Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Estonsko Tartu

Počasí Estonsko Tartu


Estonsko se nachází na severu Evropy a skládá se z převážně lesnaté krajiny, jezer a malebných měst. Tartu je druhé největší město v Estonsku a je známé svou bohatou historií, kulturním dědictvím a prestižní univerzitou.

Jedním z nejdůležitějších aspektů života v Tartu je počasí. Estonsko jako celek má mírně kontinentální podnebí, což znamená, že se zde vyskytují výrazné rozdíly mezi letními a zimními teplotami. Tartu není výjimkou.

Letní měsíce v Tartu jsou obvykle teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C, ale mohou dosahovat i vyšších hodnot. Někdy dochází k výkyvům ve formě teplých vln, kdy se teploty mohou blížit až k 30 °C. Také se můžete těšit na dlouhé a světlé letní večery, kdy slunce zapadá až kolem půlnoci.

Podzim v Tartu je charakterizován postupným ochlazováním a klesajícími teplotami. Průměrná teplota v září se pohybuje kolem 15 °C, ale až do listopadu klesá na 5-10 °C. Je zde také časté srážení. Kvůli malebným lesům v okolí města se může podzimní Tartu pyšnit nádhernými barevnými paletami.

Zima v Tartu je obvykle studená a sněhová. Průměrné teploty se pohybují kolem -5 °C, ale mohou klesat až k -20 °C. Sníh obvykle napadá a zůstává po většinu zimy. Zima ve městě je často doprovázena zimními sporty a aktivitami, jako je lyžování, bruslení na ledě a sáňkování.

Jaro v Tartu přináší s sebou postupné oteplování a probouzení přírody. Průměrné teploty začínají kolem 5 °C v březnu a stoupají na 10-15 °C v květnu. Květen je také obdobím, kdy se v Tartu koná slavný festival zvaný Vínofest, kde jsou lidé srdečně přivítáni po dlouhé zimě.

Celkově lze říci, že počasí v Tartu je nevyzpytatelné a může se rychle měnit. Pokud se chystáte navštívit toto estonské město, doporučuje se připravit na různé podnebné podmínky a zabalit si jak teplejší, tak i lehčí oblečení. Bez ohledu na aktuální počasí v Tartu však můžete být jistí, že vás čeká bohatá historie a fascinující kultura v tomto malebném estonském městě.


Ubytování Estonsko Tartu


Tartu, ležící na jihovýchodě Estonska, je druhé největší město země a jedno z nejvýznamnějších vzdělávacích center v regionu. Navštěvující zde mohou objevit bohatou historii, živou kulturní scénu a přírodní krásy. Aby si návštěvníci mohli plně užít vše, co Tartu nabízí, je důležité si zajistit vhodné ubytování.

Tarto nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely, je zde něco pro každého.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, je ve městě k dispozici několik hotelů. Mnoho z nich se nachází v centru města, což je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí a historických památek. Mezi nejznámější hotely v Tartu patří hotel Antonius, který nabízí luxusní pokoje s jedinečným designem, wellness centrum a vysoce hodnocenou restauraci. Další možností je hotel Barclay, který je umístěn v historickém budově poblíž řeky Emajõgi. Hotel nabízí moderně zařízené pokoje, wellness centrum a stylovou restauraci.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Tartu také k dispozici cenově dostupné hostely a penziony. Hostel Looming, který se nachází nedaleko od Tartuské univerzity, je oblíbeným místem pro mladé cestovatele. Nabízí společné pokoje, společný kuchyňský kout a přátelskou atmosféru. Další možností je penzion Tamme, který se nachází v klidné části města. Penzion nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje, snídaňovou místnost a bezplatné parkování.

Pro ty, kteří preferují trochu neobvyklé ubytování, je v Tartu také k dispozici několik možností. Hotel Looming, který se nachází v historické budově, nabízí jedinečné pokoje s moderním výtvarným stylem. Mezi další neobvyklé možnosti ubytování patří také hotel Art Hotel Pallas, který je umístěn v moderním budově s živými a barevnými interiéry.

Je důležité mít na paměti, že je v Tartu důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v období hlavní turistické sezóny. Tartu je populárním cílem nejen pro turisty, ale také pro studenty a účastníky různých konferencí a akcí, což znamená, že vytížení ubytovacích zařízení může být vysoké.

Výběrem vhodného ubytování v Tartu bude mít návštěvník možnost ponořit se do bohaté historie, umění a kultury města. Ať už si vybere luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, Tartu nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tartu


1. Jak dlouho trvá cesta z Tallinnu do Tartu?

Odpověď: Cesta z Tallinnu do Tartu trvá zhruba 2 hodiny autem nebo expresním autobusem.

2. Kolik stojí jízdenka z Tallinnu do Tartu?

Odpověď: Cena jízdenky závisí na zvoleném dopravním prostředku. Vlaková jízdenka stojí přibližně 9-13 eur, autobusová jízdenka vyjde přibližně na 8-12 eur.

3. Jaké památky bych si měl v Tartu rozhodně prohlédnout?

Odpověď: V Tartu byste určitě neměli vynechat návštěvu Katedrály sv. Petra a Pavla, starého města Toomemäe a Toomkirik, muzea Eesti Rahva Muuseum, Tartuskou univerzitu nebo zahradu v krajině Raadi.

4. Kde se nachází nejlepší restaurace v Tartu?

Odpověď: Ve městě Tartu je mnoho skvělých restaurací. Mezi nejoblíbenější patří restaurace Antonius, Polpo Restoran, Werner, Truffe, Meat Market Steak & Cocktail nebo Aparaat.

5. Jaká je teplota v Tartu v létě/zimě?

Odpověď: V létě se průměrná teplota pohybuje mezi 20-25°C. V zimě se teplota pohybuje mezi -5 a -10°C, ale mohou se vyskytnout i mnohem nižší teploty.

6. Je v Tartu možnost ubytování?

Odpověď: Ano, v Tartu je možnost ubytování ve více než 30 hotely a dalších ubytovacích zařízeních. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo levnými hostely, které nabízejí širokou škálu možností.

7. Jak se dostanu z letiště do centra Tartu?

Odpověď: Nejbližší letiště k Tartu se nachází v Tallinnu. Z letiště v Tallinnu je přístupná dopravní spojení do Tartu prostřednictvím vlaků, autobusů nebo si můžete pronajmout auto.


Letenka Estonsko Tartu


Estonsko Tartu je jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě. Leží na východě Estonska a je hlavním kulturním a vzdělávacím centrem země. Tartu je známé svou bohatou historií, malebnými uličkami a architektonickými poklady.

Cestování do Tartu je dnes snadné a pohodlné díky přímým letům z různých evropských destinací. Letenka Estonsko Tartu je ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historického dědictví a krásy přírody.

Po příletu na letiště v Tartu se návštěvníci ocitnou v krásném městě s bohatou historií. Tartu bylo založeno již v roce 1030, což z něj činí jedno z nejstarších měst v severní Evropě. Historické centrum města je plné malebných uliček s historickými budovami, kostely a univerzitou založenou v roce 1632. Univerzita je jednou z nejprestižnějších ve střední Evropě a přispívá k intelektuální atmosféře města.

Tartu je také známé svými muzei a galeriemi. Mezi nejpopulárnější patří Estonské národní muzeum, které dokumentuje historii a kulturu Estonska. Muzeum též nabízí jedinečný pohled na přírodní krásy země. Další zajímavá místa jako je Mezimuzeum nebo AHHAA science center představují skvělé volby pro rodiny s dětmi. Zde se děti mohou dozvědět více o vědě a technologii formou zábavných interaktivních exponátů.

Tartu je obklopeno krásnou estonskou přírodou, která láká milovníky outdoorových aktivit. Nedaleko města se nachází národní parki, kde se můžete vydat na turistické túry, cyklistické výlety nebo jízdu na koni. Estonsko je také známé svými krásnými plážemi na pobřeží Baltského moře, které jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Letenka Estonsko Tartu je výhodnou volbou pro ty, kteří se chtějí okouzlit historickým dědictvím, krásou přírody a pohostinností estonských lidí. Tartu je městem, které si zamilujete a které vás přitáhne k návratu.


Dovolená Estonsko Tartu


Estonsko je malá země na východě Evropy, která je často přehlížena turisty ve prospěch známějších destinací. Avšak pokud se vydáte na dovolenou do Estonska, určitě nezapomeňte navštívit jeho druhé největší město – Tartu.

Tartu se nachází na jihovýchodě Estonska a je známé svou bohatou historií a významem pro estonskou kulturu. Město je domovem nejstarší univerzity v Estonsku – Tartuské univerzity, která byla založena v roce 1632. Univerzita dala městu kulturní význam a od té doby je Tartu považováno za intelektuální centrum Estonska.

Jedním z největších lákadel Tartu je jeho malebné historické centrum. Procházejte úzkými uličkami plnými historických budov a objevujte skryté poklady této malebné části města. Navštivte také věhlasnou katedrálu sv. Petra a katedrálku Jana Křtitele, které jsou architektonickými skvosty. Nezapomeňte si také vychutnat atmosféru na radnici, která se stala symbolem města.

Pokud máte rádi umění a kulturu, určitě navštivte Tartuské muzeum umění. Muzeum je domovem mnoha významných estonských uměleckých děl a ktomu nabízí i četné výstavy moderního umění. Pro milovníky přírody je zase ideální volbou Botanická zahrada Tartuské univerzity. Zde můžete strávit odpoledne procházkou rozmanitými druhy rostlin z celého světa.

A co si užít estonskou kuchyni? Tartu není jen městem kultury, ale také městem skvělého jídla. Vyzkoušejte estonské speciality jako ärtsupp (horká hrachová polévka), verivorst (krvavá klobása) nebo sült (uzené vepřové maso). Nezapomeňte se také zastavit v jedné z místních kaváren a ochutnat kvalitní estonskou kávu.

A pokud zrovna navštívíte město během léta, jistě oceníte jeho živou atmosféru. Tartu je domovem mnoha festivalů a kulturních událostí, které lákají návštěvníky z celého světa. Nechte se unést hudbou, uměním a veselou atmosférou, která se rozléhá po ulicích města.

Dovolená v Tartu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentický estonský zážitek. Kombinuje bohatou historii, umění a kulturu s příjemnou atmosférou a výjimečnou estonskou kuchyní. Nezapomeňte na Tartu při plánování vaší příští dovolené v Estonsku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách