Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Batanes Islands

Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands - neuvěřitelný rajský koutek na Filipínách

Když přijde řeč na Filipíny, mnoho lidí si představí bílé písečné pláže, azurovou vodu oceánu a palmové stromy ohnuté pod váhou exotického ovoce. A tato představa není nijak daleko od pravdy. Filipíny se mohou pochlubit některými z nejkrásnějších pláží na světě. Ale to není všechno, co tato země nabízí.

Pokud jste dobrodružný cestovatel, když osobně upřednostňujete pevninskou krásu před pobytovými letovisky, pak byste měli vzít v úvahu návštěvu Batanes Islands. Tento malý souostroví se nachází na severu Filipín, v Luzonském moři. Je obklopeno modrozelenými vodami oceánu a skládá se z deseti ostrovů, které jsou natolik malebné, že se vám budou jevit jako místa vytržená z pohádek.

Jednou z hlavních výhod Batanes Islands je, že tyto ostrovy dosud zůstávají ve velké míře nedotčeny turismem. Ačkoli se stávají stále populárnějšími, přesto si uchovávají svou autentičnost a přirozenou krásu. Na rozdíl od jiných turistických destinací, které jsou plné davů lidí, zde si můžete užít klidného a relaxačního pobytu v přírodě.

Jako součást návštěvy Batanes Islands byste měli navštívit hlavní ostrov, který se nazývá Batan. Zde se nachází hlavní město Basco, které je centrem kultury a historie na ostrovním souostroví. Můžete navštívit místní památky, jako například fotogenní Basco Lighthouse, který vám nabídne úchvatný výhled na oceán.

Dalšími atrakcemi na ostrově Batan jsou skalní útesy, známé jako Marlboro Hills, které údajně připomínají šetrně zkropenými vrcholy. Tyto útesy jsou dokonalým místem pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít krásný výhled na zasněžené hory a průzračné modré vody.

Dalším ostrovem, který stojí za návštěvu, je Sabtang. Tento ostrov je známý svými tradičními vesnicemi, kde se stále dodržuje starý životní styl. Můžete se projít úzkými uličkami a obdivovat tradiční kamenné domy, zvané "vakul", které se staly symbolem Batanes.

Pokud jste milovníkem přírody, neměli byste také vynechat ostrov Itbayat. Tento ostrov vám nabídne úžasné skalnaté útvary a zajímavé geologické útvary. Můžete se vydat na procházku po Itbayatském hřebeni, což je neuvěřitelně malebná stezka s úchvatným výhledem na oceán.

Pokud plánujete navštívit Filipíny, Batanes Islands by určitě neměly chybět na vašem seznamu. Toto malé a autentické souostroví je skutečným rájem pro cestovatele, kteří touží po přírodě, klidu a kráse. Ať už se vydáte na pěší túry po útesech, objevujete tradiční vesnice nebo si jen užíváte slunce na pláži, Batanes vám nabídne nezapomenutelné zážitky a nejsou se nicím podobné.


Počasí Filipíny Batanes Islands


Filipíny Batanes Islands jsou skupinou ostrovů nacházejících se na severu Filipín. Tyto ostrovy jsou známy pro své krásné krajiny, kulturní dědictví a tradiční způsoby života svých obyvatel. Kromě toho, Filipíny Batanes Islands jsou také známy pro své unikátní klima.

Počasí v Batanes Islands je velmi proměnlivé, a to kvůli vlivu severních pasátů. Tento vliv způsobuje, že oblast je obecně chladnější a vlhčí než většina ostatních oblastí na Filipínách. Během období dešťů, které trvá přibližně od srpna do prosince, prší téměř každý den. Během zbytku roku, od ledna do května, je klima obvykle suché a slunné.

Jednou z nejvýraznějších vlastností počasí Batanes Islands je intenzivní vítr. Severní pasáty jsou zodpovědné za tuto sílu větru, což způsobuje, že tato oblast je často považována za nejvíce větrnou na Filipínách. V některých obdobích, jako je období bouří, vítr může dosahovat extrémně vysokých rychlostí, což může způsobit problémy při plavbě a výletů na ostrově.

I přesto, že počasí Batanes Islands může být často proměnlivé, tato oblast nabízí svým návštěvníkům úžasné výhledy na oceán, útesy a zelené kopce. Pokud se chcete podívat na tuto krásnou oblast, nejlepší doba k návštěvě je v období sucha, od ledna do května. V této době můžete očekávat slunné a jasné dny s méně deštěm a větrem.

Celkově lze říci, že počasí Filipíny Batanes Islands může být velmi dramatické a proměnlivé. Nicméně, s několika informacemi o klimatu a vhodné době k návštěvě, můžete plánovat svou cestu a užít si krásy této unikátní oblasti Filipín.


Dovolená Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skrytý klenot Filipín

Filipíny jsou zemí známou svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších a nejexkluzivnějších turistických cílů na Filipínách jsou Batanes Islands. Tyto ostrovy jsou známé svou nedotčenou přírodou, malebnými kopcemi a fascinujícími hrázděnými domy.

Batanes Islands se nachází v severní části Filipín, v provincii Batanes. Skládají se z deseti obydlených ostrovů a třiceti pěti menších ostrůvků. Největším a nejdůležitějším ostrovem je Batan, kde se nachází hlavní město, Basco. Další důležitý ostrov je Sabtang, který je snadno dostupný trajektem z Batanu.

Jednou z hlavních přitažlivostí Batanes Islands je jejich neobyčejná příroda. Ostrovy jsou obklopeny úchvatnými skalními útesy a průzračným mořem. Turisté mohou navštívit Takhlawanan Beach, která je známá svým žlutým pískem a jasně modrou vodou. Dalším oblíbeným cílem je Marlboro Hills na ostrově Batan, kde si mohou návštěvníci vychutnat panoramatický výhled na zelené kopce a pastvinami procházející krávy.

Batanes Islands jsou také známé svými tradičními hrázděnými domy, které se nazývají Ivatan houses. Tyto domy jsou postaveny z kamene a jsou velmi pevné, aby odolaly silným větrům a zemětřesením. Mnoho z těchto domů je stále obýváno místními obyvateli, kteří zachovávají tradiční ivatanské životní styl.

Pro místní kulturu je také typický tradiční tanec a hudba Ivatan. Návštěvníci mohou vidět místní taneční skupiny, jak představují svůj kulturní dědictví prostřednictvím těchto tradičních uměleckých forem. Pro ty, kteří mají rádi umělecké řemeslo, je zde také možnost zakoupit si ivatanské suvenýry vyrobené ručně, jako jsou šperky, keramika nebo tradiční textil.

Ačkoli Batanes Islands mají velký turistický potenciál, zůstávají relativně neobjevené a nestihly se příliš turisty zaplnit. To je díky své odlehlosti a omezené přístupnosti. Nejtěžší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letecky z hlavního města Filipín, Manily. Existují také trajekty, které přepravují pasažéry z přístavu v městě Curimao na Luzonu na Batanes.

Přestože cesta na Batanes Islands může být náročnější, je to naprosto stojí za to. Tato oblíbená destinace nabízí nádhernou přírodu, fascinující kulturu a přátelské obyvatele. Batanes Islands jsou dokonalým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v úžasném a nedotčeném prostředí.

Takže, pokud plánujete svou další dovolenou na Filipínách, nezapomeňte zařadit Batanes Islands do svého itineráře. Budete ohromeni krásou tohoto skrytého klenotu Filipín.


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte kousek nebe na zemi, měli byste navštívit ostrovy Batanes na Filipínách. Tento malebný souostroví leží na severu Filipín, v samotném srdci Tichomoří a zahrnuje deset velkých a mnoho menších ostrovů.

Jedním z nejkrásnějších ostrovů je Batan, který nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na moře a scenérie, jejichž krása je těžko popsatelná. Souostroví Batanes je také domovem unikátní kultury Ivatans, což je komunita, která se vyznačuje svým unikátním způsobem života, architektury a řemesel.

Pokud tedy plánujete navštívit Batanes a potřebujete ubytování, máte na výběr z různých možností. Z čehož se dá říci, že se veřejně poskytované možnosti trochu liší od těch, které najdete v resortech.

Mnoho turistů se rozhoduje pro ubytování v tradičních Ivatanských domech, které se nazývají "Vernacular Houses". Tyto domy jsou charakteristické svojí krásnou architekturou, která se zcela přizpůsobila místnímu klimatu. Odtud vyplynuly také některé neobvyklé prvky, jako jsou kulaté rohy, které chrání dům před silnými větry. Tyto domy se často prodávají jako ubytování pro turisty a jejich cena za noc se obvykle pohybuje mezi 1500 až 3000 PHP.

Existují samozřejmě také tradiční Hotely, ale doba pobytu v nich bývá značně omezená a nejsou schopné nabídnout takovou atmosféru jako tradiční Ivatanské domy. Pokud však preferujete standardnější hotelové pokoje, máte na výběr několik možností, které nabízejí přátelskou atmosféru, krásné výhledy a jídelní možnosti. Cena se v tomto případě pohybuje mezi 1500 až 8000 PHP za noc.

Další zajímavou možností je pronajmout si domy v Batanes. Tyto domy již většinou splňují normy, jaké byste očekávali od hotelů. Jsou dobře vybaveny a mají v sevření různé služby a jídelní možnosti, v závislosti na ceně. Pronájem těchto domů je poměrně levná možnost, jelikož cena se pohybuje mezi 2000 až 5000 PHP za noc.

Hlavní roztomilé městečko Basco nabízí také spousty dalších možností ubytování. Zde naleznete komfortní hotely, apartmány, které nabízejí slunná terasa a venkovní bazene s křišťálovou vodou. Pokud hledáte luksus, měli byste se rozhodně ubytovat v těchto typech ubytování, kterých je tu dostatek.

Celkově jsou Batanes ostrovy nádherným místem, které vám nabídne úžasnou atmosféru pro vaši dovolenou. Přestože se jedná o malé souostroví, má zde spousta historie a kultury. Bez ohledu na to, jaká možnost ubytování se vám bude líbit a jak dlouho zde zůstanete, souostroví Batanes vás okouzlí svou krásou, klidem a pohodou, kterou byste na jiných místech hledali marně.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


1. Jak se dostat na Batanes Islands?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letecky. Existují přímé lety z Manily do letiště Basco na Islandu Batan. Let trvá přibližně jednu hodinu a jsou prováděny malými leteckými společnostmi, jako je SkyJet nebo PAL Express.

2. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Batanes Islands?

Nejlepší časy na návštěvu Batanes Islands jsou během suchého období, které trvá od listopadu do května. Během tohoto období je počasí stabilnější a srážky jsou minimální. Doporučuje se vyhnout dešťovému období, které trvá od června do října, protože během této doby může být deštivé a větrné.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Batanes Islands?

Jednou z hlavních atrakcí na Batanes Islands je North Batan Tour, která zahrnuje návštěvu populárních míst, jako je Basco Lighthouse, Mt. Carmel Chapel, Valugan Boulder Beach a Fundacion Pacita Nature Lodge. Další oblíbenou aktivitou je výlet do Jižního Batanu, který zahrnuje návštěvu Kamangeg, Imnajbu a other. Kromě toho můžete také prozkoumat Sabtang Island, který je známý svými tradičními kamennými domy a Maledivami zvanými South Batan.

4. Jaké jsou možnosti ubytování na Batanes Islands?

Batanes Islands nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a malých rodinných penzionů. Většina ubytovacích zařízení se nachází v Basco, hlavním městě Batanes Islands. Některé populární možnosti zahrnují Fundacion Pacita Nature Lodge, Batanes Resort a Shanedel's Inn & Café.

5. Jaké jídla stojí za pokus na Batanes Islands?

Mezi pokrmy, které stojí za pokus během návštěvy Batanes Islands, patří Uved Chicken, poblázněný kuřecí receptm, a Mahi-mahi Longganisa, místní druh párku. Dalšími oblíbenými jídly jsou Uved Beefsteak, Paksiw na Uved, Uved Adobo, Vunes Ivatan, tradicionální jídlo z čerstvého vlašského ořechu, a Turmeric Rice, která je podávána s vaječným plátkem a toasty.

6. Jaká je místní měna a jaké jsou nejbližší bankomaty?

Místní měnou na Batanes Islands je filipínské peso (PHP). Bankomaty jsou k dispozici v Basco a dalších větších městech na ostrovech. Doporučuje se mít dostatek hotovosti nebo kartu, protože bankomaty mohou být omezené nebo nefunkční.

7. Existují omezení a přístupová omezení na Batanes Islands?

Batanes Islands je chráněná krajinná oblast a existují určitá omezení a přístupová omezení pro turisty. Je důležité dodržovat pokyny a pokyny místních úřadů a respektovat přírodní rezervace a kulturní místa. Některé oblasti mohou být uzavřeny pro veřejnost nebo vyžadují povolení před vstupem. Je také žádoucí respektovat místní kulturu a tradice.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách