Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Čierna Hora Žabljak

Počasí Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná země ležící na Balkáně a je známá svou krásnou přírodou a úchvatnými výhledy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Černé Hoře je město Žabljak, které leží v nadmořské výšce 1456 metrů. Toto místo je obklopeno pohanskou horou Durmitor a národním parkem Durmitor, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se zajímáte o počasí v Žabljaku, je důležité si uvědomit, že klima v této oblasti je horské. To znamená, že může být velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Nejlepší období k návštěvě Žabljaku je od května do září, kdy se teploty pohybují od 10 do 25 stupňů Celsia.

V letních měsících je v Žabljaku poměrně příjemné a slunečné počasí. Teploty stoupají, ale stále jsou poměrně mírné díky výšce nad mořem. Denní teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro pěší turistiku, horské túry a outdoorové aktivity. V noci se teploty obvykle snižují na 10-15 stupňů Celsia, takže je nutné mít s sebou teplejší oblečení.

Kvůli výšce a horskému umístění se však počasí může velmi rychle změnit. Může přijít déšť a občas i bouřky. Při plánování výletu do Žabljaku je proto vhodné sledovat předpověď počasí a vzít si s sebou vhodný oblek v případě, že se počasí rychle změní. Také je důležité mít na paměti, že národní park Durmitor má své vlastní mikroklima, které může mít vliv na počasí v okolí Žabljaku.

Začátek podzimu a konec jara v Žabljaku bývají chladnější a deštivější. Teploty klesají na 5-10 stupňů Celsia během dne a na nulu nebo pod nulu během noci. V těchto obdobích mohou na horách dokonce napadat první sněhové vločky.

Během zimy je Žabljak pokrytý sněhem a teploty se pohybují pod bodem mrazu. Toto místo je oblíbeným střediskem pro lyžování a snowboarding. Průměrné denní teploty klesají na -4 až -7 stupňů Celsia, zatímco v noci mohou klesnout na -10 až -15 stupňů Celsia. Sníh zůstává v Žabljaku až do dubna.

Celkově lze říci, že počasí v Žabljaku je typické pro horské oblasti. Je proměnlivé a závisí na ročním období. Nejlepší čas k návštěvě je v letních měsících, kdy je příjemné počasí a krásná příroda láká k prozkoumání. Ale bez ohledu na roční období, Žabljak nabízí jedinečný zážitek a nádherné scenérie, které stojí za to objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Žabljak


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se města Žabljak v Černé Hoře:

1. Jak se dostat do Žabljaku?
- Žabljak je přístupný z letiště Podgorica nebo z některých okolních zemí prostřednictvím silnice.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Žabljaku?
- Hlavními atrakcemi v Žabljaku jsou národní park Durmitor, lyžařská střediska a turistika v horách.

3. Kde se nachází národní park Durmitor?
- Národní park Durmitor se nachází v Žabljaku a nabízí krásné výhledy, trekkingové trasy a jezera.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Žabljaku?
- Nejlepší doba na návštěvu Žabljaku je v létě, když jsou teploty mírné a travnaté hory jsou krásně zelené. V zimě je místo oblíbené mezi lyžaři.

5. Kde se dají ubytovat v Žabljaku?
- V Žabljaku je v nabídce několik hotelů, penzionů a útulných chalup na pronájem. Dále jsou k dispozici také kempy.

6. Jaké jsou zdejší turistické trasy?
- V Žabljaku se nachází mnoho turistických tras, které vedou k jezerům, vrcholům hor a skalním útvarům. Mezi nejoblíbenější patří trasa kolem Velkého a Malého ledovcového jezera.

7. Kde mohu vyzkoušet lyžování v Žabljaku?
- V Žabljaku se nachází několik lyžařských středisek, jako je Savin Kuk a Javorovača.

8. Mohu se v Žabljaku stravovat?
- Ano, v Žabljaku je dostatek restaurací, kaváren a obchodů, které nabízejí místní speciality a tradiční jídla.

9. Jaká místa mohu navštívit poblíž Žabljaku?
- V blízkosti Žabljaku se nacházejí atrakce, jako je Černé jezero, horská vesnice Trsa, kaňon řeky Tara a mnoho dalších.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Žabljaku?
- Doporučuje se zůstat v Žabljaku minimálně 2 až 3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání okolních hor a národního parku.


Dovolená Čierna Hora Žabljak


Planování dovolené je vždy vzrušující a často se snažíme najít cíl, který poskytne dokonalou kombinaci přírodní krásy, adrenalinových dobrodružství a kulturního dědictví. Jedním takovým místem je Černá Hora a jejího nejznámějšího horského letoviska, Žabljak.

Žabljak se nachází v pohoří Durmitor a je považován za nejvýše položené město v celém regionu Balkánu. Jeho malá velikost a odlehlost od ostatních populárních turistických destinací mu však dodává zvláštní kouzlo a nabízí autentický zážitek.

Durmitor je národním parkem, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO díky své unikátní přírodě a biodiverzitě. Toto náhorní pohoří je domovem nedotčených horských jezer, rozlehlých lesů a dramatických vrcholů, které přitahují milovníky přírody z celého světa. Pro ty, kteří si chtějí užít horskou atmosféru, existuje mnoho tras pro pěší turistiku a horskou cyklistiku. Nejznámější z nich je horská dráha "Black Lake Circuit", která vás zavede kolem krásného jezera a nabídne nádherné výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují adrenalínové dobrodružství, Žabljak je také strategickým bodem východu pro lyžování a snowboarding v zimním období. Sjezdovky jsou zde ideálně upravené a sněhu je dostatek po celou zimu. Ať už jste začátečník nebo pokročilý lyžař, najdete zde sjezdovky přizpůsobené úrovni vašich schopností.

Kromě přírody a sportovních aktivit má Žabljak také bohaté kulturní dědictví. Město je známé pro své tradiční horské chaty, tzv. "katuny", které jsou součástí pastevectví a zemědělství v této oblasti. Některé z těchto chat jsou nyní přeměněny na ubytovací zařízení pro turisty a nabízejí autentický zážitek z horského života.

Aby byla vaše dovolená opravdu kompletní, nezapomeňte si vychutnat také místní kuchyni. Černohorská kuchyně je bohatá na chutě a nabízí mnoho tradičních jídel, jako například masové rolády plněné sýrem nebo masem, "kacamak", což je směs brambor a kukuřičné mouky, a samozřejmě místní sýr a sušené maso.

Dovolená v Žabljaku je zárukou nezapomenutelných zážitků a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, sportu nebo kultury, toto malé horské letovisko v Černé Hoře vám určitě přinese to, co hledáte. Nechte se unést krásou Durmitoru, prozkoumejte jeho přírodní poklady a poznáte bohatou kulturu a tradice této oblasti.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora, známá svou překrásnou přírodou a malebnými horami, láká návštěvníky z celého světa. Mezi mnoha turistickými atrakcemi této země se nachází také malebné město Žabljak. Pokud se chystáte tamější krajinu objevit a užít si dovolenou plnou dobrodružství, letenka Čierna Hora – Žabljak je tím pravým způsobem, jak začít vaši cestu.

Žabljak, ležící v severní části Černé Hory, je nejvýše položeným městem na Balkáně, což z něj dělá významnou destinaci pro příznivce turistiky a horolezců. Jeho poloha v Národním parku Durmitor nabízí jedinečné příležitosti pro pěší turistiku, horskou cyklistiku, lyžování a další outdoorové aktivity.

Díky letence Čierna Hora – Žabljak si můžete užít malebné scenérie již od příletu na letiště v Podgorici, které je nejbližším mezinárodním letištěm. Způsob dopravy do Žabljaku je poté na vás. Můžete si pronajmout auto, využít autobusovou dopravu nebo si zajistit soukromý přepravní servis.

Při návštěvě Žabljaku neopomeňte navštívit přehradu v Pivském jezeře. Tento přírodní skvost, který je největším jezerem v Černé Hoře, nabízí impozantní vyhlídky a je ideálním místem pro piknik či poznávání místní flóry a fauny. Dalšími nádhernými přírodními lokalitami v okolí jsou Sušické jezero a Modré oči, které vás zaujmou svou neuvěřitelnou azurovou vodou.

Milovníci lyžování si také přijdou na své. Žabljak disponuje jedním z nejlepších lyžařských středisek v regionu, které nabízí perfektní sjezdovky a to jak pro začínající, tak i pro pokročilé lyžaře. Toto středisko je také známé tím, že zde můžete lyžovat až do konce dubna.

Pro ty, kteří hledají adrenalinová dobrodružství, je tu možnost výstupu na horské vrcholy, jako je Bobotov Kuk, který je nejvyšším vrcholem národního parku. Kromě toho si můžete vyzkoušet také horolezectví, paragliding nebo rafting na divokých řekách, které procházejí tímto regionem.

Po náročném dni plném aktivit můžete relaxovat a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha tradičních horských chat a restaurací, které se nachází v samém srdci Žabljaku. Zde se můžete těšit na chutnou a autentickou černohorskou kuchyni, jako je čušpajz – tradiční pokrm s masem a zeleninou, nebo kajmak – místní sýr. Tyto speciality doprovodíte tradičním ovčím jogurtem nebo skleničkou domácí slivovice vína.

Letenka Čierna Hora – Žabljak je začátkem vaší cesty objevování této malebné oblasti a nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Přírodní krásy a různorodé aktivity, které zde naleznete, vás zaručeně okouzlí a přesvědčí vás o tom, proč je Žabljak jedním z nejlepších cílů pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.


Ubytování Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je zemí divokých hor, hlubokých řek a azurově modrého moře. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst v této oblasti je horské město Žabljak. Toto město se nachází na severozápadě Černé Hory, v samém srdci Národního parku Durmitor, který je světoznámý pro své neobyčejné krásy. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, naleznete zde mnoho možností, které splní vaše požadavky na komfort a cenu.

Jedním z nejpopulárnějších typů ubytování v Žabljaku jsou horské chaty. Ty jsou ideální pro dovolenou v přírodě a zahrnují několik ložnic, koupelny, kuchyni a obývací prostor s krbem. Ubytování v takovýchto chatách nabízí mnoho příležitostí k objevování okolní krajiny, neboť se často nacházejí v blízkosti horských stezek a lyžařských středisek. Některé z nejatraktivnějších horských chat jsou například Chata Javorovača, Chata Vučje i Chata Smrčak.

Další možností ubytování jsou apartmány. Ty jsou vhodné pro ty, kdo si přejí cenově dostupné ubytování, ale nechtějí ztratit volnost, kterou nabízí horské chaty. Apartmány mohou být různých velikostí a obsahují kuchyni, obývací pokoj a koupelnu. Mnoho z nich se nachází v centru města a v jeho blízkosti jsou obchody, restaurace a další potřebné služby. Mezi nejvyhledávanější apartmány patří Apartmán Magnolia, Apartmán Durmitor Prince a Apartmán Golo Brdo.

Pro ty, kdo si přejí ubytování s vyšší úrovní služeb, mohou být nejlepší volbou hotely. V městě Žabljak najdete několik luxusních hotelů, které jsou vhodné pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v luxusu. Tyto hotely nabízejí vysokou úroveň služeb, včetně restaurací s domácími i zahraničními kuchyněmi, wellness centra, venkovní a vnitřní bazény, fitness centra a další vymoženosti. Nejlepší hotely v Žabljaku zahrnují je Hotel Polar Star, Hotel Soa a Hotel Žabljak.

Výběr ubytování v městě Žabljak závisí především na vašich potřebách a preferencích. Pokud hledáte ubytování, které je blízko přírodě, jsou horské chaty ideální volbou. Pokud chcete něco více cenově dostupného, mohou být apartmány tou pravou volbou. A pokud si přejete strávit dovolenou v luxusu, jsou hotely to pravé řešení. Bez ohledu na vaše preference, Žabljak nabízí mnoho možností pro příjemný pobyt v krásné přírodě Černé Hory.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách