Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Etiopie Bale Mountains

Počasí Etiopie Bale Mountains


Etiopie Bale Mountains jsou jedné z nejmalebnějších oblastí v Etiopii. Tyto hory se nacházejí v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům nádhernou krajinu, nepřeberné množství divoké zvěře a úžasnou flóru. Nicméně, jaké počasí zde můžeme očekávat?

V oblasti Bale Mountains jsou po celý rok velmi příznivé klimatické podmínky. Teploty jsou zde poměrně mírné a pohybují se mezi 10-25 stupni Celsia. V noci bývají teploty nižší, ale obvykle se neklesají pod 5 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou během období od ledna do března a nejméně teplé pak bývají v říjnu a listopadu.

Bale Mountains jsou charakteristické svými různými klimatickými zónami. Například na Pouští Bale najdeme převážně pouštní klima, zatímco na úpatí hor se nachází deštný prales. V nejvyšších částech hor pak nalezneme horskou tundru a zasněžené vrcholky.

Pokud chcete návštěvu Bale Mountains co nejvíce užít, doporučujeme navštívit oblast během období dešťů. To se děje mezi červnem a zářím, kdy jsou hory zahaleny do zeleného porostu a prameny se znovu naplňují vodou. Na druhé straně, během zimního období (listopad-prosinec) bývají některé oblasti přístupné jen obtížně, protože tyto měsíce jsou nejchladnější a nejsušší.

V oblasti Bale Mountains můžeme očekávat různé typy počasí během celého roku. Nicméně, vzhledem k celkově příznivému klimatu a krásné krajině, můžeme tuto oblast určitě doporučit k návštěvě kdykoliv během roku.


Dovolená Etiopie Bale Mountains


Etiopie je fascinující destinace se mnoha zajímavými místy k návštěvě, a jedním z nich jsou Bale Mountains. Toto nádherné pohoří se nachází ve východní části Etiopie a je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných chráněných oblastí v Africe.

Bale Mountains patří mezi starobylé a horské oblasti, které nabízejí ohromující scenérie, divokou přírodu a bohatou biodiverzitu. Oblast je součástí národního parku Bale Mountains, který byl založen v roce 1970 a nyní je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Tato oblast je domovem mnoha zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. Bale Mountains jsou známé pro svou rozmanitou faunu a floru, včetně endemických druhů jako je Etiopský vlk, nejvzácnější kanidský druh na světě. Dalšími druhy zvířat, které zde můžete spatřit, jsou například hroši etiopští, hyeny, žirafy Grevyho, levharti nebo různé druhy ptáků.

Lákadlem pro turisty jsou i Bale Mountains kvůli svému jedinečnému ekosystému. V této oblasti se nachází alpské louky, močály, horské lesy a říční údolí, které vytvářejí fascinující kontrast v krajině. Oblast je také proslulá svými krásnými jezery, jako je jezero Garba Guracha nebo jezero Harenna.

Bale Mountains jsou ideálním místem pro pěší turistiku a trekking. Existuje mnoho stezek a tras, které vás provedou tímto pohádkovým krajem. Můžete si vybrat jednodenní výlety nebo delší expedice, které vás zavedou do odlehlých a nedotčených částí pohoří.

Během svého putování v Bale Mountains můžete také navštívit místní komunity a seznámit se s jejich kulturou a zvyky. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a vstřícní a budou velmi rádi, když si s nimi budete povídat o jejich životním stylu a tradicích.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu ve své nejčistší podobě, je Bale Mountains dokonalým cílem. To místo nabízí nádherné výhledy, unikátní flora a fauna a autentický zážitek z africké divočiny.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zahrnout Bale Mountains do svého plánu. Tato malebná oblast vás jistě okouzlí svou krásou a bohatstvím přírody.


Letenka Etiopie Bale Mountains


Bale Mountains v Etiopii - Bejt úžasnou přírodou a divokými zvířaty

Etiopie, překrásná země na východě Afriky, je bohatá na mnoho jedinečných přírodních pokladů. Jedním z nich jsou nádherné Bale Mountains, které by měl navštívit každý, kdo má rád přírodu a dobrodružství. Tento národní park, nacházející se v oblasti Ormoji, je jedním z nejkrásnějších míst v celé Africe.

Bale Mountains jsou známé svou ohromující krajinou, zvířectvem a přírodní rozmanitostí. Tato oblast zahrnuje obrovské horské plošiny, hluboké údolí, horské louky a husté lesy. Je domovem mnoha unikátním druhům zvířat, jako jsou etiopské vlky, divoké kozy, hyeny, antilopy nebo slonové, kterým poskytuje útočiště.

Jednou z největších atrakcí Bale Mountains jsou rovněž skalní masivy Harena a Sanneti, které jsou obrovskými krátery vyvrženými sopkou. Tyto útvary poskytují návštěvníkům úchvatné výhledy a možnost pozorování mnoha endemických rostlin a zvířat, které zde žijí pouze v této oblasti.

Při návštěvě Bale Mountains si návštěvníci mohou užít různé aktivity. Jednou z nejoblíbenějších je trekking. Objevování hlubokých údolí, strmých skal a nádherných výhledů je nezapomenutelným zážitkem. Mnoho turistů se také vypraví na nejvyšší horu v Bale Mountains, známou jako Tulu Dimtu, která je vysoká přes 4 377 metrů nad mořem.

Milovníci přírody si rovněž mohou užít pozorování ptáků. Bale Mountains jsou domovem jedinečných druhů ptáků, které jsou často endemické pouze pro tuto oblast. Při naučných procházkách a výletech mohou turisté spatřit dravce, koroptve, orly nebo dokonce i ohrožené druhy, jako je Argawan karkulka etiopská.

Abychom si Bale Mountains mohli rádi užívat i v budoucnu, je důležité chránit toto unikátní prostředí. Místní obyvatelé i organizace se snaží vzdělávat lidi o důležitosti ochrany přírody a udržitelného rozvoje. Turisté jsou vítáni, ale musí dodržovat přísné zásady a zákony, aby nedocházelo k poškozování přírody a škodlivým aktivitám.

Pokud sníte o dobrodružství a krásné přírodě, Bale Mountains v Etiopii jsou tou správnou volbou. Tato oblast nabízí nespočet nádherných výhledů, jedinečné druhy rostlin a zvířat, a nezapomenutelné zážitky. Ujistěte se, že při své návštěvě budete respektovat přírodu a pomáhat chránit tento úžasný kousek planety.


Ubytování Etiopie Bale Mountains


Etiopské Bale Mountains jsou jednou z nejvýznamnějších destinací pro přírodovědce, turisty a milovníky divoké přírody v Etiopii. Nachází se v jihovýchodní části země, poblíž hranic se Somálskem, a tvoří jedno z největších planinských oblastí Afriky.

Bale Mountains jsou oázou pro endemické druhy rostlin a zvířat, které se zde nacházejí. Oblast je známa svými jedinečnými ekosystémy, které zahrnují horské pláně, alpínské louky, vysokohorské bažiny, horské lesy a skalní útvary. Tyto různorodé prostředí poskytují život pro mnoho druhů zvířat včetně vzácných a ohrožených druhů.

V Bale Mountains žijí některé z nejznámějších afrických savců, jako jsou etiopské vlk, keňské prase s kloboukem, oryx a jeník etiopský. Nejznámější jsou však nejspíše kozorožci, kteří jsou přizpůsobeni chladnému a větrnému prostředí hor. Bale Mountains jsou domovem také pro mnoho endemických druhů ptáků, jako například balejské jepice, dovádivého papouška menlianého a ostružiníka hnědýho.

Pro turisty jsou Bale Mountains skvělým místem pro trekking, pěší turistiku a pozorování divoké přírody. Existuje několik stezek, které vás provedou tímto úchvatným ekosystémem. Jedna z nejoblíbenějších trekingových cest je procházka přes Sanetti Plateau, které se nachází ve výšce přes 4000 metrů nad mořem a nabízí úžasné výhledy na okolní hory a údolí.

Další neodolatelnou atrakcí v Bale Mountains je výstup na nejvyšší horu Etiopie – Mount Batu. Tato hora se tyčí do výšky 4 307 metrů a poskytuje dechberoucí panoramatické výhledy na celý národní park. Pro horolezce je to neodolatelná výzva a jedinečná příležitost prozkoumat toto krásné horské území.

Pro příznivce fauny a flóry je Bale Mountain ideálním místem, kde můžete objevovat množství endemických druhů, obdivovat nádherné květiny a obklopit se klidem a krásou neporušené přírody. Oblast je také bohatá na říčky a vodopády, které vás zcela pohltí svou krásou.

Kromě toho, Bale Mountains nabízí také příležitosti pro komunitní ekoturismus. Můžete se tak seznámit s místními komunitami, podpořit jejich živobytí a poznat jejich kulturu a tradice.

Bale Mountains jsou skutečným skvostem Etiopie a musíte je navštívit, pokud máte rádi přírodu a dobrodružství. Toto ubytování je opravdu jedinečné a poskytne vám neuvěřitelný zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Bale Mountains


1. Jak dlouho trvá trek v Bale Mountains?

Trek v Bale Mountains trvá obvykle 3 až 5 dní.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Bale Mountains?

Nejlepší doba k návštěvě Bale Mountains je od ledna do března a od září do prosince.

3. Jaký je nejvyšší vrchol v Bale Mountains?

Nejvyšší vrchol v Bale Mountains je Tullu Demtu s výškou 4 377 m n. m.

4. Které druhy zvířat lze vidět v Bale Mountains?

V Bale Mountains lze vidět například levharty, hyeny, divoké psy, zebry Grévyho, Gazely menelikovy, kociány etiopské a mnoho dalších druhů.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Bale Mountains?

V Bale Mountains jsou k dispozici turistické chaty, kde lze přenocovat, nebo je možné stanovat v kempu.

6. Jak se dostat do Bale Mountains?

Do Bale Mountains se dá dostat automobilem nebo na motocyklu ze města Robe nebo také z Addis Abeby.

7. Je nutné přijímat vakcíny před cestou do Bale Mountains?

Před cestou do Bale Mountains se doporučuje očkovat se proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším chorobám přenášeným hmyzem.

8. Jaký je nejlepší způsob, jak objevovat Bale Mountains?

Nejlepší způsob, jak objevovat Bale Mountains, je věnovat se trekkingu nebo přát si průvodce, který s oblastí dobře zná.

9. Jakou měnu používat v Etiopii?

V Etiopii se používá místní měna etiopský birr.

10. Které jsou nejlepší turistické atrakce v Etiopii?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Etiopii patří Bale Mountains, Lalibela, Gondar, Aksum a Národní park Simien Mountains.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách