Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)

Ubytování Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je fascinující a bohatá země se svou jedinečnou historií a kulturou. Mezi její nejvýznamnější turistické atrakce patří starobylé město Lalibela, které je známé svými skalními kostely a nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Lalibela se nachází v severní části Etiopie a je považována za jedno z nejsvětějších míst etiopské ortodoxní církve. Město bylo pojmenováno po králi Lalibela, který ho založil v 12. století a rozhodl se, že vystaví skvostné kostely, které by připomínaly Jeruzalém. Dnes je tato oblast považována za jedno z nejvýznamnějších náboženských a kulturních center nejen Etiopie, ale i celého regionu.

Lalibela se skládá z jedinečného komplexu skalních kostelů, které jsou vytesány přímo do skály. Skalní kostely jsou rozděleny do dvou skupin - západní skupina a východní skupina. Každá skupina obsahuje několik kostelů, přičemž nejznámější kostely jsou Bet Giyorgis (kostel svatého Jiří), Bet Medhane Alem (Kostel Spasitele světa) a Bet Maryam (Kostel Panny Marie).

Kostel Bet Giyorgis je považován za jednu z nejikoničtějších památek Etiopie. Je to jediný skalní kostel ve tvaru kříže, který je zcela vytesán z jednoho velkého kamene. Kostel je obklopen jámou a z vnějšího pohledu vypadá jako obrovský kříž, který dominuje krajině.

Kostel Bet Medhane Alem, s překladem „Kostel Spasitele světa“, je největším monolitickým kostelem na světě. Je rozdělen do tří částí a údajně pojme až 10 000 věřících během náboženských slavností. Vstupní brána kostela je zdobena pozoruhodnými reliéfy a celý interiér je nádherně vyzdoben freskami a sochami.

Dalším významným kostelem je Bet Maryam, který byl postaven králem Lalibelou jako jeho vlastní hrobka. Je nejlépe zachovalým ze všech kostelů v Lalibele a je obklopen stromy a malebnou krajinou.

Lalibela a jeho kostely jsou důležitým poutním místem pro etiopské křesťany, ale také lákají mnoho turistů z celého světa. Prozkoumat tyto úžasné stavby jejich detailů a architektury je dobrodružstvím samotným. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost získat pohled na jednu z nejstarších náboženských tradic a zvyklostí v Africe.

Město Lalibela nabízí také širokou škálu ubytování, které odpovídá rozmanitým potřebám turistů. Od luxusních hotelů a resortů až po místní penziony a kempy, lze si vybrat podle vlastních preferencí a požadavků. Většina ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti centra města, což umožňuje snadný přístup k skalním kostelům a dalším turistickým atrakcím.

Návštěva skalních kostelů v Lalibele je jedinečnou příležitostí pro každého turistu, který má zájem o historii, architekturu a náboženství. Tato malebná oblast nabízí lekci o minulosti Etiopie a odkaz jejích předků, který dodnes trvá. Pokud se chystáte navštívit Etiopii, nenechte si ujít tuto skvostnou destinaci a zjistěte sami, proč je Lalibela nazývána "Jeruzalém Afriky".


Letenka Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je země bohatá na historii, kulturu a nádherná místa. Mezi nejznámější patří skalní kostely v Lalibele, které jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších historických míst v zemi. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, letenka do Lalibely je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat.

Lalibela se nachází v severní Etiopii, přibližně 700 kilometrů od Addis Abeby. Město je mnohem menší než hlavní město a letiště Land Lalibela je také menší. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Lalibely, a mezi nimi patří Ethiopian Airlines a Fly Ethiopia, které nabízejí pravidelné lety leteckými stroji různé velikosti.

Skalní kostely v Lalibele jsou orientální pravoslavné kostely, které byly vytesány do skály na konci 12. a začátku 13. století. Jsou to skutečně nádherné stavební klenoty, které byly považovány za jedno z nejsilnějších důkazů starověké etiopské architektury a kultury. To vše je navíc doplněno o kulturní tradice jako jsou taneční a hudební představení v etiopském stylu.

Mezi kostely patří Bet Medhane Alem, největší kostel v Lalibele, který může nabídnout ubytování pro poslední chvíle, Bet Giyorgis, nejznámější ikona etiopské křesťanské architektury a Bet Maryam, která je umístěná na svahu. Tyto úžasné stavby jsou většinou spojeny podzemními chodbami a tunely.

Pokud se cestou na nějakou turistiku budete chtít někde příjemně zůstat, potom se můžete ubytovat v nabízených hotelích v okolí, které často nabízejí kvalitní služby a nejlepší restaurace v zemi.

Svátek Tří králů, který se slaví každý rok v lednu, je pro mnoho lidí v Lalibele důležitým svátkem. Lidé z celé oblasti přicházejí převážně pěšky do města, aby se zúčastnili procesí a slavnostních oslav. Stojí to za vidění.

Etiopie jako taková je země, která stojí za to objevovat. Kromě skalnatých kostelů v Lalibele zachovává etiopská kultura a folklór bohatou historii této země, kterou si můžete prohlédnout několika způsoby: procházkou, návštěvou nekropole v Aksumu, navštívení hor Simien a dalších nádherných míst v této zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


1. Co je to Lalibela v Etiopii?
Lalibela je město sídlící v severní Etiopii a je známé především díky svým skalním kostelům, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.

2. Jaké jsou nejvýznamnější skalní kostely v Lalibela?
Mezi nejvýznamnější skalní kostely v Lalibele patří Bazilika svaté Marie (Bete Mariam), Bazilika svatého Jiří (Bete Giyorgis) a Bazilika svatého Kříže (Bete Golgotha). Tyto kostely jsou známé svou unikátní architekturou a náboženským významem.

3. Jaké je historické pozadí skalních kostelů v Lalibele?
Skalní kostely v Lalibele byly postaveny v 12. a 13. století králem Lalibela. Král měl prý vidění Božího města Jeruzaléma a rozhodl se postavit skalní kostely jako náhražku za Jeruzalém v Etiopii.

4. Jak se dostanu do Lalibely?
Lalibela má mezinárodní letiště, které je spojeno s některými africkými hlavními městy, jako je Addis Abeba. Je také možné se dostat do Lalibely po silnici nebo vlakem ze sousedních etiopských měst.

5. Jaké jsou nejlepší doby pro návštěvu Lalibely?
Nejlepší doby pro návštěvu Lalibely jsou během suchého období od října do března, když jsou teploty příjemné a srážky jsou minimální.

6. Je nutné mít vstupenku pro vstup do skalních kostelů?
Ano, pro vstup do skalních kostelů je nutné zakoupit vstupenku. Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na státním občanství a věku návštěvníka.

7. Existují nějaká omezení nebo pravidla pro návštěvu skalních kostelů v Lalibele?
Ano, pro návštěvu skalních kostelů platí určitá omezení a pravidla. Mezi ně patří zákaz focení uvnitř kostelů, nošení vhodného oblečení a dodržování náboženských zvyklostí, jako je například odstranění obuvi při vstupu do kostelů.

8. Existují možnosti ubytování v Lalibele?
Ano, v Lalibele je k dispozici několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro turisty. Doporučuje se včasné rezervování ubytování, zejména během turisticky rušnějších období.

9. Co ještě mohu navštívit kolem Lalibely?
Kolem Lalibely lze navštívit další historické a kulturní památky, například klášter Abuna Yemata Guh a klášter Asheten Mariam. Zde se lze také vydat na horolezecký výstup na okolní kopce, který nabízí panoramatické výhledy na město a okolní krajinu.

10. Je Lalibela bezpečné místo pro turisty?
Lalibela je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně jako v každé cestovatelské destinaci je vždy vhodné dodržovat základní opatření pro osobní bezpečnost, jako je sledování svého majetku a vyhýbání se nebezpečným situacím. Doporučuje se také vyhledání aktuálních informací o bezpečnostní situaci od příslušných zdrojů před cestou.


Dovolená Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je jednou ze skrytých perl světa, která láká svou bohatou historií a starověkými památkami. Jedno z nejvýznamnějších a nejobdivovanějších míst v zemi je Lalibela, západně od Addis Abeby. Tato malebná oblast je známá svými skalními kostely, které lákají návštěvníky z celého světa.

Lalibela se nachází v nadmořské výšce přes 2 500 metrů a je historickým centrem Etiopie. Kostelů zde najdeme celkem 11, které byly vytesány přímo do červeného sopečného kamene. Tato úžasná architektura se datuje do 12. a 13. století za vlády krále Lalibely. Dnes jsou kostely považovány za jedno z největších náboženských středisek v Etiopii a jsou součástí světového dědictví UNESCO.

Každý z kostelů má svůj unikátní charakter a je zasvěcen jinému světci. Nejslavnější a největší kostel v Lalibele je Bete Medhane Alem, což v překladu z amharštiny znamená "Dům Spasitele světa". Jeho interiér je zdoben krásnými freskami a je v něm umístěna replika Archy úmluvy. Dalším významným kostelem je Bete Giyorgis, který je ve tvaru kříže a považuje se za jeden z nejkrásnějších kostelů v Lalibele.

Kromě skalních kostelů je v Lalibele také mnoho dalších památek, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří například klášter Na'akuto La'ab, který se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavou lokalitou je přírodní jeskyně Asheton Mariam, která je oblíbeným místem pro poutníky.

Pokud plánujete návštěvu Lalibely, doporučuje se vydat se sem během jednoho z náboženských festivalů, které se zde konají. Nejvíce známý je vánoční festival Genna, který se slaví 7. ledna a přitahuje tisíce poutníků. Během festivalu se kostely plní věřícími, kteří přicházejí modlit se, zpívat a oslavovat.

Lalibela je také výchozím bodem pro několik treků, které nabízejí možnost prozkoumat krásu etiopské přírody a setkat se s lokálními komunitami. Můžete se vydat na hlídání divokých volů, procházet se po zelených pastvinách a řece tečoucí mezi nádhernými horskými hřebeny.

Celkově vzato, návštěva Lalibely a jeho skalních kostelů je jedinečný zážitek, který nabízí záblesk do bohaté historie Etiopie. Tato mystická místa lákají návštěvníky, kteří si přejí objevovat a prozkoumávat odleglé kouty světa. Lalibela je zároveň svatyní, která poskytuje duchovní odpočinek a alespoň na chvíli zpomalí každodenní rychlý tempa života.


Počasí Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je jednou z nejvíce rozmanitých zemí Afriky, která se pyšní nádhernými přírodními krásami a unikátní historií. Jedním z nejuznávanějších míst v Etiopii je město Lalibela, slavné svými skalními kostely a bohatou historií. Přestože se může zdát, že se zdejší krajina příliš neliší od okolních zemí, počasí města Lalibela má svá vlastní specifika.

Lalibela se nachází v severní Etiopii, ve výšce 2 630 metrů nad mořem. Toto nadmořské výškové polohy má vliv na podnebí a počasí města. Protože se Lalibela nachází na úpatí pohoří Simien, hory poskytují přirozenou ochranu před větry a udávají zdejšímu klimatu mírný charakter.

V obecnosti však lze říci, že Lalibela a okolí mají roční teploty mezi 10 a 25 stupni Celsia. Nejvhodnější období k návštěvě je od ledna do března, kdy je počasí nejstabilnější a minimum srážek. Během tohoto období můžete očekávat celodenní slunečné počasí a teplotu kolem 20 stupňů. V noci se teploty snižují až na 10 stupňů.

V období od dubna do května, v období dešťů, je počasí nestabilní a může se vyskytnout větší množství dešťových srážek. V létě, kdy jsou teploty nejvyšší, se dá očekávat vysoká vlhkost a příležitostné bouřky.

A co skalní kostely? Ty jsou vytesané do živé skály, takže se můžete rozloučit s myšlenkou, že byste mohli vyrazit na slunečný výlet k ostrovním destinacím nebo na pobřeží moře.

Toto užitečné informace o počasí vám pomohou naplánovat váš výlet do Lalibely. Nezapomeňte, že díky skutečnosti, že je to místo, jež se někdy potřásá náboženskými rituály a ceremoniály, je vhodné předem plánovat svou návštěvu, zejména pokud se chcete zúčastnit těchto tradic. Pokud však budete obcházet tento aspekt, můžete si užít zdejší krásy při každém ročním období.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách