které se nacházejí na jihozápadě Islandu. Tento ostrov je známý nejen svou krásnou přírodou a okouzlujícími plážemi, ale také svým unikátním počasím.

Počasí na ostrově Heimaey může být velmi proměnlivé a nezřídka nepředvídatelné. Jedním z faktorů, které hrají roli při vytváření takového počasí, je blízkost Grónského proudu, teplého mořského proudu, který přináší teplou vodu z Mexického zálivu. Tato teplá voda způsobuje mírnější podnebí na ostrově, což je ve srovnání se zbytkem Islandu poměrně příjemné.

Nicméně, i přesto, že Grónský proud ovlivňuje teplotu a podnebí Heimaey, ostrov stále čelí větrům a bouřím přinášejícím deštivé počasí. Vzdušné hmoty z Atlantiku se často setkávají s chladným vzduchem z Islandu, což vytváří rychlé změny počasí. Je docela běžné, že během jednoho dne můžete zažít sluneční svit, déšť, silné větry a mlhy.

Zimní období je obvykle chladnější a vlhké. Sníh na Heimaey není příliš častý, ale když napadne, může to vytvořit úchvatné scenérie. Léto je často mírné a slunečné, s dlouhými dny a krátkými nocemi, což umožňuje obyvatelům a návštěvníkům užívat si venkovní aktivity.

Za zmínku stojí také sopka Eldfell, která je nejznámějším přírodním útvarem na ostrově Heimaey. V roce 1973 na ostrově vypukla erupce této sopky, která měla devastující dopad na ostrovní komunitu. Mohutné lávy, sopečný popel a plynové mraky si vyžádaly evakuaci celého města. I přesto, že následky této erupce byly značné, obyvatelé se postavili na nohy a obnovili svůj ostrov.

Dnes je Heimaey turisty vyhledávanou destinací díky své jedinečnosti a fascinující historii. Ať už si přejete prozkoumat přírodní krásy, jako jsou majestátní sopky, nebo se vydat na rybolovnou výpravu, počasí na Heimaey vám přinese neuvěřitelné zážitky.

Ve srovnání s jinými částmi Islandu, počasí na Heimaey může být příznivější. Nicméně, pamatujte, že jakékoliv počasí se může rychle změnit. Je vždy dobré být připraven na všechny možnosti a obléknout se vhodně, abyste mohli plně vychutnat svůj pobyt na tomto malebném ostrově.


Dovolená Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Pokud hledáte novou a neobvyklou dovolenou, která vás přenesu do okouzlujícího přírodního ráje, ostrov Heimaey, který se nachází v souostroví Vestmannaeyjar na Islandu, je pro vás tou správnou volbou. Tento úchvatný a nedotčený kousek země je skvělou destinací pro ty, kteří touží po dobrodružství, krásné přírodě a neuvěřitelné fauně.

Heimaey, největší a jediný obydlený ostrov v souostroví Vestmannaeyjar, je přístavem pro všechny, kteří hledají unikátní zážitky při dovolené. Ostrov je známý svými ohromujícími sopečnými scenériemi, dojemnou historií a širokými možnostmi pro venkovní aktivity.

Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově je Eldfell, sopka, která v roce 1973 vytvořila obrovský sopečný výbuch a zničila část města. Dnes můžete vystoupat na vrchol sopky, což je zážitek s nezapomenutelným výhledem na okolní krajiny a další ostrovy souostroví Vestmannaeyjar. Během túry po vrcholu si můžete všimnout i stále viditelných dopadů sopečné erupce, které připomínají sílu přírody.

Další skvostem ostrova je Vestmannaeyjar Aquarium and Natural History Museum. Toto malé, ale fascinující muzeum vám představí obdivuhodnou mořskou faunu a flóru, která je charakteristická pro tuto oblast. Je zde také možnost si prohlédnout několik živých ryb a mořských živočichů, které jsou chovány v malých nádržích. Pro milovníky přírody je toto místo skutečným rájem.

Pokud jste dobrodružní typové, můžete si pronajmout kajak nebo lodku a vydat se na moře. Heimaey je domovem mnoha druhů mořských ptáků, jako jsou třepotající se papuchalkové a alky, a tak se můžete těšit na úchvatné pozorování ptáků. Navíc, pokud máte štěstí, můžete zahlédnout i velryby, které se občas objevují v těchto vodách. Ostrov také nabízí skvělé podmínky pro potápění, a tak se nezapomeňte ponořit a objevit fascinující podmořský svět.

Po dni plném dobrodružství a poznávání si můžete prohlédnout místní restaurace, které nabízejí nevšední islandskou kuchyni. Zkuste tradiční speciality, jako je černý chléb, ryby nebo na sladko pečenou beraní kýtu. Nezapomeňte si vychutnat také skvělé islandské pivo nebo slavný léčivý likér Brennivín.

Ať už vaše dovolená na ostrově Heimaey na Vestmannaeyjaru bude trvat jen pár dní, nebo týden, nemůžete se vyhnout pocitu úžasu nad krásou přírody a bohatou historií ostrova. Je to jednoznačně destinace, která vás ohromí svou jedinečností a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


1. Jak se dostanu na ostrov Heimaey?
- Na Heimaey se dá dostat trajektem z Reykjavíku nebo letadlem z Reykjavíku nebo Hvolsvölluru.

2. Jak dlouho trvá trajektová cesta z Reykjavíku na Heimaey?
- Trajektová cesta z Reykjavíku na Heimaey trvá přibližně 3 hodiny.

3. Kolik stojí trajektová jízdenka z Reykjavíku na Heimaey?
- Cena trajektové jízdenky z Reykjavíku na Heimaey závisí na sezóně a typu trajektu, běžná cena se pohybuje mezi 3600 a 5000 ISK.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Heimaey?
- Nejlepší doba na návštěvu Heimaey je během letních měsíců, konkrétně od června do srpna, kdy je teplé počasí a dostatek denního světla.

5. Co je na Heimaey nejznámější turistickou atrakcí?
- Nejznámější atrakcí na Heimaey je sopka Eldfell, která v roce 1973 vybuchla a způsobila evakuaci ostrova. Dnes je možné na sopku vystoupit a obdivovat pohled na ostrovní krajinu.

6. Kde se dá na Heimaey ubytovat?
- Na Heimaey jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, pronájmu apartmánů a kempů. Doporučuje se rezervace předem, zejména v letních měsících.

7. Jaká je nejlepší možnost dopravy na ostrově Heimaey?
- Na Heimaey je nejlepší se pohybovat pěšky nebo pomocí pronájmu vozidla, jako je auto nebo skútr. Ostrov je poměrně malý a většina atrakcí je dostupná pěšky.

8. Existují na Heimaey restaurace a obchody?
- Ano, na Heimaey najdete několik restaurací, kaváren a obchodů, které nabízejí místní jídla a suvenýry. Místní rybí speciality jsou velmi oblíbené.

9. Můžu na Heimaey vidět místní zvířectvo?
- Ano, na Heimaey můžete vidět místní zvířectvo, včetně mnoha druhů ptáků, jako jsou papuchalk severní, terejovci nebo alkouni. Můžete také vidět tuleně a velryby v okolí ostrova.

10. Jaká je délka pobytu na Heimaey?
- Doporučuje se strávit na Heimaey alespoň jednu nebo dvě noci, aby se mohl prozkoumat ostrov a vychutnat si jeho přírodní krásy a atrakce.


Ubytování Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největším ostrovem Vestmannaeyjar a nachází se jižně od Islandu. Je to malý a kouzelný ostrov, který nezapomenutelně zaujme nejen díky své přírodě, ale také díky své historii.

Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, jistě hledáte informace o ubytování. Heimaey nabízí různé druhy ubytování, od kempů a ubytoven po hotely a apartmány.

Kempy jsou nejlevnější variantou a na ostrově jsou k dispozici dva, jeden na východní a druhý na západní straně ostrova. Tyto kempy mají základní vybavení - toalety, sprchy a umyvadla. V ceně je také vstup do místního bazénu. Tento typ ubytování je vhodný pro turisty, kteří hledají adrenalin a nezajímají se o komfort.

Další možností je ubytování v ubytovně, kde najdete společné pokoje se sdíleným sociálním zařízením. Tento typ ubytování je vhodný pro cestovatele na kratší pobyty.

Pro návštěvníky, kteří hledají více pohodlí, jsou k dispozici hotely a apartmány. Největší hotel na ostrově Heimaey se jmenuje Hotel Vestmannaeyjar a nachází se v blízkosti letiště. Nabízí luxusní pokoje s vlastní koupelnou a wifi zdarma. Apartmány jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány nabízejí kuchyň a obývací pokoj s dostatkem prostoru pro odpočinek.

Není to jenom množství ubytování, co dělá Heimaey tak zajímavým pro turisty. Ostrov má spoustu atrakcí pro návštěvníky. Vestmannaeyjar je známý pro svou obrovskou množství ptáků na březích ostrova a na okolních sopečných ostrůvcích. Plavba po jeho okolí je nejlepším způsobem, jak vidět ptáky a části ostrova, ke kterým se nelze dostat po souši. Dalšími zajímavými místy jsou sopečné tunely, které vás provedou lentikulárními vrstvami sopky.

Heimaey není velký ostrov, ale nabízí mnoho unikátních zážitků pro turisty s různými zájmy a preferencemi. Při plánování návštěvy Heimaey si můžete být jisti, že na ostrově najdete to správné ubytování pro vás a vaše cestovatelské potřeby.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách