Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je jednou z atraktivních destinací pro dovolenou, a pokud hledáte místo plné historie, kultury a krásné přírody, město Asuán by nemělo chybět na vašem seznamu.

Asuán leží na jihu Egypta u Nilu a je známý jako brána do Núbie. Město je plné fascinujících památek a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, stejně jako krásnou přírodu, kterou Nilová řeka a okolní poušť poskytují.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl postaven na ostrově Agilkia na jihozápad od Asuánu a sloužil jako posvátné místo bohyně Isis. Avšak, když byla postavena Asuánská přehrada, chrám byl přesunut na vyšší ostrov, aby byl chráněn před stoupající hladinou Nilu. Při návštěvě chrámu budete ohromeni jeho krásnou architekturou a zvědavými hieroglyfy, které vyprávějí příběhy z minulosti.

Další atrakcí v Asuánu je Násoslaví. Jedná se o hrobku, kterou si nechal vybudovat faraon Amenemhet III. V muzeu Násoslaví můžete obdivovat výjimečné nálezy archeologů z okolních hrobek, jako jsou nádherné umělecké díla, náčiní a náhrobní stély.

Pokud máte rádi přírodu a krásné výhledy, neměli byste vynechat okouzlující jízdu po Nilu na feluce - tradiční egyptské plachetnici. Můžete také navštívit Elephantine Island, jedno z nejstarších obydlených míst v Asuánu. Zde najdete pozůstatky starověkých chrámů a domů, které vám poskytnou větší vhled do historie města.

Kromě historie a přírody můžete také ochutnat místní kuchyni a prozkoumat místní trhy a obchody se suvenýry. Egypt je známý svou chutnou a exotickou kuchyní, a ve městě Asuán si budete moci vychutnat místní speciality jako kushari (komplexní směs rýže, cizrnových, fazolí a cibule) nebo falafel.

Dovolená v Asuánu je jedinečným zážitkem, který nabízí kombinaci historických památek, krásné přírody a pohostinnosti egyptského lidu. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, dobrodružství nebo relaxace, Asuán má co nabídnout každému.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1. Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: K ostrovu Philae se dostanete lodí, která je k dispozici u přístavu v Asuánu.

2. Jak dlouho trvá plavba z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: Plavba na ostrov Philae trvá zhruba 15-20 minut.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Philae?
Odpověď: Vstupenka do chrámu Philae pro dospělého stojí 140 egyptských liber, zatímco pro studenty je zlevněná na 70 egyptských liber.

4. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
Odpověď: Chrám Philae je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Je nutné si zakoupit vstupenku předem nebo lze si ji koupit na místě?
Odpověď: Vstupenky do chrámu Philae lze zakoupit jak předem online, tak i na místě u vstupu.

6. Jak se dostat z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je trajektem. Trajekty jezdí pravidelně mezi Asuánem a Násoslavím.

7. Jak dlouho trvá plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na aktuálních podmínkách.

8. Kolik stojí trajektová jízdenka z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Cena trajektové jízdenky z Asuánu do Násoslaví závisí na typu trajektu a času plavby, avšak je obvykle kolem 100-150 egyptských liber.

9. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Chrám v Násoslaví je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10. Je možné si na místě zakoupit vstupenku do chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Ano, vstupenky do chrámu v Násoslaví lze zakoupit na místě u vstupu.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je země známá svým horkým a suchým podnebím, které je charakteristické pro většinu oblastí tohoto afrického státu. Asuán, město ležící na jihovýchodě země, není výjimkou. Město je známé především svým slavným chrámem Philae a nedalekou přehradou Násoslaví. Obojí jsou nepřehlédnutelné turistické atrakce, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Počasí v Asuánu je velmi horké. Léto, které trvá zhruba od června do září, je nejteplejším obdobím roku. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 40 °C. Některé dny se teploty mohou vyšplhat až na neuvěřitelných 50 °C. Je tedy vhodné si přinést dostatek vody a chránit se před sluncem.

Zima v Asuánu je mírná a stále velmi teplá v porovnání s většinou zemí. Teploty v prosinci a lednu se obvykle pohybují kolem 20-25 °C přes den a klesají na příjemných 10-15 °C v noci. Je to ideální období pro návštěvu chrámu Philae a prozkoumávání okolního kraje.

Dalším důležitým aspektem počasí v Asuánu je nedaleká přehrada Násoslaví. Tato přehrada byla postavena na Nilu a slouží jako zdroj elektrické energie pro mnoho oblastí Egypta. Kromě toho je také oblíbeným místem turistů, kteří sem přicházejí obdivovat impozantní stavbu a využívat rekreačních aktivit jako je plavba lodí po přehradě.

Díky přehradě se v Asuánu vytvořil obrovský umělý jezero Lake Násoslaví, které zásobuje město a okolní oblasti vodou. Je to významné místo z hlediska zásobování vodou v této suché oblasti.

Počasí v okolí přehrady a jezera je také ovlivněno tím, že se jedná o pouštní oblast. V létě se teploty v této oblasti mohou dostat až k 45 °C a noci bývají stále horké. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále je třeba se připravit na denní teploty okolo 20-25 °C a noční teploty mezi 10-15 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Asuánu je velmi horké a suché po většinu roku. Teploty v letních měsících se vyšplhávají na neuvěřitelné úrovně, zatímco zimní období je mírné a příjemné. Pokud plánujete návštěvu Asuánu a okolí, je nezbytné si přinést dostatečné množství vody, opalovací krém a chránit se před přímým sluncem. Ať už budete procházet chrámem Philae, nebo se vydáte na lodní výlet po jezeře Násoslaví, Asuán vás ohromí svou krásou a historií.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedno z nejkrásnějších měst v Egyptě a leží na jižním konci země. Je to oblíbená turistická destinace díky svým neuvěřitelným památkám a krásné přírodě. Při plánování své cesty do Asuánu byste neměli vynechat návštěvu chrámu Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae je skutečnou perelou Asuánu. Nachází se na ostrově Agilkia, který byl přesunut během stavby Asuánské přehrady, aby byl chrám chráněn před zatopením. Chrám Philae je věnován bohyni Isis, která je ve starověkém Egyptě považována za bohyni plodnosti, rodiny a moudrosti.

Tento nádherný chrám je jedním z nejlépe zachovaných v Egyptě. Je obklopen malebnou krajinou a jeho sloupy a reliéfy jsou bohatě zdobeny. Nezapomeňte si vzít chvíli a prozkoumat každý roh chrámu. Můžete se projít po dlážděných cestách a obdivovat výhledy na Nil. Vnitřní prostory jsou ještě dojemnější s mnoha sochami a zbytky freskových maleb.

Další zajímavostí, kterou byste měli navštívit v Asuánu, je Násosloví. Tato vesnice je známá svým tradičním egyptským způsobem života. Při procházce úzkými uličkami Násosloví můžete vidět tradiční domy a místní obyvatele, jak se živí rybolovem a zemědělstvím.

Náměstí obklopují tradiční bazarové stánky, kde si můžete koupit egyptskou suvenýrovou keramiku, šperky, textilie a mnoho dalšího. Násosloví je také známé svými malebnými uličkami a nezapomenutelnou atmosférou ve večerních hodinách, kdy se na náměstí konají různé večerní představení a taneční show.

Pokud se rozhodnete navštívit Asuán, věřte mi, že nebudete litovat. Kromě návštěvy chrámu Philae a Násosloví je Asuán také výchozím bodem pro cesty na Núbijské památky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Asuán také nabízí mnoho možností k relaxaci u řeky Nil a krásné výlety po okolních ostrůvcích a jezeře Nasser.

Pokud si chcete užít všechny tyto krásy Asuánu, můžete si rezervovat letenku přímo do této destinace. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Asuánu z celého světa. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště Asuán, které je vzdálené jen několik kilometrů od města.

Věřte mi, že cesta do Asuánu bude jednou z nezapomenutelných zkušeností. Budete ohromeni krásou chrámu Philae, pohostinností obyvatel Násosloví a nádhernou přírodou okolí. Ať už se rozhodnete navštívit Asuán na delší dobu nebo jen na krátký výlet, jsem si jistý, že si toto místo zamilujete tak moc jako já.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán se nachází na jihu země na březích Nilu a je známo svou krásnou přírodou a bohatou historií. Mezi hlavní turistické atrakce v této oblasti patří chrám Philae a Násoslovy, a protože se jedná o populární cíle turistů, jsou v okolí těchto památek k dispozici různé druhy ubytování.

V Asuánu najdete většinou hotely, apartmány a hostely, které často nabízejí výhled na řeku Nil a nadcházející města, což umocňuje vaše zážitky z cestování.

Pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v luxusním hotelu, mohou nalézt mnoho možností v blízkosti chrámu Philae. Například Kempinski Hotel a Sofitel Legend Old Cataract Aswan nabízejí nejen pohodlí a výhled na řeku, ale také vybavení jako vířivky, bazény a wellness centra. Tyto hotely také nabízejí exkluzivní služby, jako je osobní řidič, vozy na objednávku a asistenci s plánováním výletů do blízkých památek.

Méně náročným cestovatelům může být vhodnější ubytování v malých rodinných hotýlcích nebo hostelech v centru města Asuánu, kde mohou najít cenově dostupné, ale stále pohodlné pokojové a snadný přístup k nákupním možnostem a dalším místům k návštěvě. Hostel Piramid se nachází v blízkosti chrámu Philae a nabízí cenově dostupné ​​pokoje s výhledem na Nil a možnostmi tureckého stylu osvěžení.

Pokud chcete během pobytu v Asuánu prozkoumat sousední město Násoslaví, můžete si vybrat ubytování v blízkosti tohoto města. Vydejte se například do resortu Nubian Island Hotel, který se nachází přímo u břehu Nilu a nabízí pohodlné pokoje s balkóny s výhledem na řeku a další vybavení, jako jsou bazény, lázně a bar na břehu řeky.

Celé město Asuán a Násoslaví nabízejí návštěvníkům nejen krásy památek a přírody, ale také rozmanité a kvalitní druhy ubytování. Ať už si zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, bude vaše dovolená v této oblasti jistě nezapomenutelná.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách