Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Francie Aix-en-Provence

Počasí Francie Aix-en-Provence


Počasí ve francouzském městě Aix-en-Provence je obvykle velmi příjemné a slunečné. Nachází se v jihovýchodní části země, ve střední části regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Díky své poloze blízko Středozemního moře, může město počítat s příjemným teplým klimatem.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou velmi horké s průměrnými teplotami dosahujícími 30 °C až 35 °C. Někdy může teplota vystoupit nad 40 °C. Tato doba je také charakterizována extrémně nízkou vlhkostí vzduchu. Díky tomu je možné vychutnat si sluneční paprsky při procházkách po malebných uličkách starého města nebo relaxovat u venkovního bazénu.

Podzim (září a říjen) přináší mírnější počasí. Denní teploty klesají na příjemný rozsah 20 °C až 25 °C. Noční teploty jsou sice nižší, ale stále ještě příjemné, kolem 15 °C. Toto období je velmi oblíbené mezi turisty, protože nabízí ideální podmínky pro prohlídku historických památek a okolních vesnic.

Zima je v Aix-en-Provence mírná, s průměrnými denními teplotami kolem 12 °C až 15 °C. V noci teploty klesají na 5 °C až 7 °C. Město samozřejmě nezůstává nezasněžené, ale častěji zažívá deštivé období. Je vhodné si vzít s sebou teplejší oblečení a deštník.

Jaro (březen a duben) je v Aix-en-Provence velmi příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 15 °C až 20 °C, což je ideální pro procházky po zahradách a parku Cours Mirabeau. V noci se teploty pohybují kolem 10 °C až 12 °C. Okolní krajinu lze v této době vidět v plné kráse s rozkvetlými květinami a zelenými poli.

Celkově lze říci, že počasí v Aix-en-Provence je velmi příjemné po většinu roku. Město je známé svým slunečním a teplým klimatem, které přitahuje turisty z celého světa. Bez ohledu na roční dobu je Aix-en-Provence skvělým místem k návštěvě s bohatou historií, uměním a nenapodobitelným francouzským kouzlem.


Dovolená Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence - Klenot jižní Francie

Francie je známá svou bohatou historií, úchvatnými památkami a malebnou krajinou. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je město Aix-en-Provence, které se nachází v jihovýchodní části země. Jeho malebné uličky, památky a kulturní atmosféra lákají každoročně tisíce turistů.

Aix-en-Provence je město plné historických budov a památek. Nejznámější z nich je katedrála Saint-Sauveur, která se nachází na centrálním náměstí. Její nádherná architektura z 12. století a bohaté vnitřní výzdoby stojí za to vidět. Dalšími významnými památkami jsou gotický klášter Saint-Jean-de-Malte, Arc de Triomphe a Hôtel de Ville - radnice města.

Aix-en-Provence je známé také svou vivou - tradiční tržnicí, která nabízí široký výběr čerstvých potravin, místních specialit a různých suvenýrů. Pro milovníky umění je pak nevyhnutelná návštěva museum Granet, které nese jméno místního malíře Françoise Mariase Graneta. Toto muzeum hostí velkou sbírku uměleckých děl od 16. do 20. století, včetně děl od takových mistrů jako je Cézanne, Picasso, Monet a Van Gogh.

Aix-en-Provence je také proslulé svými termálními prameny a lázněmi. Tyto prameny přinášejí do města léčivou vodu bohatou na minerály, a proto jsou oblíbenou destinací pro ty, kdo hledají relaxaci a omlazení. Navštěvovat můžete různá lázeňská zařízení, kde si můžete dopřát masáže, bylinky nebo jednoduše jen odpočívat ve wellness centru.

Jelikož Aix-en-Provence je obklopené nádhernou krajinou, nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete se projít výlety do okolních kopců a procházet se vinicemi, nebo navštívit nedaleký národní park Sainte-Victoire, který je populární mezi turisty i místními obyvateli. Park je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku nebo pikniky.

Aix-en-Provence je také známé svou gastronomií a nabízí mnoho výborných restaurací a kaváren. Můžete ochutnat tradiční provensálskou kuchyni s jejími slavnými bylinkami, olivovým olejem a čerstvými mořskými plody. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu, calisson - sladkou mandlovou sušenku, která je typická pro tuto oblast.

Celkově vzato, Aix-en-Provence je skvělým místem pro dovolenou ve Francii. Jeho bohatá historie, kulturní dědictví, termální lázně a nádherná příroda nabízejí nespočet možností pro zábavu a relaxaci. Ať už jste milovníkem umění, historie nebo outdoorových aktivit, Aix-en-Provence vás určitě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jak se dostat z letiště Marseille do Aix-en-Provence?
Odpověď: Z letiště Marseille můžete využít autobusovou linku navazující na nádraží ve městě, nebo si vzít taxi, které vás přímo doveze do Aix-en-Provence.

2. Jak se pohybovat po Aix-en-Provence?
Odpověď: Ve městě se můžete pohybovat pěšky, nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy. Také si můžete pronajmout kolo nebo si vzít taxi.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Aix-en-Provence?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Cours Mirabeau (hlavní bulvár), Fontána Rotonde, Cathédrale Saint-Sauveur (katedrála) a muzeum Musée Granet.

4. Kde se dá dobře najíst v Aix-en-Provence?
Odpověď: V centru města najdete mnoho restaurací a kaváren nabízejících tradiční provensálskou kuchyni. Doporučuje se také ochutnat slavné kroasány a místní vína.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Aix-en-Provence?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je méně přeplněné turisty.

6. Kde najít ubytování v Aix-en-Provence?
Odpověď: V Aix-en-Provence najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat co nejdříve, zejména během letních měsíců.

7. Jaké jsou oblíbené výlety z Aix-en-Provence?
Odpověď: Z Aix-en-Provence se můžete vydat na výlet do města Avignon, do přírodního parku Calanques nebo prozkoumat další okolní provensálská města, jako je Arles nebo Marseille.

8. Jaká je místní cena za jízdné ve veřejné dopravě?
Odpověď: Cena jízdného ve veřejné dopravě se může lišit v závislosti na délce trasy. Obecně platí, že cena za jednu jízdu je kolem 1,5-2 eur.

9. Kde se dají nakoupit suvenýry v Aix-en-Provence?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou v centru města, kde najdete tradiční provensálské trhy, butiky s místními produkty a obchody s uměleckými díly.

10. Jaké jsou otevírací doby obchodů v Aix-en-Provence?
Odpověď: Většina obchodů v Aix-en-Provence je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 do 19:00. Některé obchody mohou mít odpolední přestávku.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence se nachází v jižní části Francie a je známé svou bohatou historií, uměleckým dědictvím a elegantním životním stylem. Je to také populární turistická destinace a jeden z hlavních turistických lákadel tohoto města je jeho široká nabídka ubytování.

Ve městě najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje různým potřebám a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po penziony a apartmány, Aix-en-Provence nabízí možnosti pro každého.

Pokud hledáte luxusní ubytování, na výběr máte z několika pětihvězdičkových hotelů, které jsou rozmístěny po celém městě. Tyto hotely vám nabídnou prvotřídní služby, prostorné pokoje s veškerým moderním vybavením a často i bazén a wellness centrum. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát luxus a splnit si své sny o dokonalé dovolené.

Pro ty s menším rozpočtem, ale stále hledající komfortní ubytování, existuje také mnoho hotelů tří a čtyř hvězdiček. Ty nabízejí pokoje za přijatelné ceny, které jsou často vybavené veškerým potřebným vybavením. Mnoho těchto hotelů se nachází v historickém centru města, takže se můžete snadno dostat ke všem významným památkám a atrakcím.

Pro ty, kteří preferují větší nezávislost a soukromí, jsou tu také apartmány a penziony. Ty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízejí větší prostory a často také kuchyňský kout, což vám umožní vařit vlastní jídla. Tyto ubytovací možnosti jsou také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít místní životní styl a interagovat s tamními obyvateli.

Aix-en-Provence je také oblíbené město pro studenty, protože se zde nachází renomovaná univerzita. Pro studenty a mladé cestovatele jsou k dispozici také levné hostely, které nabízejí cenově dostupné společné pokoje nebo soukromé pokoje. Tyto hostely často také pořádají společenské akce a výlety, které vám pomohou poznat další cestovatele a zažít místní kulturu.

Není překvapením, že Aix-en-Provence nabízí bohaté a rozmanité možnosti ubytování pro každého. Ať už preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo prostorný apartmán, určitě najdete to, co hledáte. Díky svému umístění v srdci Provensálska a svému bohatému kulturnímu dědictví je Aix-en-Provence jednou z nejkrásnějších destinací Francie a stojí za to se zde ubytovat a zažít její kouzlo na vlastní kůži.


Letenka Francie Aix-en-Provence


Pokud plánujete navštívit jihovýchodní Francii, Aix-en-Provence by mohl být vaším ideálním cílem. Tento malý, ale překrásný město je známý svými malebnými uličkami, historickými památkami, uměleckými muzei a především svým slavným kulturním dědictvím.

Abyste se sem dostali, musíte zakoupit letenku do Francie, a to přímo do nedalekého letiště Marseille Provence. Toto letiště je vzdáleno přibližně 25 kilometrů od Aix-en-Provence a nabízí širokou škálu letů z celého světa.

Jakmile přistanete v letišti Marseille Provence, můžete si pronajmout auto, chytit autobus nebo využít služby taxislužby, aby se dostali do Aix-en-Provence. Cesta v autě trvá přibližně 25 minut a nabízí nádherný výhled na krajiny Provence.

Aix-en-Provence je starobylé město s bohatou historií a kulturními dědictvím. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála svatého Salvátora, fontána Rotunda, Arc de Triomphe a muzeum Granet. Navštivte Place des Four-Dauphins a Place des Quatre-Dauphins, odhalíte zde krásné fontány a stavby. Je také vhodné navštívit krásnou palácovou zahradu - Jardin des Quatre-Dauphins a Parc Jourdan.

V samotném centru města je plno uměleckých galerií a spousty kaváren, kde se můžete posadit a projít se po slavné Cours Mirabeau. Návštěva Aix-en-Provence by nebyla úplná bez návštěvy trhů Provence. Tyto trhy se konají denně a nabízejí návštěvníkům místní speciality, koření, potraviny, květiny a umělecké předměty.

Zkrátka, letenka do Aix-en-Provence nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o kulinářské zážitky, kulturní památky nebo jen krásné ulice a náměstí, Aix-en-Provence je místo, které stojí za to navštívit.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách