Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Split

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Split


1. Kde se nachází Split v Chorvatsku?
Split se nachází na jihovýchodě Chorvatska, přímo u pobřeží Jaderského moře.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Splitu?
Z letiště Split se můžete dostat do centra buďtaxíkem, autobusem nebo trajektem. Existuje také možnost pronajmout si auto.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Splitu?
Nejznámější památkou v Splitu je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Dalšími důležitými památkami jsou katedrála svatého Dujma, Jupiterův chrám a Peristil.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Splitu?
Nejlepší dobou na návštěvu Splitu je během letních měsíců, kdy je teplota příjemná a možnost koupání v moři je ideální. Oblast je populární mezi turisty a turistickou sezónou je obvykle od května do září.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Splitu?
V okolí Splitu jsou některé z nejkrásnějších chorvatských pláží. Mezi nejpopulárnější patří Bačvice, Firule, Kašjuni nebo Zlatni rat na ostrově Brač.

6. Můžeme v Splitu platit kartou nebo je třeba mít hotovost?
Většina obchodů, restaurací a hotelů v Splitu přijímá platební karty. Nicméně je stále dobré mít určité množství hotovosti, zejména na menší trhy nebo v rurálních oblastech.

7. Jak se dostanu na ostrov Hvar z Splitu?
Na ostrov Hvar se dá dostat lodí nebo trajektem z přístavu ve Splitu. Trajekty jezdí pravidelně a cesta trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na rychlosti trajektu.

8. Můžu navštívit Plitvická jezera z Splitu?
Ano, je možné navštívit Plitvická jezera z Splitu. Nejbližší vstup do národního parku Plitvická jezera je asi 3 hodiny jízdy od Splitu. Existují také organizované zájezdy a autobusy, které nabízejí přímou dopravu.

9. Jaké jsou typické chorvatské speciality, které bychom měli ochutnat v Splitu?
V Splitu byste měli ochutnat typická chorvatská jídla, jako jsou grilovaný mořský plod, dalmatský pršut (prosciutto), pečený jehněčí, černé rizoto s mořskými plody a bábovka s rozinkami.

10. Jaké jsou možnosti ubytování v Splitu?
V Splitu je mnoho možností ubytování od luxusních hotelů až po levné hostely. Také je zde možnost pronajmout si apartmán nebo dovolenou vilu. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.


Dovolená Chorvatsko Split


Chorvatsko je jedna z nejkrásnějších zemí na jihu Evropy, která je proslulá svými nádhernými plážemi, slunečným počasím a bohatou historií. Pokud plánujete dovolenou v této zemi, určitě by vám neměl chybět návštěva města Split.

Split je druhé největší město v Chorvatsku a nachází se na jihu země. Město je známé pro svůj historický centrum, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, a pro své emblematické symboly, jako je Diokleciánův palác.

Diokleciánův palác je nejoblíbenější turistickou atrakcí Splitu a jedním z nejvýznamnějších římských pozůstatků v Chorvatsku. Palác byl postaven v 4. století a sloužil jako luxusní sídlo pro císaře Diokleciána. V současné době je palác obklopen historickou částí a nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou muzea, galerie, restaurace a obchody.

Další zajímavou turistickou atrakcí v Splitu je katedrála sv. Duje, což je nejstarší křesťanský kostel v Chorvatsku. Katedrála byla postavena na místě pohřbu sv. Duje, což byl první biskup Splitu. Budova je výjimečným příkladem středomořského stavitelství a ukrývá mnoho historických artefaktů a uměleckých děl.

Pro milovníky pláží a vodního sportu je Split ideálním místem pro strávení dovolené. Město má několik krásných pláží, jako jsou Bačvice, Kasjuni, Bene a Žnjan. Tyto pláže nabízejí nejen relaxaci, ale také možnost provozovat různé druhy vodních sportů, jako je potápění, windsurfing a kitesurfing.

Kromě historických památek a pláží nabízí Split také mnoho možností pro noční život. Město má mnoho barů, klubů a restaurací, kde si můžete užít skvělou atmosféru a plnou chuť chorvatské kuchyně.

Celkově, Chorvatsko Split je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí slunit na krásných plážích, užít si aktivní dovolenou a zároveň poznat bohatou historii této nádherné země.


Ubytování Chorvatsko Split


Chorvatsko je vyhledávanou turistickou destinací s krásnými plážemi, historickými památkami a vynikající kuchyní. Jedním z nejoblíbenějších měst pro dovolenou v Chorvatsku je Split. Pokud hledáte vhodné ubytování v tomto městě, dozvíte se v tomto článku vše potřebné.

Split je druhé největší město Chorvatska a významný přístav. Město leží na pobřeží Jaderského moře a je obklopeno horami. Pro turisty nabízí pestré okolí a mnoho tipů na výlet. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Splitu, budete potřebovat ubytování.

Výhodou ubytování v Splitu je, že se zde nachází mnoho různých druhů ubytování. Pro turisty jsou k dispozici luxusní hotely, levnější hotely, penziony a apartmány. Většina ubytování se nachází v historickém centru Splitu, takže nebudete muset chodit daleko do města.

Pokud se rozhodnete pro luxusní ubytování, můžete zvolit některý z hotelů v centru města. Hotel Park Split nabízí pohodlné pokoje s výhledem na moře. Má také vynikající restauraci a soukromou pláž. Hotel Marmont Heritage, který se nachází v historickém centru Splitu, nabízí pokoje s výhledem na město a nabízí snídani a spoustu dalších služeb.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici levnější hotely a hostely. Hostel Dvor je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města v malebném prostředí historických domů. Hostel se nachází jen pár kroků od Diokleciánova paláce. Další možností je pak Hotel Bellevue. Nachází se nedaleko centra města, nabízí skvělé pokoje a příjemnou atmosféru.

Další oblíbenou možností ubytování v Splitu jsou samostatné apartmány s vlastním vstupem. Tyto apartmány se nacházejí v různých částech města a většinou nabízejí plně vybavenou kuchyni a Wi-Fi připojení zdarma. Restaurace, kavárny a obchody jsou v blízkosti.

Celkově lze říci, že výběr ubytování v Splitu je velmi rozmanitý. Záleží na vašem rozpočtu a preferencích. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku a hledáte vhodné ubytování, Split je výbornou volbou a nabízí mnoho možností.


Počasí Chorvatsko Split


Chorvatsko je známé svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a bohatou historií. Největším městem a turistickým centrem této země je Split, který se nachází na jeho pobřeží. A když už mluvíme o Splitu, nelze přehlédnout jednu z nejvíce diskutovaných a fascinujících věcí - počasí.

Split je typickým středomořským městem s mírným a teplým klimatem. Letní měsíce přináší horké počasí, kdy teploty dosahují až k 30 °C a ve vzduchu je cítit svěží mořský vánek. Tento čas je ideální pro opalování na plážích a koupání v překrásném Jaderském moři, které zahřívá na teplotu kolem 25 °C. Nejpopulárnějšími plážemi jsou Bačvice, Žnjan a Ovčice, které jsou vybaveny vším potřebným pro relaxaci a zábavu.

Podzim v Splitu je mírný a vlhký, s teplotami kolem 20 °C. Obloha bývá často zatažená, ale déšť není tolik vytrvalý, takže stále existuje možnost procházek po krásných promenádách kolem Riviery. Toto období také přináší příjemné teploty vody, které se pohybují kolem 20 °C. Je to ideální čas pro návštěvu místních památek, jako je Diokleciánova paláce, který je uveden na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zima v Splitu je ještě vlhčí a chladnější, ale počasí zůstává mírné ve srovnání s jinými regiony Evropy. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C a nachází se zde delší deštivá období. Turistický ruch v tomto období poněkud klesá, avšak mnoho místních restaurací, kaváren a obchodů nabízí zimní slevy. Pokud se vám líbí romantické procházky po otevřených promenádách, můžete si užít návštěvu splitu i v této době.

Jaro je opět velice příjemným obdobím pro návštěvu Splitu. Teploty se v tomto období pohybují kolem 15-20 °C a slunce je již viditelně silnější. Květen je dobrým časem pro turisty, kteří chtějí vyhnout se větším davům a zažít klidnou dovolenou. Voda v moři je stále trochu studenější, ale většina lidí to nezabráni užít si nádherné chorvatské pláže.

Celkově vzato, počasí v Chorvatsku Split je poměrně příznivé a odpovídá očekávání turistů. Ať už preferujete teplé letní dny na pláži, krásné procházky po historickém městě nebo klidnou dovolenou během jara nebo podzimu, Split je bezpochyby příjemným a lákavým místem pro všechny milovníky slunce a krásného počasí.


Letenka Chorvatsko Split


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou v Evropě. Tento klenot na Jadranu nabízí úchvatné pláže, historická města a bohatou kuchyni. A jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do tohoto ráje, je prostřednictvím letiště v Splitu.

Letenka Chorvatsko Split je jedním z nejvyhledávanějších letů do Chorvatska. Split je druhé největší město v Chorvatsku a jeho letiště je jedním z největších a nejrušnějších v zemi. Má dobrou dostupnost z evropských destinací a je oblíbeným letoviskem pro turisty z celého světa.

Při návštěvě Splitu je mnoho možností, co vidět a co dělat. Nejoblíbenější atrakcí je Diokleciánův palác, který je vystavěný kolem roku 300 našeho letopočtu. V jeho okolí najdete úzké uličky a zákoutí, kde se skrývají kavárny, bary a restaurace, které Vás zavedou až k riviéře. Toto místo nabízí také krásné výhledy na moře a přístav, a je ideální pro procházky po slunečném pobřeží.

Další typická atrakce v Splitu je Marjan, hora s krásnými výhledy na pobřeží. Nachází se v srdci města a nabízí turistům možnost procházek v přírodě, pikniku a relaxace. Tento pahorek s nádherným parkem a rituálně udržovanou krajinnou podobou je pro domácí i zahraniční turisty nezbytností. V blízkosti se nachází také Splitova pláž Bačvice, která je velmi populární v létě pro potápění, slunění a vodní sporty.

Pokud máte chuť na nákupy, potom se připravte na dobrodružství v ulicích a trzích v centru. Najdete zde tradiční kroje, různé druhy alkoholických nápojů i klobouky, a mnoho dalšího. Můžete také navštívit místní pekařství a ochutnat tradiční kroasan proslulý jako Chorvatská delikatesa.

Prohlédnout si můžete také mnoho kulturních památek, mezi které patří např. Marjansko zvončari, tzv. maskování lidí v kožených kostýmech s čelenkami z velkých zvonů, které se pořádají každý 6. Ledna.

Cesta do Splitu je rychlá a jednoduchá. Letiště je vzdáleno pouhých 25 minut jízdy od centra města a k dispozici je mnoho různých způsobů, jak se tam dostat. Pokud budete chtít využít veřejnou dopravu, můžete si vybrat mezi autobusovou, vlakovou nebo lodní dopravou.

Již teď víte, proč je letenka Chorvatsko Split tak oblíbená – tento rajský koutek nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu a tradiční kuchyni. Pokud plánujete letní dovolenou v Chorvatsku, určitě zvažte nákup letenky do Splitu a připravte se na nezapomenutelnou zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách