Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Francie Calais

Počasí Francie Calais


Calais, město ležící na severovýchodě Francie při pobřeží Lamanšského průlivu, má typické oceánské podnebí. V zimě zde bývá poměrně chladno a vlhko, v létě pak příjemně teplé. Na celkovém klimatu města se podílí i jeho poloha a blízkost k mořskému pobřeží.

Za důležitý parametr při popisu klimatu Calais se považuje srážkový režim. Průměrné roční srážky činí zhruba 800 mm a mohou být poměrně intenzivní v průběhu celého roku. Nejvlhčími měsíci jsou prosinec a leden, kdy průměrné množství srážek překračuje 80 mm. Naopak nejméně srážek bývá v červenci (asi 55 mm) a srpnu (cca 70 mm). Na konci podzimu se město často setkává s bouřlivou a větrnou povětrností, po níž následuje období klidnější zimy.

Teploty v Calais bývají poměrně mírné. V nejchladnějších měsících jsou průměrné teploty kolem 5 stupňů Celsia, v letních měsících se zpravidla vyšplhají na úroveň 20 - 25 stupňů. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, naopak nejchladnějšími jsou prosinec a leden. Vyšší teploty bývají doprovázeny větrem a oblačností, zejména v místech blízkých moři.

Vzhledem k těmto podmínkám se Calais stává významným pro širokou škálu outdoorových aktivit. Během zimy se zde mohou návštěvníci věnovat lyžování, snowboardingu nebo turistice, v letních měsících si mohou užít například plážové vody, vodní sporty nebo výlety do okolí. K tomu je potřeba dodat, že Calais se nachází velice blízko britských ostrovů a nabízí se tak možnost navštívit i některá zajímavá anglická a skotská města. Pro milovníky historie doporučujeme navštívit Calaisskou radnici nebo port Álžběty I., který má rozsáhlou historii počínající již od středověku.

Celkově lze tedy říci, že Calais se může bez problému zařadit mezi zajímavé francouzské destinace s pestrým klimatem. Jeho atraktivita je ovlivněna nejen místními podmínkami, ale také polohou ve vztahu ke kontinentální Evropě a Velké Británii. Při plánování cesty do tohoto města je proto třeba počítat s možností různorodých aktivit nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jak se dostat z Londýna do Calais?
Odpověď: Nejrychlejší cesta z Londýna do Calais je trajektem z přístavu Dover do přístavu Calais. Cesta trvá přibližně 1,5 hodiny.

2. Potřebuji vízum k návštěvě Calais?
Odpověď: Občané zemí Evropské unie nepotřebují vízum k návštěvě Calais. Pro občany z jiných zemí se vízová povinnost liší, a proto je doporučeno se před cestou informovat o konkrétních podmínkách.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Calais?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Calais je obvykle od května do září, kdy je větší šance na teplé a slunečné počasí.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Calais?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Calais patří Katedrála Notre-Dame, Muzeum Calais a Calaisský maják. Také je populární navštívit Calaisský zámek, který slouží jako kulturní centrum.

5. Jsou v Calais nějaké pláže?
Odpověď: Ano, Calais nabízí několik pláží, které jsou oblíbené zejména v letním období. Nejznámější a nejvíce navštěvovaná pláž je Plage de Calais.

6. Kde si mohu v Calais vypůjčit auto?
Odpověď: V Calais je možné si vypůjčit auto u několika mezinárodních půjčoven, které se nacházejí jak v centru města, tak i na letišti.

7. Jak dlouho trvá cesta z Calais do Paříže?
Odpověď: Cesta z Calais do Paříže trvá přibližně 2-3 hodiny autem či vlakem.

8. Které speciální lahůdky a pokrmy jsou typické pro Calais?
Odpověď: V Calais je možné ochutnat několik speciálních lahůdek, jako například calaiského treska, moules-frites (mušle s hranolkami) nebo fréretskou sladkost nazývanou Ardentes.

9. Jaké jsou možnosti ubytování v Calais?
Odpověď: V Calais je k dispozici široká škála možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů různých cenových kategorií.

10. Jak mohu cestovat po Calais?
Odpověď: V Calais je možné se pohybovat veřejnou dopravou, jako jsou autobusy a vlaky. Město také nabízí možnost půjčení jízdního kola, což je populární způsob dopravy mezi turisty.


Dovolená Francie Calais


Dovolená ve Francii nepochybně patří k těm nejoblíbenějším cestovním zážitkům. Mezi množstvím krásných měst a regionů stojí za to upozornit na Calais. Tento město, které se nachází přímo u břehu Lamanšského průlivu, je lemovalo nejenom krásná pobřeží a pláže, ale také chrámy, hradby a pevnosti.

Calais je také významným dopravním uzlem, především díky přístavu, který je jedním z nejvýznamnějších spojení mezi Francií a Velkou Británií přes Lamanšský průliv. Calais také spojuje mnoho turistických tras, což dělá tento region ideálním místem pro dovolenou.

Když se řekne Calais, většině lidí se první vybaví vysoká věž, která se tyčí nad městem. Jeho ozvučný název – Burza a katedrála Notre Dame ze 16. století, jsou pro turisty jedním z nejznámějších míst, které v Calais stojí za návštěvu. Katedrála je skvělým příkladem francouzské venkovské gotiky, odkud se nabízí i nádherný výhled na město.

Dalším z nejvyhlášenějších turistických atrakcí v Calais je Muzeum Calais, které se nachází v centru města. Zde můžete vidět nejenom množství uměleckých děl, ale také výstavu japonských umělců, kteří svou tvorbou přivezli kus Japonska až do Francie.

Vláha podnebí Calais přidává regionu nevšední půvab. Přestože město není příliš vzdálené od Velké Británie, klima zde je odlišné. Průměrná teplota v průběhu roku je okolo 12 ° C, což znamená mírné počasí, ale s příležitostnými dešti. Kvůli tomu jsou krajinářské scenérie neobyčejně zelené a plné květin.

Specifikum Calais je především jeho gastronomie a zde si přijdou na své hlavně milovníci mořských plodů. Oblíbeným místem pro ochutnání pochutin z moře je místní rybí trh, kde si můžete zakoupit čerstvé ryby, krevety, hřebenatky a další pochoutky.

Navštivte-li Calais, není třeba se bát ubytování. Město má nabídku širokých ubytování, od hotelů po penziony a apartmány, přičemž si můžete vybrat z mnoha lokalit, které nabízejí zážitky také pro rodiny. Nejoblíbenější období návštěvy je v letních měsících, kdy je mnoho slunečných dnů, které nechají návštěvníky poznat všechny barvy Calais.

Mezi další turistické atrakce patří pevnost pocházející z 7. století, dále pak nákupní centrum Cité de l'Europe nebo přístavní promenáda.

Calais je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásném městě s možností návštěvy slavných památek, krásných pláží, ochutnání místní kuchyně a prožití nevšedních zážitků.


Letenka Francie Calais


Francie je zemí, která láká svými krásnými plážemi, historickými památkami a kulturními akcemi. Pokud hledáte výletovou destinaci pro vaši dovolenou, může být pro vás Francie tou pravou volbou. A oblast Calais na severu Francie je jedním z těch nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi.

Calais je francouzské město, které se nachází asi 35 km od Boulogne-sur-Mer a 200 km od Paříže. Je to jedno z nejznámějších přístavů v Evropě, který spojuje Francii s Anglií. Protože Calais má dobrou dopravní infrastrukturu, můžete sem přijet autem nebo vlakem. A nejlepší způsob, jak sem přijet z ciziny, je pomocí letenky.

Pokud hledáte letenku do Calais, můžete využít služeb několika leteckých společností, které nabízejí přímé lety do této oblasti. Mezi nejznámější patří Air France a Easyjet, ale existuje i mnoho dalších nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Calais.

Cena letenky do Calais se může lišit podle sezóny a způsobu nákupu letenky. V obecně však zjistíte, že letenky jsou v průměru dostupné pro všechny.

Před nákupem letenky se ujistěte, že splňujete všechny požadavky, které pro vstup do Francie platí. Každý cestovatel musí mít platný pas nebo průkaz totožnosti a mít v pořádku všechny potřebné doklady.

V Calais se můžete těšit na mnoho zajímavých turistických atrakcí. K nejznámějším patří historická Bažantnice Fort, která byla postavena v 17. století jako součást obrany proti anglickým nájezdům. Dále pak můžete navštívit Calaisskou katedrálu, která byla postavena v 11. století a je jednou z nejstarších na severu Francie.

Další zajímavostí na Calais je městské muzeum, které představuje historii a kulturní dědictví města. Kromě toho můžete navštívit i většinu starých čtvrtí a barevných uliček, kde se budete cítit jako na večerní procházce vdobách monarchie.

Když se rozhodnete pro cestu do Francie na letenku do Calais, můžete se těšit na mnoho zajímavých zážitků a plnění vašich cestovatelských snů. Francie je zemí, která má co nabídnout každému turistovi, bez ohledu na to, zda je váš cíl kulturním zázemím, přírodními krásami nebo jen relaxací na pláži. A Calais nabízí to vše, co by si cestovatel mohl přát.


Ubytování Francie Calais


Francie je země bohatá na krásy přírody, kulturní dědictví a zajímavé památky. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je město Calais, které se nachází v severní části země. Calais je nejen důležitým přístavem, ale také nabízí mnoho možností pro příjemné ubytování.

V Calais jsou k dispozici různé typy ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého návštěvníka. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika stylových hotelů, které nabízejí veškeré pohodlí a vybavení, jaké si můžete přát. Tyto hotely se nacházejí nejen v centru města, ale také v blízkosti moře, což zaručuje krásný výhled a přístup k pláži.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, jsou v Calais také k dispozici penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení mají často příjemnou atmosféru a hostitelé vás rádi přivítají jako součást své rodiny. Ubytování v penzionech a rodinných hotelech je často cenově výhodnější a zároveň poskytuje příjemný pobyt.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Calais dostupná také řada levných hotelů a hostels. Tyto zařízení poskytují základní vybavení a služby, ale přesto zaručují pohodlný pobyt. Hostely jsou také skvělou možností pro mladé lidi, kteří hledají společný prostor a chtějí se seznámit s dalšími cestovateli.

Co se týče polohy ubytování v Calais, máte velký výběr. Mnoho hotelů, penzionů a hostelů se nachází v centru města, což znamená v blízkosti mnoha restaurací, obchodů a památek. Pokud se chcete ubytovat blíže k pláži, můžete se rozhodnout pro hotel nebo penzion se výhledem na moře. Tato možnost vám umožní vychutnat si nádherné výhledy a přístup k písečné pláži.

Během pobytu v Calais můžete také navštívit některé zajímavé památky a atrakce v okolí. Mezi nejznámější patří Calaisský městský rad, který je považován za jeden z nejlépe zachovaných středověkých radnic v Evropě. Další zajímavou památkou je Kostel Notre Dame, který se pyšní působivou gotickou architekturou. Pokud máte rádi umění, určitě nevynechejte návštěvu Muzea umění v Calais, které nabízí rozsáhlé sbírky a výstavy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo levné ubytování, Calais vám nabídne skvělý pobyt. Díky různorodosti ubytování a rozmanitosti atrakcí se tato část Francie stala oblíbeným turistickým cílem. Nechte se unést krásami Calais a vychutnejte si svůj pobyt v tomto půvabném francouzském městě.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách