Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Ston

Ubytování Chorvatsko Ston


Ston je malebné městečko, které se nachází na poloostrově Pelješac a je známé pro své středověké hradby, lákající turisty z celého světa. Nabízí nejen historické památky, ale také krásné pláže, vynikající gastronomii a samozřejmě skvělé ubytování. Proto se podíváme na možnosti ubytování v tomto fascinujícím městě.

V Stonu najdeme širokou škálu možností ubytování, od soukromých apartmánů a pokojů až po luxusní hotely. Všechny ubytování jsou v blízkosti pláží a historického centra města, čímž zajišťují pohodlné a příjemné prostředí pro návštěvníky. Níže jsou popsané některé z možností ubytování, které může Ston nabídnout.

1. Hotel Ostrea

Tento hotel nabízí pohodlné ubytování na břehu moře, s velkou terasou s nádherným výhledem na moře. S jeho moderními pokoji a suity, vybavenými klimatizací a TV s plochou obrazovkou, si můžete užívat kvalitního a relaxačního pobytu. K dispozici jsou tu také kompletně vybavené konferenční prostory pro pořádání setkání a konferencí.

2. Apartmány La Rosalia

Tato soukromá ubytovna nabízí pohodlné apartmány, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Vybavené klimatizací, TV s plochou obrazovkou a Wi-Fi připojením, jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí využít všech zábavných možností, které Ston nabízí.

3. Villa Menalo

Tato krásná vila se nachází v centru Stonu a nabízí pohodlné ubytování v apartmánech nebo pokojích s vlastní koupelnou a TV s plochou obrazovkou. Hosté mohou také využívat společnou kuchyň, díky čemuž mohou vařit své oblíbené jídla. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají klidný a určitě památkově zajímavý pobyt.

4. Apartmány Stone House

Tento soukromý komplex apartmánů se nacházejí v samém srdci historického centra Stonu. Velké prostory, luxusní koupelny a kvalitní nábytek garantují, že zde budete mít opravdu pohodlný pobyt. Tento apartmán je ideální pro rodinné dovolené nebo pro víkendový pobyt s přáteli.

Takže pokud hledáte na své dovolené u moře nejenom krásné pláže, ale také kulturní a historickou atmosféru, Ston je ideální volbou pro vás. A s několika různými druhy ubytování zde si jistě najdete to, co vám nejvíce vyhovuje. Těšíme se na vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


1. Jak se dostat do Stonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Stonu, je pomocí auta nebo autobusu. Ston se nachází asi 60 kilometrů jižně od Dubrovníku a je snadno dostupný po silnici D8. Můžete také využít trajekt, který spojuje pevninskou část Chorvatska s poloostrovem Pelješac, na kterém se Ston nachází.

2. Jaká je cena za vstup na hrad v Stonu?
Cena vstupného na hrad v Stonu se liší v závislosti na sezóně. V sezóně je vstupné 60 kun pro dospělé a 30 kun pro děti do 18 let. V mimo sezóně je vstupné 40 kun pro dospělé a 20 kun pro děti.

3. Kde se dá nejlépe ochutnat místní specialitu - ústřice?
Ston je proslulý svými ústřicemi a můžete je ochutnat v místních restauracích. Nejlepší místa k ochutnání ústřic jsou v obci Mali Ston, která se nachází těsně vedle Stonu.

4. Co dělat v Stonu, kromě prohlídky hradu?
Kromě návštěvy hradu můžete v Stonu také navštívit nejdelší kamennou zeď na světě, která se nachází v blízkosti města. Můžete také využít možnosti procházek po městě a snažit se najít v něm ukryté poklady.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Stonu?
Nejlepší čas na návštěvu Stonu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících také Ston pořádá různé kulturní události a festivaly. V zimě je Ston klidnější a můžete si užít krásy přírody a historické památky bez velkého davu turistů.


Počasí Chorvatsko Ston


Ston je malebné pobřežní město v Chorvatsku, které se nachází na jižním pobřeží poloostrova Pelješac. Díky své poloze přímo u moře je ovlivňováno místním středomořským podnebím, které je charakteristické horkými a suchými léty a mírnými zimami.

Léto v oblasti Stonu je obvykle velmi teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 30°C. Moře se v létě ohřívá na příjemných 25-26°C, což láká do vody jak místní obyvatele, tak také turisty. Srážek v tomto období je minimum a déšť je spíše ojedinělým jevem. Turisté si mohou užívat slunečních paprsků na plážích, koupat se v teplém moři a objevovat okolní ostrovy jako Korčula či Mljet.

Podzim v Chorvatsku se vůči létu mírně ochlazuje, ale teploty nadále zůstávají příjemné. Průměrná teplota v září dosahuje 25°C a v říjnu klesá na přibližně 20°C. Moře postupně ztrácí příjemné teploty, ale stále láká ty, kdo si chtějí zaplavat. Podzimní období je také bohaté na srážky, které mohou oživit krajinu a zpříjemnit procházky po okolí.

Začátek zimy v Stonu přináší další pokles teplot, ale stále se jedná spíše o mírné zimy. Průměrná teplota v prosinci se pohybuje kolem 13°C a v lednu kolem 10°C. Moře se v této době ochlazuje na kolem 15°C, což už je hodnota, která láká spíše ty odvážnější plavce. Zima je také obdobím, kdy je možné zažít více srážek a někdy dokonce i sněhové přeháňky. Pro milovníky klidu a relaxace může být toto období v Stonu ideální.

Jaro je časem, kdy Ston zažívá probouzení přírody. Teploty opět stoupají a pohybují se kolem 15-20°C, což příjemně oslovuje turisty. Moře začíná nabírat teploty kolem 17-18°C, což je stále dostatečně teplé na koupání. Srážek v těchto měsících je opět méně a slunce začíná připravovat Ston na příchod turistů.

Celkově vzato, Ston je město, které můžete navštívit prakticky po celý rok. Léto je ideální pro ty, kdo chtějí zažít teplé a slunečné dny na plážích, zatímco jaro a podzim lákají ty, co chtějí prozkoumat okolní přírodu a relaxovat v klidnějším a chladnějším prostředí. I zima má své kouzlo a může poskytnout jedinečný zážitek turistům hledajícím klid a romantické procházky.


Letenka Chorvatsko Ston


Pokud hledáte perfektní dovolenou v Chorvatsku, pak byste neměli přehlédnout malebné městečko Ston. Nachází se na jižním pobřeží poloostrova Pelješac a je známé svými historickými památkami, překrásnými plážemi a vyhlášenými mořskými plody.

Pro cestu do Stonu je nejlepší zvolit letenku do nejbližšího letiště, které se nachází v Dubrovníku. Z letiště pak můžete využít veřejnou dopravu nebo si pronajmout auto a vydat se na dvouhodinovou cestu okolo malebného pobřeží a kopců na Pelješac.

Po příjezdu do Stonu si jako první můžete prohlédnout zachovalé hradby, které jsou jedním z nejvýznamnějších znaků tohoto města. Hradby jsou označovány jako "evropská Velká čínská zeď" a jsou nejdelší hradby na světě. Jejich délka dosahuje úctyhodných 5,5 kilometru a jejich původ sahá až do 14. století. Procházení těmito historickými hradbami je unikátním zážitkem a z věže se otevírají nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atrakcí, kterou byste neměli vynechat, je solná farma. Ston má bohatou historii těžby soli, která sahá až do římských dob. Můžete si prohlédnout staré solné rybníky, kde se solná voda odpařuje a přesunovat se vypalovací pecí, kde se solné krusty sbírají. Návštěva solné farmy nabídne nejen fascinující historické informace, ale i možnost zakoupit si kvalitní domácí soli jako suvenýr.

Přestože je Ston malý, obklopuje ho několik nádherných pláží, kde se můžete osvěžit po procházce městem. Pláže v Stonu jsou spíše oblázkové s průzračným mořským dnem a příjemným teplým slunečním zářením. Když se začnete cítit hladoví, můžete ochutnat čerstvé místní mořské plody v jedné z mnoha restaurací poblíž pobřeží.

Pokud máte rádi víno, určitě byste měli vyzkoušet místní vinařství. Pelješac je známý svými výbornými výrobcemi vína, a tak si můžete vychutnat nejrůznější ochutnávky a objevovat nové lahůdky.

Pokud Vás láká adrenalinový sport, na Pelješacu je možnost vyzkoušet různé vodní aktivity jako windsurfing, kitesurfing nebo potápění. Přírodní krása pobřeží a čistá modrá voda se přímo nabízí pro tyto druhy zábavy.

Výlet do Stonu je vynikající příležitostí pro objevování malebného Chorvatska. Bezprostřední blízkost Dubrovníku a unikátnost města Ston nabízí skvělé možnosti pro strávení dovolené. Ať už se jedná o historické památky, překrásné pláže či gastronomické zážitky, Ston určitě neponechá nikoho na pochybách o své atraktivitě.


Dovolená Chorvatsko Ston


Nový článek o dovolené Chorvatsko Ston začíná výletem na poloostrov Pelješac, kde se nachází malebné městečko Ston. Toto místo nejznámější svou mimořádně dlouhou zdí s kamenickými věžemi, která se vine po celém městě a měří několik kilometrů. Mnoho turistů za Stonem také přijede kvůli jeho bohaté zatopené historii, kostelům a klášterům.

Turisté na dovolené v Chorvatsku mohou využít mnoho atrakcí a aktivit, včetně plavání, potápění, rybaření, plachtění a grilování na pláži. Nejoblíbenější pláže v okolí Stonu jsou Hodilje, Prapratno a Žuljana, které nabízejí krásný výhled na moře a vynikající možnosti pro vodní sporty. Potápěči si užijí výjimečnou podívanou díky útesům, které jsou obývány vodními živočichy.

Kromě toho mohou turisté na dovolené Chorvatsko Ston navštívit také půvabné vesnice, jako jsou Dubrovačko-Neretvanská Ploče nebo Mali Ston. V těchto vesnicích se nalézají tradiční restaurace, kde si můžete ochutnat připravené místní speciality, jako je černý rizoto, mořské plody a mušle. Turisty může potěšit navštívit také místní vinařství a degustovat skvělá vína z poloostrova Pelješac.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat vynikající výhledy na okolní krajinu, mohou cestovat na nejvyšší bod poloostrova, Sveti Ilija, kde mají z výšky 900 metrů úžasný výhled. Toto místo je rovněž oblíbené pro paragliding.

Celkově Ston a jeho okolí nabízí návštěvníkům příležitosti k prožití dokonalé dovolené v Chorvatsku. S jeho krásnou přírodou, malebnými městečky, širokým spektrem aktivit, chutnou domácí kuchyní a úchvatnými výhledy na celé okolí, je Ston ideálním místem pro dovolenou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách