Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Taba Dahab

Letenka Egypt Taba Dahab


Egyptské letovisko Taba Dahab je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Nachází se na východním pobřeží Sinajského poloostrova, přímo u Rudého moře. Jeho výjimečné přírodní a kulturní bohatství láká každý rok tisíce turistů z celého světa.

Letenky do Taba Dahab jsou dnes velmi snadno dostupné a často se setkáváte s příznivými nabídkami leteckých společností. Díky své strategické poloze v blízkosti mezinárodního letiště Taba International Airport je přílet do této destinace jednoduchý a pohodlný. Let trvá obvykle jen několik hodin a často je k dispozici i přímé spojení.

Taba Dahab je rájem pro milovníky přírody, ale i pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Jeho nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou poskytují dokonalé podmínky pro slunění, koupání a potápění. Pod hladinou Rudého moře se nachází bohatý podvodní život a korálové útesy, které jsou jedny z nejkrásnějších na světě. Potápěči se mohou těšit na pozorování pestrobarevných ryb, delfínů a dokonce i žraloků.

Kromě úchvatného podmořského světa nabízí Taba Dahab i mnoho dalších atrakcí. Ruiny města Taba jsou dokonalým místem pro historické procházky a poznávání starověkých památek. Přiblíží vám egyptskou historii a kulturu. Oblíbenou atrakcí je i návštěva úžasných klášterů na Sinaji, jako je klášter Santa Katarina, který je jedním z nejstarších stále fungujících klášterů na světě.

Kromě toho jsou v Taba Dahabu k dispozici také různé outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pouštní výpravu nebo na jízdu na velbloudech. Milovníci adrenalinu si mohou zasoutěžit při jízdě na čtyřkolkách nebo si vyzkoušet windsurfing na dvouma velkými jezery, bránícími bílou píšťovou poušť.

Po celodenním objevování všech těchto atrakcí se můžete uvolnit v jednom z místních spa a wellness center. Masáže a tělové ošetření nabízejí dokonalý způsob, jak se zrelaxovat a zbavit se stresu. Na večer si pak můžete dopřát romantickou večeři u vody, při které si vychutnáte skvělou egyptskou kuchyni a tradiční orientální zábavu.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, nezapomeňte zahrnout Taba Dahab na svůj seznam. Toto malebné letovisko nabízí vše, co byste si na tropické dovolené přáli - krásné pláže, nádhernou přírodu, bohatou historii a přátelskou atmosféru. Nechte se unést krásou Rudého moře a objevte jedno z nejúchvatnějších míst, která svět nabízí.


Dovolená Egypt Taba Dahab


Egypt je země plná historie a kultury, ale nabízí také krásné pláže a pobřežní krajiny. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na slunci, věřte nebo ne, může být Egypt tím pravým místem pro vás. Jednou z oblíbených oblastí je Taba Dahab.

Taba Dahab se nachází na Sinajském poloostrově, na východním pobřeží Rudého moře. Toto malé město nabízí návštěvníkům krásné pláže s křišťálově čistou vodou, úchvatné výhledy a krásné pobřeží.

K dispozici jsou zde různé druhy ubytování, včetně hotelů a resortů. Tyto místní hotely jsou plné kreativních a pestrých stravovacích možností, stejně jako různých služeb, jako jsou masáže, wellness a další aktivity.

Dahab je široce uznávanou destinací pro potápění a šnorchlování, protože je obklopena úžasným korálovým útesem. Pokud hledáte další adrenalinové aktivity, můžete zkusit jízdu na kamelech v poušti, kitesurfing nebo windsurfing.

Historicky má město Taba Dahab mnoho cenných památek, například klášter sv. Kateřiny a starověké ruiny v oblasti Timna. Kde se nacházejí kamenolomy datující se do období královny Hatshepsut a pozůstatky starověkých horníků v oblasti.

Dnekli návštěvu města se určitě zavřte do restaurace, kde si můžete vychutnat skvělou egyptskou kuchyni. Místní kuchyně je plná koření a bylinkových chutí, takže určitě nebudete zklamáni.

Taba Dahab je jedinečným a krásným místem, které nabízí mnoho možností pro dovolenou pro všechny typy cestovatelů. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo jednoduše nádherný pohled na křišťálově čisté vody Rudého moře, Taba Dahab je ideální destinace pro vás.


Ubytování Egypt Taba Dahab


Egypt je zemí plnou krásných a exotických míst. Mezi ně patří i města Taba a Dahab, která se nacházejí na sinajském poloostrově. Pokud hledáte pohodovou dovolenou v Egyptě, určitě byste neměli opomenout tyto dvě destinace, které nabízejí krásné pobřeží, korálové útesy a nádherné písečné pláže. V tomto článku se podíváme na ubytování v těchto městech.

Taba je malé město ležící na hranici s Izraelem a Jordánskem. Je to místo, které je proslulé zachovalými korálovými útesy a nádhernými plážemi. Pokud hledáte ubytování v Taba, můžete se rozhodnout pro luxusní resor, jako je například InterContinental Taba Heights Resort, který se nachází na soukromé pláži, která nabízí nádherné výhledy na Rudé moře. Tento resort nabízí řadu venkovních aktivit, jako jsou vodní sporty, plavání v bazénech, golf a tenis. Pokud hledáte něco více cenově dostupného, můžete si zarezervovat pokoj v Royal Beach Eilat, který se nachází jen několik kroků od nádherné pláže.

Dahab je další město na sinajském poloostrově, které nabízí nádherné pobřeží a pláže. Je to místo, které je oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi surfisty a potápěči. Pokud hledáte ubytování v Dahabu, můžete se rozhodnout pro Blue Beach Club, který je ideální pro ty, kteří hledají neformální, ale příjemné ubytování. Tento klub se nachází přímo na pláži a nabízí širokou škálu vodních aktivit, jako jsou surf, kajak, šnorchlování a potápění. Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete si vybrat například Le Meridien Dahab Resort, který je umístěn na břehu Rudého moře a nabízí pohodlné pokoje s nádhernými výhledy na moře.

V obou městech najdete i mnoho menších penzionů, apartmánů a hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování za rozumné ceny. Nejlepší možnost je rezervovat si ubytování předem online. Tímto způsobem je zajištěno, že vám bude vyhovovat jak po stránce pohodlí, tak po stránce ceny. Jakmile budete mít ubytování zajištěno, můžete plánovat svou dovolenou a užívat si krásy Egypta.


Počasí Egypt Taba Dahab


Egypt Taba Dahab je jedno z nejkrásnějších míst na světě, které nabízí neuvěřitelné počasí a unikátní klima. Tato oblast se nachází na Sinajském poloostrově v Egyptě a je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Taba Dahab je známa svým teplým a suchým podnebím po celý rok. Průměrná teplota zde dosahuje 30 stupňů Celsia a množství srážek je minimální. Díky tomu je Taba Dahab ideálním místem pro plážové dovolené a vodní aktivity.

Léto v Taba Dahab je velice horké, s teplotami dosahujícími až 40 stupňů Celsia. Právě tato horká letní klima je ideální pro ty, kteří chtějí strávit čas na pláži nebo se potápět v křišťálově čistém moři. Voda je v létě velmi teplá, dosahuje teploty kolem 28 stupňů Celsia, takže plavání a potápění je zde naprosto ohromující.

Podzim v Taba Dahab je stále velmi teplý a slunečný, s průměrnou teplotou kolem 33 stupňů Celsia. Srážek je minimální, takže turisté mohou nadále užívat vodních aktivit a opalování na pláži. Moře je stále teplé a příjemné na koupání.

Zima v Taba Dahab je mírně chladnější než ostatní roční období, ale stále je to poměrně příjemné počasí. Nejnižší teploty dosahují asi 20 stupňů Celsia ve dne a kolem 15 stupňů Celsia v noci. Tohle počasí je stále dostatečně teplo na to, aby turisté užívali plážové aktivity a vodní sporty.

Jaro je nejlepším obdobím k návštěvě Taba Dahab, protože teploty jsou příjemné a stálé. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia a srážky jsou velmi nízké. Voda je také teplá a příjemná na koupání.

Kromě ideálního počasí nabízí Taba Dahab také nádhernou přírodu a úchvatný výhled na Rudé moře. Toto miesto je také čisté a zajišťuje klidné a relaxační prostředí pro turisty. Můžete si zde užívat pláže, korálové útesy, potápění, surfování a mnoho dalších aktivit.

Pokud hledáte destinaci s úžasným počasím a překrásným prostředím, Egypt Taba Dahab je ideálním cílem pro vás. Navštivte toto místo a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, tepla a krásného moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Dahab


1. Jaké jsou nejlepší Aktivity v Taba a Dahab?

Taba a Dahab nabízí mnoho aktivit, jako potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, výlety do pouště, jízda na velbloudovi, horolezecké výpravy a mnoho dalších.

2. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Taby a Dahabu?

Nejlepší dobu pro návštěvu Taby a Dahabu je od října do května. Klima v této době je mírné a často slunečné.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit do Taby a Dahabu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Taby a Dahabu, je letecky. Letiště je v Taba nebo Sharm El Sheikh. Alternativně můžete použít také autobusy nebo taxi.

4. Která místa stojí v Taba a Dahabu za návštěvu?

Taba a Dahab mají mnoho krásných míst k návštěvě, například: Modrá díra, Monastery St. Katherine, Pharaoh´s Island, Castle Zaman a mnoho dalších.

5. Potřebuji vízum pro návštěvu Taby a Dahabu?

Ano, turisté potřebují vízum pro vstup do Egypta. Vízum lze získat při příjezdu na letiště, nebo si jej můžete získat předem ve své zemi.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách