Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Pokud hledáte ideální cestovní destinaci, která spojuje krásu přírody, zábavu a relaxaci, pak jsou Filipíny nejlepší volbou. Zvláště ostrov Bohol nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Pokud tedy plánujete let do Filipín, nezapomeňte si zařídit letenky na ostrov Bohol.

Bohol leží v centrální části Filipín a je celkem snadno dostupný. Letenky můžete koupit online z pohodlí svého domova. Na Bohol se létá z Manily nebo Cebu City. V závislosti na letových společnostech, můžete získat dobrou cenu za let.

Panglao Island, který je součástí ostrova Bohol, je jedním z nejvíce navštěvovaných míst turisty. Ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi a jasným mořem. Panglao Island je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Jakmile se ocitnete v moři, můžete se těšit na úchvatné zážitky jako pozorování korálů a různých druhů ryb.

Bohol je také domovem mnoha přírodních krás jako je třeba Cholocate Hills. Tyto kopečky z dolomitu, které jsou pokryty trávou, získaly svůj název díky tomu, že v období sucha, připomínají čokoládové bonbóny. Kolem kopce se táhnou zelené a lesnaté oblasti, kde můžete vidět různé druhy rostlin a zvířat.

Jinou zajímavou atrakcí, kterou můžete na Boholu navštívit, jsou Tarsie, malé primáty, kteří jsou endemickými druhy v této oblasti. Tarsie se snadno poznají díky svým mohutným očím a dlouhým zadním nohám.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol také kulturní dědictví. V samotném městě Bohol můžete navštívit kostel, který byl postaven v 16. století a je považován za jeden z nejstarších kostelů na Filipínách. V blízkosti se nachází také muzeum, které ukazuje historii Boholu.

Po celém ostrově se můžete potkat s přátelskými místními lidmi, kteří jsou rádi ochotni vám poradit, kam jít a co vidět. Bohol a Panglao Island jsou nejen krásné místo na odpočinek, ale také plné různých aktivit pro ty, kteří hledají dobrodružství.

Vzhledem k tomu, že Filipíny jsou stále populárnější turistickou destinací, je důležité si koupit letenky předem a zarezervovat si ubytování v blízkosti míst, která chcete navštívit. Určitě to stojí za obětování zdrojů a časových investic, protože Filipíny a ostrov Bohol jsou místa plná kouzla, krásy a příjemné atmosféry.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejmalebnějších zemí na světě, plnou krásné přírody, úchvatných pláží a kulturních památek. A pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Bohol, nebudete litovat. Tento ostrov leží v centrální oblasti Filipín a přístupný je ze dvou letišť – v Tagbilaranu a v Cebu.

Pokud máte rádi přírodu a pláže, určitě si přejete ubytovat se na Panglao Island. Tento ostrov leží na jihu západně od Boholu a je přechodně spojen s ním mostem. Panglao Island se pyšní bílými písečnými plážemi a krásným podmořským životem. Nejznámější pláž je Alona Beach, která je naplněna životem a nabízí mnoho aktivit jako potápění, kajakování, surfování a další. Pokud hledáte klidnější pláže, můžete se vydat na pláže Dumaluan, Momo či Bikini Beach.

Bohol také nabízí zajímavou přírodní atrakci – Chocolate Hills. Tyto malé vrchy v podobě kupek čokoládové barvy se nacházejí v centrální oblasti ostrova a jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí Filipín. Můžete si zvolit cestou pěšky nebo si pronajmout motorku a projet se po celé oblasti. Když se dostanete na vrchol, nabízí se vám krásný výhled na okolní krajinu.

V Boholu najdete také mnoho kulturních památek, nejvýznamnější z nich jsou starobylé kostely a kláštery. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva kostela Blood Compact Site, který nese název podle historického rituálu krve ve kterém se dva lidé řežou a míchají si krev, což by mělo znamenat oddanost a věrnost. Tento rituál se konal mezi Španěly a Filipínci v roce 1565.

Co se týká ubytování, v Boholu najdete mnoho možností. Panglao Island nabídne mnoho clearwater hotelů a penzionů v blízkosti pláží. Na druhou stranu, pokud byste si chtěli vychutnat klidnější a autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z penzionů či ubytování v Tagbilaranu.

Celkově lze tedy říci, že ostrov Bohol a Panglao Island jsou skvělým místem pro dovolenou, která spojí krásu přírody, pláží a kulturních památek. A s výběrem ubytování si můžete být jisti, že si svou dovolenou v Boholu opravdu užijete.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejnádhernějších destinací na světě a ostrov Bohol není výjimkou. Ležící na jihovýchodě země, tento ostrov nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a fascinující kulturní dědictví. Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí je Panglao Island a slavná památka Chocolate Hills.

Začněme tím, že představíme Panglao Island. Tento ostrov se nachází v blízkosti hlavního ostrova Bohol a je domovem několika úchvatných pláží. Pláž Alona je jednou z nejznámějších a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunečních paprsků a relaxovat na bílém písku. Ostrov je také vyhlášený pro svůj úžasný podmořský život, což z něj dělá oblíbenou destinaci pro potápěče a šnorchlování.

Dalším neodolatelným místem na ostrově Bohol jsou Chocolate Hills. Tyto světoznámé kopečky jsou jednou z nejuznávanějších přírodních památek na Filipínách. Jejich název je odvozen od faktu, že během suchého období se zeleň na kopcích zbarvuje do hnědých odstínů, což vypadá jako hromady čokolády. Tento jev se stává impozantním a nezapomenutelným pohledem, který rozhodně stojí za to zažít. Nejlepší způsob, jak se vydat k Chocolate Hills, je absolvovat kratší trek, nebo si zapůjčit motorku a prozkoumat okolní krajinu.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol i bohaté kulturní dědictví. Například Tarsier Conservation Area je místem, kde můžete vidět drobné primáty, známé jako tarser filipínský. Jsou to jedni z nejmenších opic na světě a jejich oči jsou obrovské ve srovnání s jejich tělem. Je to fascinující zážitek, který navštěvovatelé z celého světa nechtějí minout.

Dalším historickým místem na Boholu je Baclayon Church, který je jednou z nejstarších kostelů na Filipínách. Katedrála je postavena ze středomořského vápence a je považována za kulturní a náboženskou ikonu ostrova. Je obklopena překrásnými zahradami a je to skvělé místo, kde si můžete prohlédnout část filipínských dějin.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje nádherné pláže, úžasnou přírodu a bohatou historii, Filipíny Bohol je tou pravou volbou pro vás. Panglao Island nabízí exotické pláže a podmořský svět, který si zamilují milovníci vodních sportů a Chocolate Hills představuje jedinečný geologický div. Navštívte tyto místa a nechte se unést krásou a zázemím tohoto nádherného místa na Filipínách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Jak se dostat na ostrov Bohol?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Bohol, je letecky přes letiště Tagbilaran, které je hlavním městem ostrova. Existují také trajektové spoje z Cebu City a Siquijor.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Bohol?
- Nejlepší doba na návštěvu Boholu je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí suché a teploty jsou příjemné. Vyhněte se návštěvě v období dešťů, které trvá od června do října.

3. Jaká jsou nejlepší místa k ubytování na ostrově Bohol?
- Na ostrově Bohol je mnoho skvělých hotelů a resortů. Výběr závisí na vašem rozpočtu a preferencích. Některé populární možnosti zahrnují Amorita Resort, Henann Resort at Alona Beach a South Palms Resort Panglao.

4. Jak se dostat na Panglao Island?
- Panglao Island je připojeno mostem k ostrovu Bohol, takže se tam můžete dostat autem, taxi nebo motorkou. Panglao má také vlastní letiště, kam létají vnitrostátní a některé mezinárodní lety.

5. Jaká jsou hlavní turistická místa na Panglao Island?
- Na Panglao Island je nejpopulárnější pláž Alona Beach, která nabízí bílý písek a klidné vody. Dalšími zajímavými místy jsou Hinagdanan jeskyně, Danao Adventure Park a Bohol Bee Farm.

6. Jak se dostat na Chocolate Hills?
- Chocolate Hills jsou nejlepší dosažitelné z města Carmen na ostrově Bohol. Můžete si pronajmout motorku nebo si vzít organizovaný výlet, který zahrnuje transport a průvodce.

7. Jak vysoké jsou Chocolate Hills?
- Chocolate Hills jsou jedním z hlavních přírodních zázraků Filipín a jsou tvořeny přibližně 1 700 stejně vysokými kopcemi. Tyto kopce jsou specifické tím, že na jaře zhnědnou, což jim dává jejich název.

8. Jaké další aktivity mohu dělat na ostrově Bohol?
- Kromě návštěvy Panglao Island a Chocolate Hills, můžete na ostrově Bohol také navštívit Tarsier Conservation Area a pozorovat endemické Tarzíky. Můžete také navštívit starobylé římskokatolické kostely, jako je Kostel Santa Monica, a prozkoumat lokální trhy.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou známé svým tropickým podnebím a neustálým teplem, které láká turisty z celého světa. Ostrov Bohol není výjimkou. Nachází se ve středních Visayánských ostrovech a nabízí krásné přírodní scenérie, historické památky a písečné pláže.

Klima na Boholu je charakteristické vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Nejteplejší období je od března do května, kdy se teploty mohou pohybovat okolo 30 ° C. Vlhkost vzduchu je v té době také vysoká, což může být pro některé turisty nepohodlné.

Deštivé období na Boholu je mezi červnem a listopadem, kdy přicházejí monzunové deště. Tyto deště mohou být často silné a bouřlivé, ale obecně jsou krátkodobé. Pokud plánujete návštěvu ostrova v této době, je doporučeno si vzít do batohu deštník nebo pláštěnku.

Když se podíváme na Panglao Island, které je spojeno s Boholem mostem, zde najdeme stejné klimatické podmínky. Panglao je však známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a azurově modrou vodou. Toto místo je výborné pro milovníky slunění a ležení na pláži. Průměrná teplota na Panglao Island se pohybuje okolo 28 ° C.

Dalším velkým lákadlem na Boholu jsou Chocolate Hills, které jsou považovány za jedno ze sedmi přírodních divů Filipín. Tato zvláštní geologická formace zahrnuje více než 1 200 kopců, které vypadají jako čokoládové hrbolky. Vytvořeny byly erozí a zvětráváním vápenatých hornin. I když hojné srážky během deštivého období mohou způsobit, že kopce ztratí svou čokoládovou barvu, stále je toto místo velmi fascinující k vidění.

Vzhledem ke klimatickým podmínkám na Boholu, je nejlepší čas na návštěvu tohoto ostrova mezi prosincem a únoru, kdy je teplota příjemná a srážky jsou výrazně nižší. Turisté mohou užívat slunečního záření na plážích, objevovat rozmanitost podmořského světa nebo se vydat na exkurzi do Chocolate Hills.

Ať už se rozhodnete navštívit Bohol a jeho okolí v jakémkoli období, nezapomeňte vzít sluneční krém, lehké oblečení, plavecký oblek a připravit se na tropické podnebí. Ať už jste milovníkem sluníčka nebo přírodních krás, ostrov Bohol a jeho okolí, včetně Panglao Island a Chocolate Hills, vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách