Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Írán Ilam Province

Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Ilam Province


1. Kde se nachází Ilamská provincie v Íránu?
Ilamská provincie se nachází na západě Íránu, poblíž hranic s Irákem.

2. Jaký je počet obyvatel Ilamské provincie?
Podle posledního sčítání lidu v roce 2016 žije v Ilamské provincii přibližně 602 000 lidí.

3. Jaké jsou hlavní oblasti ekonomiky v Ilamské provincii?
Hlavními odvětvími ekonomiky v Ilamské provincii jsou zemědělství, těžba ropy a zemního plynu, výroba cementu a textilních výrobků.

4. Jaké turistické atrakce nabízí Ilamská provincie?
Ilamská provincie je známá svými krásnými horami, vodopády a termálními prameny. Mezi hlavní turistické atrakce patří přírodní rezervace Dareh Samand, vodopády Sezar a Bāgh Melfi, a také historické památky jako Ilamská pevnost a Hram Nourabad.

5. Jaká je hlavní město Ilamské provincie?
Hlavním městem Ilamské provincie je město Ilam.

6. Jaké jazyky se v Ilamské provincii mluví?
V Ilamské provincii se mluví převážně jazykem ilamština, která je svým původem blízká kurdštině. Íránská perština (fársí) je také široce rozšířená.

7. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy do Ilamské provincie?
Nejlepším způsobem dopravy do Ilamské provincie je letecky do letiště v Ilamu. Alternativně je možné cestovat autem nebo autobusem z dalších měst v Íránu, jako je Teherán nebo Kermánšáh.

8. Jaké jsou populární tradiční pokrmy v Ilamské provincii?
Mezi populární tradiční pokrmy v Ilamské provincii patří například čuřma (jehněčí maso s rýží a fazolem), ābbe gin (tradiční šťáva z hroznového moštu) a khākestān (tradiční pečivo s oříšky a kandovaným ovocem).

9. Jaké jsou hlavní náboženské skupiny v Ilamské provincii?
Většina obyvatel Ilamské provincie jsou muslimové, přičemž většina patří k sekci ší'itského islámu.

10. Jak bývá počasí v Ilamské provincii?
Ilamská provincie má typicky suché a teplé podnebí. Letní teploty mohou dosáhnout až 40 °C, zatímco zimy jsou mírné se srážkami.


Dovolená Írán Ilam Province


Írán je fascinující zemí, nabízející turistům mnoho zajímavých a unikátních míst k navštívení. Jednou z těchto oblastí je provincie Ilam, která se nachází na západě země poblíž hranic s Irákem. Tato oblast je známá svým bohatstvím a krásou přírody, historickými památkami a pestrou kulturní scénou.

Provincie Ilam láká návštěvníky svým impozantním horským pohořím a okouzlujícím prostředím. Jedním z hlavních turistických atrakcí je národní park "Mish-e Sar". Tento park je rozlehlý a nabízí úchvatné výhledy na okolní kopce a údolí. Je zde také možnost turistiky a treku, které vás provedou malebnou krajinou s prameny řek, vodopády a skalními útvary. Návštěvníci si zde mohou vychutnat klid a mír daleko od rušného městského prostředí.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je historická pevnost "Falak-ol-Aflak". Tato pevnost pochází z doby středověku a je jednou z nejzachovalejších pevností v Íránu. Její architektonická krása a bohatá historie přitahují návštěvníky z celého světa. Uvnitř pevnosti se nachází muzeum, které představuje bohatou kulturní dědictví regionu a poskytuje návštěvníkům možnost lépe porozumět historii Ilamu.

Další zajímavou atrakcí v provincii Ilam je místní trh a bazár v hlavním městě, který nabízí autentický zážitek z nakupování a poznání místních tradic a kultur. Na trhu můžete ochutnat tradiční jídla a speciality, jako je například "Dandeh Barg", grilované maso podávané s rýží, zeleninou a chlebem. Prodejci nabízejí také ručně vyrobené tradiční suvenýry, šperky a keramiku, které jsou typické pro tuto oblast.

Provincie Ilam je také domovem několika etnických skupin a místních kmenů, které jsou známé svými tradičními způsoby života a vřelým přístupem k návštěvníkům. Můžete se setkat s kmenem "Bakhtiari", který je proslulý svou kulturou a bohatým folklórem. Návštěvníci mají příležitost ochutnat tradiční jídla, zahájit tradiční tance a poznat místní životní styl.

Provincie Ilam je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají autentický a nekonvenční zážitek. Od přírodních scenérií a historických památek po tradiční kulturu a gastroskum, tato oblast nabízí něco pro každého. Pokud máte rádi dovolenou mimo turistické komerční destinace a chcete objevovat skryté poklady, pak je Ilam Province v Íránu tou správnou volbou.


Počasí Írán Ilam Province


Írán Ilam Province je jednou z provincií daleko položeného Íránu, která se nachází na západní hranici z Irákem. Tato oblast je známá svými poutavými přírodními scenériemi a velmi pestrým klimatem, které zahrnuje horká léta a chladná zimní období.

Ilam Province má horské regiony a údolí, které poskytují jedinečné podmínky pro meteorologické jevy. V letních měsících zde panují vysoké teploty, které často převyšují 40 °C. Slunečné a suché počasí je charakteristické pro tuto dobu roku. Přestože se může zdát, že je tato provincie příliš horká na to, aby mohla podporovat hostinný život, existují zde oázy, které poskytují zelené prostředí a zdroje vody pro zemědělství.

Na druhou stranu zimy v Ilam Province jsou obecně chladné a deštivé. Sněžení je poměrně běžné, a to zejména ve vyšších nadmořských výškách. Teploty se snižují na příjemnější úrovně, což je pro mnoho obyvatel této oblasti příležitost k cestování a využívání příležitostí, které zimní podnebí nabízí, jako je lyžování.

Ilamské počasí má však také své výzvy. Sucho je problémem, se kterým se mnoho obyvatel této provincie setkává. Kvůli nedostatku srážek je zde omezen dostatek vody pro zemědělství a obyvatele, a to i přes přítomnost místních rudých řek. Protože zdejší klima není příliš vlhké, existuje také nebezpečí lesních požárů, které mohou způsobit značné škody na přírodních scenériích a ohrozit životy zdejších obyvatel.

Ilam Province se nachází v jedné z nejzelenějších oblastí Íránu, a proto je i přes tyto výzvy oblíbenou turistickou destinací pro domácí, stejně jako pro zahraniční turisty. Návštěvníci sem směřují nejenom z důvodu unikátní fauny a flory, ale také kvůli poutavým prožitkům, které nabízí místní kultura a historie.

Ilam Province je tedy fascinujícím místem, které nabízí různá překvapení z hlediska počasí. Od horkých letních dnů až po chladné a deštivé zimy zde počasí ovlivňuje život místních obyvatel, zemědělství a turismus. Je pro nás důležité sledovat tyto klimatické podmínky a vědět, jak se na ně připravit při návštěvě této fascinující provincie západního Íránu.


Ubytování Írán Ilam Province


Írán je země bohatá na historii, kulturách a přírodní krásy. Jednou z těchto malebných oblastí je Ilamská provincie, která se nachází v západní části země. Tato provincie je známá svými impozantními horami, vodopády a historickými památkami.

Pokud se rozhodnete navštívit Ilamskou provincii, měli byste zvážit ubytování, které vám nabízí pestrou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, jednoduchými penziony nebo dokonce tradičními vesnickými dřevěnými domečky.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, je v provincii několik skvělých hotelů. Mnohé z nich se nacházejí v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako například Darreh Shahr nebo zřícenina starobylého města Ivan. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje, vybavené veškerým potřebným komfortem a luxusními zařízeními, jako je například klimatizace, minibar a televize. Navíc vám na místě poskytnou špičkové služby, včetně bazénu, wellness centra a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční íránskou kuchyni.

Pro ty, kteří touží po autentickém zážitku, může být dobrým řešením ubytování v jednom z tradičních vesnických domečků. Tyto domečky jsou postaveny ze dřeva a typicky mají klínovou střechu, která jim dodává typický vzhled. Mnoho z nich je vybaveno veškerým potřebným vybavením, jako je například postel, sprcha a toaleta. Tato forma ubytování vám umožňuje vstoupit do každodenního života místních obyvatel, poznat jejich tradice a kulturu.

Pokud preferujete jednodušší a cenově dostupné ubytování, můžete se rozhodnout pro penziony nebo levnější hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti hlavních městských center a turistických oblastí a poskytuje základní vybavení, aby splnilo vaše potřeby.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Ilamská provincie vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Kromě malebné přírody a historických památek má tato oblast také bohatou kulturu a jedinečné tradice, které stojí za prozkoumání. Odpočiňte si v pohodlí luxusních hotelů, zažijte autentický život v tradičních domečcích nebo si užijte jednoduchou a příjemnou atmosféru levnějších ubytovacích možností. Ilam Province je jednou z těch destinací, kterou si prostě nesmíte nechat ujít při cestě po Íránu.


Letenka Írán Ilam Province


Írán je země bohatá na přírodní krásy a historické památky. Jednou z nejméně prozkoumaných a přesto fascinujících oblastí je provincie Ilam. Tato oblast se nachází na západě země, nedaleko hranic s Irákem, a nabízí návštěvníkům fantastickou kombinaci přírodního bohatství a kulturního dědictví.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Íránu, první věc, kterou budete muset udělat, je se tam dostat. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Ilam Province, je využít letecké dopravy. Existuje několik mezinárodních letišť v blízkosti provincie Ilam, které nabízejí přímé lety z různých částí světa.

Poté, co přistáváte na letišti v Ilam Province, otevírá se vám celý svět přírody a kultury. Tato oblast je známá svojí krásnou krajinou, kde se střídají zelené kopce, rozsáhlé hory a řeky. Jednou z nejbližších přírodních atrakcí je Núl-e-Sár, také známý jako Núl-e-Málián. Toto sladkovodní jezero se táhne na ploše více než 700 hektarů a je obklopeno úžasnou krajinou. Je to ideální místo pro piknik nebo procházky podél břehu jezera.

Dalším fascinujícím místem je kanjon Seimareh. Tento hluboký kaňon se táhne na délku přes 200 kilometrů a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na okolní hory a řeky. Mnoho turistů rádo podniká pěší výlety nebo jízdu na koni po kanjonu, aby objevili jeho jedinečnou krásu.

Ilam Province je také domovem různých etnických skupin, což přináší zvláštní kulturní obohacení této oblasti. Místní obyvatelé jsou známí svými tradičními zvyky a obyčeji, a návštěvníci mají příležitost se blíže seznámit s tímto bohatým dědictvím. Festivaly, jako je například Khuzestanu, jsou známé pro své tance, zpěvy a barevné kostýmy.

Pro milovníky historie a archeologie je tu také mnoho k objevování. Jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v provincii Ilam je mnichové lázně, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento historický komplex nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na život v této oblasti v minulosti.

Ilam Province je tedy skvělou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, přírodních krás a kulturního obohacení. A nejlepší způsob, jak začít svou cestu do této fascinující části Íránu, je využít letenku a přistát na jednom z místních letišť. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství v provincii Ilam!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách