Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Fidži Ovalau Island

Počasí Fidži Ovalau Island


Fidži - jedno z nejrůznějších ostrovních souostroví na světě. Hlavní ostrov této země, Viti Levu, se nachází na západě Fidži a nabízí návštěvníkům mnoho krásných pláží a přírodních scenérii. Avšak nejmenší ostrov souostroví, Ovalau Island, ležící na východě, je místo o kterém se vám bude hnout žaludek.

Klima na Fidži je tropické s vysokou vlhkostí a vyššími teplotami, což nabízí ideální podmínky pro pěstování plodin a rybolov. Na ostrově Ovalau Island můžete očekávat mírnější klima a nižší teploty, díky jeho níže položenému přírodnímu prostředí.

Během letních měsíců (od listopadu do dubna) může teplota dosáhnout až 30 stupňů Celsia a vlhkost dosahuje klidně až 100%. Během těchto měsíců může být také období dešťů, proto se doporučuje přinést si deštník a chránit své věci v neprodyšných igelitových obalech.

Opravdovou výhodou návštěvy Ostrova Ovalau však jsou měsíce zimního a jarního období (červen až říjen), kdy se teploty pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. Během těchto měsíců je také menší riziko mořských bouří a hurikánů.

Když se ohledně počasí na Ostrovu Ovalau řekne, může to být pro turisty překvapivější než na jiných fidžijských ostrovech, ale zároveň nabízí příjemné zážitky, které si můžete užít, aniž byste se museli upínat na klimatizaci.

Takže, pokud se chystáte na Fidži a plánujete navštívit i Ostrov Ovalau, počítám s tím, že toto informace ohledně počasí vám pomůžou naplánovat si ideální čas na návštěvu tohoto exotického ostrova.


Dovolená Fidži Ovalau Island


Fidži je tropickým rájem a jedním z nejkrásnějších turistických cílů v jihozápadním Tichomoří. Tato veselá a přátelská destinace je známá svými bílými písečnými plážemi, průzračnými tyrkysovými vodami a úchvatnou podmořskou faunou.

Mezi mnoha ostrovy, které tvoří souostroví Fidži, se nachází i Ovalau Island. Ovalau je největší ostrov ve skupině ostrovů Lau a leží jen několik kilometrů od hlavního města Suva. Tento ostrov je ideálním cílem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou klidu a relaxace.

Ovalau Island nabízí krásné pláže, nádherné laguny a úchvatné koralové útesy. Můžete si užít romantickou procházku po pláži, opalování na slunci, nebo si vychutnat vodní aktivity jako potápění a šnorchlování. Podmořský svět zde je opravdu pozoruhodný, s pestrou škálou korálů, ryb a dalších mořských živočichů.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a poznávání nových kultur, nabízí Ovalau Island také mnoho zajímavých exkurzí a výletů. Můžete si prohlédnout tradiční fidžijské vesnice a setkat se s místními obyvateli, kteří jsou známí svou pohostinností a srdečností. Můžete také navštívit historické památky, například město Levuka, které bylo prvním hlavním městem Fidži a je dnes zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud hledáte spíše dovolenou plnou adrenalinových zážitků, nemusíte se bát. Na Ovalau Island je možné podniknout trek do hor nebo se vydat na dobrodružnou jízdu na člunu mezi ostrovy. Můžete se také vydat na safari a prozkoumávat místní divokou přírodu.

Po celý den stráveném na pláži nebo při objevování ostrova můžete relaxovat v jednom z místních luxusních resortů. Mnoho z nich nabízí prvotřídní služby a wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a jiné relaxační procedury.

Fidži a zejména Ovalau Island je také známé svou výbornou fidžijskou kuchyní. Můžete ochutnat tradiční speciality, jako jsou ovoce moce (polévka ze zpracovaného kokosového mléka, ryb, lilek a banánů) nebo kokoda (pokrm z syrové ryby marinované v citrónovém džusu a kokosovém mléce).

Ovalau Island je skutečně rájem pro turisty, kteří hledají klidnou a exotickou destinaci pro dovolenou. Jeho nádherné pláže, úchvatný podmořský svět a pestrost aktivit nabízejí nezapomenutelný zážitek. Jestliže jste fanouškem tropických rájů, určitě stojí za to navštívit Fidži a vyzkoušet dovolenou na Ovalau Island.


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Ovalau Island


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně ostrova Ovalau na Fidži:

1. Kde se nachází ostrov Ovalau?
Ostrovy Ovalau se nacházejí ve východní části Fidži, asi 60 km od hlavního města Suva. Je to druhý největší ostrov v Fidži a má rozlohu přibližně 136 čtverečních kilometrů.

2. Jak se na ostrov Ovalau dostanu?
Nejčastější způsob, jak se dostat na ostrov Ovalau, je trajektem zpřístavu Viti Levu do přístavu Levuka. Plavba trvá asi 2 hodiny. Alternativou je také letadlo, které létá z mezinárodního letiště Nausori u Suva na letiště Levuka.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Ovalau?
Ostrov Ovalau nabízí návštěvníkům bohatou kulturu a přírodu. Hlavními atrakcemi jsou městečko Levuka, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, tradiční fidžijské vesnice, horské túry, korálové útesy vhodné pro potápění a šnorchlování a promenáda na různých plážích.

4. Jaké aktivity mohu na ostrově Ovalau podniknout?
Mezi oblíbené aktivity patří procházky a túry po přírodě, potápění, šnorchlování, rybaření, jízda na kajaku, prozkoumávání tradičních vesnic a koupání na plážích. Můžete také navštívit historické památky a muzea v Levuce.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Ovalau?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Ovalau je v suchém období, které trvá od května do října. Teploty jsou příjemné a srážky jsou minimální. Během deštivého období, které je od listopadu do dubna, může být vyšší vlhkost a možnost tropických bouří.

Doufám, že tyto odpovědi Vám pomohly s informacemi o ostrově Ovalau na Fidži.


Ubytování Fidži Ovalau Island


Buďte připraveni na exotickou dovolenou na Fiji Ovalau Island, kde můžete zažít autentickou atmosféru ostrovního ráje a pobyt v útulném ubytování.

Fiji Ovalau Island je jedním z několika krásných ostrovů, které tvoří Fidžijský arhipelag. Tento ostrov je známý svou překrásnou přírodou, neuvěřitelnými plážemi a bohatou kulturou. Ovalau je domovem malebného města Levuka, které je kulturním a historickým centrem ostrova.

Pokud se rozhodnete navštívit Fiji Ovalau Island, můžete vybírat z mnoha druhů ubytování, které uspokojí různé preference a rozpočty cestovatelů. Ovalau Island nabízí od luxusních resortů až po levnější hostely a penziony. Existují také možnosti pronájmu soukromých vil a domů, pokud preferujete větší míru soukromí a svobody.

Luxusní hotely a resorty na Ovalau Island jsou obklopeny krásnými plážemi a tropickými zahradami. Tyto ubytovací zařízení nabízejí širokou škálu vybavení a služeb, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Můžete se těšit na soukromé bazény, spa centra, restaurace s tradiční fidžijskou kuchyní a plno dalšího.

Pokud preferujete levnější možnosti ubytování, v Levuce najdete i přátelské hostely a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinně provozované a nabízejí jednoduché, ale čisté pokoje za rozumnou cenu. Můžete se těšit na společné kuchyňky a posezení, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Pro ty, kteří hledají osobitější zážitek, je zde možnost pronájmu soukromých vil a domů. Tato možnost vám umožní si užít svou dovolenou ve vlastním tempu a nezávislosti. Můžete si vybrat vilu nebo dům s výhledem na oceán, který vás bude hýčkat klidnou atmosférou a spektakulárním výhledem.

Nemůžete navštívit Fiji Ovalau Island, aniž byste se vydali na průzkum malebného města Levuka. Levuka je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí jedinečnou možnost poznat tradiční fidžijskou kulturu. Zde můžete objevit historické budovy, staré kostely, trhy a procházet úzkými uličkami plnými atmosféry.

Ať už si zvolíte jakoukoli formu ubytování na Fiji Ovalau Island, určitě si užijete autentického fidžijského ráje. Tento ostrov je plný krásných přírodních scenérií, úchvatných pláží a přívětivých místních obyvatel. Ať už se rozhodnete strávit svůj čas opalováním u bazénu nebo objevováním divokého deštného pralesa, Fiji Ovalau Island vás jistě nadchne.


Letenka Fidži Ovalau Island


Fidži je známé jako jedno z nejkrásnějších rájů na Zemi díky svým bílým písčitým plážím, průzračnému moři a úchvatné přírodě. Jedním z nejzajímavějších ostrovů v této oblasti je Ovalau Island - malebný kousek ráje, který láká návštěvníky ze všech koutů světa. A jak se tam nejlépe dostat? Samozřejmě letenkou Fidži Airways!

Fidži Airways je národní leteckou společností Fidži a poskytuje přímé lety do mnoha oblíbených destinací na Fidži, včetně letiště v hlavním městě Suva. S komfortními a moderními letadly, příjemným personálem a širokým spektrem služeb zajišťuje Fidži Airways svým pasažérům příjemný letový zážitek.

Let na Ovalau Island začíná v mezinárodním letišti Nadi na západním pobřeží Viti Levu, hlavního ostrova Fidži. Zde si můžete vychutnat pohodlnou cestu letadlem Fidži Airways a nad krajinou se rychle přenesete do přístavního města Levuka, bývalého hlavního města Fidži. Let trvá asi hodinu a během této doby se můžete těšit na úchvatné výhledy na tyrkysové moře, korálové útesy a zelené kopcovité hory.

Levuka, která byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO, je prvním městem Fidži a překypuje historií a kulturou. Po příletu na Ovalau Island se zdejší ulice, které jsou lemované historickými budovami, stanou vaší vlastní dobrodružnou cestou zpět v čase. Procházejte se po starobylých uličkách, navštivte místní trhy nabízející čerstvé tropické ovoce a zeleninu, a nezapomeňte si užít atmosféru města, která je jedinečná.

Po prozkoumání Levuky se vydejte na další dobrodružství na Ovalau Island. Uvidíte nádherné pláže obklopené kokosovými palmami a azurovým mořem, ideální pro odpočinek a relaxaci. Milovníci vodních sportů si mohou vychutnat šnorchlování nebo potápění v křišťálově čistých vodách, které jsou domovem rozmanitého podmořského světa.

Ovalau Island je také výchozím bodem pro výlety do nedalekého chráněného přírodního parku Namena Marine Park. Tento park je jedním z nejkrásnějších korálových útesů na světě a je domovem pro ohromující biodiverzitu. Potápěči budou fascinováni rozmanitým životem v podmořském ekosystému tohoto parku.

Po dni plném dobrodružství se můžete vrátit na Ovalau Island, relaxovat na pláži a obdivovat zářivý západ slunce. Vydejte se na večeři do jedné z místních restaurací, kde si můžete vychutnat řadu čerstvých mořských plodů a tradiční fidžijskou kuchyni.

Letenka Fidži Airways je tedy bránou do tohoto ráje a poskytuje vám příležitost objevit krásy Ovalau Island. Neváhejte tedy a vydejte se na tento fascinující ostrov, který vás nadchne svou přírodní krásou a pohostinností svých obyvatel.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách