Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Rovinj

Ubytování Chorvatsko Rovinj


Rovinj je jedno z nejkrásnějších přístavních měst v Chorvatsku a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají idylické pobřeží s hodně historie a kulturou. S mnoha odlišnými možnostmi ubytování v Rovinji, si určitě vyberete to, co bude vyhovovat vašim požadavkům.

Hotelové ubytování

V Rovinji naleznete mnoho hotelů, od čtyřhvězdičkových luxusních hotelů až po cenově dostupnější tři hvězdičkové hotely. Ty nejlepší hotely v Rovinji se nacházejí v blízkosti historického centra města nebo přímo u moře. Mezi nejlépe hodnocené hotely patří Hotel Monte Mulini, Hotel Lone a Hotel Eden. Tyto hotely nabízejí svým hostům prvotřídní služby, luxusní pokoje a nekonečné množství zábavy i relaxačních aktivit.

Apartmány pro rodiny a páry

Pokud hledáte více soukromí nebo volnost ve svých dnech v Rovinji, apartmány jsou skvělou volbou pro páry a rodiny se dvěma nebo více dětmi. Tyto apartmány mohou být v centrech měst, v blízkosti pláží nebo v klidných oblastech, kde si můžete užít soukromí.

Soutěživější ceny

Pokud se chcete ubytovat na levnějších místech, bez toho aby vám ubytní zařízení nabídlo omezené zázemí, mohou být pro vás skvělou volbou levná ubytování ve formě hostelu. Hostely v Rovinji nabízejí základní ubytování v ložnicích pro více osob s možností sdílení koupelny, kuchyně a dalších společných prostor.

Přežití na stanovišti

Pokud hledáte přírodnější způsob ubytování v Rovinji, zkuste si pronajmout kemp, nebo také si stanovat. Tyto kempy se nacházejí obvykle v blízkosti turistických památek, aby se turistům snadno dostalo ke všem atrakcím města. Stanování v kempu je nejen cenově dostupná volba, ale také vám nabízejí možnost těšit se na nebezpečí flóry a fauny Rovinj a okolí jako je Národní park Brijuni.

Tipy pro lepší zážitek

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete v Rovinji, měli byste být vědomi několika věcí, abyste udělali z vašeho pobytu ještě lepší zážitek.

Mějte dostatek hotovosti pro platbu

Zatímco některé hotely umožňují platby platební kartou, mnoho jiných míst v Rovinji preferují platbu v hotovosti. Neřiďte se na platebních kartách, protože mohou způsobit příplatky. Je dobré mít hotovost na ruku, takže si nezapomeňte nalézt bankomat.

Ujistěte se, že víte kde se nachází vaše ubytování

Zkontrolujte, jestli víte, kde se nachází vaše ubytování předtím, než přijedete do Rovinje, abyste se ujistili, že dokážete snadno najít prostor, kde chcete zůstat. Pokud si nejste jistí, kontaktujte ubytování předem a požádejte o pomoc při navigaci.

Snažte se být flexibilní

Pamatujte, že ubytovací zařízení nemohou být vždy přesně podle vašich představ. Buďte otevřeni a připraveni na to, že vaše zaznamenání může být mírně jiné, než jste si představovali. Pokud však máte určité požadavky, co se týče vašeho ubytování, informujte zřízení, kde se chystáte na pobyt předem.

Rovinj vám poskytne překrásne zážitky, ať už si zvolíte jakoukoliv formu ubytování, kterou vaše peněženka umožní. Pokud zde chcete zůstat déle, snadno najdete vrcholně znovu oživená historická centra a půvabné pláže. S téměř ounasanými podmínkami k cestování do zahraničí, je Rovinj ideální místo na výlet nebo delší dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Rovinj


Rovinj je kouzelné město v Chorvatsku, které láká turisty ze všech koutů světa. Nachází se na západním pobřeží Istrie, a díky svému malebnému přístavu, úzkým uličkám a malebným plážím se stalo jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Chorvatsku.

Rovinj nabízí mnoho možností pro strávení nezapomenutelné dovolené. Procházka úzkými uličkami historického centra vám umožní objevovat skrytá náměstí, malebné skalní výstupky a tradiční kamenné domy. Staré město je navíc plné útulných kaváren, restaurací a obchůdků, kde si můžete vychutnat místní speciality a nakoupit suvenýry.

Nejoblíbenější památkou v Rovinji je Kostel svaté Eufémie, který dominuje městu. Můžete si udělat výlet na vrchol věže, odkud získáte nádherný výhled na celé město a okolní ostrovy. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou také Batana eco-museum, které vám poskytne pohled do života rybářů v minulosti, a Rovinj Heritage Museum, kde se dozvíte více o historii města.

Jedním z hlavních taháků Rovinje jsou jeho pláže. Rovinj je obklopený mořem, takže si můžete vybrat mezi oblázkovými plážemi nebo skalnatými útesy. Nejznámější pláží je pláž Lone, která se nachází v blízkosti hotelového resortu. Pláž Cuvi je další oblíbenou volbou, protože nabízí čistou vodu, zázemí pro rekreaci a sportovní aktivity.

Milovníci vodních sportů si v Rovinji také přijdou na své. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo si zajet na šnorchlování. Pro ty, kteří preferují podmořské dobrodružství, je k dispozici také potápění.

Pokud chcete poznat okolní ostrovy, můžete se z Rovinje vydat na výlet lodí nebo trajektem. Například, na ostrovem Katarina najdete krásné pláže a skvělé potápěčské lokality. Ostrov Sveta Andrija pak přináší klidnější atmosféru a úchvatné výhledy na Rovinj.

Chorvatsko v posledních letech zažívá rozmach turismu a Rovinj je důkazem toho, proč je to tak. Jeho krásné pláže, historické centrum a pestrost aktivit nabízí všem návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, přírody nebo si přejete prostě jen odpočívat u moře, Rovinj má co nabídnout pro všechny.


Letenka Chorvatsko Rovinj


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Jeho krásné pobřeží, čisté moře a malebná města lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto kouzelných míst je také Rovinj, malebné přístavní město, nacházející se na pobřeží Jaderského moře.

Pokud se chystáte navštívit Rovinj, jedním z nejsnazších a nejpohodlnějších způsobů, jak se tam dostat, je letadlo. Letenka do Rovinja vás rychle a snadno přepraví na vaši dovolenou.

Existuje několik možností, jak se dostat do Rovinja letecky. Záleží na vašem výchozím bodu a preferencích. Nejbližším mezinárodním letištěm je Pula, které se nachází přibližně 40 km od Rovinje. Letiště Pula má pravidelné spoje z mnoha evropských destinací, včetně velkých měst jako je Londýn, Frankfurt, Amsterdam nebo Moskva. Let z těchto destinací do Puly trvá obvykle pouhé dvě až čtyři hodiny.

Po příletu na letiště v Pule je nejlepší možností pokračovat ve své cestě na letištní autobusovou linkou nebo si pronajmout auto. Letištní linka vás přepraví až k autobusovému nádraží v Rovinji, odkud se pak snadno dostanete kamkoliv v okolí.

Při hledání letenky do Rovinja je vždy doporučeno začít s řádným plánováním a včasním rezervováním. Letové společnosti nabízejí nejlepší ceny, pokud si rezervujete letenku s dostatečným předstihem. Další tip pro nalezení nejlepší ceny je porovnávat nabídky různých leteckých společností a využívat slevy a akční nabídky, které často nabízejí.

Rovinj je fascinující destinace s bohatou historií a kulturou. Město se pyšní úzkými uličkami a malebnými uličkami plnými historických budov a památek. Staré město Rovinje je vyhlášeno pro své úzké kamenné uličky, nádherný výhled na moře a romantickou atmosféru. V přístavu najdete tradiční lodě a rybářské lodě, které dodávají městu svou autentičnost.

I když Rovinj není metropolí, je zde mnoho možností, jak si užít dovolenou. Bez ohledu na to, zda preferujete relaxaci na pláži, procházky po malebných uličkách, ochutnávku místní gastronomie nebo výlety na okolní ostrůvky, nikdy se vám ve městě Rovinj nepřestane nudit.

Letenka do Chorvatska, konkrétně do Rovinje, je tedy ideální způsob, jak si užít slunečné pláže, azurové moře a kouzlo malebného přístavního města. Ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo jen sami, Rovinj vám zaručeně nabídne nezapomenutelné zážitky. Takže neváhejte a rezervujte si letenku do Rovinja již dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Rovinj


1. Jaké je počasí v Rovinji?

Odpověď: Počasí v Rovinji je převážně teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují mezi 25-30 °C v letních měsících a 10-15 °C v zimě.

2. Jak se dostat do Rovinje?

Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Rovinji se nachází ve městě Pula, které je vzdáleno 30 km. Z letiště v Pule je možné se k Rovinji dostat autobusem nebo taxíkem. Alternativně, můžete do Rovinje také dojet železnicí, případně autem nebo trajektem.

3. Co je možné v Rovinji navštívit?

Odpověď: Rovinj nabízí mnoho atrakcí a památek pro turisty. Mezi nejznámější patří historické centrum s nábřežím, katedrála svaté Eufémie, chrám svatého Tomáše, Stará vrata, barokní paláce a kostely. Také stojí za návštěvu Národní park Brijuni a pláže blízké Rovinji.

4. Kde se dá ubytovat v Rovinji?

Odpověď: V Rovinji je k dispozici široká škála ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, penziony a kempy. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je Rovinj turisticky oblíbené místo.

5. Jaké jsou nejbližší pláže v Rovinji?

Odpověď: V Rovinji najdete několik pláží, včetně skalnatých pláží, oblázkových pláží a pláží s umělými písečnými zálivy. Mezi nejpopulárnější pláže patří Cuvuř, Lone Bay, Punta Corrente a Monte Mulini. Většina pláží v Rovinji je vybavena zařízeními pro turisty, jako jsou lehátka, slunečníky a plážové bary.

6. Jaké jsou nejbližší restaurace v Rovinji?

Odpověď: V centru Rovinje najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční chorvatské jídlo i mezinárodní kuchyni. Některé z oblíbených restaurací jsou Restaurant Maestral, Restaurant Sergio, Restaurant Tipico, Restaurant Kantinon a Restaurant Monte.

7. Může se v Rovinji platit kartou?

Odpověď: Ano, v Rovinji akceptují většinu kreditních karet, včetně Visa, Mastercard a Maestro. Nicméně je vždy dobré mít také hotovost s sebou, zejména v menších obchodech a restauracích.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Rovinji?

Odpověď: Rovinj nabízí různé aktivity pro rodiny s dětmi, včetně návštěv zábavních parků, jako je Aquacolors v Poreči, návštěv dinosaurů v Dinoparku Funtana nebo projíždky na přímořském kolotoči v centru Rovinje. Také je možné navštívit akvárium v Rovinji nebo se věnovat různým vodním sportům na plážích.


Počasí Chorvatsko Rovinj


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě, která se může pochlubit nádhernými plážemi, skvělou kuchyní a malebnou krajinnou scenérií. Mezi nejpopulárnější destinace na pobřeží Jaderského moře patří Rovinj, malebné městečko v Istrijské župě.

Pokud plánujete návštěvu Rovinje, měli byste se připravit na příjemné mediteránní počasí, které nabízí slunečné dny, mírné teploty a osvěžující mořský vánek.

Letní sezóna v Rovinji začíná v červnu a trvá až do září. V těchto měsících se teploty pohybují mezi 25-30°C a mořská voda je dostatečně teplá pro koupání. Pokud máte rádi horké dny a slunečné pláže, je to pro vás ideální období pro návštěvu Rovinje.

V září začíná sezóna postupně končit a teploty se začínají mírnit, ale stále je možné si užít slunečné dny a teploty kolem 20-25°C. Měsíce říjen a listopad už jsou mnohem chladnější a vlhčí, ale stále jsou dostatečně příjemné pro turisty, kteří si chtějí užít atmosféru města bez velkého turistického ruchu.

V zimě se v Rovinji teploty pohybují okolo 10°C a jsou doprovázeny silnými větry a deštěm. Pokud plánujete návštěvu Rovinje v této době, musíte se připravit na chladné počasí a omezené možnosti turistických aktivit.

Celkově vzato, Rovinj nabízí příjemné mediteránní počasí a lákavé možnosti koupání a dalších outdoorových aktivit po většinu roku. Pokud si chcete užít krásné pláže, místní kuchyni a pohostinnou atmosféru, Rovinj je pro vás ideální destinací pro dovolenou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách