Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Francie Metz

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Metz


- Jaké jsou nejlepší památky v Metzu?
Mezi nejlepší památky v Metzu patří katedrála Saint-Étienne, náměstí Place d'Armes, muzeum La Cour d'Or, zahrady Jardin botanique a Porte des Allemands.

- Jak se dostat do Metzu?
Metz je dobře dostupný vlakem, autobusem nebo letadlem. Město má vlastní letiště a železniční stanice s přímými spojeními z Paříže, Štrasburku nebo Lucemburku.

- Kdy je nejlepší čas na návštěvu Metzu?
Nejlepší čas na návštěvu Metzu je v období od dubna do října, kdy je počasí příjemné a většina památek je otevřena. Během léta se konají různé kulturní festivaly a akce.

- Jaké jsou nejlepší restaurace v Metzu?
Mezi nejlepší restaurace v Metzu patří La Table de Patrick, Chez Joseph, Le Magasin aux Vivres, La Part des Anges a Restaurant de la Porte des Allemands.

- Kam jet na výlet z Metzu?
Z Metzu se dají snadno podniknout výlety do okolí, například do Nancy, Verdunu, Lucemburku, Saarbrückenu nebo Štrasburku.

- Jak se orientovat v Metzu?
Metz má dobře značené turistické trasy a mnoho informačních tabulí. Město také nabízí prohlídky s průvodcem a turistické mapy.

- Jaká je cena ubytování v Metzu?
Ceny ubytování v Metzu se liší podle typu a kvality ubytování. Nocleh v hostelu začíná kolem 10 Euro, v hotelu může být cena až 100 Euro za noc.

- Jakým jazykem se mluví v Metzu?
Oficiálním jazykem v Metzu je francouzština, ale místní obyvatelé mohou mluvit také německy nebo lucembursky.

- Jaké jsou nejlepší místa pro rodiny s dětmi v Metzu?
Mezi nejlepší místa pro rodiny s dětmi v Metzu patří zoo Parc Zoologique, muzeum Le Musée de la Moto et du Vélo, planetárium Musée-aquarium de la Porte-aux-étoiles a vodní park Aquagliss.


Počasí Francie Metz


Metz, hlavní město regionu Lotrinsko ve Francii, se může pochlubit různorodým a proměnlivým počasím. Nacházející se v blízkosti německých hranic je Metz ovlivněn klimatem západní Evropy, které je charakterizováno mírnými zimami a teplými léty.

Léto, které v Metzu trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím roku. Průměrná denní teplota se pohybuje mezi 20 °C až 25 °C, ačkoli mohou nastat i vyšší teploty přesahující 30 °C. Noční teploty se obvykle pohybují kolem 15 °C až 20 °C. Léto je také obdobím vyšších srážek, přičemž srpen je nejsušším měsícem.

Podzim, který trvá od září do listopadu, je v Metzu mírný s příjemnými teplotami. Průměrná denní teplota klesá na 15 °C až 20 °C, zatímco noční teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C. Podzim je poměrně vlhký období s mírnými srážkami.

Zima, která trvá od prosince do února, je v Metzu chladná a mrazivá. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 5 °C až 10 °C, zatímco noční teploty klesají na -1 °C až 4 °C. Sněhové srážky jsou v zimě poměrně běžné, což přináší kouzelnou atmosféru městu. V zimě je v Metzu také nejmenší počet slunečných dnů.

Jaro, které v Metzu trvá od března do května, je charakterizováno mírně rostoucími teplotami. Průměrná denní teplota se pohybuje od 10 °C až 15 °C, zatímco noční teploty se pohybují kolem 5 °C až 10 °C. Jaro je také období častých dešťových srážek, které pomáhají kvetoucí přírodě obnovit se po zimě.

Celkově vzato, počasí v Metzu je poměrně proměnlivé se všemi čtyřmi ročními obdobími, přičemž teploty se pohybují od chladných zimních dnů po teplá léta. Je důležité mít při návštěvě Metzu vhodné oblečení a připravit se na různé podmínky počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete Metz navštívit, město vás určitě přivítá svým půvabem a bohatou historií.


Letenka Francie Metz


Francie Metz - ideální destinace pro vynikající kulturní zážitky a relaxaci

Francie je země plná krásných památek a kulturního bohatství, které lákají návštěvníky z celého světa. Jedním z míst, které vám toto bohatství nabídne je Metz, velké město na severovýchodě Francie. Metz se může pochlubit nejen svým historickým a kulturním dědictvím, ale také lákavou atmosférou, která vás určitě okouzlí.

Jak se dostat do Metzu

Návštěvníci Metzu se obvykle přiblíží přes letiště ve Strasbourgu nebo Luxembourgskem letišti, což jsou nejblíže položené letiště v okolí. Poté si mohou najmout auto nebo se dopravit přes železniční stanici TGV do Metzu. Pokud čas vaší návštěvy bude shodovat s letní sezónou nebo prázdniny, bude lepší předem zajistit si letenku na výletový autobus.

Co navštívit v Metzu

Po příjezdu do Metzu se vám nabízejí skvělé možnosti, co navštívit a co užít si během pobytu. Pokud jste milovníkem historie a architektury, Metz nabízí k vidění mnoho památek, například katedrálu Saint-Etienne, románský kostel Saint-Maximin či barokní palác Barron von Rothschild. Pro ty, kteří se navíc zajímají o umění a kulturu, bude určitě skvělým tipem Museum of the Golden Court house (Musée de la Cour d'or), galerii moderního umění FRAC Lorraine či Centre Pompidou-Metz, nádhernou moderní budovu, kde můžete vidět vynikající sbírku současného umění.

Nejen historie a kultura, ale také příroda a relaxace

Pokud si ale chcete užít volný čas, Metz má také krásné parky a zahrady, které lze navštívit. Můžete se projít po krásném zámeckém parku a užít si piknik s rodinou a přáteli. Pro ty, kteří se chtějí v Meských horách projevit svou dobrodružnou stránku, bude ideálnym místem provozovat horskou turistiku, kterou Metz rozhodně nezklame.

Nakonec Metz nabízí řadu míst k ubytování, kde se můžete ubytovat. Budete zde mít širokou nabídku od hotelů s výhledem na katedrálu až po levnější variantu u privátních pronajímatelů. Pobyt v Metzu je tak nejsnadnější zpestřit vaši dovolenou v severovýchodní Francii.

Závěr

Metz je vyhledávanou turistickou destinací a pokud chcete vidět něco zajímavého a užít si krásnou dovolenou, Francie Metz je pro vás ideální destinace. Obejdete se již i bez velkých výdajů a můžete se soustředit na to, co vám dovolená skutečně nabízí. Pokud si chcete naplnit svůj život novými zážitky, určitě navštivte Metz a okouzlete se touto nádhernou destinací.


Dovolená Francie Metz


Francie je známá svou bohatou historií, kulturou a překrásnou přírodou. Mezi mnoha turisticky atraktivními destinacemi této země je také Metz, což je malebné město ležící v regionu Grand Est. Metz je ideálním místem pro dovolenou, kde můžete objevovat zajímavé památky, procházet se malebnými ulicemi a vychutnávat si místní kulinářské speciality.

Metz je proslulé svou velkolepou katedrálou Saint-Étienne, která je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii. Její stavba začala v 13. století a dokončena byla až v 16. století. Uvnitř katedrály můžete obdivovat nádherné vitráže a cenné umělecké díla. Katedrála je významným duchovním a historickým centrem města a rozhodně stojí za návštěvu.

Další zajímavou památkou v Metzu je Centre Pompidou-Metz, které je sesterskou institucí slavného Centre Pompidou v Paříži. To je inovativním centrem moderního umění a kultury. Budova muzea je jedinečná a moderní, navržena je jako velká výstavní hala s prosklenou střechou. Během návštěvy můžete obdivovat různé umělecké výstavy, filmové projekce nebo se zapojit do různých interaktivních programů.

Procházejte se úzkými, křivolakými uličkami historického centra města a objevujte jeho atmosféru. V této části města se nachází také krásná náměstí s historickými budovami a příjemnými kavárnami. Navštivte Hôtel de Ville, radnici z 18. století, která je příkladem typické architektury této doby. Nepřehlédněte také krásný Place Saint-Louis s téměř 100 metrů vysokou věží a obchody, které nabízejí místní speciality.

Pokud si rádi prohlížíte muzea, je v Metzu také mnoho dalších zajímavých možností. Mezi nimi je i muzeum historie a umění, které se nachází ve starší budově kostela sv. Přibyslava. Můžete zde objevit bohatou sbírku uměleckých děl od středověku po současnost. Dalším zajímavým muzeem je muzeum mušek, které je jedním z největších sbírek na světě. Můžete si prohlédnout tisíce různých druhů mušek, ale také se dozvědět o historii rybolovu.

Metz a jeho okolí jsou také ideálním místem pro milovníky přírody. V blízkosti města se nachází překrásný region Moselle, který nabízí malebné vinice, údolí a přírodní rezervace. Můžete se vydat na pěší výlety, cyklistické túry nebo si prostě jen užívat klidu a krásy přírody.

Pokud plánujete dovolenou v Francii, nezapomeňte zařadit do svého seznamu Metz. Toto malebné město vám nabídne chvíle odpočinku, kultury a přírodního krásna. Udělejte si procházku po historických uličkách, obdivujte krásné památky a ochutnávejte místní speciality. Metz vás jistě nadchne svou jedinečnou atmosférou a zážitky, které zde můžete prožít.


Ubytování Francie Metz


Metz je krásné historické město nacházející se v severovýchodní části Francie. Je to hlavní město departementu Moselle a je známé pro své bohaté kulturní dědictví a historické památky. Město Metz přitahuje turisty z celého světa, a proto je důležité mít kvalitní ubytování, které splní veškeré jejich potřeby.

Metz nabízí širokou škálu ubytovacích možností, aby vyhovělo různým preferencím a rozpočtům. Turisté zde najdou luxusní hotely, butikové hotely, rodinné penziony, apartmány a hostely.

Pro ty, kteří mají rádi luxusní ubytování, jsou zde některé z nejlepších hotelů v regionu. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje s moderním designem a výhledy na město. Některé z nich mají také wellness centra, fitcentra a venkovní bazény. Tato zařízení jsou ideální pro ty, kteří hledají luxusní relaxaci během svého pobytu v Metz.

Pokud preferujete menší, rodinně zaměřená ubytování, můžete se rozhodnout pro penziony nebo apartmány. Tyto zařízení nabízejí útulné a prostorné pokoje, kde se budete cítit jako doma. Majitelé penzionů rádi přivítají hosty a poskytnou jim informace o místních atrakcích a restauracích.

Hostely jsou další cenově dostupnou možností pro ubytování v Metz. Hostely v Metz nabízejí individuální postele nebo sdílené pokoje, kde mohou cestovatelé potkat další lidi z celého světa. Tyto zařízení mají také společné kuchyně a společenské místnosti, kde se hosté mohou sejít a vyměnit si zážitky.

Hlavní výhodou ubytování v Metz je jeho centrální poloha. Většina hotelů a penzionů se nachází v centru města, což znamená, že můžete prozkoumat hlavní turistické atrakce pěšky. Metz je domovem impozantní katedrály Saint-Étienne, římských hradeb, muzeí, galerií a dalších historických památek.

Pokud se rozhodnete navštívit Metz, je důležité, abyste si rezervovali ubytování dostatečně dopředu, zejména v hlavní turistické sezóně. Metz je oblíbeným cílem turistů, zejména v létě, a proto je vhodné se připravit a zajistit si své místo v ubytování.

Ubytování ve městě Metz je různorodé a zahrnuje možnosti pro všechny typy cestovatelů. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, určitě najdete ubytování, které splní vaše potřeby a přispěje k nezapomenutelnému pobytu ve Francii.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách