Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Kenmare

Počasí Irsko Kenmare


Irsko je známé svými zelenými kopcemi, malebnými vesnicemi a úchvatnou přírodní krajinou. Jeden z nejkrásnějších koutů této země, Kenmare, se může pochlubit také unikátním počasím.

Kenmare se nachází na jihozápadě Irska a patří do hrabství Kerry. Jeho poloha u zálivu znamená, že počasí zde je velmi proměnlivé a často nepředvídatelné. Můžete očekávat slunečné ráno, následované přeháňkou a zakončené jasným odpolednem.

Irénský oceán ovlivňuje počasí v této oblasti, což má za následek mírné teploty po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 15-20 °C, zatímco v zimě poklesnou na 5-10 °C. Srážky jsou poměrně vysoké po celý rok, nejvíce se očekávají v zimě a na podzim.

Vzhledem k proměnlivému počasí se doporučuje být ve výbavě připraven na všechny druhy počasí. Přinese si proto boty na procházky, sluneční brýle, slunečník, ale také deštník a bundu. Mějte na paměti, že dokonce i když počasí není příliš slunečné nebo teplé, kouzlo Kenmare je stále všudypřítomné.

Kenmare je obklopeno nádhernou přírodou, která láká turisty z celého světa. Můžete se těšit na procházky po úchvatné zátoce Kenmare Bay, podniknout výlet do Národního parku Killarney nebo se vydat na výlet po slavné silnici Ring of Kerry.

Co se týče konkrétních ročních období, léto (červenec a srpen) je nejteplejší a nejsušší sezónou, což činí další atraktivitu pro turisty. Pro návštěvu Kenmare v jiné části roku není nijak zvlášť omezující, pouze si budete muset přizpůsobit svou výbavu podle počasí.

Kenmare v Irsku je místem, které nabízí jedinečné počasí. S překrásnou krajinou a proměnlivými podmínkami si můžete být jisti, že nikdy se vám tady nebude nudit. Ať už se rozhodnete navštívit Kenmare na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, úžasné dobrodružství a zážitky vás nebudou čekat.


Dovolená Irsko Kenmare


Dovolená v Irsku: Kenmare - Skrytý klenot na jihu zeleného ostrova

Irsko je země plná kouzla, zelených krajin, starobylých hradů a přátelských lidí. Mezi nejkrásnější oblasti této země patří také jižní část, známá svou malebnou přírodou a klidným venkovským životem. Jedním z nejkrásnějších měst v této části Irska je Kenmare, které se pyšní bohatou historií a překrásnou okolní přírodou.

Kenmare se nachází na západním pobřeží Irska v hrabství Kerry. Jeho malebné centrum je plné barevných domů, úzkých uliček a tradičních irských hospůdek, kde můžete ochutnat tradiční irské speciality, jako je Guiness nebo Irish Stew. Město je také bohaté na kulturní dědictví, a proto není divu, že je známé jako "Klenot Skelligs", podle dvou malebných skalnatých ostrůvků nacházejících se nedaleko od pobřeží.

Pro turisty, kteří chtějí poznat krásy irské přírody, Kenmare je ideálním výchozím bodem. Jeho okolí je plné nádherných hor, jezer a zelených polí, které lákají turisty z celého světa. Skellig Ring je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti. Tato malebná silnice vede kolem pobřeží a nabízí nádherné výhledy na moře, skalnaté útesy a zářivě zelené kopce. Nedaleko odtud se nachází také chráněná oblast Killarney National Park, která je domovem pro vzácnou irskou faunu a flóru.

Pro fanoušky golfu je Kenmare skvělou destinací díky svému překrásnému golfovém hřišti, které nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštívit byste měli také nedaleké starobylé hrad Kenmare, který je jedním z nejstarších hradů v Irsku a sloužil jako pevnost i sídlo místní šlechty. Dnes se v něm nachází muzeum, které zachovává bohatou historii tohoto regionu.

Nezapomeňte také na procházku po Kenmare Bay, která je jedním z nejkrásnějších zálivů na západě Irska. Je možné si pronajmout loď a vydat se na rybaření nebo si užít jízdu na kajaku, abyste si mohli vyzkoušet bohatý vodní svět a zároveň obdivovat překrásné výhledy na okolní přírodu.

Kenmare je také vyhlášené svými tradičními festivaly, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa. Mezi nejznámější festivaly patří Kenmare Fair, který se koná každý rok v září a nabízí tradiční irskou hudbu, tance a veselou atmosféru.

Kenmare je skutečným skrytým klenotem na jihu Irska, který stojí za návštěvu. Jeho malebné uličky, překrásná příroda a přátelští lidé z vás udělají nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte zařadit Kenmare na seznam míst, které musíte navštívit!


Letenka Irsko Kenmare


Pokud hledáte destinaci, kterou byste mohli navštívit v Irsku, Kenmare může být tou pravou volbou. Toto malebné městečko se nachází v okrese Kerry na jihozápadě Irska a nabízí vám úchvatné scenérie, vynikající gastronomii a spoustu aktivit.

Cesta do Kenmare začíná samozřejmě v letadle a není to vůbec složité. Letenky do Irska lze rezervovat on-line přes různé webové stránky, jako jsou například Expedie, Skyscanner, Momondo nebo Booking.com. Cena letenky bude záviset na sezóně a na tom, kolik předstihem ji rezervujete.

Kenmare se nachází asi 80 km západně od letiště v Corku, což je nejbližší letiště s mezinárodními lety. Z Corku se můžete dostat do Kenmare půjčeným vozem, autobusem nebo taxi. Pokud si ale přejete vidět hezké kusy krajiny na cestě, doporučila bych vám půjčení automobilu.

V Kenmare se nabízí spousta možností na rozptýlení. Můžete si prohlédnout nádhernou přírodu a projít se některými z 10 nejlepších turistických tras v Irsku. Kenmare leží mezi horami Caha a slavným hřebenem MacGillycuddy Reeks. Okolí Kenmare nabízí několik skvělých cyklotras, které vám umožní užít si krásy irské krajiny.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, je k dispozici celá řada vodních sportů, jako např. kajak, plachtění či rybaření. Kenmare leží poblíž Cosheen, parku Kerry, Killarney a Beara Way, což jsou nádherné povozy, které nechte nikdy nic znevýhodnit.

Kenmare se také pyšní vynikající müdžipí s místní produkci fresh seafood, jako jsou např. slávky, ústřice a líničky. Pro ty, kteří milují nákupy, může být návštěva Kenmare příjemným zážitkem. Město nabízí spoustu tradičních irských obchodů, které prodávají originální suvenýry, ale i řadu moderních butiků s oblečením a módními doplňky.

Celkově tedy lze letenku do Kenmare doporučit a doufám, že vás tento článek inspiroval k návštěvě tohoto malého městečka na jihozápadě Irska.


Ubytování Irsko Kenmare


Irsko, známé také jako "Zelený ostrov", je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. A mezi množstvím malebných a překrásných měst patří i malá obec Kenmare. Toto městečko se nachází v okrese Kerry, v jižní části Irska a svým návštěvníkům nabízí úchvatné scenérie, tradiční irské pohostinství a bohatou historii.

Kenmare se nachází v samém srdci přírodního ráje, s horami Macgillycuddy's Reeks na severu a poloostrovem Beara na jihu. Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je toto místo ideálním útočištěm. Návštěvníci zde mohou podniknout pěší túru do hor, projet se na kole po malebných okolních vesnicích či si užít projížďku na koni. Kenmare se pyšní také jedním z nejlepších golfových hřišť v Irsku, takže zde není nouze o možnosti trávit čas na čerstvém vzduchu a v překrásném prostředí.

Ale není to jenom okouzlující příroda, která přitahuje turisty do Kenmare. Město sestává z historických budov a úzkých uliček, což mu dodává autentický irský ráz. Kenmare má také bohatou kulturní scénu, s množstvím uměleckých galerií, trhů s místním uměním a řadou tradičních hudebních hospod, kde můžete zažít skutečnou irskou hudbu a zábavu v podání místních hudebníků.

Pokud hledáte ubytování v Kenmare, máte na výběr z množství možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a rodinných pensionů, které splňují potřeby různých typů turistů. Mnoho z těchto ubytování má výhled na okolní hoře, zahrnuje snídani a další vybavení, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt.

Pro milovníky pobytu v přírodě je zde také možnost kempování a pronájmu chat nebo srubů. To vám umožní prožít autentický zážitek a být ještě blíže k okolní přírodě. Místní kempy a ubytování nabízejí různé vybavení a služby, jako jsou sprchy, toalety a společenské prostory, abyste si mohli užít svůj pobyt v pohodlí.

Kenmare je také ideálně umístěno pro prohlídku okolních atrakcí. Do zhruba hodinové vzdálenosti se nachází některé další známé turistické zajímavosti, jako jsou Ring of Kerry, Derrynane House, Killarney National Park a mnoho dalších. To znamená, že si z Kenmare můžete udělat výlety a prozkoumávat další krásy jižního Irska.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdu autentickou irskou atmosféru a pohostinnost, je Kenmare tím pravým místem. S jeho krásnou přírodou, bohatou historií a širokou škálou ubytování je to ideální destinace pro každého turistu, který se chce ponořit do irského životního stylu. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, místo pro relaxaci nebo kulturní zážitky, Kenmare vám nabídne všechno to a ještě více.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kenmare


1. Jaká je poloha Kenmare v Irsku?
Kenmare se nachází na jihozápadě Irska, v hrabství Kerry.

2. Jak se dostanu do Kenmare?
Kenmare je přístupné buď po silnici nebo vlakem. Můžete si pronajmout auto a jet po dálnici Molls Gap Road nebo můžete jet vlakem do nejbližšího města Killarney a pak pokračovat autobusem nebo taxíkem do Kenmare.

3. Jaká jsou nejlepší místa k navštívení v Kenmare?
Mezi hlavní atrakce v Kenmare patří herci Golfklub, starobylý most Kenmare a starodávná zvonice. Můžete také navštívit přírodní rezervaci Reenagross.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat v Kenmare?
V Kenmare jsou všude rozptýleny rozličné hotely a penziony. Mezi nejoblíbenější hotely patří The Kenmare Bay Hotel & Resort a Sheen Falls Lodge.

5. Jaké jsou typické irské speciality, které si mohu vyzkoušet v Kenmare?
Mezi nejtypičtější irské speciality patrií Guiness, irský hovězí guláš, irský losos a irský sýr. Nebojte se také ochutnat irské whisky.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kenmare?
Nejlepší čas na návštěvu Kenmare je v letních měsících mezi červnem a srpnem, kdy je počasí nejlepší a místní obchody a restaurace jsou otevřeny.

7. Jaké jsou outdoorové aktivity, které si mohu vyzkoušet v Kenmare?
V Kenmare si můžete vychutnat turistiku v národním parku Killarney nebo na okolních horách Macgillycuddy's Reeks. Můžete také využít mořských sportů, jako je například rybaření či plachtění.

8. Existují v Kenmare nějaké historické památky?
Ano, v Kenmare najdete starobylý most, který je jednou z nejstarších dochovaných staveb ve městě. Můžete také navštívit zvonici, která je známkou místní historie.

9. Jaké jsou možnosti nakupování v Kenmare?
V Kenmare jsou rozptýleny různé obchody a trhy, kde můžete nakoupit tradiční irské výrobky, suvenýry, oděvy a mnoho dalšího.

10. Jaký je nejbližší letiště do Kenmare?
Nejbližší letiště do Kenmare je z letiště Kerry, které je vzdáleno přibližně 50 minut jízdy autem.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách