Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Dominikánská republika Barahona

Dovolená Dominikánská republika Barahona


Barahona je malebné město nacházející se na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky. Tato oblast je neuvěřitelně bohatá na krásné pláže, horská panoramata a tropickou flóru a faunu. Pokud hledáte unikátní dovolenou, Barahona je neodolatelným cílem.

Jednou z největších předností Barahony je jeho nezkalená příroda. Vstoupíte do skutečného ráje, kde zjistíte, že Dominikánská republika je mnohem více než jen oblíbený turistický komplex Punta Cana. Mezi hlavní turistické atrakce v Barahoně patří: národní park Jaragua, národní park Sierra de Bahoruco a biosférická rezervace Enriquillo. V těchto chráněných oblastech můžete objevovat nádhernou přírodu s pozoruhodnými druhy rostlin a živočichů, včetně jediné populace větrného draka Hispanioly.

Ale Barahona nemá jen přírodní krásy, ale také velkolepou historii. Signifikantním místem je třeba starobylý indiánský hrad Larimar, který představuje památku na prekolumbovskou éru. Tento hrad je postavený na vrcholu útesu a nabízí nádherný výhled na Karibské moře. Pro milovníky historie je to skvělé místo, kde se dozvíte více o původních obyvatelích ostrova Hispaniola.

Další atrakcí je Lagunová oblast Oviedo. Tato laguna je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků, jako je například flamingo a kolpích. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat rozsáhlé laguny nebo se vydat na vodopády Los Patos, což je nejvyšší vodopád v zemi o výšce 40 metrů. Je to skvělé místo pro piknik a ochlazení se v průzračné vodě.

Pokud preferujete odpočinek na pláži, Barahona má také něco k nabídnutí. Pláže Bariay a San Rafael jsou nádherné pobřežní úseky s jemným pískem a tyrkysovými vodami. Zde si můžete užívat slunečního záření, potápění, šnorchlování a mnoho dalších vodních aktivit.

Pokud jde o ubytování, Barahona nabízí širokou škálu luxusních hotelů a rezortů. Můžete si vybrat mezi plážovými komplexy, které nabízí kompletní služby a pohodlí, nebo si zvolit menší a přátelštější rodinné hotely, které vám umožní prozkoumat město a jeho okolí.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která je odlišná od běžných turistických centr, pak byste měli zvážit návštěvu Barahony v Dominikánské republice. Krásná příroda, fascinující historie a neuvěřitelné pláže vás zcela uchvátí. Nezapomeňte přibalit fotoaparát a připravit se na nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších koutů Karibiku.


Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je proslulá svým tropickým klimatem a bohatou přírodou. Jedním z míst, které v této karibské zemi nabízí jedinečné počasí a krásnou přírodní scenérii, je město Barahona.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je známá svými nádhernými plážemi, horami a úchvatným mořem. Díky své geografické poloze se zde nachází velké množství mikroklimatu, které vytváří zcela odlišné podmínky oproti zbytku země.

Ve městě Barahona panuje typické tropické klima s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 31 °C během dne a 22 °C v noci. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C, zatímco v zimě se drží kolem 28 °C.

V oblasti Barahona je výrazný rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Sucho trvá přibližně od listopadu do dubna, kdy je minimální srážková činnost a země se postupně vysušuje. To však neznamená, že zde není vlhko. Naopak, vzduch je poměrně vlhký po celý rok díky přítomnosti moře a tropické vegetace.

Deštivé období přichází s monzunovými větry z Karibského moře, které způsobují období nepřetržitých dešťů, obvykle od května do října. Tyto deště mohou být velmi intenzivní a vést k povodním a sesuvům půdy. Nicméně právě v tomto období je příroda Barahony na svém vrcholu, s rozkvetlými květinami a zelenými lesy, které obklopují čisté řeky, kde se po dešti vytvářejí nádherné vodopády.

Město Barahona nabízí také několik turistických atrakcí, jako je Bahía de las Águilas, což je jedna z nejkrásnějších pláží v Karibiku. Panenský písek, tyrkysové moře a trocha samoty dělají z tohoto místa ráj pro milovníky přírody a odpočinku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Národní park Sierra de Bahoruco, který se nachází v blízkosti Barahony. Tento národní park je známý svou rozmanitou flórou a faunou, stejně jako svými úchvatnými výhledy. Procházky po divoké přírodě a objevování endemického rostlinstva a živočichů jsou zde velmi oblíbené.

Barahona je skutečně unikátním místem v Dominikánské republice, které nabízí fascinující počasí, krásné pláže a úžasnou přírodu. Pokud hledáte dovolenou v tropickém ráji, Barahona je zcela určitě místem, které byste měli navštívit. Ať už se rozhodnete strávit čas odpočinkem na pláži, prozkoumávat přírodní rezervace nebo poznávat místní kulturu, tato oblast vám nabídne vše, co si můžete přát.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


1. Jak se dostat do Barahony?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Santo Domingo, odkud můžete pokračovat autobusem nebo taxíkem do Barahony.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období od prosince do dubna, kdy je méně srážek a teploty jsou příjemné.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Barahoně?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Barahoně patří přírodní parky, například národní park Jaragua, lagoňa Oviedo, pláže Bahia de las Aguilas a Zona Colonial.

4. Kde se dá v Barahoně ubytovat?
Odpověď: V Barahoně najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

5. Jaká je místní kuchyně v Barahoně?
Odpověď: Dominikánská republika je známá svou chutnou kuchyní, včetně rybích pokrmů, banánů, rýže a fazolí. V Barahoně si můžete vychutnat také čerstvé ovoce a tropické koktejly.

6. Existují v Barahoně nějaké bezpečnostní problémy?
Odpověď: Stejně jako v jiných částech Dominikánské republiky, je vhodné být opatrný a dávat pozor na své cennosti. Doporučuje se také dodržovat bezpečnostní opatření a vyhnout se osamoceným a temným oblastem v noci.

7. Jaká je místní měna v Dominikánské republice?
Odpověď: Místní měna je dominikánské peso (DOP), ale většina turistických míst přijímá také americké dolary.

8. Co dalšího je možné vidět a dělat ve blízkém okolí Barahony?
Odpověď: Ve blízkém okolí Barahony je možné navštívit také město Santo Domingo, národní park Los Haitises, vodopády El Limón a mnoho dalších atrakcí.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je oblíbenou destinací pro cestovatele z celého světa. Jedním z jejích nejkrásnějších a nejvíce ceněných míst je město Barahona, které se nachází na jihozápadním pobřeží země. Barahona je známá svými malebnými plážemi, teplým karibským podnebím, bohatou kulturou a oblíbenými aktivitami, což ji činí ideálním místem pro relaxační dovolenou.

Ubytování v Barahoně je rozmanité a vyhovuje všem rozpočtům a preferencím. V blízkosti pláží a centra města najdete několik hotelů, které nabízejí komfortní a luxusní ubytování. Tyto hotely jsou vybavené moderními zařízeními a nabízí širokou škálu služeb, včetně bazénů, restaurací, masážních salonů a fitness center. Některé z nich mají také soukromé pláže, takže můžete během svého pobytu v Barahoně si užít naprostého soukromí.

Pro ty, kteří preferují levnější možnosti ubytování, existují také menší hotely a penziony, které nabízí pohodlné pokoje za dostupné ceny. Tyto zařízení se často nacházejí blíže k centru města a mohou být ideální pro ty, kteří plánují strávit většinu svého času objevováním města a venkovského okolí.

Alternativní možností ubytování v Barahoně je pronajmout si dovolenkový dům nebo byt. Toto je skvělý způsob, jak si vychutnat více soukromí a flexibility během vaší dovolené. Mnoho těchto domů má vlastní bazény, zahradu a plně vybavenou kuchyni, která vám umožní si vařit vlastní jídlo. Pronájem domu je také skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet ubytování a užívat si společný čas.

Při výběru ubytování v Barahoně je dobré zvážit také jeho polohu. Mnoho hotelů se nachází přímo na pláži, což vám umožní snadné a rychlé přístupy k moři. Existují také hotely v centru města, které vám umožní snadný přístup k obchodům, restauracím a dalším zajímavým místům.

Kromě ubytování nabízí Barahona také širokou škálu aktivit a atrakcí, které vám umožní prozkoumat krásy této oblasti. Můžete si například užít lenošení na pláži, potápění, rybaření, plavbu na kajaku, projížďku na koni nebo navštívit jedinečnou sopku Lago Enriquillo. Barahona je také známá svými krásnými vodopády, jako je Cascada El Limón a Ojo de Agua.

Celkově vzato, ubytování v Barahoně v Dominikánské republice nabízí mnoho možností pro každého cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet a preference zde najdete ubytování, které vám umožní si plně vychutnat krásu této destinace a nezapomenutelnou dovolenou v Karibiku.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších destinací v Karibiku a nabízí mnoho skvělých míst k prozkoumání. Jedním z těchto úžasných míst je Barahona, malebné město ležící na jihozápadě této země. Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte navštívit Barahonu a zažít její nádherné přírodní scenérie a kulturu.

Letenka do Dominikánské republiky je vstupenkou do ráje. Již při přistání na mezinárodním letišti v Santo Domingu se návštěvníci ocitají v tropickém ráji, kde je vždy teplo a palmové pláže jsou běžným výhledem z letadla. Zde začíná vaše dobrodružství v tomto karibském ráji a Barahona je jedním z míst, které za to stojí.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je obklopená úchvatnou přírodou. Jeho poloha poblíž hory Bahoruco, jezera Enriquillo a podél pobřeží Karibského moře dělá z Barahony perfektní výchozí bod pro objevování přírodních krás Dominikánské republiky.

Jednou z největších přírodních atrakcí, kterou můžete ve městě navštívit, je Lago Enriquillo, což je největší slané jezero v Karibiku. To je domovem mnoha endemických druhů a příležitostí k pozorování vzácných živočichů, jako jsou krokodýli a želvy. Pro přírodovědce a milovníky divokého života je návštěva tohoto jezera skutečným zážitkem.

Další z nejzajímavějších míst v oblasti Barahona je přírodní rezervace Jaragua. Tato oblast je známá díky své bohaté flóře a fauně a nabízí příležitost k procházce jedinečným přírodním prostředím. Z pohledu rezervace můžete také obdivovat krásné Karibské moře a jeho tyrkysově modrou barvu.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, určitě byste neměli vynechat návštěvu Bahoruco, horského masivu nacházejícího se nedaleko Barahony. Toto území nabízí nádhernou horskou krajinu s vodopády, jezery a malebnými vesnicemi. Zde si můžete užít pěší turistiku, horské kolo nebo třeba jízdu na koni a prozkoumávat krásy této oblasti.

Samozřejmě, žádná cesta do Dominikánské republiky není kompletní bez návštěvy jejích slavných pláží. I když se Barahona nachází na jihozápadě země a není to nejpopulárnější turistická destinace, zdejší pláže jsou stejně nádherné jako ty na ostatních místech v Dominikánské republice. Pláže jako San Rafael, Los Patos a Bahía de las Águilas patří mezi nejkrásnější ve zemi a nabízejí výborné možnosti pro opalování, šnorchlování a potápění.

Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte dokonalé místo pro relaxaci, Barahona má pro vás něco speciálního. Zdejší krásné přírodní scenérie a zářivé azurové moře vytváří dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte začlenit Barahonu do svého itineráře. Toto malebné město nabízí jedinečnou přírodní krásu a autentickou dominikánskou kulturu, kterou nezapomenete. Rozhodně si zaslouží místo na seznamu míst k navštívení! Nakupte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dominikánské republice.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách