Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)

Letenka Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)


Letenka Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)

Írán, země s nadcházející prosperitou, která je bohatá na historii a kulturou, láká turisty z celého světa. Mezi mnoha turistickými destinacemi, je Persepolis (Takht-e Jamšid), jedno z nejznámějších a nejobdivovanějších archeologických nalezišť v Íránu. Toto naleziště je osmdesát kilometrů od města Šíráz a leží na kopcích Zagros Mountains.

Persepolis patří mezi nejvýznamnější světové kulturní dědictví UNESCO. Bylo to bývalé královské sídlo Peršanů, a je to jedno z nejvelkolepějších a nejlépe zachovaných míst, které je dnes stále ještě možné navštívit. V minulosti bylo toto místo centrem Peršské říše a symbolizovalo rozvoj peršské kultury a umění.

Takht-e Jamšid, což znamená "trůn Jamšida", je město vybudované králem Dáriem I. v roce 518 před naším letopočtem. Většina budov v Persepolisu byla postavena za vlády krále Xerxese I. v 5. století před naším letopočtem. Je netečné říct, že Persepolis a jeho kultura jsou více než dvě tisíciletí staré.

Zajímavostí je, že Perská říše byla známá pro svou architekturu a statkové měny, zejména v korunovačních klenotech, takzvaných apadana, kde králové přijímali své hosty a podnikali politická jednání s ostatními zeměmi. Archeologická naleziště Persepolisu se skládají z mnoha staveb, jako jsou Dárien Hádímové, Apadana, Tacha-je Daríóva a klášter Šahrukhijeh.

Je důležité si uvědomit, že Persepolis a jeho okolí byly na konci 18. století zničeny vpádem vojsk Alexandra Velikého, který sem dorazil roku 330 před naším letopočtem. Dnes je zde však stále mnoho fascinujících zbytků, které připomínají té doby a pro mnoho cestovatelů jsou tím pádem jednou z největších atrakcí v zemi.

Pokud se rozhodnete navštívit Persepolis a vidět to nadčasové místo s vlastníma očima, budete potřebovat letenku do Íránu. Ceny letenek na tuto trasu se pohybují kolem 10 000 až 12 000 Kč a cena závisí na sezóně, ve které se také rozhodnete odcestovat. Nezapomeňte si taktéž přistavit správné potřeby, jako například pas a vízum.

Návštěva Persepolisu je jedinečná a nezapomenutelná zkušenost. Nejenže vás fascinující krása tohoto místa nikdy neomrzí, ale také vás naplní velkou dávkou historie a kultury, kterou nelze dostatečně popsat slovy. Vzhledem k tomu, že Írán postupně získává ve světě na popularitě, nemusíte s návštěvou Persepolisu váhat a rychle si objednejte letenku do tohoto nádherného místa.


Počasí Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)


Írán je neobyčejnou zemí, která se pyšní bohatou historií, kulturou a památkami. Mezi ně patří také Persepolis, nejvýznamnější perský archeologický objekt a symbolem starověké Persie. Toto místo, známé také jako Takht-e Jamšid, leží v provincii Fárs v jižním Íránu a je registrováno jako kulturní dědictví UNESCO. Počasí v této oblasti je pro návštěvu Persepolis zásadní a pro mnoho turistů důležitou informací.

Persepolis se nachází v suché oblasti s kontinentálním podnebím. V létě je zde velmi horko, teploty se pohybují okolo 40 °C a pásek slunce na hlavě není ničím neobvyklým. Zimy jsou naopak chladné a může zde být i několik centimetrů sněhu. Nejlepší období pro návštěvu Persepolis jsou jaro a podzim. V této době jsou teploty přijatelné, pohybují se mezi 20–30 °C a je zde méně turistů.

Kromě teploty je třeba brát v úvahu také množství srážek. Srážky jsou v této oblasti poměrně vzácné a kritickou období jsou letní měsíce. Deště zde bývají krátkodobé a průtrž mračen je vzácná. Pokud se rozhodnete návštěvu Persepolis plánovat v období, kdy jsou srážky očekávány, je třeba počítat s tím, že je zde mohou být značné problémy s přístupem k místu.

Samotná Persepolis je známá především svými mohutnými mramorovými sloupy a zbytky paláců a chrámů. Tato část dědictví je pochmurná a místy zapadaná pískem. Pokud se rozhodnete pro návštěvu místa, je důležité si přibalit klobouk a dostatek vody, aby vaše prohlídka byla příjemná, bez úrazů.

Celkově je tedy počasí v Persepolisu docela nevyzpytatelné, avšak podzim a jaro jsou období ideální pro návštěvu tohoto ikonického místa v plné kráse. Nezapomeňte tedy vybavit se vším, co budete potřebovat k pohodové prohlídce a užívejte si krásy Persepolisu.


Ubytování Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)


Persepolis, také známý jako Takht-e Jamšid, je jednou z nejvýznamnějších historických lokalit Íránu a jedním z největších svědectví starověké perské civilizace. Nachází se v jihozápadní části země, nedaleko města Šíráz. Persepolis je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1979 a je často označován jako jedno z divů starověkého světa.

Při návštěvě Persepolisu by nemělo chybět vhodné ubytování. Navzdory tomu, že nedaleké město Šíráz nabízí širokou škálu hotelů, mnoho turistů se rozhodne zůstat v blízkosti samotného Persepolisu, aby měli jednoduchý přístup k této úžasné, historické památce.

Existuje několik možností ubytování v okolí Persepolisu. Například vznikly různé penziony a rodinné domy, které nabízejí příjemné pokoje pro turisty. Tyto pokoje jsou obvykle zařízeny jednoduchým, ale pohodlným nábytkem a vybavením, které pokrývá základní potřeby hostů, jako je teplá voda, toaleta a sprcha.

Další možností je kempování. Na okolních polích nebo ve volné přírodě, jsou k dispozici vyhrazená místa pro turisty, kteří si chtějí vybudovat svůj vlastní tábor. Tato možnost je oblíbená mezi dobrodružnějšími cestovateli, kteří se chtějí ponořit do místní krajiny a zážitků.

Pokud však preferujete luxus a komfort, najdete v okolí také hotely vybavené moderním vybavením a službami. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje, restaurace, bazény a další vybavení, které vám umožní strávit relaxační a pohodlný pobyt po náročné prohlídce Persepolisu.

Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování zvolíte, doporučuje se rezervovat si místo předem, zejména v období turistické sezóny. Persepolis je populární turistickou atrakcí a mnoho lidí přijíždí z celého světa, aby si prohlédlo tuto úžasnou historickou lokalitu.

Ubytování v okolí Persepolisu vám umožní nejen pohodlný a bezproblémový přístup k této úžasné památce, ale také vám dá příležitost poznat místní kulturu a životní styl. Můžete ochutnat tradiční íránskou kuchyni, poznat místní obyvatele a prozkoumat okolní krajinu.

Persepolis je místem plným historie a krásy, které stojí za návštěvu. Bydlení v jeho přímém okolí vám umožní prožít úžasnou atmosféru a být blíže k tomuto výjimečnému místu. Ať už si zvolíte penzion, kemp nebo hotel, pobyt v okolí Persepolisu vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)


Persepolis, také známý jako Takht-e Jamšid, je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických míst v Íránu. Nachází se v jižní části země, nedaleko města Šíráz, a je považován za skvost a připomínku slavné íránské minulosti.

Persepolis byl postaven v 5. století před naším letopočtem za perského krále Dária I. a jeho nástupců. Toto místo sloužilo jako politické a ceremoniální centrum Achaimenovské říše, jednoho z největších impérií starověku. Persepolis byl navržen tak, aby zaujal a ohromil návštěvníky, a dodnes svou velikostí a nádhernou architekturou působí neskutečně.

Hlavní vstupní brána do Persepolis je známá jako Brána všech národů. Je to monumentální stavba s vysokými sloupy a zdobenými reliéfy, které vyprávějí příběhy starodávných válek a vítězství perských králů. Za branou se nachází impozantní terasy, které sloužily jako platformy pro monumentální paláce, kde se králové setkávali s diplomatickými zástupci a hosty. Paláce jsou bohatě zdobeny sochami, freskami a reliéfy, které představují archetypální perskou královskou moc a bohatství.

Mezi nejznámější paláce v Persepolis patří Apadana, která sloužila jako přijímací hala pro hosty, a Thronsaal krále Dária. Apadana je vyrobená z obrovských mramorových sloupů s vyrytými reliéfními scénami. Thronsaal je jedním z největších a nejlépe zachovaných paláců v Persepolis, s krásně zdobeným stropem a kamenným trůnem, na kterém mohl sedět perský král.

Persepolis je nejen architektonickým zázrakem, ale také důležitým svědectvím historie a kultury starověkého Íránu. Z monumentů a artefaktů na tomto místě jsou patrné umělecké dovednosti a bohatství perských králů. Persepolis je proto zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce turistů z celého světa každý rok.

Pokud se rozhodnete navštívit Persepolis během své dovolené v Íránu, nezapomeňte si vzít dostatek času pro prohlídku tohoto úžasného místa. Můžete si najmout průvodce, který vám poskytne hlubší porozumění historii a kultuře Persepolis, a zůjemci o archeologii si mohou prohlédnout nedaleké muzeum, kde jsou umístěny nejzajímavější artefakty.

Persepolis je jedním z těch míst, které nezapomenete. Jeho majestátnost a historický význam jsou přímo cítit v každém kameni této starodávné památky. Navštívíte-li Írán, neměli byste si nechat ujít návštěvu tohoto úžasného místa, které vás vrátí do dávných časů a ukáže vám krásu a slávu perské minulosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Persepolis (Takht-e Jamšid)


Dotazy:

1. Kde se nachází Persepolis?
2. Jaký je historický význam Persepolis?
3. Kdo zde přebýval?
4. Jak se dostanu do Persepolis?
5. Musím si zakoupit vstupenku?
6. Kolik stojí vstupenka do Persepolis?
7. Jaké jsou otevírací hodiny Persepolis?
8. Jaký je nejlepší čas navštívit Persepolis?
9. Je možné si pronajmout průvodce?
10. Můžu si zde udělat své fotografie?

Odpovědi:

1. Persepolis, také známé jako Takht-e Jamšid, se nachází v provincii Fars v Íránu.
2. Persepolis byl bývalé hlavní město perské říše a je považován za důležité archeologické naleziště. Má historický význam jako jedno z nejvýznamnějších centrálních center starověkého světa.
3. Persepolis byl sídlem perských králů, zejména Achaimenovské dynastie, včetně slavného krále Dária I.
4. Nejbližší město k Persepolis je Šíráz. K Persepolis se lze dostat autem, autobusem nebo taxíkem.
5. Ano, musíte si zakoupit vstupenku k návštěvě Persepolis.
6. Cena vstupenky do Persepolis se může lišit v závislosti na sezóně. Obvykle se pohybuje mezi 200 000 Íránskými rialy až 500 000 Íránskými rialy.
7. Otevírací hodiny Persepolis jsou obvykle od 9:00 do 18:00 hodin.
8. Nejlepší čas na návštěvu Persepolis je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírnější.
9. Ano, je možné si pronajmout průvodce, kteří vám poskytnou více informací o historii a architektuře Persepolis.
10. Ano, je povoleno si zde udělat vlastní fotografie. Nicméně, při návštěvě interiérů budov je obvykle zakázáno fotografování.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách