Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Guatemala Tikal

Letenka Guatemala Tikal


Pokud se rozhodnete prozkoumat památky neuvěřitelně bohaté kulturní historie a ponořit se do dávných civilizací, není lepším místem než Guatemala. Tato malá země ve Střední Americe skrývá množství archeologických pokladů a jedno z nejvíce známých míst je Tikal.

Tikal je starověké město ležící v severní části Guatemaly, které bylo kdysi centrem mocné civilizace Mayů. Dnes je to jedno z největších a nejvýznamnějších archeologických nalezišť Mayů na světě. Tikal je také zapsáno na seznamu UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Tikal, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do nejbližšího města Flores, které se nachází přibližně hodinu cesty autem od Tikalu. Letenka do Flores je snadno dostupná z různých destinací, včetně hlavního města Guatemaly, Ciudad de Guatemala, a dalších měst ve Střední Americe.

Jakmile dorazíte do Flores, můžete se vydat na cestu do Tikalu. Existuje několik možností dopravy, včetně pronájmu auta, taxi nebo organizování výletu s průvodcem. Cesta z Florese do Tikalu je plná malebné krajiny, která vás okouzlí svou krásou. Budete projíždět tropickými lesy, tropickou faunou a flórou, což je další důvod, proč byste měli letět do Tikalu - abyste zažili tento úžasný přírodní krásu.

Po příjezdu do Tikalu budete okamžitě ohromeni jeho majestátností. Ruiny, které jsou obklopeny obrovskými stromy a hustým tropickým porostem, vytvářejí jakousi tajemnou atmosféru. V Tikalu se nachází mnoho impozantních pyramid, chrámů a památek z Mayovského období. Nejobdivovanější stavbou je K4-17, nejvyšší pyramidová stavba v celém městě, která vás doslova ohromí svou velikostí a detaily.

Kromě významných památek města Tikal si můžete také vychutnat nádhernou přírodu kolem. Procházky po stezkách a objevování flóry a fauny tikalského tropického lesa je nezapomenutelným zážitkem. Můžete zahlédnout mnoho druhů zvířat, včetně opic, barevných motýlů a různých ptáků. Pro milovníky přírody a dobrodružství je Tikal ideálním místem.

Po návratu z Tikalu do Florese si také můžete užít lázeňskou dovolenou u jezera Petén Itzá, které se nachází nedaleko města. Jezero je ideálním místem pro relaxaci, plavání a prozkoumávání okolních vesnic a jejich kultury.

Celkově vzato, let do Tikalu je neuvěřitelným zážitkem, který musíte zažít na vlastní kůži. Spojení historie, kultury a přírodní krásy této oblasti je nezapomenutelné a zajisté si jej budete pamatovat po zbytek svého života. Vyberte si letenku do Guatemaly a podívejte se sami, jak působivé a ohromující Tikal může být.


Ubytování Guatemala Tikal


Guatemala je jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších zemí ve Střední Americe, která nabízí mnoho turistických atrakcí. Jednou z nejznámějších z nich je archeologický komplex Tikal, který je nejen důležitým kulturním a historickým dědictvím země, ale také nabízí úchvatnou přírodu a zážitky ubytovaným turistům.

Tikal, nacházející se v severní části Guatemaly, je považován za jedno z nejkvalitnějších míst k ubytování v této oblasti. Jeho umístění uprostřed hustých deštných pralesů přináší úžasné možnosti pro přírodovědce, nadšence do dobrodružství a milovníky zvířat.

V blízkosti archeologického komplexu Tikal se nachází několik hotelů a rezortů, které nabízejí širokou škálu ubytovacích možností. Od luxusních resortů s bazény a wellness centry až po jednoduché chatky a kempy pro příznivce přírody, Tikal má co nabídnout každému typu cestovatele.

Luxusní hotely přinášejí ubytovaným turistům pohodlný pobyt v srdci džungle. Poskytují elegantně zařízené pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a balkonem či terasou s výhledem na okolní krajinu. K dispozici jsou také restaurace s tradiční guatemalskou kuchyní, fitness centra a bazény, které nabízejí relaxaci po náročném dni stráveném objevováním Tikalu.

Pro dobrodruhy a příznivce přírody jsou v blízkosti Tikalu také dostupné chatky a kempy. Tyto jednoduché ubytovací možnosti umožňují cestovatelům těsný kontakt s přírodou a možnost nasát atmosféru džungle přímo z jejich přístřešku. Kempy jsou často vybaveny společnými kuchyňkami, sociálními zařízeními a grilovacími plochami, což umožňuje cestovatelům si připravit vlastní jídlo a strávit nezapomenutelný večer u ohně pod hvězdami.

Kromě ubytování samotného Tikalu jsou také k dispozici hotely v nedalekém městě Flores. Toto malebné město se nachází na jezeře Petén Itzá a nabízí množství hotelů, restaurací a obchodů. Je ideální jako výchozí bod pro výlety do Tikalu a okolních přírodních rezervací.

Navštívit Tikal je jedinečný zážitek pro každého turistu, a proto je důležité si zajistit vhodné ubytování. Ať už si zvolíte luxusní hotel, jednoduchou chatku nebo kemp, bude váš pobyt v této oblasti nezapomenutelný. Ubytování v Guatemale Tikal nabízí nejen komfortní a pohodlné možnosti, ale také výjimečnou přírodu a kouzlo dávné Mayovské civilizace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Tikal


1. Jak se dostat do Tikalu?
- Tikal se nachází v severní části Guatemaly, z města Flores je to asi 1 až 1,5 hodiny jízdy. Lze se tam dostat taxíkem, autobusem nebo soukromým autem.
2. Jaký je vstup do parku Tikal?
- Vstup do parku stojí 150 quetzalů (cca 180 Kč) pro cizince a 50 quetzalů pro Guatemalteky.
3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tikalu?
- Nejlepší období pro návštěvu je na jaře a na podzim, tedy v období suchého počasí. V létě bývá velmi horko, v zimě zase často prší.
4. Je nutné si přinést vodu a jídlo na výlet do Tikalu?
- Ano, je vhodné si přinést dostatek vody a něco k jídlu, protože v areálu parku nejsou obchody ani restaurace.
5. Lze ubytovat se přímo v parku Tikal?
- Ano, v parku je několik možností ubytování, například bungalovy či kempy. Doporučuje se ale rezervovat si je předem.
6. Jaké jsou nejznámější památky v Tikalu?
- Patří mezi ně chrámy a pyramidy Maya, například chrám jaguára, chrám slunce, chrám Quetzala a Akropolis.
7. Lze si najmout průvodce na výlet do Tikalu?
- Ano, je možné si najmout průvodce, což je dokonce doporučeno, protože tak se dozvíte víc informací o historii a významu jednotlivých památek.
8. Jaké jsou aktivity, které lze dělat v areálu parku Tikal?
- Kromě prohlídek a fotografování je možné podniknout například i trekovou túru, pozorování ptáků či noční prohlídku Tikalu.


Dovolená Guatemala Tikal


Guatemala je země s bohatou historií a kulturou, a Tikal je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi. Tikal leží hluboko v deštném lese v severní části Guatemaly a je jedním z největších a nejstarších mayských měst, které kdy existovaly.

Pokud se rozhodnete navštívit Tikal, budete mít možnost prozkoumat nepřeberné množství starobylých chrámů, paláců a pyramid, které jsou poseté po rozlehlé archeologické lokalitě. Nejvýznamnější z těchto staveb je určitě chrám IV, který se zvedá až do výšky 70 metrů nad deštným lesem a nabízí panoramatický výhled na celou oblast Tikalu.

Ale návštěva Tikalu není jen o prozkoumávání starověkých ruin, ale také o hloubení se do kultury a historie Mayské říše. Turisté si mohou projít mayské muzeum, které nabízí fascinující pohled na život ve městě před více než tisícem let. Součástí tohoto muzea je také pochůzka, která zahrnuje návštěvu míst, kde mohou turisté vidět mayskou řemeslnou výrobu, takže se mohou dozvědět o uměleckých a řemeslných technikách, které Mayská společnost používala.

Unikátní přírodní krása Tikalu také hraje velkou roli při návštěvě této oblasti. V deštném lese okolo mayského města je mnoho druhů zvířat, jako jsou opice a papoušci, které můžete vidět, když projdete do chrámu nebo si jen tak vychutnáte přírodu v okolí. Navštívíte-li město pozdě odpoledne, můžete se těšit na západ slunce, který je rovněž nádherný.

Pro ty, kteří se zajímají o dobrodružství, mohou navštívit tzv. Templo del Jaguar, který je jedním z nejpopulárnějších chrámů Tikalu, který můžete navštívit. Navštívit chrám znamená projít okolo horního terasovitého útvaru, což je místo kde se dá vyšplhat na vrchol chrámu až do výšky 216,5 metru.

Když se rozhodnete navštívit Tikal, doporučuje se si nechat minimálně dvakrát den, abyste stihli vidět všechny místa návštěvy. Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, nabízí se možnost dokoupení ubytování v jedné z mnoha turistických kempů, které se v okolí Tikalu nacházejí. Ty většinou nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování s jednoduchými snídaněmi.

V každém případě, návštěva Tikalu je jedním z těch zážitků, které si člověk bude pamatovat na zbytek svého života. Je to krásné místo, které nabízí nejen nádherné starověké architektonické památky, ale také nezapomenutelnou přírodu a kulturu, kterou zdejší lidé tak pečlivě udržují vůbec poprvé od dob Mayské říše.


Počasí Guatemala Tikal


Guatemala je země plná kontrastů a krásných výhledů. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí této středoamerické země je město Tikal, které je jedním z největších a nejstarších Mayových měst. Tikal se nachází na severu Guatemaly, v národním parku Tikal, a je obklopen tropickým pralesem s obrovskými stromy a úžasnou faunou.

Když se lidé rozhodují navštívit Guatemala a Tikal, jednou z otázek, které na sebe kladou, je, jaké počasí očekávat. Počasí v Tikalu se liší v závislosti na ročním období. Tikal má teplé a vlhké tropické podnebí s průměrnou teplotou 30 ° C a tropickými dešti.

Období sucha:

V Tikalu je období sucha od února do května, kdy se snižuje intenzita dešťů a teploty jsou příjemnější. Vysoké teploty v Tikalu se v tomto období pohybují mezi 25 ° až 29 ° C, takže toto je ideální čas pro plánování vaší cesty do města Tikal.

Období dešťů:

Období dešťů začíná v červnu a trvá do září. Průměrné srážky v tomto období jsou velmi vysoké, což může ovlivnit kvalitu vaší cesty. Teploty během tohoto období jsou velmi vysoké a mohou být mírně nekomfortní, zejména v přímém slunci. Pokud se však rozhodnete navštívit město Tikal během období dešťů, určitě si přibalte deštník, pláštěnku a vhodnější oblečení.

Zkrátka a dobře, nejlepší čas pro návštěvu Tikalu je během období sucha. Navštivte toto opuštěné město a objevte tuto neuvěřitelnou historickou atrakci, která se nachází v srdci tropického deštného lesa Guatemaly. Tikal je jednou z nejplodnějších archeologických lokalit na světě a nabízí úžasné výhledy na antické pyramidy a chrámy.

Během návštěvy Tikalu si užijete výjimečnou atmosféru a budete moci poznat tuto historickou památku zblízka. Navíc pokud máte štěstí, můžete vidět exotická zvířata jako jaguáry, papoušky a opice v tropických lesích. Hurá na cestu do Tikalu!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách