Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Hvar

Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je země, ve které můžeš zažít neuvěřitelná dobrodružství a užít si krásy nádherných pláží, spousty památek a vynikající kuchyně. Pokud bys chtěl(na) navštívit Chorvatsko, pak bys neměl(a) minout město Hvar, které se nachází na ostrově Hvar.

Město Hvar je velmi oblíbenou turistickou destinací již několik let. Jeho krásné pláže, turistické atrakce a vynikající kuchyně učinily z tohoto města skvělé místo pro dovolenou. Pokud bys si chtěl(u) být jistý(á), že ti počasí na tvé dovolené v Hvaru nezkazí plány, pak bys měl(a) vědět, jaké počasí se během roku očekává.

Letní měsíce v Hvaru jsou teplé a slunečné. Od června do srpna očekávej(te) denní teploty přes 30 °C, což znamená, že si budeš moci užít moře a opalování na pláži. Možná však budeš potřebovat i slunečník a dostatečné množství vody, abys se uchrán(il/a) před spálením a odvodněním.

Jesen v Hvaru je stále teplý, ale počasí se může stát nepředvídatelným. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje kolem 20 °C a mohou se vyskytnout deštivé dny. Pokud tedy plánuješ návštěvu Hvaru v září nebo říjnu, plať pozornost na předpověď počasí a připrav si náhradní plán, pokud by se počasí zhoršilo.

Zimní měsíce v Hvaru jsou chladnější, ale stále příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C. Pokud bys chtěl(a) navštívit město Hvar v zimě, měl(a) bys si uvědomit, že to není nejlepší sezóna pro koupání a opalování na pláži. Na druhou stranu, můžeš si užít mnoho turistických atrakcí v Hvaru a také si vychutnat vynikající chorvatskou kuchyni.

Jaro v Hvaru začíná zpravidla v březnu a trvá až do května. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 až 20 °C. Pokud bys plánoval/a návštěvu Hvaru v tomto období, počítej s tím, že počasí bývá poměrně váhavé a mohou se vyskytnout i deštivé dny.

Celkově se dá říci, že město Hvar nabízí většinu času v roce příjemné a slunečné počasí, což z něj dělá skvělou destinaci pro dovolenou. Pokud bys se však chtěl(a) vyhnout většímu množství turistů a užít si klidnější atmosféru, můžeš zvažovat návštěvu mimo hlavní sezónu. Buď však vždy připraven(a) na nejrůznější podmínky počasí, abys si svou dovolenou užil(a) naplno.


Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatský ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Jaderském moři. Jeho malebná příroda, krásné pláže a bohaté kulturní dědictví lákají každý rok tisíce návštěvníků. Pokud se rozhodnete navštívit Hvar, je důležité si zabezpečit ubytování, které splní vaše očekávání.

Ostrov Hvar nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí všechny typy turistů. Pokud si přejete luxus a komfort, můžete si vybrat mezi luxusními hotely, které se nacházejí v centru ostrova i na pobřeží. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby, wellness centra a bazény, které zaručují maximální relaxaci pro jejich hosty.

Pro ty, kteří preferují trochu více samostatnosti a soukromí, je zde řada možností pronájmu apartmánů a rodinných domů. Po ostrově jsou rozmístěny malé rodinné penziony, které nabízejí přívětivou atmosféru a útulné pokoje za dostupné ceny. Většina z nich je situovaná v blízkosti pláže nebo v historickém centru města Hvar, což je ideální výchozí bod pro prozkoumání ostrova a okolí.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičním kamenném domě, který se nazývá "konoba". Tyto půvabné domky vám umožní zažít autentickou atmosféru ostrova a blízkost místní kultury.

Největším lákadlem ubytování na ostrově Hvar je jeho blízkost k nádherným plážím. Mnohé z nich jsou oceněny modrou vlajkou, což je mezinárodní symbol kvality, čistoty a bezpečnosti. Pláže nabízejí různé možnosti, od oblázkových pláží až po útesy vhodné pro potápění. Můžete si vybrat mezi plážemi s plážovými službami a restauracemi v blízkosti, nebo naopak vyhledat osamocené zátoky, kde si budete moci užívat klidu a soukromí.

Kromě krásných pláží nabízí Hvar také mnoho historických a kulturních památek. Ve městě Hvar můžete navštívit starobylý hrad, který se nachází na vrcholu kopce a poskytuje nezapomenutelný výhled na celý ostrov. Další zajímavou atrakcí je špilja (jeskyně) Grapčeva, která je nejstarší dochovanou jeskyní v Evropě. Pro milovníky kultury je zde bohatý kulturní program, který zahrnuje koncerty, divadelní představení a filmy.

Hvar je ideálním místem pro návštěvu jak v létě, tak i v jiných ročních obdobích. Kromě svého bohatého kulturního dědictví a přírodní krásy je také známým místem pro noční život. V centru města Hvar najdete různé kluby a bary, které jsou populární mezi mladými lidmi.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na ostrově Hvar, můžete si být jisti, že ubytování vám poskytne příjemné a komfortní zázemí, ze kterého můžete prozkoumat všechno, co tento nádherný ostrov nabízí.


Letenka Chorvatsko Hvar


Pokud hledáte destinaci pro slunečnou dovolenou, která kombinuje krásné pláže, bohatou historii a nezapomenutelnou atmosféru, Chorvatsko je ideální volbou. A když jde o chorvatské ostrovy, Hvar je jedním z nejžádanějších cílů. Ať už je váš zájem o sluneční koupání, noční život nebo poznávání kulturních památek, Hvar nabízí všechno.

Pro objevení Hvaru je nejpohodlnější způsob cestování letecky. S přímými lety z různých evropských měst si můžete rychle a snadno zajistit letenku. Hvar má vlastní letiště, které se nachází na nedalekém ostrově Brač, a je snadno dostupné z letišť ve Splitu nebo Záhřebu.

Po přistání ve Splitu se můžete dostat na Hvar několika způsoby. Nejčastěji se využívá trajekt, který jezdí mezi Splitem a Hvarem několikrát denně. Trajekt je pohodlný, spolehlivý a nabízí krásné výhledy na okolní ostrovy během přeplavby. Další možností je využít lodní taxi, které je rychlejší, ale může být dražší.

Jakmile se dostanete na Hvar, čeká vás neuvěřitelné množství atrakcí. Začněte procházkou po starobylém městečku Hvar, které je plné pevností, kostelů a paláců. Vynechte návštěvu Hvarské katedrály, která je jedním z nejvýznamnějších historických památek na ostrově. Poté se vydejte na promenádu, kde můžete relaxovat na kavárně nebo obdivovat lodě ve přístavu.

Hvar je také známý svými krásnými plážemi, které jsou ideální pro opalování a koupání. Pláži Pokonji Dol, která se nachází hned vedle města Hvar, je obklopena borovicemi a nabízí křišťálově čistou vodu. Pláž Dubovica, která se nachází na jihu ostrova, je skryta mezi skalami a je ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

Ve večerních hodinách Hvar ožívá a nabízí bohatý noční život. Město je známé svými bary, kluby a diskotékami, které lákají mladé lidi z celého světa. Těšit se můžete na energickou hudbu, taneční podlahu a bezstarostnou atmosféru.

Hvar je také výchozím bodem pro objevování dalších okolních ostrovů. Můžete se vydat na výlet na ostrov Vis, kde naleznete krásnou Modrou jeskyni, nebo na ostrov Palmižana, který je známý svými exotickými zahradami a restauracemi.

Jestliže hledáte destinaci s bohatou historií, nádhernými plážemi a nekonečnou atmosférou, Hvar je pro vás to pravé místo. S letenkou do Chorvatska si můžete zajistit okamžitou cestu do tohoto rajského ostrova. Tak co ještě váháte? Zařiďte si letenku do Chorvatska a vydejte se na dovolenou snů do Hvaru!


Dovolená Chorvatsko Hvar


Dovolená v Chorvatsku je v posledních letech stále oblíbenější mezi turisty z celého světa. Mezi nejatraktivnější a turisty nejnavštěvovanější ostrovy patří určitě Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři, nedaleko pevninské části Chorvatska.

Hvar je známý svým krásným středomořským prostředím, kouzelnými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Jeho největším městem je Hvar, které leží na západním pobřeží ostrova. Toto malebné město je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou romantiky, zábavy a zážitků.

Když se podíváte na mapu, okamžitě uvidíte, proč je Hvar tak oblíbený. Ostrov se může pochlubit neuvěřitelně dlouhým pobřežím, které nabízí mnoho krásných pláží. Pokud preferujete mělkou vodu, najdete tu nekonečné písčité pláže. Pro ty, kteří hledají romantiku, jsou k dispozici úchvatné kamenité zátoky. Nejoblíbenější pláže jsou například Dubovica, Bonj les Bains a Stipanska.

Dalším velkým lákadlem tohoto ostrova jsou jeho historické památky. Město Hvar je plné starobylých budov s nádhernou architekturou. Téměř na každém kroku narazíte na historické památky, jako je například Hvarská katedrála nebo fortiča Spanjola, které se nachází na vyvýšeném místě a nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Dále si můžete prohlédnout také Hvarský divadlo, které je jedním z nejstarších divadel v Evropě.

Kromě krásných pláží a historických památek můžete na Hvaru objevit také bohatou kulturu a místní tradice. Ostrov je známý svými festivally a událostmi, které se konají po celý rok. Jedním z nejznámějších je tzv. Hvarské léto, které je plné koncertů, tanečních představení, ochutnávek místních specialit a dalších zábavných aktivit.

V neposlední řadě je Hvar také oblíbeným místem pro milovníky dobrého jídla a pití. Zdejší kuchyně je plná čerstvých mořských plodů, zeleniny, olivového oleje a dalších místních pochoutek. Milovníci vína budou nadšeni, protože Hvar je známý svou vínařskou tradicí. Můžete si tedy vychutnat skvělé víno přímo v místních vinárnách nebo podnikat ochutnávky v jednom z mnoha rodinných vinohradů.

Dovolená na ostrově Hvar nabízí nespočet možností a zážitků pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete relaxaci na pláži, procházky po městě, poznávání historie nebo vychutnávání dobrého jídla a místního vína, Hvar vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou v Chorvatsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně ostrova Hvar v Chorvatsku mohou být tyto:

1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?

- Nejlepší způsob je dostat se na Hvar trajektem z přístavu v Splitu nebo Drveniku na pevninské části Chorvatska. Existují také přímé trajekty z některých dalších přístavů v Chorvatsku.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?

- Hvar je známý především svými krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří pláže Zlatni rat, Dubovica, Pokonji dol, Mekićevica a Stipanska.

3. Kde se ubytovat na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpříjemnější a nejluxusnější možnosti ubytování jsou v Hvaru a Starem Gradu.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na ostrově Hvar?

- Hlavními turistickými atrakcemi na Hvaru jsou historické město Hvar s krásným Starým městem, pevnost Španjola, palác Hvar, Katedrála sv. Štěpána a Stari Grad s jeho starým centrem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?

- Nejlepší čas na návštěvu Hvaru je v období od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí vhodné pro pobyt na pláži. Během letních měsíců bývá ostrov Hvar velmi rušný a turisté by měli brát v úvahu možnost velkých davů.

6. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí různé možnosti dopravy včetně taxi, autobusů, půjčovna aut a jízdy lodí mezi plážemi a přístavy na ostrově.

7. Co navštívit mimo Hvar na ostrově?

- Doporučujeme navštívit okolní ostrovy jako Vis, Brac a Korcula. Navštivte také městečko Stari Grad, které je známé svou bohatou historií a zemědělskou krajinou.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Hvar?

- Mezi nejlepší restaurace na ostrově patří Kod Kapetana, Dalmatino, Gariful, Lungo Mare a Zori.

9. Je ostrov Hvar vhodný pro rodiny s dětmi?

- Ano, ostrov Hvar je vhodný pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře a místní lidé jsou přátelští k dětem.

10. Jaká jsou možnosti outdoorových aktivit na ostrově Hvar?

- Na Hvaru je možné se věnovat vodním sportům, jako je potápění, plavání, šnorchlování a jachting. K dispozici jsou také mnohé turistické stezky pro pěší turistiku a cyklistiku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách