Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Cyprus Kourion

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Kourion


1. Kde se nachází Kourion na Kypru?
Kourion se nachází na jihozápadním pobřeží Kypru, asi 19 kilometrů západně od města Limassol.

2. Jaké jsou hlavní památky v Kourionu?
Mezi hlavní památky v Kourionu patří antické divadlo, bazilika, dům Eustoliu, Nymfárium a mozaikové podlahy v domě Dioskúra.

3. Jak se tam dostanu z Limassolu?
Z Limassolu můžete do Kourionu pohodlně dojet autobusem nebo taxíkem. Autobusová linka číslo 16 jezdí pravidelně mezi těmito místy.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Kourionu?
Kourion je otevřen každý den od úsvitu do západu slunce. Dochází k omezením otevírací doby během některých svátků a událostí. Doporučuje se ověřit aktuální otevírací hodiny před návštěvou.

5. Kolik stojí vstup do archeologického naleziště Kourionu?
Ceny vstupenek se mohou různit, ale vstup do Kourionu obvykle stojí kolem 4-5 eur pro dospělé. Děti do 12 let mají často vstup zdarma nebo s výraznou slevou.

6. Je možné vést průvodce po Kourionu?
Ano, je možné vést průvodce po Kourionu. Na místě je k dispozici profesionální průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii a architektuře naleziště.

7. Je nutné dlouho předem rezervovat vstupenky na Kourion?
Většinou není nutné rezervovat vstupenky dopředu. Pokud však plánujete návštěvu během turistické sezóny nebo v době festivalů, může být rozumné vykonat rezervaci vstupenek předem, aby se zabránilo dlouhým frontám.

8. Je možné si s sebou vzít piknik na Kourion?
Ano, je povoleno si s sebou vzít piknik na Kourion. Existují zde vhodná místa pro pikniky, kde můžete posedět a vychutnat si jídlo s výhledem na archeologické naleziště.

9. Je možné v Kourionu nalézt toalety a občerstvení?
Ano, na místě jsou k dispozici toalety a také občerstvení, kde si můžete zakoupit nápoje a občerstvení.

10. Je Kourion přístupný osobám s omezenou pohyblivostí?
Některé části Kourionu mohou být obtížně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí kvůli nerovnému terénu a schodištím. Přesto jsou k dispozici průvodcové, kteří mohou pomoci poskytnout informace o možnostech přístupu k hlavním památkám.


Letenka Cyprus Kourion


Cyprus Kourion: Objevte historii a kulturu na slunném ostrově

Cyprus Kourion je fascinující archeologická lokalita, která se nachází na slunném ostrově Kypr. Tato starověká odlehlá oblast se stala turisticky atraktivní díky svým dobře zachovalým antickým památkám a nádhernému výhledu na Středozemní moře.

Kourion, známý také jako Curium, se nachází na jihozápadním pobřeží Kypru, nedaleko města Limassol. Tato oblast byla osídlena již ve 13. století před naším letopočtem a byla významným městem starověkého Řecka a později Říma. Kourion se rychle rozrostl a stal se významným střediskem římské civilizace v regionu.

Jednou z největších atrakcí Kourionu je amfiteátr, který je situován na pobřeží. Tento venkovní divadelní prostor byl postaven ve 2. století před naším letopočtem a mohl pojmout kolem 3 500 diváků. Dodnes se zde konají různé kulturní akce a divadelní představení, které přitahují turisty z celého světa.

Další významnou památkou na území Kourionu je mozaiková podlaha v tzv. Domě Eustolia. Tato podlaha je vynikajícím příkladem starověkého umění a zobrazuje různé mytologické scény, jako například zrození Afrodity či příběh z války u Tróje. Mnoho dalších významných mozaikových podlah se nachází v různých částech Kourionu, což z této oblasti dělá skutečný ráj pro archeology a historiky umění.

Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva rozlehlých termálních lázní, které se rozprostírají nedaleko od hlavního archeologického areálu. Tyto lázně, které byly postaveny v 2. století po Kristu, byly v minulosti využívány ke koupání a prevenci zdravotních problémů. Dnes si zde můžete užít relaxaci a odpočinek, zatímco se rozhlížíte po nádherné krajině Kourionu.

Kromě skvělých historických památek nabízí Kourion i nádherné pláže a azurové moře. Pokud se tedy rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete si užít nejen kulturní památky, ale také sluneční paprsky a osvěžující koupání.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Kourionu, je letecky. Letenky na Kypr jsou snadno dostupné a často cenově dostupné. Po příletu na letiště v Limassolu nebo v Larnace můžete snadno najít dopravu do archeologického areálu Kourionu.

Kourion je fascinujícím cílem pro ty, kdo se zajímají o historii a kulturu. Tato starověká lokalita nabízí jedinečný pohled do minulosti a zároveň překrásné scenérie pro relaxaci a odpočinek. Pokud hledáte kombinaci historie, kultury a slunného odpočinku u moře, je Kourion na Kypru tím pravým místem pro vás.


Počasí Cyprus Kourion


Kourion je starobylé město na jihozápadním pobřeží Kypru, které je obklopené nádhernou krajinou a s výhledy na Středozemní moře. Tento region je známý pro své příjemné a slunečné počasí po většinu roku, což umožňuje návštěvníkům užívat si aktivit venku a prozkoumat krásy této oblasti.

Cypr je ostrov s horkým a suchým vnitrozemím a mírnějším a vlhčím pobřežím. V létě zde teploty stoupají na přibližně 30 °C a noci jsou velmi příjemné a teplé. V zimních měsících jsou průměrné denní teploty kolem 16 °C, s občasnými dešti. Nicméně, i v zimě se zde můžete těšit na alespoň 6 hodin slunečního svitu denně.

Kourion se nachází na pobřeží, což znamená, že vlhkost vzduchu a mírné mořské větry pomáhají udržovat teploty v tolerovatelných mezích. V létě může být poněkud dusno, ale díky blízkosti moře zde vždy najdete osvěžující vánek.

Pro turisty je nejlepší návštěva Kourionu od června do srpna, když jsou teploty na svém vrcholu a moře příjemně teplé, nejlépe okolo 25 °C. V zimě se turistům doporučuje nosit vrstvené oblečení, aby mohli snadno přizpůsobit teploty během dne.

Kromě slunečného počasí a krásné scenérie, nabízí Kourion také mnoho zajímavých historických památek, včetně starověkého divadla, agory a mozaikových podlah. Návštěva Kourionu je proto perfektním spojením přírodní krásy a odkazů minulosti, které uspokojí všechny turisty.

V oblasti Kourionu nejsou časté období dešťů, takže turisté mohou plánovat svou návštěvu s jistotou, že budou moci vychutnat krásy této oblasti bez deště. Nicméně, období dešťů bývají krátkodobé a nedostatek vody je zde vždy výzvou, zvláště pro zemědělce.

Celkem vzato, počasí v Kourionu je velmi příjemné a ideální pro turisty, kteří se chtějí těšit na krásné scenérie, historické památky a aktivní dovolenou venku. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete Kourion navštívit, tuto oblast vám doporučujeme a určitě zde nebudete zklamáni.


Ubytování Cyprus Kourion


Cyprus Kourion je archeologická lokalita u pobřeží středomořského ostrova Kypr. Turisté mohou najít zde několik starověkých budov, jako například amfiteátr, lázeňské domy, basiliku a římské mozaiky. Existuje několik možností pro ubytování v této oblasti, v závislosti na preferencích a rozpočtu turistů.

1. Kourion Beach Hotel

Kourion Beach Hotel se nachází v pěší vzdálenosti od archeologického naleziště. Z hotelových pokojů a teras nabízí krásný výhled na moře. Hosté si zde mohou užít bazén, spa a fitness centrum, stejně jako restauraci nabízející tradiční kyperské jídlo.

2. Episkopiana Hotel and Sports Resort

Episkopiana Hotel and Sports Resort se nachází v klidné oblasti, asi 15 minut jízdy od Kourionu. Tento resort nabízí sportovní zařízení, která zahrnují tenisový kurt, fitness centrum a venkovní bazén. Hotel disponuje také restaurací, kde se podává kyperská kuchyně.

3. Elias Beach Hotel

Elias Beach Hotel se nachází v nedaleké oblasti Limassolu, asi 20 minut jízdy od Kourion. Tentou variantu si mohou dovolit lidé s větším rozpočtem, nebo ti, kteří chtějí strávit více času relaxováním v luxusním resortu. Hotel nabízí více než 170 pokojů, výbornou pláž, několik restaurací a bary.

4. Urban Valley Retreat

Urban Valley Retreat se nachází blízko Kourionu, v pevninské oblasti Maltezana. Jedná se o klidný a odlehlý resort s fantastickým výhledem na moře. Hosté si zde mohou užít bazén, wellness centrum a fitness centrum.

5. Coral Beach Hotel and Resort

Coral Beach Hotel and Resort se nachází asi 30 minut jízdy od Kourionu, v oblasti Paphos. Tento all-inclusive hotel nabízí více než 400 pokojů, sedm různých restaurací, vodní park a bazén u moře. Je ideální pro rodiny s dětmi, kteří chtějí trávit čas u pláže a v resortu.

Každá z těchto možností ubytování nabízí něco zajímavého, které potěší různé typy turistů. Zvolte tu, která bude pro vás nejvhodnější, a vychutnejte si svůj pobyt v lokalitě Cyprus Kourion.


Dovolená Cyprus Kourion


Cyprus – Kourion: Krásy starověkých ruin a nádherných pláží

Cyprus, ostrov východně od Řecka a jihozápadně od Turecka, je destinací, která nabízí jedinečnou kombinaci slunečních pláží, krásné přírody a bohaté historie. Jedním z nejzajímavějších míst na Kypru je antické archeologické naleziště v Kourionu, které je nezbytnou zastávkou pro každého milovníka historie.

Kourion, nacházející se na jihozápadním pobřeží Kypru, bylo jedním z největších starověkých měst na ostrově a jeho historie sahá až do 13. století před naším letopočtem. Město bylo postaveno na pobřeží ve výhodné poloze pro obchod a komunikaci s ostatními středomořskými civilizacemi. Dnes zde můžete obdivovat úchvatné ruiny antického divadla, baziliky, lázní a mozaikové podlahy. Vrcholným bodem je Amfiteátr, kde se dodnes konají koncerty a divadelní představení, které oživují ducha minulosti.

Z archeologického naleziště můžete pokračovat dolů k moři a objevit písečné pláže Kourionu. Tyto pláže jsou považovány za některé z nejkrásnějších na Kypru a nabízejí dokonalé místo k relaxaci a odpočinku na slunci. Díky malému počtu turistů je zde možné zažít klid a ticho, které vám umožní zcela se ponořit do okolní krásy. Krásně modrá voda Středozemního moře a skalnaté útesy, které obklopují pláže, vytváří malebné prostředí pro plavání a potápění.

Pro ty, kteří chtějí objevovat ještě více okolních atrakcí, je z Kourionu snadné se dostat do dalších zajímavých míst na Kypru. Nedaleko se nachází město Limassol, které je oblíbeným cílem pro turisty, díky svému malebnému přístavu a historickému centru. Také můžete navštívit starověké město Paphos, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí mnoho historických památek a krásných pláží.

Na Kypru se přitom také můžete potěšit místní kuchyně, která je známá svou vynikající kvalitou a pestrostí. Vybírat můžete z čerstvého mořského ovoce, grilovaného masa, zeleninových pokrmů a sladkostí. Kypřané jsou také známí pro své výborné víno, takže si můžete dopřát skleničku červeného či bílého místního vína.

Dovolená na Kypru a návštěva Kourionu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spojit sluneční dovolenou s historickým dobrodružstvím. Naleznete zde nejen nádherné pláže a dobrou kuchyni, ale také jedinečný pohled do minulosti na místech, která odpovídají bohaté historii tohoto ostrova. Nechte se okouzlit půvabem Kypru a objevte kouzlo starověké Kourion.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách