Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Etiopie Walled City of Harar

Letenka Etiopie Walled City of Harar


Walled City of Harar: Tajemství etiopského pokladu

Etiopie je fascinující země plná historických pokladů a překrásné přírody. Mezi mnoha zajímavými místy, která tato země nabízí, je jedno z nich zcela unikátní - Walled City of Harar, neboli Opevněné město Harar.

Harar je jedno z nejstarších měst v Etiopii a proslavuje se svou bohatou historií, kulturou a četnými památkami. Již od 7. století funguje jako ekonomické, kulturní a náboženské centrum regionu. Na svých úzkých uličkách ukrývá několik historických budov, mešit a hrobek, které představují jedinečnou kombinaci árábsko-islámského a afrického stylu.

To nejvíce fascinující na Hararu je však jeho hradba. Její stavba začala ve 12. století a trvala až do 17. století. Původně vznikla jako ochrana proti vnějším útokům, ale postupem času se stala symbolem samotného města. Její délka činí přibližně 5 kilometrů a sestává z přes 300 domů, které jsou postaveny hned vedle sebe jako součást zdi. Tyto domy se nazývají jegol nebo array. Každý evropským návštěvníkem byl dojat jejich úžasnou architekturou a konstrukcí.

Opevněné město Harar bylo v roce 2006 zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Je považováno za jedinečné místo, které se od ostatních afrických měst velmi odlišuje. Kromě historických staveb také skrývá největší trh v Etiopii, který je zároveň jedním z nejživějších v Africe. Procházka úzkými uličkami města vás přenese do minulosti a postupně odhaluje jeho skryté poklady.

Další zajímavou atrakcí Opevněného města Harar je jeho slavný Hyena Man. Tento muž se již několik generací stará o hyeny a přitahoval tím pozornost mnoha turistů. Večer vychází ven a krmením hyen zve diváky ke svému údivu.

Cesta do Walled City of Harar je možná trochu komplikovaná, ale stojí za to. Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště v městě Addis Abeba. Odtud lze pokračovat letecky nebo autobusem do města Harar, které je vzdáleno asi 500 kilometrů. Po příjezdu pak můžete najít ubytování v jednom z historických domů uvnitř města a prozkoumat jeho bohatou historii.

Walled City of Harar je skutečným klenotem Etiopie, který si zaslouží být více objeveným cestovatelským cílem. Jeho opevnění, historické památky a unikátní atmosféra vás zcela pohltí a budete se cítit jako na cestě zpět v čase. Připravte si svou letenku do Etiopie a objevte kouzlo tohoto tajemného místa.


Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí extrémních kontrastů, kde se setkávají historie a současnost, orient a africká divočina. A když se řekne Etiopie, většina turistů neví o městě Harar a jeho zdi, které patří k nejvýznamnějším památkám tohoto zeměpisného území.

Harar je město, které má zvláštní atmosféru a kde se v ulicích proplétá pestrost kultur, náboženství a každodenního života. Je to místo na konci světa, které očarovalo mnoho dobrodruhů, badatelů a cestovatelů, kteří o něm zanechali mnoho cenných záznamů. Naštěstí se díky rozvíjejícímu turistickému průmyslu město dostalo do povědomí i návštěvníků zahraničí.

Zdejší historické opevnění, tzv. Walled City, byla postavena ve 12. století a dnes tvoří součást městského centra. Zedníci postavili mohutné kamenné hradby, které měly vydržet útoky nepřátelských vojsk, ale také chránit obyvatele města před přírodními katastrofami jako jsou záplavy a povodně. Tyto zdi část města chrání dodnes a společně s dalšími architektonickými památkami tvoří jedinečný celek, který si zaslouží pozornost návštěvníků.

Harar patřila k významným obchodním centrům v Africe a stala se důležitou postupně pro muslimy, křesťany a židy. Stopy těchto základních náboženských vyznání se v Hararu zachovaly dodnes a promítají se do mnoha rysů města. V ulicích se proplétají tradiční bazar, mešity, kostely, synagogy i hinduistické chrámy a všichni obyvatelé se snaží o soužití, které by respektovalo ostatní kultury a náboženství.

Nezapomenutelným zážitkem je pro turisty také prohlídka hararské zoologické zahrady, která patří k nejvýznamnějším podobným zařízením v Africe. Zde uvidíte mnoho zvířat, která se běžně nevyskytují jinde a mnoho z nich bude pro vás velkým zážitkem.

Pokud se rozhodnete, že pojedete na dovolenou právě do Hararu, můžete si být jisti, že se jedná o unikátní zážitek a vstoupíte do zcela jiného světa. Pro cestovatele, kteří touží po poznávání nových kultur, jde o stoprocentně správnou volbu.


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je země, která skrývá mnoho krás a zajímavostí. Jedno z těchto míst, které stojí za návštěvu, je tzv. Walled City of Harar, což je historické město nacházející se východně od etiopského hlavního města Addis Abeby. Kromě své bohaté historie je toto místo také známé pro své specifické počasí.

Harar se nachází v horách, což ovlivňuje místní klima. Město se nachází ve výšce přibližně 1850 metrů nad mořem, což má vliv na teploty. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 °C, což je relativně mírné a příjemné počasí.

Jedinou změnou počasí ve Walled City of Harar je rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Suché období trvá od listopadu do února a je to nejvhodnější doba k návštěvě města, pokud chcete vyhnout se dešťům. Během tohoto období mohou teploty stoupat až k 30 °C, avšak v noci se mohou snížit až na 10 °C. Suché počasí je ideální pro procházky po městě a poznávání jeho jedinečnosti.

Na druhou stranu, deštivé období začíná v březnu a trvá až do října. Během těchto měsíců může pršet až 10 dní v měsíci. Teploty během deštivého období se mírně snižují a pohybují se okolo 15-20 °C. Pokud se připravujete na návštěvu během deštivého období, nezapomeňte si vzít deštník nebo pláštěnku, abyste se uchránili před případnými přeháňkami.

Harar je také známý pro své mlhy, které se často vyskytují v okolí města. Mlhy vytvářejí tajemnou atmosféru a dávají Walled City of Harar zvláštní kouzlo. Pokud si přijdete na prohlídku města za mlhavého počasí, budete se cítit jako ve filmu a zažijete nezapomenutelné zážitky.

Celkově vzato, počasí ve Walled City of Harar je poměrně stabilní a příjemné po celý rok. Ať už se rozhodnete navštívit město během suchého nebo deštivého období, máte zaručeno, že se vám zde bude líbit. Kombinace historického a kulturního bohatství s jedinečnou atmosférou tohoto místa je nezapomenutelná.


Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí plnou fascinujících historických a kulturních památek, a jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je opevněné město Harar. Nachází se východně od etiopského hlavního města Addis Abeba a je považováno za jedno z nejstarších permanentně obydlených měst na africkém kontinentu.

Walled City of Harar, jak je oblast také nazývána, je souborem historických zdí, bran a domů, které vytvářejí jedinečnou atmosféru a přenášejí návštěvníky zpět do minulosti. Město bylo založeno v 7. století a svou slávu si získalo jako centrum obchodu, kultury a náboženství ve východní Africe. V roce 2006 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejvýznamnějších rysů Hararu je jeho architektura. Domky zde mají tradiční etiopský styl s plochými střechami a bílými fasádami. Tisíce úzkých uliček a průchodů navíc vytváří bludiště, které poskytují nekonečné příležitosti pro objevování a dobrodružství.

Jednou z největších atrakcí Hararu je jeho trh. Každý den se zde koná velký tržiště, kde můžete nakoupit různé exotické potraviny, místní řemeslné výrobky a tradiční oblečení. Harar je také známý svými kavárnami, které jsou pro Etiopii ikonické. Tady si můžete vychutnat šálku autentické etiopské kávy a zároveň se ponořit do místní kultury.

Dalším důležitým bodem návštěvy je Harar Jami Mosque, jedna z nejstarších mešit v Etiopii. Při návštěvě této svaté budovy se můžete podívat na nádhernou architekturu a prozkoumat bohatou historii a náboženskou tradici Hararu.

Další zajímavostí je Hararské Národní muzeum, kde jsou vystaveny různé artefakty a umělecká díla, které dokumentují bohatou historii a kulturu města.

Navzdory svému kulturnímu a historickému významu zůstává Harar ještě stále relativně nedotčený masovým turismem, což z něj činí ideální místo pro objevování autentické etiopské kultury. Místní obyvatelé jsou ohromně přátelští a hostinní a rádi sdílí svou tradici a zvyklosti s návštěvníky.

Pokud plánujete navštívit Etiopii, nenechte si ujít Walled City of Harar. Tohle kouzelné město nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitosti k poznávání etiopské historie, kultury a tradice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Jak se dostat do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hararu, je letecky přes mezinárodní letiště v Addis Abebě. Poté lze použít vnitrostátní lety nebo autem do Hararu.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Hararu je od října do dubna, když je počasí suché a teploty jsou příjemné. Vyhněte se deštivému období od června do září.

3. Kolik stojí vstupné do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Vstupné do Hararu se může lišit, ale obvykle se pohybuje kolem 100 ETB (etiopského birru).

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Hararu patří historické opevnění, staré mešity, Hararský muzeum, trhy s místním zbožím a tradiční domy nazývané "hararis".

5. Jak dlouho by měla být plánována návštěva Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Na návštěvu Hararu by se měl ideálně plánovat minimálně jeden až dva dny, aby se mohli návštěvníci projít všemi hlavními atrakcemi a zažít atmosféru tohoto historického města.

6. Mohou cizinci vstoupit do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Ano, cizinci mají povolený vstup do Hararu. Je však důležité dodržovat místní zvyklosti a respektovat místní kulturu a tradice.

7. Jaké jsou doporučené místo


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách