Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Gambie Kartong

Ubytování Gambie Kartong


Gambia je malá západoafrická země, která leží na pobřeží Atlantského oceánu. Je známá svými krásnými plážemi a tropickým podnebím, což ji činí oblíbeným turistickým cílem. Jedním z nejpopulárnějších míst k pobytu v Gambii je Kartong.

Kartong je malebná vesnice, která se nachází na jihozápadě Gambie, nedaleko hranice s Senegalem. Je obklopena bujnou vegetací, mangrovovými lesy a lagunami, což vytváří úchvatnou kulisu pro každého návštěvníka. Kartong je také domovem pro místní rybářskou komunitu, která dodává čerstvé mořské plody do místních restaurací.

Co se týče ubytování, v Kartongu najdete různé možnosti, které vyhovují vašemu rozpočtu i preferencím. Zdejší ubytovací zařízení zahrnují malé hotely, penziony a také možnost kempování. Nejlepším způsobem, jak zažít opravdovou gambijskou pohostinnost, je ubytovat se v rodinné penzionu, kde můžete sdílet každodenní život s místními obyvateli.

Penziony v Kartongu nabízejí prostorné a pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením a zařízenou kuchyňkou. Tyto zařízení jsou často krásně zdobené tradičními gambijskými vzory a mají přístup k venkovním prostorám, kde můžete relaxovat a vychutnávat si krásné počasí.

Jednou z výhod ubytování v Kartongu je blízkost k národnímu parku Niumi, který se nachází nedaleko obce. Niumi je domovem pro bohatou faunu a flóru, včetně vzácných druhů ptáků, opic a prasat. Můžete se zapojit do safari nebo prozkoumat park na vlastní pěst. Je to jedinečná příležitost pro všechny přírodní milovníky.

Další zajímavostí, kterou můžete navštívit v Kartongu, je malá vesnice Abuko, která je známá pro svůj přírodní rezervát. Rezervace Abuko se rozkládá na ploše 105 hektarů a nabízí útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat, včetně krokodýlů, opic a ptáků.

Kromě přírodních krás Kartongu můžete také zažít místní kulturu a tradice. Místní obyvatelé jsou nesmírně přátelští a vstřícní, a budou vás srdečně přivítat ve své vesnici. Můžete se naučit tradiční tance, vařit místní jídla nebo se zúčastnit festivalu, který slaví místní tradice a zvyky.

Kartong je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a odpočinkovou dovolenou v prostředí nádherné přírody a zároveň se chtějí seznámit s místní kulturou. Nejsou zde přeplněné pláže a davy turistů, což zajišťuje klid a autentičnost.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Gambii, rozhodně byste měli zvážit pobyt v Kartongu. Tato malebná a pohostinná vesnice vám nabídne zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Letenka Gambie Kartong


Letenka do Gambie: Objevte kouzlo Kartongu

Pokud toužíte po dobrodružství ve skutečně autentickém africkém prostředí, může být Kartong v Gambii vaším ideálním cílem. Letenka do této malebné obce vám otevře dveře do úchvatného přírodního ráje, který stále zůstává skrytý před masovou turistickou saturací. Připravte se na nezapomenutelnou cestu, která vám umožní ochutnat místní kulturu, objevit fantastickou přírodu a prožít jedinečné zážitky.

Kartong je výjimečnou destinací, která si uchovala svou tradiční atmosféru a přátelskost místních obyvatel. Vesnice leží v jihozápadní části Gambie, nedaleko od hranic s Senegalem. Díky své poloze blízko Atlantského oceánu je Kartong ideálním místem pro milovníky pláží, vodních sportů a slunečních koupelí.

Pláže v Kartongu patří k nejkrásnějším v celé Gambii. Rozprostírají se na dlouhých úsecích a nabízejí klid a pohodu. Můžete si vychutnat sluneční paprsky a zároveň pozorovat rybáře, jak se vrací s čerstvě ulovenými rybami. Moře je ideální pro surfování a jiné vodní aktivity. Chcete-li se vydat na rybářský výlet, není nic snazšího než najít místní rybáře a domluvit si s nimi túru po moři.

Mimo pláží nabízí příroda v okolí Kartongu neuvěřitelné výlety a procházky. Při procházce přírodní rezervací Abuko se můžete obdivovat různým druhům ptáků, opic a dalším zvířatům, která zde žijí. Pokud máte rádi turistiku, nevynechejte možnost vydat se na svahu na nejvyšší vrchol Gambie - Janjanbureh. Budete odměněni fascinujícími výhledy na okolní krajinu a historické památky.

Večery v Kartongu jsou plné života a hudby. Místní obyvatelé jsou velmi hrdí na svoje kulturní dědictví a ochotně ho sdílejí s návštěvníky. Nic nežebrají, jen využívají příležitost, aby vám ukázali své tance a tradice. Nechte se vtáhnout do jejich veselí a prožijte skutečně neopakovatelný kulturní zážitek.

Aby se dostali do Kartongu, cestující musí zakoupit letenku do Gambie s konečnou destinací Banjul. Z Banjulu je Kartong přístupný prostřednictvím veřejných dopravních prostředků, jako jsou minibusy a taxíky. Cesta trvá přibližně 2 až 3 hodiny. Je možné si také pronajmout auto a užít si malebnou jízdu po gambijském venkově.

Kartong ve Gambii je opravdu skvostným nalezištěm pro ty, kteří touží po autentickém africkém dobrodružství. Zjistěte, jaké to je vychutnat si nádherné pláže, prozkoumat přírodní poklady a poznat místní kulturu. Pojďte a objevte kouzlo Kartongu dříve, než se stane oblíbeným turistickým cílem!


Počasí Gambie Kartong


Gambie je země ležící v západoafrickém regionu. Má teplé a suché podnebí, což z ní činí ideální destinaci pro ty, kteří milují slunečné počasí a teplé teploty po většinu roku. Jedním z nejoblíbenějších míst v Gambii, kde můžete zažít toto fantastické počasí, je Kartong.

Kartong je malebné rybářské město, které se nachází na jižním pobřeží Gambie, nedaleko od hranic s Senegalem. Je to oblíbená turistická destinace díky svým překrásným plážím a klidnému prostředí. Lidé sem často přijíždějí za účelem relaxace, užívání si slunečních paprsků a pozorování místní fauny a flóry.

V Kartongu je počasí většinou horké a slunečné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia po většinu roku. Nejteplejší měsíce jsou duben a květen, kdy se teploty mohou přehoupnout až na 35 stupňů. I v zimních měsících, kdy je většina Evropy zahalena sněhem, se teploty v Kartongu drží stále na příjemných hodnotách kolem 25 stupňů.

Deště patří do charakteristického počasí v Gambii. Nejvlhčí měsíce jsou od července do října, kdy dochází ke středně silným srážkám. Nicméně, déšť většinou nezabraňuje v užívání si dovolené. Bývá krátkodobý a silný, ale rychle přejde. Cryptodemus monetalis, jak místní lidé nazývají dešťové mraky, přináší prospěšné zavlažování vegetace a ochlazující efekt. Často se stává, že se déšť objeví během noci a ráno je opět slunečné počasí.

Pláže v Kartongu jsou čisté, s bílým pískem a příjemně teplou mořskou vodou. Tato combii vytváří ideální podmínky pro opalování a koupání. Místní pláže jsou obklopené exotickou vegetací a přírodními lázněmi, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů.

Pokud se vydáte do Kartongu, nezapomeňte si vzít krém na opalování, klobouk a lehčí oblečení. Budete se potit, takže je důležité udržovat se hydratovaným a chránit se před slunečním zářením. Pamatujte také, že v Gambii se dodržuje místní zvyky a tradice, takže je vhodné nosit střídmé oblečení mimo pláže.

Celkově vzato, pokud hledáte destinaci s teplým a slunečným počasím, Kartong v Gambii je ideální volbou. Se svými nádhernými plážemi a příjemným teplem je to přírodní ráj pro milovníky letního počasí a pobytu v přírodě.


Dovolená Gambie Kartong


Gambie je malá západoafrická země, která se nachází při ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu. Je známá především svou bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Mezi turisty se v posledních letech stává stále populárnější destinací město Kartong, které nabízí skvělé možnosti pro dovolenou.

Kartong je malebné rybářské město, které se nachází na jihozápadním pobřeží Gambie. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít autentický gambijský život a užít si klidnou a relaxační dovolenou. Město je obklopeno krásnými plážemi s bílým pískem a teplým mořem, které láká k odpočinku a opalování.

Na plážích v Kartongu si můžete užít nejen klidné okamžiky, ale také se setkat s místními rybáři, kteří se vydávají na rybolov v tradičních dřevěných lodích. Můžete si dokonce pronajmout jeden z těchto člunů a zažít si rybolov na vlastní kůži. Pro milovníky vodních sportů je zde také dostatek možností, jak se zabavit – můžete zkoušet surfování na místních vlnách, potápění nebo jízdu na paddleboardu.

Kartong má také bohatou historii a místní kulturu, kterou si můžete prohlédnout při návštěvě místních vesnic a trhů. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a otevření turistům, takže se snadno seznámíte se zdejší kulturou a tradicemi. Mnoho místních obyvatel se živí uměleckou činností, takže můžete zakoupit autentické suvenýry a třeba si nechat namalovat portrét nebo vyrobit tradiční gambijskou keramiku.

Kartong je také výchozím bodem pro návštěvu chráněného přírodního území National Park Kartong, který se nachází nedaleko města. Park nabízí úžasnou přírodu, kde můžete objevovat exotické druhy rostlin a živočichů, jako jsou krokodýli, ptáci nebo opice. Můžete se projít po stezkách, projet se na kole nebo si dokonce pronajmout džíp a vydávat se na dobrodružné safari.

Kartong tedy nabízí vše, co potřebujete pro příjemnou dovolenou – krásné pláže, zábavu ve vodě, poznávání kultury a historie a možnost prozkoumávání přírodních krás. Navíc město je relativně nedotčené masovou turistikou, takže si můžete užít klidnou atmosféru a vychutnat si opravdový západoafrický ráj. Pokud hledáte unikátní dovolenou na exotickém místě, Kartong v Gambii je skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Kartong


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kartongu z letiště v Banjulu?
Odpověď: Existuje několik možností, jako například taxi, pronajmutí automobilu, či použití veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo mini busy. Doporučujeme využít služby ověřené dopravní společnosti.

Dotaz: Kolik stojí ubytování v Kartongu?
Odpověď: Cena ubytování se liší podle zařízení, požadovaného standardu a sezóny. V Kartongu se mohou najít ubytování již od 10 USD za noc, nicméně průměrná cena se pohybuje mezi 20 a 50 USD za noc.

Dotaz: Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Kartongu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Kartongu je od října do května, kdy je suché období a teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Během období dešťů, od června do září, mohou být silnice a cesty ztíženě průjezdné a některé aktivity mohou být omezeny.

Dotaz: Existují v Kartongu možnosti sportovních aktivit?
Odpověď: Ano, můžete se věnovat různým sportům, jako jsou fotbal, basketbal, plavání a vodní sporty, včetně jízdy na kajaku, paddleboardingu nebo windsurfingu.

Dotaz: Jsou bezpečnostní opatření v Kartongu dobrá?
Odpověď: Obecně lze říci, že Gambie je relativně bezpečná země, ale jako v každé jiné destinaci se doporučuje být obezřetný a dodržovat zavedená bezpečnostní opatření. Je vhodné se vyhnout odlehlým oblastem a temným ulicím v nocích. Pokud cestujete sami, doporučujeme informovat své blízké o svých plánech a mít při sobě mobilní telefon nebo jiné prostředky na zajištění bezpečnosti.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách