Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)

Počasí Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, která je známá svými neuvěřitelnými památkami, ale také svým horkým a slunečným počasím. Edfu je město nacházející se na břehu řeky Nil, které je také domovem jednoho z nejvýznamnějších chrámů v zemi, chrámu Horuse. Proto pokud navštívíte toto místo, můžete očekávat hurikánový nápor slunečních paprsků a horkých teplot.

V Egyptě je klima velmi suché, s minimálním počtem srážek. V Edfu jsou obvyklé teploty vysoké, s průměrem 25-35 °C, přičemž v létě mohou být teploty velmi vysoké a překročit 40 °C. Nejlepší čas návštěvy Edfu je od října do dubna, kdy teploty klesají a stávají se příjemnými pro prohlídku chrámu a pro výlety po okolí.

Chrám Horuse je jedním z nejvýznamnějších památek v Egyptě a tvoří také jeden z nejlépe zachovaných chrámů z období pozdního starověku. Stavba chrámu začala za vlády Ptolemaia III. a byla dokončena během vlády Ptolemaia XII. Stavba chrámu trvala více než 180 let a byla založena na starší stavbě chrámu. Chrám Horus je zasvěcen Horusovi, bohu války a opevnění.

Chrám Horuse je jedinečný svou krásou a rozmanitostí. Na jeho fasádě je mnoho výjevů, které popisují příběh Horuse a jeho boje proti Sethovi. V chrámu jsou také zobrazeny různé ornamenty a různé sochy vycházející z kořenů egyptského náboženství.

Přestože je Edfu idylickým městem, měli byste si dávat pozor na horké počasí a průvodce vám bude vysvětlovat možné zdravotní problémy spojené s tímto počasím, jako je dehydratace. Proto je důležité mít u sebe dostatečné množství vody a ochranných prostředků proti slunci.

Celkově lze říci, že Edfu a chrám Horuse jsou nádherná místa ke návštěvě v Egyptě, ale musíte si dávat pozor na horko a pro svou bezpečnost dodržovat doporučení průvodců. Pokud se vydáte na cestu tímto směrem, určitě vás čeká nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


1. Kde se nachází chrám Horuse v Edfu?
Chrám Horuse se nachází ve městě Edfu v Horním Egyptě.

2. Jak se dostat do chrámu Horuse v Edfu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do chrámu Horuse v Edfu, je lodí po Nilu ze města Luxor. Trvá to přibližně 2 hodiny.

3. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Horuse v Edfu?
Chrámový komplex Horuse je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 17:00 hodin.

4. Jaká je vstupní cena do chrámu Horuse v Edfu?
Vstupní cena do chrámu Horuse v Edfu je 80 egyptských liber pro dospělé a 40 egyptských liber pro děti.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu?
Hlavními atrakcemi v chrámu Horuse v Edfu jsou velký dvůr, sloupová síň, chrámový komplex a svatyň Horuse. Také zde najdete nádherné reliéfy a hieroglyfy.

6. Jak dlouho trvá prohlídka chrámu Horuse v Edfu?
Prohlídka chrámu Horuse v Edfu trvá obvykle přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu a způsobu, jakým se rozhodnete prozkoumat komplex.

7. Je nutné rezervovat vstupenky do chrámu Horuse v Edfu předem?
Obecně není nutné rezervovat vstupenky do chrámu Horuse v Edfu předem. Můžete je zakoupit přímo na místě.

8. Jak se chrám Horuse liší od jiných egyptských chrámů?
Chr


Ubytování Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egyptské město Edfu leží na západním břehu Nilu, asi 110 kilometrů jižně od Luxoru. Je známé díky svému krásnému chrámu zasvěcenému bohu Horusovi, který je jedním z nejlépe dochovaných egyptských chrámů.

Pokud plánujete navštívit Edfu a prozkoumat jeho pozoruhodnosti, musíte se také rozhodnout, kde se ubytovat. Naštěstí v Edfu najdete několik možností pro pohodlné a pohostinné ubytování.

Jedním z nejlepších ubytovacích zařízení v Edfu je „Eatabe Luxor Hotel“. Tento luxusní hotel nabízí širokou škálu pokojů a apartmánů s moderním vybavením. Hosté tady mohou využít klimatizaci, bezplatné Wi-Fi a satelitní televizi. Hotel také disponuje bazénem a wellness centrem, kde si můžete dopřát relaxaci po náročném dni stráveném prozkoumáváním egyptských památek.

Další skvělou možností je „Iberotel Luxor“. Nachází se poblíž Nilu a nabízí pohodlné pokoje se soukromou koupelnou a minibarem. V tomto hotelu můžete využít i dalších zařízení, jako je krytý bazén, restaurace a kasino. K dispozici je také kyvadlová doprava na určité cíle v okolí, což vám usnadní cestování a objevování města.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, je tu „Hotel Philippe Luxor“. Tento rodinný hotel se nachází v centru Edfu a je zařízen vkusným retro stylem. Pokoje jsou prostorné a mají výhled na město či Nil. Hotel také nabízí bezplatné Wi-Fi a vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni.

Pokud zůstanete ve městě Edfu, určitě nevynechejte návštěvu chrámu Horuse. Tento monumentální chrám byl postaven za vlády Ptolemaia III. a dokončen Ptolemaiem IV. Sloužil jako místo uctívání boha Horuse a každodenních náboženských obřadů. Chrám je považován za jedno z nejvýznamnějších egyptských náboženských stavitelství a jeho zachovalost je úžasná.

Ubytování v Edfu je dostatečně pohodlné a nabízí široký výběr zařízení pro každého. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, střední třídu nebo rodinný hotel, budete mít skvělou základnu pro prozkoumávání tohoto historického města a jeho pozoruhodností, především úchvatného chrámu Horuse.


Dovolená Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je zemí s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Mezi nejoblíbenější turistické cíle patří i město Edfu, které se nachází na břehu Nilu. Jedním z nejvýznamnějších historických památek ve městě je chrám boha Horuse.

Dovolená v Edfu může být fascinující zážitek pro turisty, kteří se zajímají o egyptskou historii a starověkou architekturu. Chrám Horuse, který je zasvěcen egyptskému bohu Horusovi, je jedním z nejlépe zachovalých chrámů v Egyptě. Jeho stavba započala v roce 237 př. n. l. za vlády Ptolemaiovců a trvala přes 180 let.

Když se turisté přiblíží ke chrámu, okouzlí je jeho monumentální vstupní brána, která je vyřezávána do žulových bloků. Návštěvníci se ocitnou v jiném světě, zasazeném do období starověkého Egypta. Interiér chrámu je zdoben výjevy z bohaté mytologie, které zachycují příběhy boha Hora. Návštěvníci mohou obdivovat detailní vyřezávané reliéfy a texty hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Kromě fascinující architektury a umění mohou turisté také obdivovat pohled na město Edfu z vrcholu chrámu. Panoramatický výhled poskytuje nádherný výhled na Nil a okolní oblasti. V blízkosti chrámu se také nachází tradiční egyptský trh, kde si turisté mohou zakoupit suvenýry, tradiční egyptské řemesla a další.

Je důležité si uvědomit, že během návštěvy chrámu musí návštěvníci dodržovat místní zvyky a respektovat svatost místa. Je vhodné nosit oblečení, které zakrývají ramena a kolena. Zároveň je vhodné mít na paměti, že chrám Horuse je stále aktivním náboženským místem, kde se konají různé rituály a obřady.

Edfu je rovněž výchozím bodem pro další zajímavé aktivity a výlety v okolí. Turisté si mohou pronajmout loď a vydat se na plavbu po Nilu, která jim umožní objevovat další historické památky a přírodní krásy Egypta.

Celkově lze říci, že dovolená v Edfu je jedinečným zážitkem pro všechny, kteří mají zájem o egyptskou historii a kulturu. Chrám Horuse nabízí fascinující pohled do starověku a jeho navštívení bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Nejen, že návštěvníci budou fascinováni okolními památkami a přírodními krásami, ale také budou mít možnost prozkoumat místní kulturu a tradice. Dovolená v Edfu nabízí výjimečný mix historie, krásy a relaxace na břehu jednoho z nejvýznamnějších řek na světě - Nilu.


Letenka Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Edfu is a charming town in Egypt that is located on the west bank of the River Nile. It is famous for its magnificent ancient temple, the Temple of Horus, which is one of the most well-preserved temples in Egypt. The temple is dedicated to Horus, the god of the sky and is a must-visit for history buffs and travel enthusiasts.

If you're planning on visiting Edfu, the best way to get there is by taking a flight to Luxor, which is only a couple of hours away. From here, you can easily catch a bus or hire a taxi to reach Edfu. You can also take a boat ride along the Nile River to reach this town, which is a fantastic way to take in the stunning views and landscapes.

Once you reach Edfu, head straight to the Temple of Horus. This temple is considered one of the most impressive and well-preserved temples in Egypt, and it's easy to see why. Built between 237 BC and 57 BC, the temple is an excellent example of the Ptolemaic era of ancient Egypt. The temple is decorated with intricate carvings, hieroglyphics, and vibrant colors, and it will transport you back in time to ancient Egypt.

The Temple of Horus is dedicated to Horus, the god of the sky and the son of Osiris and Isis. The temple's complex comprises of several halls, rooms, and courtyards, all decorated with stunning art and sculptures. Be sure to check out the Hypostyle Hall, which is an impressive chamber with towering columns that are decorated with hieroglyphics.

The central part of the temple is the inner sanctum, which houses the statue of Horus. The statue is made of black granite and is a sight to behold. The inner sanctum is surrounded by several smaller rooms that house the temple's treasures and offerings.

After exploring the Temple of Horus, take some time to explore the town of Edfu. The town has a charming bazaar where you can buy traditional souvenirs and handicrafts. You can also try some local street food or visit one of the many Egyptian restaurants that serve delicious Egyptian cuisine.

In conclusion, Edfu is a must-visit destination in Egypt, and the Temple of Horus is a sight not to be missed. The town's history, culture, and scenic environment make it an unforgettable place to explore. So, book your flights to Egypt and make a trip to Edfu to experience the wonder of the Temple of Horus.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách