Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ekvádor TelefériQo

Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor TelefériQo


Q: Jaké jsou otevírací hodiny TelefériQo?
A: TelefériQo je otevřen denně od 9:00 do 20:00.

Q: Jak je vstup do TelefériQo a jaké jsou ceny?
A: Cena vstupu na jednorázovou jízdenku je 8,50 USD pro dospělé a 6,50 USD pro děti a studenty s průkazem. Existují také speciální vstupenky pro skupiny. Vstupenky lze zakoupit na místě přímo u vstupu a platba může být hotovostí nebo kreditní kartou.

Q: Je nutné si rezervovat vstupenky předem?
A: Obecně není nutné si předem rezervovat vstupenky na TelefériQo, pokud plánujete návštěvu mimo nejvytíženější časy. Nicméně, pokud se chystáte v době největšího zájmu o návštěvy, například v letních prázdninách, může být dobré si vstupenky předem zarezervovat.

Q: Jak dlouho trvá jízda na TelefériQo?
A: Celková délka jízdy na TelefériQo je asi 18 minut.

Q: Je při jízdě na TelefériQo bezpečno?
A: Ano, TelefériQo je bezpečným způsobem, jak se dostat na vrchol sopky Pichincha. Koleje jsou pevně ukotveny a kabiny jsou pravidelně kontrolovány a údržbovány.

Q: Lze se na TelefériQo dostat s kočárkem nebo invalidním vozíkem?
A: Ano, TelefériQo je přístupný pro kočárky a invalidní vozíky. Kabiny jsou vybaveny pro přepravu těchto zařízení.

Q: Lze na vrcholu sopky Pichincha najít občerstvení?
A: Ano, na vrcholku sopky Pichincha najdete několik stánků a restaurací, kde si můžete koupit občerstvení a pití.

Q: Musí se na vrcholku sopky Pichincha platit vstupné?
A: Ne, vrchol sopky Pichincha není zpoplatněn. Nicméně, pokud chcete navštívit některé muzeum či divadlo, může se vyžadovat vstupné.


Letenka Ekvádor TelefériQo


TelefériQo: Cesta na nebe Ekvádoru

Pokud plánujete návštěvu Ekvádoru, určitě byste neměli vynechat unikátní zážitek - jízdu na letence TelefériQo. Tento moderní lanový systém, který se nachází v hlavním městě Quitu, vám umožní doslova vzlétnout a vychutnat si neuvěřitelný pohled na Andské pohoří.

TelefériQo je nejvyšší lanovka na světě, která vás dopraví až do výšky přes 4000 metrů nad mořem. Svého výškového rekordu si může všímat, protože zážitek, který nabízí, je opravdu jedinečný. Nástupní stanice se nachází v blízkosti historického centra Quita, konkrétně v oblasti Volcán Pichincha. Již samotná jízda lanovkou vám poskytne nádherné výhledy na historickou část města a okolní přírodu.

Když se lanovka vzdálí od země, otevírá se vám panoramatický výhled na přírodní krásy Ekvádoru. Budete mít možnost obdivovat horské hřebeny And a případně zahlédnout i Cotopaxi, jedno z nejvyšších aktivních sopek na světě. Čím větší výšku dosáhnete, tím impozantnější krajina se vám nabídne. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se v této nadmořské výšce vydat na pěší túru a prozkoumat okolí.

Konečná stanice lanovky je na vrcholu pohoří Cruz Loma, které je vzdálené více než 4000 metrů nad mořem. Zde vás čekají restaurace, kavárny a obchod se suvenýry, ve kterém si můžete zakoupit něco na památku. Můžete také navštívit aklimatizační středisko, které vám poskytne informace o výškové nemoci a jak se před ní chránit.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je zde také možnost zkusit si jízdu na horském kole. K dispozici jsou různé trasy, které vás provedou okolím pohoří a poskytnou vám nezapomenutelnou adrenalinovou jízdu. Pro milovníky fotografie je zde také mnoho příležitostí zachytit úchvatné záběry přírodních krás Ekvádoru.

Letenka na TelefériQo je cenově dostupná a jízda na ní je skvělým způsobem, jak strávit hodinu nebo dvě v blízkosti Quita. Prohlédnout si panoramatický výhled na Andy a zároveň si užít jedinečnou atmosféru Ekvádoru. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte nový zážitek, jízda na letence TelefériQo vám poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Ubytování Ekvádor TelefériQo


Ekvádor, země ležící na západním pobřeží Jižní Ameriky, je známá svými přírodními krásami, zelenými horami a úchvatnými výhledy. Jedním z nejpopulárnějších atrakcí v Ekvádoru je TelefériQo, kabelová dráha v hlavním městě Quito, která nabízí jedinečný zážitek a možnost ubytování ve vysoké nadmořské výšce.

TelefériQo je jednou z nejvyšších kabelových drah na světě, která stoupá až do výšky 4 100 metrů nad mořem. Tato 2,5 km dlouhá dráha vede z dolní stanice v Quitu až na vrchol horopisu Pichincha. Během jízdy budou návštěvníci ohromeni okouzlujícími výhledy na hlavní město Quito a okolní krajinu.

Kromě jedinečných výhledů nabízí TelefériQo také možnost strávit noc v nadmorské výšce. Na vrcholu kabelové dráhy se nachází TelefériQo Lodge, což je moderní hotel s výhledem na úchvatnou krajinu. Hotel nabízí komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a teplou vodou. Hosté si mohou vychutnat klidnou atmosféru ve vzdálenosti od rušného města a přitom si užívat krásné výhledy a horský vzduch.

TelefériQo Lodge také nabízí další vybavení, jako je venkovní terasa, kde si hosté mohou vychutnat svůj pobyt a obdivovat panoramatický výhled na město a okolní hory. K dispozici je také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční ekvádorská jídla a ochutnat místní speciality. Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinový zážitek, je také k dispozici sportovní areál s možností paraglidingu a horské cyklistiky.

Výhodou pobytu v TelefériQo Lodge je také možnost prozkoumat okolní přírodu a turistické stezky, které se nacházejí v blízkosti hotelu. Cestování po těchto stezkách je ideální pro milovníky přírody, kteří se chtějí dostat blíže k horským vrcholům a prozkoumat různé ekosystémy a zvířat. Návštěvníci mohou také navštívit nedalekou horskou vesnici a poznat místní zvyky a kulturu obyvatel.

TelefériQo je rozhodně jednou z nezapomenutelných atrakcí, které Ekvádor nabízí svým návštěvníkům. Nabízí nejen úchvatné výhledy, ale také jedinečnou možnost ubytování ve výšce, která vám přinese klid a krásné zážitky. Pokud plánujete cestu do Ekvádoru, nezapomeňte si přidat TelefériQo na svůj seznam must-see míst!


Dovolená Ekvádor TelefériQo


TelefériQo je jednou z nejatraktivnějších turistických atrakcí v Ekvádoru. Je to moderní lanová dráha nacházející se ve městě Quito, hlavním městě Ekvádoru. TelefériQo nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město, okolní sopky a nádhernou přírodu.

TelefériQo je umístěno na okraji Quito, na výšce přes 4000 metrů nad mořem. S jeho pomocí se návštěvníci mohou dostat na vrchol světoznámé sopky Pichincha, která patří k nejvyšším sopkám Ekvádoru.

Lanovka je nejvyšší ve své kategorii na světě. Začíná na výšce 3150 metrů nad mořem a dosahuje vrcholu na nadmorské výšce 4050 metrů nad mořem. Celá jízda trvá přibližně 10 minut a během tohoto času si návštěvníci mohou užívat ohromující pohledy na město Quito a okolní horizont.

Po příjezdu na vrchol sopky Pichincha mají turisté možnost prozkoumat okolní národní park, který je domovem mnoha druhů flóry a fauny. Můžete tady narazit na kondory nebo vzácné druhy ptáků a květin. Pro ty nejodvážnější je možné v okolí TelefériQa provozovat různé outdoorové aktivity jako horské túry, paragliding nebo horské cyklistiky.

TelefériQo se stal populárním místem nejen pro turisty, ale také pro obyvatele Quito samotného. Mnoho lidí využívá lanovky k relaxaci a rozšíření svého rozhledu. Je to skvělá volba pro rodinný výlet nebo romantickou dovolenou.

Pro ty, kteří rádi zkoumají kulturní památky, je v okolí TelefériQa k nalezení několik muzeí, která ukazují historii Ekvádoru a jeho původních obyvatel. Můžete se také vydat do historického centra Quito, které je zapsáno na seznamu UNESCO a nabízí mnoho starobylých kostelů, koloniálních budov a malebných uliček.

TelefériQo je otevřeno celoročně a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Je to skvělá příležitost vidět krásy Ekvádoru z neuvěřitelných výšek a objevit jedinečnou přírodu této země. Nezáleží na tom, zda se zde vypravujete na dovolenou s rodinou, s přáteli nebo s partnerem, zážitek z TelefériQa vás zcela jistě ohromí a vzpomínky si odnesete na celý život.


Počasí Ekvádor TelefériQo


TelefériQe je jedním z nejvýznamnějších turistických míst ve městě Quito, hlavním městě Ekvádoru. Ale co je to TelefériQo? Jedná se o visutou lanovku, která nejenže poskytuje rychlou a pohodlnou cestu na vrchol kopce Pichincha, ale také nabízí nádherné výhledy na město a okolní přírodu.

TelefériQo bylo otevřeno v roce 2005 a rychle se stalo jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Quito. Tato lanovka vede na nadmořskou výšku přes 4 000 metrů nad hlavní ulicí města. Cesta lanovkou trvá přibližně 10 minut a poskytuje turistům pohled na úžasné panoráma města, okolních hor a dokonce i na aktivní sopky.

Jedním z hlavních lákadel TelefériQua je jeho blízkost k vulkánu Pichincha. Po vyjížďce lanovkou máte možnost vystoupit na vrchol, což je nezapomenutelný zážitek. Pichincha je v současné době neaktivní sopkou, ale stále je zde znatelná sopečná činnost. Na vrcholu můžete pozorovat páchnoucí síry, sulfátové krátery a počasí, které se rychle mění.

A právě to je jedna z nejzajímavějších věcí na TelefériQuo - náhlé změny počasí. Kvůli výšce, na kterou stoupáte, je klima na vrcholu kopce Pichincha velmi proměnlivé. Může se stát, že při příchodu na vrchol je slunečné a teplo, ale za pár minut se to může změnit v mlhu, déšť nebo dokonce sníh. Kvůli těmto rychlým změnám je vždy dobré mít s sebou oblečení na změnu počasí, protože nikdy nevíte, co na vrcholu kopce potkáte.

Další zajímavou příležitostí na vrcholu kopce Pichincha je možnost pěší turistiky. Existují různé stezky, které vás zavedou do okolní přírody a umožní vám objevovat krásy andského horského prostředí. Tato oblast je také domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, takže máte možnost potkat některé z nich při svém výletu.

TelefériQo je skvělým místem pro všechny, kteří mají rádi přírodu, krásné výhledy a dobrodružství. Je to jedinečná příležitost pro turisty, aby si užili panoramatický pohled na město Quito, prozkoumali blízký vulkán a vychutnali si přírodní krásy Equadoru. Pokud se chystáte navštívit Quito, nezapomeňte zažít jedinečný zážitek jízdy lanovkou TelefériQo a objevte kouzla tohoto nádherného místa.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách