Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Banaue Rice Terraces

Dovolená Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejúžasnějších a nejimponujících přírodních zázraků na Filipínách. Tyto terasovité rýžové terasy, které byly vybudovány před více než 2 000 lety, jsou považovány za jedno z nejlepších děl starobylého zemědělství na světě a jsou jedním z osmi světových přírodních památek UNESCO.

Banaue Rice Terraces se nacházejí v oblasti Banaue, což je malebné horské město v severním Luzonu. Tato oblast je domovem kmenů Ifugao, které jsou známé pro svou zručnost a znalost zemědělství.

Rýžové terasy mají významnou historickou hodnotu, protože byly vytvořeny bez použití moderních strojů. Namísto toho byly vybudovány pomocí jednoduchých nástrojů a výhradně lidské práce. Lidé Ifugao pečlivě vytvořili říční systém, který udržuje vodu až na vrcholcích hor, což umožňuje zavlažování rýže na každé terase. Tento systém je stále plně funkční a Ifugao komunity se starají o tyto terasy, aby zůstaly udržitelné.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Banaue Rice Terraces, budou ohromeni nádherným panoramatem, které se otevírá před nimi. Tyto terasy nabízejí úžasnou kombinaci zelených polí a kaskádovitých schodů, které vytvářejí skutečně dechberoucí pohled. Odborníci tvrdí, že kdyby byly spojeny, terasy by mohly dosáhnout délky přes 20 000 kilometrů.

Banaue Rice Terraces mají také kulturní a historický význam. Ifugao lidé stále praktikují své tradiční způsoby života a jejich kultura je pevně spojena s těmito terasami. Návštěvníci mají možnost se dozvědět o jejich životě, kultuře a tradicích. Místní komunity také nabízejí šance na tradiční obřady a festivaly, které lze zažít pouze na Filipínách.

Možnosti turistiky v této oblasti jsou rozmanité. Můžete se podívat na terrasy přímo z Banaue a obdivovat je z výhledových bodů. Můžete také vyrazit na trekkingovou exkurzi a prozkoumat jednotlivé terasy a malé vesnice. Existuje také možnost poznat takzvané „obrazy ve stromech“ - dřevěné sochy vyřezávané do stromů v okolí Banaue.

Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, která nabízí jak úžasné přírodní scenérie, tak i kulturní zážitky, pak jsou Banaue Rice Terraces ideálním cílem. Tyto terasy představují mistrovské dílo lidí Ifugao a jsou zároveň inspirativním příkladem lidského přispění k udržitelnému zemědělství. Navštěvování této oblasti přináší pochopení a úctu k tradičním komunitám a umožňuje nám být svědky nádherného dědictví minulosti.


Počasí Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou zemí pestrobarevných krajů a nádherných scenérií. Mezi nimi patří i Banaue Rice Terraces, které jsou jednou z nejvíce fascinujících zemědělských krajinných úprav na světě. Tento jedinečný pohled na krajinu se nachází na severu Filipín, v horských oblastech Ifugao, a patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím této země. Výjimečné zorné úhly a nádherné panoramata dávají návštěvníkům pocit zázračného světa, kde se krása přírody a skutečného lidského umu spojují za účelem vytvoření nezapomenutelného zážitku.

Banaue Rice Terraces jsou rozsáhlá sada zemědělských teras, které byly vybudovány před více než dvěma tisíci lety. Tyto terasy, které jsou srovnatelné s nadmořskou výškou, byly vyrobeny pro zemědělské účely, aby se zabezpečila obživa v této zemědělské oblasti Filipín. Terasy jsou v podstatě "schody", které vyrovnávají zemědělské plochy na svazích. Díky umnému fungování vody technicky zabezpečenému zavlažovacímu systému se zde pěstuje rýže.

Pro Filipské obyvatele mají Banaue Rice Terraces mimořádný význam, nebýt těchto teras by tato oblast nenabízela tolik rýže jako dnes. Tento typ zemědělství je velmi starý, ale stále je stále v používání.Krása této zemědělské zóny spočívá v tom, že byla vytvořena pouze pomocí lidské práce, bez strojů a moderních technologií. Návštěvníci jsou fascinováni nejen pohledem na úrodné terasy, ale také závěrečným produktem – rýží.

Weather in Banaue Rice Terraces

Banaue Rice Terraces, kvůli speciálnímu mikroklimatu, má velmi stabilní a příjemné podnebí téměř po celý rok. Od prosince do února se v oblasti vyskytují deště, ale během jara se počasí obvykle stabilizuje. Teploty se pohybují mezi 15 až 25 stupni Celsia během dne a od 10 do 17 stupňů Celsia v noci. V létě, od dubna do května, je klima sytější a horké. V zimních měsících je chladněji, ale suché období přináší krásné dny.

Celkově lze říci, že počasí v této oblasti je velmi příznivé pro návštěvu v jakoukoliv roční dobu. Zelené terasy nad údolím jdou přecházet na okolní kopce a díky tomu vzniká fascinující a nevšední pohled na krajinné útvary. Pokud máte rádi výlety v přírodě a chcete se ochutnat něčemu exotickému, pak jsou Banaue Rice Terraces ideálním místem pro vás.


Ubytování Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst na Filipínách. Tyto terasy jsou vytvořeny na úpatí hor a jsou jedinečnou kulturní památkou. Banaue Rice Terraces jsou tvořeny kameny, které byly položeny ručně a vytvářejí úchvatné útvary v kopcích a na rozsáhlých plošinách.

Pokud se chystáte navštívit tuto nádhernou oblast, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po jednoduché a cenově dostupné hostely.

V oblasti Banaue se nachází mnoho hotelů, které nabízejí komfortní ubytování, jako například Banaue Hotel and Youth Hostel, který je pro svou polohu ideální pro ty, kteří chtějí vidět úžasné výhledy z teras. Hotel nabízí různé typy pokojů, od jednoduchých až po komfortní a luxusní. Ceny se pohybují podle typu pokojů a ročního období.

Dalšími možnostmi jsou například Green View Lodge, který nabízí ubytování se soukromou koupelnou a nenáročné zařízení za přijatelnou cenu. Přátelští majitelé vám rádi poskytnou rady a informace o turistických trasách a místech, která musíte navštívit.

Pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a zvyklosti, je zde možnost ubytování u místních rodin na venkově. Tyto rodiny poskytují ubytování s tradičním jídlem a dokonce vás mohou vzít na prohlídku okolního venkovského kraje.

Nabídku ubytování můžete vyhledat na internetu, ale můžete se také zeptat místních průvodců, pokud jimi cestujete do Banaue. Průvodci vám mohou poradit s nejlepšími místy pro vaše ubytování a vypsání itineráře plného aktivit, jako například procházky v kopcích a návštěva místních trhů.

Celkově je však důležité si uvědomit, že počasí v této oblasti může být neodhadnutelné a spousta cest a procházek může být ovlivněna povětrnostními podmínkami. Proto je dobré mít plán B v případě změny počasí.

V každém případě je Banaue Rice Terraces jedním z těch nejkrásnějších a úchvatných míst na Filipínách. Takže neváhejte a navštivte tuto oblast a ubytujte se v jednom z mnoha skvělých ubytovacích zařízeních a užijte si krásy tohoto nádherného místa.


Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces: Krajina úžasných rýžových teras na Filipínách

Filipíny, jedna z nejkrásnějších ostrovních destinací na světě, jsou domovem mnoha úžasných přírodních památek. Mezi nimi je také Banaue Rice Terraces, které jsou považovány za jedno z divů světa a jsou jedním z nejcennějších a architektonicky nejvýznamnějších příkladů starověkého poznání a zemědělského umění.

Nacházejí se v pohoří Cordillera na severním ostrově Luzon a jsou vzdáleny přibližně 350 km od hlavního města Manila. Banaue Rice Terraces byly vybudovány Ifugao kmenem, který je místním etnickým seskupením, v průběhu staletí pomocí jednoduchých nástrojů a ruční práce. Terasovité rýžové polnosti pokrývají více než 10 000 čtverečních kilometrů hor na této oblasti a sahají až do výšky 1 500 metrů nad mořem.

Hlavním účelem Banaue Rice Terraces je zajištění stabilního zemědělského zdroje pro místní obyvatele. Rýže, která je hlavní plodinou pěstovanou na těchto terasách, je hlavním zdrojem obživy pro Ifugao etnikum, které zde žije dodnes. Terasy fungují podle systému vodního zavlažování, který pochází z místních zdrojů – pramenů, říček a dešťových srážek. Tento systém je velmi dobře navržen a umožňuje rytmus zásobování vodou pro rýžová pole v průběhu celého roka.

Banaue Rice Terraces jsou nejen významnou zemědělskou památkou, ale také mají velký kulturní a historický význam. Patří mezi světové dědictví UNESCO od roku 1995 a zobrazují mistrovství Ifugao konstrukční techniky. Vytvářejí geograficky i kulturně jedinečné prostředí, které je přitažlivé pro turisty z celého světa.

Pro návštěvníky, kteří chtějí obdivovat Banaue Rice Terraces, existují různé možnosti. Nejlepší období pro návštěvu je od února do května, kdy jsou terasy plné zeleně a voda zuří lemu jejích hranic. Existují zde různé stezky a trasy, na kterých je možné si prohlédnout terasy blíže a vychutnat si panoramatický výhled na okolní krajinu. Místní průvodci také nabízejí prohlídky, které návštěvníkům umožní lépe porozumět historickému a kulturnímu významu tohoto místa.

Banaue Rice Terraces jsou krásnou ukázkou lidského umění a zemědělského genia. Jejich úžasná krajina, pečlivě zkonstruované terasy a kulturní dědictví dělají z tohoto místa skutečný poklad Filipín. Přijďte a objevte nádheru těchto rýžových teras a prohlédněte si velkolepou práci předků, která stále přetrvává ve všem svém lesku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Banaue Rice Terraces


Dotaz: Co jsou Banaue Rice Terraces?
Odpověď: Banaue Rice Terraces jsou sérií manuálně vybudovaných terasovitých polí, které se nachází v provincii Ifugao na Filipínách.

Dotaz: Kdo je postavil?
Odpověď: Polní terasy byly postaveny původními obyvateli provincie Ifugao a jsou součástí jejich kulturního dědictví.

Dotaz: Jak dlouho terasy existují?
Odpověď: Terasy existují již více než 2 000 let a jsou považovány za jedinečnou ukázku lidského úsilí a kreativity.

Dotaz: Jak se dostat do Banaue Rice Terraces?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Banaue Rice Terraces, je letecky do Manily a následně autobusem nebo vojenským jeepem do města Banaue. Cesta trvá asi 8-9 hodin.

Dotaz: Můžou se terasy navštívit a kdy?
Odpověď: Ano, terasy jsou turisticky přístupné po celý rok. Nejlepší období návštěvy je od února do května, kdy jsou terasy plné vody a rýže již zasazena.

Dotaz: Kolik stojí vstup na terasy?
Odpověď: Vstup na terasy je zdarma pro filipínské občany a stojí asi 50 PHP (1 USD) pro zahraniční turisty.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro fotografování teras?
Odpověď: Nejlepší doba pro fotografování teras je brzy ráno a pozdě odpoledne, kdy slunce není příliš vysoko a světlo je měkčí.

Dotaz: Co je nejlepší místo pro pozorování teras?
Odpověď: Nejlepší místo pro pozorování teras je z vyhlídkové plošiny Batad nebo z vyhlídkového bodu v Banaue.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách