Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Dahab

Dovolená Egypt Dahab


Egyptské město Dahab se nachází na východním pobřeží Sinajského poloostrova a je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa. Díky své krásné přírodě, teplému Středozemnímu moři a fantastickému podmořskému světu láká tato destinace jak milovníky potápění a šnorchlování, tak i ty, kteří si chtějí jen odpočinout na krásných plážích.

Dahab je známý svým relaxačním a klidným prostředím, které se výrazně liší od hlučného a rušného atmosféry ostatních egyptských letovisek. Město nabízí širokou škálu kvalitních resortů, ale také bezpečné a cenově dostupné ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. V blízkosti Dahabu se nachází také několik národních parků a pouští, které nabízejí skvělé příležitosti pro pěší turistiku a výlety na koních nebo na velbloudích.

Dahab je také známý jako jeden z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění. Oblast kolem města je domovem mnoha úžasných korálových útesů a barevných tropických ryb. Lidé zde mohou navštívit například známé místo zvané Modrá díra, které je jedním z nejznámějších potápěčských lokalit na světě. Toto potápěčské místo je známé svým hlubokým a oblíbeným sjezem a divokými podmořskými vidinami.

Navíc, Dahab nabízí i další aktivity pro dovolenou. Návštěvníci se mohou vydat na projížďky na člunech s proskleným dnem, vyjet do pouště na jízdu na čtyřkolkách nebo si vyzkoušet windsurfing na kilometrových plážích, které jsou ideální pro tento druh vodního sportu.

Město samotné je také plné života a energie. Na hlavní promenádě se nachází mnoho tradičních egyptských obchodů a restaurací, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry. Večery pak mohou strávit v některém z místních barů nebo na pláži u táborového ohně, který je přímo představitelem jedinečné atmosféry Dahabu.

V kombinaci s bohatou historií Egypta a možnostmi navštívit blízké památky jako jsou Káhira, pyramidy nebo Klášter sv. Kateřiny, je Dahab skvělým místem pro dovolenou. Tato destinace nabízí návštěvníkům kouzelnou kombinaci odpočinku na pláži, dobrodružství pod vodou a možnost poznat kulturu a historii této úžasné země.


Ubytování Egypt Dahab


Egyptské město Dahab, které se nachází na Sinajském poloostrově, je ideálním místem pro ty, kteří hledají skvělé moře, krásné pláže a příležitosti k potápění. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, budete potřebovat ubytování a Dahab nabízí mnoho možností.

Nabízí se zde především dvě možnosti ubytování - hotely a kempy. Volba závisí na vašich preferencích a rozpočtu. V obou případech však zákazníci obdivují pohodlné a přátelské prostředí.

Dahab je známý hlavně svými plážemi a korálovým útesem, který je pro mnoho turistů jedním z nejvíce vyhledávaných míst. Ubytování v blízkosti pláže je proto velmi populární. Existuje mnoho hotelů, které se nacházejí přímo na pláži a nabízejí krásné výhledy na moře. Tyto hotely také často mají soukromé pláže, kde hosté mohou relaxovat a užívat si klidu a pohody.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v kempu, zde můžete zažít autentický pocit bezprostředního kontaktu s přírodou. Kempy v Dahabu mají často velmi dobrou polohu v blízkosti pláže a korálového útesu. Není to tak luxusní jako hotel, ale nabízí ekonomičtější a dobrodružnější zážitek. Kempi mají obvykle veškeré vybavení nezbytné pro příjemný pobyt, jako jsou stany, sprchy a restaurace.

Dahab má bohatou nabídku ubytování pro turisty s různými potřebami a rozpočty. Zde najdete hotely a kempy pro každý rozpočet. Kvalita ubytování však může značně kolísat, proto je důležité si před rezervací přečíst recenze a zjistit, zda je místo vhodné pro vaše potřeby.

Dahab je vyhledávanou destinací nejen pro milovníky potápění, ale také pro ty, kteří se chtějí prostě odpočinout a užívat si krásy přírody. Pobyt v Dahabu je obvykle levnější než v jiných částech Egypta, což je také důvod, proč je toto místo tak atraktivní pro turisty.

Ať už se rozhodnete pro hotel nebo kemp, ubytování v Dahabu vám zajistí skvělou základnu pro objevování tohoto krásného destinace. Připravte si plavky a potápěčské vybavení a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dahabu, Egyptě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahab


Dotazy a odpovědi o Egyptě, konkrétně o Dahabu:

1. Jak se nejlépe dostanu do Dahabu?
- Nejjednodušší způsob je letecky do letiště Sharm El-Sheikh a poté transferem do Dahabu, který trvá přibližně 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Dahabu?
- Mezi nejlepší pláže v Dahabu patří Lagoon Beach, Blue Hole a 3 Pools. Tyto pláže jsou známé svými korálovými útesy a skvělým potápěním.

3. Co je vhodné podniknout v Dahabu?
- Ve městě Dahab si můžete užít potápění, šnorchlování, windsurfing a kitesurfing. Můžete také navštívit Monastery of Saint Catherine nebo se vydat do pouště na safari.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Dahabu?
- Některé z nejlepších restaurací v Dahabu jsou Yalla Bar, Le Merou, Ralph's German Bakery a Ali Baba.

5. Kam mohu jít na výlet z Dahabu?
- Z Dahabu se můžete vydat na výlety do Sinaje, například na Mount Sinai, kde se nachází Starověký kloster svaté Kateřiny. Můžete také navštívit město Sharm El-Sheikh nebo se vydat do divočiny Národního parku Ras Muhammad.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Dahabu?
- Nejlepší doba k návštěvě Dahabu je v období od října do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

7. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Dahabu?
- V Dahabu je obecně bezpečno, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování aktuálních cestovních doporučení a rozumné chování.

Pokud máte další otázky ohledně Egypta nebo Dahabu, budu rád(a), když vám pomůžu.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v oblasti Středního východu. Jeho krásné pláže, malebné pobřeží a historické památky jsou jen některé z důvodů, proč se sem turisté rádi vracejí. Pokud hledáte konkrétní lokalitu, která je typická pro toto území, je to bezpochyby Dahab. To je malé a idylické letovisko, které se nachází na Sinajském poloostrově. Jeho charakteristickým rysem jsou pláže a bary, které jsou roztroušeny podél pobřeží. Pokud se chystáte na dovolenou v tomto krásném letovisku, musíte si zajistit vhodnou letenku.

Letecké spojení s Egyptem je velmi dobré, a proto si můžete vybrat z několika cenově dostupných a pohodlných možností. Pokud plánujete letět do Dahabu, nejlepší cestou je přistát na letišti v Sharm-el-Sheikh, které leží asi 90 km na jihovýchod od Dahabu. Hlavní letecké společnosti, které létají do Sharm-el-Sheikh, jsou EgyptAir, Ryanair a easyJet. Rezervace letenek jsou dostupné online nebo přes cestovní kanceláře a většinou zahrnují návštěvu Sharm-el-Sheikh a transfery do Dahabu.

Cena letenky do Egypta a Dahabu se může lišit v závislosti na období, kdy cestujete. Pokud chcete ušetřit peníze, zvažte cestu v mimosezóně, čili v době mimo hlavní turistickou sezónu, která je od listopadu do března. V této době se ceny letenek snižují, navíc bývá v Dahabu méně turistů a větší množství pokoje v hotelu. Na druhé straně, pokud se chystáte na dovolenou během letních měsíců, berte prosím v potaz riziko horkého a suchého počasí.

Celkově vzato, letenka do Egypta a Dahabu bývá cenově dostupná a nabízí velký komfort a pohodlí. Pokud si zajistíte včas letenku a načasníte návštěvu do doby mimo hlavní letní sezónu, můžete ušetřit peníze a zároveň si užít krásy tohoto pohádkového letoviska.


Počasí Egypt Dahab


Egyptské město Dahab je známé svým jedinečným počasím, které láká turisty z celého světa. Toto malebné letovisko leží na Sinajském poloostrově na pobřeží Rudého moře a je populární zejména mezi milovníky vodních sportů.

Klima v Dahabu je převážně teplé a suché. Díky tomu je město ideálním cílem cestovatelů po celý rok. V létě zde teploty dosahují vysokých hodnot, a to především v červenci a srpnu, kdy se teploty pohybují kolem 35°C až 40°C. Při vzdušné vlhkosti okolo 30% však tento horký vzduch není takovým problémem, jak by se mohlo zdát. Díky tomu se v Dahabu můžete v těchto měsících skvěle opalovat a užívat si krásných pláží.

V zimních měsících jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20°C až 25°C. Sinajský poloostrov chrání Dahab před chladnějšími větry a zajišťuje tak teplé klima po celý rok. Máte-li rádi přírodní krásy a chcete si užít horskou turistiku, zima je ideálním obdobím pro návštěvu tohoto letoviska.

Rudé moře je dalším lákadlem, které přispívá k jedinečnému počasí v Dahabu. Voda je tu teplá po celý rok a teploty se pohybují mezi 20°C až 26°C. To je skvělé pro potápění a šnorchlování, protože se můžete těšit na krásné korálové útesy a pestrou mořskou faunu. Díky jasné vodě je viditelnost pod vodou v Dahabu skvělá.

Celkově lze říci, že počasí v Dahabu je velmi příjemné a to jak v zimě, tak v létě. Během celého roku se zde můžete těšit na slunné dny a příjemné teploty, které jsou ideální pro relaxaci na pláži, vodní sporty a objevování okolních přírodních krás. Nezapomeňte si však vzít dostatečné množství opalovacího krému, ochranných brýlí a klobouku, abyste si svůj pobyt v Dahabu užili naplno.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách