Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)

Letenka Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Etiopie je fascinující země s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších a historicky zajímavých míst v této zemi je město Axum. Je považováno za první hlavní město starověkého etiopského království Aksumitské říše, a je domovem několika významných památek, včetně Baziliky Svatého Marika.

Bazilika Svatého Marika je církevní stavbou z 4. století, která je jednou z nejvýznamnějších svatých památek v Etiopii. Jde o jednu z nejstarších křesťanských staveb na světě a v roce 1980 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Bazilika je postavena ve tvaru kříže a její stěny jsou zdobeny kameny a náměty z Bible. Jedinečnou vlastností tohoto místa je, že se nachází v blízkosti několika dalších významných historických památek, jako je palác Krále Ezany a starověké hrobky králů Aksumu.

Co dělá toto místo ještě více fascinujícím, je fakt, že se prý zde nachází i pravý svatý grál. Podle legendy byl prý přenesen z Jeruzaléma do Axumu a je uchováván v bazilice. Tato záhadná a posvátná relikvie přitahuje každoročně mnoho poutníků a turistů, kteří chtějí vidět tohoto údajného svatého grálu.

Axum je pro mnoho Etiopanů také významným náboženským a kulturním centrem. Mnoho lidí sem každoročně putuje, aby se zúčastnilo náboženských svátků a festivalů, které jsou konány v bazilice. Tyto události jsou provázeny tradičními tanci, hudbou a modlitbami, které vytvářejí zvláštní atmosféru.

Navštívit Axum a Baziliku Svatého Marika je jedinečným zážitkem, který vás přenese do dávné minulosti a do hlubin etiopské historie. Pro cestovatele, kteří hledají kulturně-historické zážitky, je toto místo nezbytnou zastávkou při jejich návštěvě Etiopie.

Pokud se rozhodnete navštívit Axum, je nejlepší letenku si zajistit s dostatečným předstihem. Axum má vlastní mezinárodní letiště, které zajišťuje spojení s dalšími významnými městy v Etiopii, jako je Addis Abeba. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do Etiopie, a rezervace letenek je snadná online.

Váš pobyt v Axumu a návštěva Baziliky Svatého Marika vám umožní prozkoumat bohatou historii a kulturu Etiopie a získat jedinečný pohled na toto tajemné místo.


Počasí Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je město, které se nachází v severozápadní části Etiopie, v blízkosti hranic s Eritreou. Jedná se o město s bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mimo jiné také Baziliku Svatého Marika, která patří mezi nejvýznamnější křesťanská svatyně v celé Etiopii.

Pokud jde o počasí Axumu, jedná se o oblast s tropickým podnebím s mírnějšími teplotami v zimních měsících. Nejtepleji je v Axumu v období od března do května, kdy se teploty běžně pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia. V létě se teploty snižují a v období od června do srpna bývají průměrně kolem 25 stupňů Celsia.

Deštivé období v Axumu začíná v červnu a trvá až do září, kdy připadá většina ročního srážkového úhrnu. V průběhu těchto měsíců lze očekávat krátké a silné lijáky, které si ale většina turistů oblíbila pro vytváření impozantních vodopádů. V období zimy pak srážky klesají a v prosinci a lednu se dokonce téměř nevyskytují.

Bazilika Svatého Marika je nejvýznamějším křesťanským svatostánkem v Etiopii a je místem poutí pro tisíce věřících každoročně. Bazilika je jediným místem na světě, kde se udržely nejstarší originální rukopisy Bible, a to včetně samotného Exodu a Žalmů.

Pozoruhodné jsou také mohutné kamenné monumenty, které se nacházejí v okolí Axumu. Tyto obrovské, přibližně 1 700 let staré kamenné sloupy zvané stélé, patří také k nejvýznamnějším historickým památkám Etiopie.

Vzhledem k tomu, že je Etiopie především křesťanskou zemí, město Axum nabízí turistům unikátní možnost prozkoumat prastaré křesťanské tradice. Navštívit nemůžete jen samotnou Baziliku Svatého Marika, ale také mnoho dalších starobylých kostelů, klášterů a kaplí, které se nacházejí v okolí města.

Celkově lze tedy říci, že Axum je místem, kde lze zažít nejen kulturní rozmanitost Etiopie, ale také krásné přírodní scenérie a teplé tropické počasí. I přesto, že v období dešťů může být turistický ruch omezen, o to více se dá v tomto období těšit na pozoruhodné vodopády a úchvatné scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Q: Jak se dostanu do Axumu v Etiopii?
A: Axum má vlastní mezinárodní letiště, ale nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky doletět do Mekelle a poté autobusem nebo taxíkem jet do Axumu.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Axumu?
A: Nejlepším časem na návštěvu Axumu je období od října do března, kdy je zde suché a příjemné počasí.

Q: Jak se dostanu k Bazilice Svatého Marika v Axumu?
A: Bazilika Svatého Marika se nachází ve středu města Axum a je snadno dostupná pěšky nebo taxíkem z jakéhokoli místa ve městě.

Q: Kolik stojí vstup na návštěvu Baziliky Svatého Marika v Axumu?
A: Vstupné na návštěvu Baziliky Svatého Marika se může lišit v závislosti na tom, zda jste turista či místní obyvatel. Většinou se však pohybuje kolem 100 ETB (asi 3 USD) za osobu.

Q: Co mohu vidět v Axumu mimo Baziliku Svatého Marika?
A: V Axumu můžete navštívit řadu historických památek, jako je například starověký Palác krále Ezany, národní muzeum Axum a archeologickou lokalitu stél a hrobek, které sahají až do 1. století př.n.l.

Q: Jaká je nejlepší strategie pro návštěvu Axumu?
A: Nejlepší strategií pro návštěvu Axumu je plánovat si dostatek času na prohlídku všech hlavních památek města a rezervovat si ubytování v blízkosti centra města. Můžete také najmout průvodce, který vám pomůže s orientací a dá vám více informací o historii a kultuře města.


Ubytování Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je starobylé město, které se nachází v severní Etiopii a je známé jako dědictví UNESCO. Toto překrásné místo je oblíbenou turistickou destinací díky své bohaté historii a kulturnímu dědictví. Kromě svých historických památek je Axum také domovem baziliky Svatého Marika, kterou mnozí návštěvníci cestují spatřit.

Bazilika Svatého Marika je středověká církevní stavba, která byla postavena v 4. století po Kristu a slouží jako důležité náboženské a spirituální centrum v Etiopii. Je považována za jedno z nejposvátnějších míst v zemi a je navštěvována mnoha poutníky.

Samotná bazilika je velkolepá, s vysokou centrální věží a četnými kupolemi. Její architektura je výrazem etiopského křesťanského umění a její interiér je zdoben množstvím freskami, ikonami a dalšími náboženskými artefakty. Velká pozornost je věnována detailům a barvám, které odrážejí bohatství a důležitost náboženského místa.

Bazilika je také domovem mnoha kosterních pozůstatků etiopských církevních předáků a osobností, včetně samotného Svatého Marika, který je považován za první křesťanského vládce Etiopie. Tito hroboví patroni jsou dodnes uctíváni v bazilice a jsou důležitou součástí náboženského života města Axum.

Kromě Baziliky Svatého Marika je v Axumu také široká škála ubytovacích možností pro turisty. Najdete zde množství hotelů, hostinců a bed and breakfast míst, která nabízejí pohodlné a příjemné ubytování. Některé hotely mají dokonce výhled na baziliku a umožňují turistům prozkoumat okolí a navštívit další turistické atrakce, jako je Národní muzeum Axum.

Navštěva Axumu a baziliky Svatého Marika je jedinečnou příležitostí pro poznání etiopské kultury a historie. Je to místo plné duchovního významu a krásy, která návštěvníky fascinuje svou architekturou a starobylými tradicemi. Pokud se rozhodnete navštívit Etiopii, nezapomeňte zahrnout Axum a Baziliku Svatého Marika do svého itineráře. Určitě zde zažijete nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Etiopie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které v sobě ukrývá mnoho neuvěřitelných příběhů. Jedním z nejvýznamnějších míst v této africké zemi je Axum, což je starověké město nacházející se v severní části Etiopie. Jednou z hlavních atrakcí této oblasti je Bazilika Svatého Máří, která přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Axum bylo v minulosti důležitým centrem obchodu a vlády v Etiopii. V období od 1. do 7. století n.l. bylo dokonce hlavním městem jednoho z nejstarších států v Africe - Království Aksum. Zatočilo v dobách našího letopočtu, jelikož Axumské císařství bylo založeno kolem roku 980 př.n.l. a trvalo asi do 940 n.l.

Bazilika Svatého Máří patří k nejposvátnějším místům Etiopie a je považována za nejposvátnější kostel celé země. Podle legendy je zde prý uložena arka smlouvy, kterou Bůh dal Mojžíšovi na hoře Sinaj. Samotná stavba byla postavena v roce 1965 a stojí na místě původní baziliky, kterou neproniknutelná tajemství tají. Bazilika je známá také tím, že prý uvnitř když se reportéři pokoušeli natočit nějaký filmový materiál, tak se nahrávání několikrát v samovolně ukončila když reportéři natahovali své ruce nad arcou smlouvy.

Bazilika Svatého Máří je navštěvována nejen místními lidmi, ale také poutníky z celého světa. Mnozí z nich se zde shromažďují, aby se modlili a hledali duchovní inspiraci. Kostel také slouží jako poslední místo k odpočinku pro královskou rodinu, která je v Etiopii velmi uctívána. Zajímavostí je, že kostel je pouze mužům, ženy se dovnitř nesmějí, smí se však porozhlédnout kolem, jelikož externí vyhlédka je dovnitř otevřena.

Návštěva Baziliky Svatého Máří je zážitkem plným emocí a jedinečnou zkušeností, kterou si určitě nezapomenete. Pokud se chystáte na dovolenou do Etiopie, rozhodně byste měli navštívit Axum a vyzkoušet si toto magické místo. Kromě Baziliky Svatého Máří zde najdete také další historické památky, jako jsou starověké obelisky, paláce a další chrámy.

Axum a Bazilika Svatého Máří jsou příkladem toho, že Etiopie skrývá mnoho neuvěřitelných míst, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte dovolenou plnou exotiky, historie a neuvěřitelných zážitků, Etiopie je pro vás tím pravým místem.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách