Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Francie Marseille

Ubytování Francie Marseille


Marseille je jedním z nejvýznamnějších měst Francie. Leží na jihovýchodě země, na pobřeží Středozemního moře, a nabízí nádherné pohledy na odpočívající moře, živé přístavy, středověké památky a moderní architekturu.

Pokud se chystáte navštívit Marseille, určitě byste měli zvážit, kde se budete ubytovávat. Ve městě najdete mnoho možností, od luxusních hotelů až po levnější ubytování. Záleží na vašem rozpočtu a očekáváních.

Luxusní hotely

Pokud hledáte něco opravdu speciálního a nevadí vám investovat peníze do vašeho ubytování, Marseille má několik krásných luxusních hotelů, jako jsou InterContinental Marseille - Hotel Dieu, Le Petit Nice - Passedat a Sofitel Marseille Vieux-Port. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní pohostinství a vybavení, ale také nádherné výhledy na moře a město.

Středně drahé hotely

Marseille nabízí mnoho středně drahých hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zůstat na úrovni, ale nechtějí utrácet tolik peněz. Například Holiday Inn Marseille, NH Collection Marseille, Grand Hotel Beauvau Marseille Vieux-Port a Mercure Marseille Centre Vieux-Port nabízejí pohodlná ubytování v centru města.

Hostely a levná ubytování

Pokud jste na rozpočtu, ale stále chcete zůstat ve městě, Marseille má mnoho hostels a levných hotelů, které vám mohou nabídnout skvělou hodnotu. Například Mama Shelter Marseille, Vertigo Vieux-Port a Hotel Azur Marseille Vieux-Port jsou skvělým výběrem pro ty, kteří hledají levné ubytování.

Airbnb

Další možností je pronajmout si byt nebo pokoj přes Airbnb. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti centra města a chtějí mít více svobody a soukromí než v hotelu.

Celkově lze říci, že Marseille nabízí mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a vkus. V závislosti na vašich preferencech si vždy můžete najít ideální ubytování, které vám umožní užít si všechno, co Marseille nabízí.


Počasí Francie Marseille


Marseille, nejlidnatější a druhé největší město Francie, se může pochlubit svým nádherným středomořským klimatem. Jeho poloha na jihu země jej vystavuje teplým létem a mírným zimám, což ho činí zcela ideálním místem pro dovolenou nebo dlouhodobý pobyt.

Marseille leží na pobřeží Francouzské riviéry a otevírá se do Tyrhénského moře. Díky tomuto umístění má město velmi příjemné počasí po většinu roku. Letní měsíce červen, červenec a srpen jsou teplé a slunečné s průměrnou maximální teplotou okolo 28 °C. Moře se v tomto období ohřeje na příjemných 23-25 °C, což ho činí perfektním místem pro koupání a vodní sporty.

Podzim v Marseille je stále poměrně teplý, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Moře se pomalu ochlazuje, ale stále je příjemné pro plavání a potápění. Podzim je také obdobím, kdy se nejvíce srážek vyskytuje, takže byste měli mít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Zima v Marseille je mírná a příjemná, s průměrnými teplotami kolem 13 °C. Toto období je také suché, takže srážky jsou minimální. Chladnější dny jsou stále dostatečně teplé na procházky po překrásných plážích nebo poznávání města. Pokud preferujete mírnější zimu, Marseille je pro vás to pravé místo.

Jaro je doba, kdy se v Marseille začíná oteplovat. Teploty se pohybují kolem 17-20 °C a postupem do jara se zvyšují. Moře se zahřívá a v dubnu až červnu se můžete těšit na slunečné dny, kdy si můžete užít pláže bez přeplnění turisty.

Celkově vzato, Marseille nabízí příjemné počasí téměř po celý rok. Ať už se rozhodnete navštívit toto krásné město v létě, podzimu, zimě nebo na jaře, určitě si užijete příjemné počasí a nádherné prostředí Francouzské riviéry.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Marseille


1. Můžu se dostat z letiště do Marseille vlakem?

Ano, existuje vlaková linka, která spojuje letiště Marseille Provence s centrem Marseille.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Marseille?

Nejlepší pláže v Marseille jsou Plage du Prado, Plage de la Pointe Rouge a Plage des Catalans.

3. Stojí za to navštívit Národní park Calanques?

Určitě! Národní park Calanques nabízí úžasné scenérie, kde se setkávají moře, útesy a vysoké hory.

4. Existují v Marseille nějaké památky UNESCO?

Ano, v Marseille se nacházejí dvě památky UNESCO: Fort Saint-Nicolas a Basilique Notre-Dame de la Garde.

5. Můžu se v Marseille sportovně aktivovat?

Ano, v Marseille jsou perfektní podmínky pro sportovní aktivity jako například plavání, windsurfing, potápění a vodní lyžování.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se v Marseille dopravovat?

V Marseille je doprava zajištěna městskou hromadnou dopravou, která zahrnuje metro, tramvaje, autobusy a trajekty. Pokud se chcete dostat do okolí Marseille, doporučujeme využít vlakové spoje.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Marseille?

V Marseille najdete spoustu skvělých restaurací. K některým z nejlepších patří Chez Fonfon, La Cantinetta, Le Café des Epices a L'Epuisette.

8. Co si vzít s sebou na výlet do Marseille?

Na výlet do Marseille si určitě vezměte pohodlné oblečení a pohodlné boty. Pokud plánujete navštívit pláže, nezapomeňte na plavky a ručník. Pokud se chystáte na výlet do Národního parku Calanques, nezapomeňte na dostatečné množství vody a potravin, protože v parku není dostatečná infrastruktura.


Letenka Francie Marseille


Pokud plánujete cestu do Francie a láká vás okouzlující atmosféra Marseille, nezapomeňte si předem zarezervovat letenku. Marseille je druhé největší město ve Francii a nabízí nejen krásnou středomořskou atmosféru, ale také bohatou historii a kulturu. Díky svému přístavu je Marseille důležitým ekonomickým centrem a také oblíbeným turistickým cílem.

Letenky do Marseille jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety, což znamená, že se můžete dostat do Marseille z vašeho výchozího bodu bez nutnosti přestupu. Mezi tyto letecké společnosti patří Air France, Ryanair, easyJet a další. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a předem zarezervovaném termínu. Je proto doporučeno, abyste si letenky rezervovali v dostatečném předstihu.

Po příletu na letiště Marseille Provence, které se nachází asi 27 kilometrů severozápadně od samotného města Marseille, můžete využít různé druhy dopravy, které vás dostanou do cílové destinace. Mezi nejčastěji využívané jsou pronájem auta, taxi, autobusy nebo vlaky. V případě, že plánujete zůstat v Marseille a jeho okolí, můžete využít také dobře rozvinutou síť městské hromadné dopravy.

Marseille nabízí turistům mnoho zajímavých míst a památek. Jednou z nejvýznamnějších je Bazilika Notre-Dame de la Garde, kterou můžete spatřit už z dálky díky její výhodné poloze na kopci. Bazilika je významným poutním místem a zároveň poskytuje nádherný výhled na celé město a Středozemní moře. Dalšími zajímavými památkami jsou náměstí Vieux Port, MuCEM (Muzeum Evropských a Středomořských civilizací) a mnoho dalších.

Pokud jste milovníkem výletů do přírody a relaxace u moře, Marseille nabízí také několik krásných pláží. Nejbližší pláží je Plage des Catalans, která se nachází pouze několik minut od historického centra města. Další populární pláže jsou Prado Beach a Pointe Rouge, které jsou vzdáleny přibližně 8 až 10 kilometrů od centra města.

Marseille je také známé svou bohatou gastronomií. Pokud milujete mořské plody, jste na správném místě. V místních restauracích si můžete vychutnat čerstvé ryby, mušle a další mořské speciality. Nezapomeňte ochutnat také místní specialitu - bouillabaisse, tradiční rybí polévku, která se stala symbolem Marseille.

Takže pokud chcete zažít krásy Marseille, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře, krásných památek a vynikajícího jídla. Marseille vás nadchne svým šarmem a pohostinností, která je typická pro jižní Francii. Ať už jste do Marseille na cestě za dobrodružstvím, kultuře nebo relaxací, máte před sebou skvělé dobrodružství plné francouzského šarmu.


Dovolená Francie Marseille


Francie je jedna z nejkrásnějších zemí na světě, každý rok navštěvují turisté z celého světa kraj vinic a sýrů, bohaté historie a kultury a samozřejmě také kouzelných pláží. Mezi nejpopulárnější letoviska v zemi patří Marseille, druhé největší město ve Francii a věhlasné místo pro dovolené u Středozemního moře.

Marseille je vyhlášené pro svou bohatou historii a architekturu, stejně jako pro své luxusní hotely s bohatými službami. Město se rozprostírá na pobřeží, což znamená, že návštěvníci mohou vychutnat dokonalý pohled na azurové moře přímo z okna svého hotelového pokoje. V Marseille nechybí ani řada kulturních akcí, jako jsou například divadelní představení, koncerty místních hudebníků či sportovní akce.

Nejvýznamnější památky v Marseille jsou většinou ze 19. a 20. století a patří k nim například sídlo francouzského prezidenta a radnice. Turisté mohou také navštívit místní muzea, galerie a památníky, jako je Muzeum Marseilleských dějin, kalendář Kapucínů a katedrála Sainte-Marie-Madeleine. Na pláži v Marseille se lze také věnovat mořským sportům, jako je šnorchlování, potápění, vodní lyžování a jachting.

V Marseille nechybí ani skvělé restaurace a kavárny, kde si turisté mohou vychutnat skvělé jídlo a nápoje. Kuchyně Marseille je známá pro své chutné ryby a mořské plody, stejně jako pro regionální pokrmy a produkty, jako jsou zelenina, olivy a sýry.

Pokud se chystáte na dovolenou do Marseille, doporučujeme navštívit město v letních měsících, kdy je nejvhodnější období pro pohodovou dovolenou na pláži. Při bujných slunečných dnech si lze vychutnat slunce na čistých plážích a užít si zábavu a pohodu v jednom z mnoha luxusních hotelů.

V Marseille si lze také vychutnat dokonalý noční život v elegantních klubech a diskotékách. Ty jsou k dispozici jak pro návštěvníky města, tak i pro místní obyvatele.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, doporučujeme navštívit lázně v Marseille, které nabízejí různé relaxační procedury. Tyto lázně jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními a poskytují zákazníkům pohodlí a luxus.

Marseille je jedním z nejkrásnějších měst Francie a zaslouží si návštěvu na dovolenou nejen kvůli své krásné přírodní scenérii a historickému dědictví, ale také kvůli svým zábavným možnostem. Turisté se sem vrací stále znovu a znovu, protože Marseille nabízí kromě luxusu také nezapomenutelné zážitky a pohostinnost.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách