Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Glendalough

Dovolená Irsko Glendalough


Pokud hledáte dovolenou s nádhernými přírodními scenériemi a bohatou historií, není nic lepšího než Irsko. Tato země je plná kouzelných míst, ale jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst je Glendalough.

Glendalough se nachází v kraji Wicklow a jeho historie sahá až do 6. století, kdy sem přišel svatý Kevin, který si zde postavil kapli a klášter. Tyto stavby jsou stále patrné a dodávají místu velmi zvláštní atmosféru.

Parkování u Glendalough je sice placené, ale stojí za to. Celý areál je naprosto úchvatný a nabízí zábavu pro všechny návštěvníky, ať už hledají krásné výhledy nebo romantická místa. Pro ty, kteří chtějí vidět vůbec všechno, nabízí se možnost projít celý park, a to včetně náročnějších částí, které vedou kolem jezer a hor.

Pokud máte rádi tradiční irskou hudbu, není nic lepšího než podívat se do místní hospůdky, kde se každý večer organizují koncerty. Glendalough má mnoho skvělých hospod, kde můžete ochutnat čerstvě připravené jídlo a pití. Vyhřívané venkovní posezení vám umožní vychutnat si krásný výhled na okolní krajinu.

Další nezbytnou zastávkou je Katedrála Sv. Petra, která se nachází v centru městečka. Tato katedrála, postavená v 12. století, je ukázkou nádherné gotické architektury a stojí za návštěvu. Uvnitř se nachází i zajímavé muzeum, kde si můžete prohlédnout mnoho historických artefaktů a poznat více o historii Glendalough.

Celkově lze tedy říct, že Glendalough je naprosto úžasné místo, které stojí za to navštívit. Je to ideální místo pro všechny, kteří chtějí prožít krásnou a magickou dovolenou. Krásné přírodní scenérie, romantické místa, historické památky a akce v místních hospodách dělají z Glendalough ideální destinaci pro každého turistu. Proto pokud máte plány na dovolenou v Irsku, nezapomeňte navštívit Glendalough.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough, známý také jako „údolí dvou jezer“, je přírodní oáza nacházející se na východě Irska, asi hodinu jízdy od hlavního města Dublinu. Toto krásné místo je oblíbené jak u místních obyvatel, tak u turistů z celého světa.

Irské počasí je známé svojí proměnlivostí a Glendalough není výjimkou. Kvůli své poloze a přítomnosti dvou jezer si můžete v každém ročním období vychutnat různá počasí. V létě se dočkáte teplejších teplot a slunečných dnů, zejména v červenci a srpnu, kdy průměrné teploty dosahují 17-20 °C. Za takového počasí je ideální navštívit Glendalough a projít se po krásných přírodních stezkách, navštívit historické ruiny a užít si piknik u jezera.

Na podzim se počasí začne ochlazovat a příroda nabízí úchvatnou podívanou barevně se měnících listů. Teploty jsou nižší, pohybují se kolem 10-15 °C, ale stále je možné si užít procházku po okolních horách a jezerech. Je však třeba mít na paměti, že podzim je také obdobím, kdy často prší a je více vlhko, takže se doporučuje mít s sebou nepromokavé oblečení a obuv.

Zima v Glendalough je často chladná s průměrnými teplotami okolo 5-10 °C. V tomto období si můžete užít klidnější atmosféru, kdy je méně turistů a okolní příroda je pokryta sněhem. V zimě se ale také často vyskytují deštivé a větrné dny, takže se doporučuje mít s sebou dostatek vrstevnatého oblečení a deštník.

Jaro je v Glendalough dobou, kdy příroda začíná ožívat. Průměrné teploty stoupají na 10-15 °C a je často slunečno, i když občas může být chladněji a deštivěji. Jarní období je ideální pro procházky a objevování okolních přírodních krás.

Ať už se rozhodnete navštívit Glendalough v jakémkoli ročním období, buďte připraveni na různá počasí a nezapomeňte si sebou vzít dostatek oblečení. Bez ohledu na počasí však Glendalough nabízí jedinečné přírodní a historické krásy, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Kde se nachází Glendalough?
- Glendalough se nachází v Irsku, přesněji v hrabství Wicklow, asi 40 kilometrů jihovýchodně od Dublinu.

2. Jak se tam dostanu z Dublina?
- Je možné se tam dostat buď autem, nebo veřejnou dopravou. Z Dublinu jezdí autobusová linka, která vás doveze až k výchozímu bodu pro procházky po Glendalough.

3. Jaké jsou hlavní atrakce Glendalough?
- Hlavní atrakcí je historické opatství Glendalough, které bylo založeno v 6. století svatým Kevinem. Dále můžete navštívit jezero Upper nebo Lower, která jsou obklopena nádhernou přírodou.

4. Jaký je vstupné do opatství?
- Vstup do opatství je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným příspěvkem na údržbu.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Glendalough?
- Prohlídka opatství a okolních oblastí může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašich zájmech a času, který chcete strávit v této oblasti.

6. Existuje nějaká turistická stezka ve Glendalough?
- Ano, existuje značená stezka, která vás provede všemi hlavními atrakcemi Glendalough. Stezka je dobře udržovaná a má různé délky a obtížnost, takže si můžete vybrat tu, která vyhovuje vašim schopnostem a zájmům.

7. Je vhodné navštívit Glendalough s dětmi?
- Ano, Glendalough je vhodná destinace i pro rodiny s dětmi. Děti si mohou prohlédnout historické opatství, procházet se po přírodě a vychutnat si pikniky u jezera.

8. Je možné tam strávit noc?
- Ano, v okolí Glendalough je možnost ubytování v hotelích, penzionech či kempu. Existují také různé možnosti pronájmu chalup a chat.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?
- Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je od jara do podzimu, kdy je počasí příznivější a příroda je ve své plné kráse. Nicméně, i v zimě má Glendalough své kouzlo a je méně turistů.

10. Jaký je vzdálenost mezi Glendalough a Dublinem?
- Vzdálenost mezi Glendalough a Dublinem je asi 40 kilometrů, což obvykle trvá přibližně 1 hodinu jízdy autem. Autobusové spoje ze Dublinu do Glendalough také trvají asi 1 hodinu.


Letenka Irsko Glendalough


Irsko je země plná malebných vesnic, zelených kopců a nádherných přírodních scenérií. Mezi ty nejkrásnější patří městečko Glendalough, ležící v oblasti Wicklow Mountains nedaleko Dublinu. Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nenechte si ujít návštěvu tohoto úchvatného místa.

Nejlepší způsob, jak se do Glendalough dostat, je letadlem. Irská hlavní město Dublin disponuje moderním mezinárodním letištěm, které navštěvují letadla z celého světa. Z Prahy letadlo do Dublinu letí přibližně 2,5 hodiny. Po příletu na letiště si můžete pronajmout auto, nebo jet autobusem, který jezdí pravidelně až do Glendalough. Cesta trvá přibližně hodinu.

Glendalough je především známé svými historickými památkami - klášterem, který založil sv. Kevin v 6. století. Klášterní zřícenina se nachází uprostřed údolí, obklopeného nedotčenou přírodou. Když se budete procházet kolem kláštera, určitě si všimnete zvonice, kaple a milého vodopádu.

Ale Glendalough nabízí mnohem víc. Okolí města je plné turistických stezek, z nichž nejznámější je turistická trasa Wicklow Way. Cesta vás zavede přes vrcholky hor s nádhernými výhledy na okolí. Pokud máte rádi krásnou přírodu a procházky, je to ideální místo pro vás.

A co by to bylo za Irsko, kdyby se tam nedalo dobře najíst a popíjet. V Glendalough najdete mnoho hospůdek a restaurací, které nabízí kromě tradičních irských jídel také nápoje jako je Guinness a irské whisky.

Pokud považujete Irsko za vaší další dovolenkovou destinaci, nenechte si ujít návštěvu úchvatného města Glendalough. Letenka do Dublinu vás nepřijde na víc, než na pár tisíc korun. A to se určitě vyplatí.


Ubytování Irsko Glendalough


Píšeme o místečku v Irsku, které je známé svou krásnou přírodou, historií a klidnou atmosférou. Jedná se o Glendalough, což v gaelštině znamená "Údolí Dvou Jezior".

Glendalough se nachází v horské oblasti Wicklow na východě Irska, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Jeho hlavní atrakcí je starobylý klášter založený svatým Kevinem v 6. století. Klášter se nachází v malebném údolí obklopeném vysokými horami, které tvoří krásnou kulisu pro turisty.

Klášter Glendalough byl důležitým centrem osvěty a učení na ostrově i po staletí poté, co byl založen. V těchto dávných dobách sem cestovali studenti a mnichové ze všech koutů Irska a učili se zde řemeslu, zpěvu a písemnictví. Klášter byl také centrem pro křesťanskou spiritualitu a místem poutníků.

Dnes je klášter Glendalough jednou z nejvýznamnějších historických památek v Irsku. Návštěvníci mohou procházet pozůstatky kláštera, které zahrnují kostel, věže, studnu a hřbitov. Klášter je obklopen nádhernými zahradami a jezírky, které dodávají místu zvláštní atmosféru klidu a kontemplace.

Kromě kláštera je Glendalough také oblíbeným cílem turistů kvůli svému nádhernému přírodnímu prostředí. V oblasti se nachází dvě jezera – Upper Lake a Lower Lake, která jsou vzdálená od sebe asi kilometr. Okolí těchto jezer nabízí skvělé možnosti pro turistiku, pěší výlety a pikniky. Kdo má chuť na výzvu, může se vydat na jednu z turistických stezek vedoucích do okolních hor. Na cestě si můžete vychutnat nádherný výhled na jezera a údolí.

Pokud se rozhodnete zůstat v Glendalough déle, nebo pokud přijedete o víkendu, můžete se ubytovat v jedné z místních čajoven nebo B&B (bed and breakfast). Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné a útulné prostředí, ve kterém můžete odpočinout a načerpat síly pro další objevování přírodních krás Glendalough.

Glendalough je místem, které vám poskytne příjemný únik z městského ruchu a stresu. Je to místo, kde se můžete vrátit do minulosti a zažít atmosféru starověkého Irska. Ať už se sem vydáte kvůli historii kláštera, krásné přírodě nebo jen kvůli klidu a tichu, Glendalough vás jistě nadchne.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách