Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Byl (ostrov Brač)

Letenka Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Ostrov Brač: Perla Chorvatska

Chorvatsko, země bohatá na krásné pláže, kristálově čisté moře a malebné vesničky, je oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. Jedním z nejkrásnějších ostrovů této země je Brač. Tento ostrov je jedním z „must-see“ míst v Dalmácii a nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také historická a kulturní zážitky.

Pokud plánujete navštívit Brač, první věc, kterou budete potřebovat, je letenka do Chorvatska. Můžete si vybrat z mnoha letovisek a destinací po celé zemi, ale pokud chcete zažít „ostrovní život“, doporučuji zvolit let na ostrov Brač.

Ostrov Brač leží v Jadranu, asi 40 minut trajektem od města Split. Je to třetí největší ostrov v Chorvatsku a svou rozmanitostí a krásou láká návštěvníky ze všech koutů světa. Když se vydáte na ostrov, budete okouzleni úchvatnými plážemi s bílým oblýmkem, čirým mořem a překrásným výhledem na horu Vidova Gora.

Jedním z nejznámějších míst na ostrově je Zlatni Rat. Tato pláž je jedním z nejkrásnějších pláží na světě a je ideální pro milovníky slunce, písku a surfování. Díky svému neobvyklému tvaru, který se mění v závislosti na pohybu mořských proudů a větru, je Zlatni Rat oblíbeným místem pro fotografy a milovníky přírody.

Pokud se přesunete na sever ostrova, najdete zde malebné město Bol. Bol nabízí úžasné pláže, malebné uličky plné obchůdků, restaurací a kaváren. Zde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni, ochutnat místní vína a nakupovat suvenýry.

Nenechte si ujít návštěvu místních ostrovních vesnic, které se vyznačují typickou architekturou a příjemnou atmosférou. Když projdete těmito vesnicemi, budete se cítit jako na jiném světě.

Brač je také ideálním místem pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Můžete se vydat na túru po horách, prozkoumat jeskyně, cyklovýlety nebo vyzkoušet šnorchlování v moři. Možností je mnoho a rozhodně se vám nebudou dostávat zážitky.

Po aktivním dni si můžete odpočinout v jednom z luxusních hotelů, apartmánů nebo kempů na ostrově. Pro všechny cestovatele a jejich různé potřeby je na Brači dostatek ubytovacích možností, které splní očekávání i těch nejnáročnějších.

Letenka do Chorvatska a návštěva ostrova Brač je zárukou nezapomenutelné dovolené. Připravte si plavky, opalovací krém a fotoaparát a vydejte se do této krásné destinace, která vám nabídne všechno, co si můžete přát – od úchvatné přírody až po historii a kulturu.


Dovolená Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací, která láká turisty svými krásnými plážemi, azurovým mořem a malebnými ostrovy. Jedním z těchto ostrovů je také Brač, který nabízí nezapomenutelnou dovolenou plnou relaxace a zábavy.

Ostrov Brač se nachází v Jaderském moři a je největším ostrovem ve Split-Dalmatské župě. Jeho pobřežní linka je bohatá na písečné a oblázkové pláže, které lákají vodní nadšence k opalování, plavání a různým vodním sportům. Nejznámější pláží na ostrově je Zlatni Rat, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě. Tato pláž je zvláštní tím, že její tvar se mění v závislosti na směru proudění moře a větru. Je ideálním místem pro surfování a windsurfing.

Kromě relaxace na pláži si můžete užít také procházku po malebném přístavním městečku Bol. Toto malé město je bohaté na historii a nabízí mnoho tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a další lahůdky chorvatské kuchyně. Můžete také navštívit významnou památku na ostrově, dominanta města Bol - Dominikánský klášter. Tento klášter je zároveň jedním z nejstarších klášterů v Dalmácii.

Sportovní nadšenci si na ostrově Brač rozhodně přijdou na své. Kromě vodních sportů můžete také vyzkoušet horolezectví a turistiku. Ostrov nabízí několik turistických tras, které vedou přes kopce a přírodní rezervace. Nejvyšším vrcholem ostrova je Vidova Gora, která nabízí úchvatný výhled na okolní ostrovy a moře.

Pokud máte chuť na něco kultivovaného, můžete navštívit město Supetar, které je největším a administrativním centrem ostrova. Zde si můžete prohlédnout historické památky, jako je kostel svatého Petra nebo římské mozaiky. Město je také známé pro svou přístavní promenádu, která je plná kaváren, obchodů a restaurací.

Brač je ideální destinací pro všechny, kdo hledají klidnou dovolenou u moře spojenou s možností prozkoumat bohatou historii a kulturu Chorvatska. Krásné pláže, malebná přístavní města a přírodní krása ostrova určitě vytvoří nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky.


Počasí Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko, země překrásných pláží, křišťálově modrého moře, vynikajícího jídla a slunečných dnů. Jedním z nejoblíbenějších ostrovů pro dovolenou je Brač, který se nachází v Jaderském moři. Tento ostrov nabízí nekonečný výběr možností pro odpočinek a relaxaci a to vše za úžasného slunečného počasí.

Pokud hledáte perfektní horské stoupání, můžete se vydat na nejvyšší vrchol ostrova, Vidova Gora, což je místo s nejsilnějším a nejzářivějším sluncem na Brači. Pokud se rádi procházíte po pláži, nemusíte daleko jít, protože ostrov má mnoho neuvěřitelně krásných pláží.

Klima na Brači je velmi příznivé, s množstvím slunečných dnů v průběhu roku. Léto je zpravidla suché a horké, s občasnými bouřkami, které se objevují nejčastěji ve večerních hodinách. Teploty v letních měsících se pohybují v rozmezí od 25 do 35 stupňů Celsia, s teplejšími tepelnými vlnami během srpna.

Podzim na Brači je stále teplý, s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. V této době roku se můžete těšit na blížící se sklizeň olivového oleje a vína. Zahrady a zahrádky jsou plné ovoce a zeleniny, které se používají v místní kuchyni.

Zima je na Brači mírná. Teploty klesají na průměrně 10 stupňů Celsia, ale slunce a modré nebe stále zůstávají. Pro turisty to může být ideální období pro prozkoumání mnohých historických lokalit na ostrově, včetně fascinujících římských ruin.

Jaro na Brači začíná pomalu a teploty stále klesají. Nicméně, ostrov je plný květin a přírody a je velmi příjemné vidět zelené políčka a louky.

Celkově je počasí na Brači velmi příjemné během celého roku, s množstvím slunce a tepla, které je nezbytné pro dokonalou dovolenou v Chorvatsku. Nedivte se, že se Brač stal tak oblíbeným turistickým místem a užijte si ty nejlepší pláže, historická města a gastronomické speciality, které nabízí tento krásný ostrov.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Dotaz: Potřebuji před cestou do Chorvatska očkování?
Odpověď: Většina turistů do Chorvatska nemusí podstoupit žádné speciální očkování. V některých případech může být doporučeno očkování proti klíšťové encefalitidě nebo jiným infekcím, ale záleží to na konkrétních okolnostech.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Brač?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Brač, je lodí z přístavu v Splitu nebo přímo z letiště v Splitu. Je také možné jet trajektem z města Makarska na pevninské části Chorvatska nebo z některých dalších přístavů v okolí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Brač?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě ostrova Brač je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí. V létě může být velmi horko, ale možnosti koupání v moři jsou značné. V zimě jsou ostrovy obvykle klidnější, ale koupání v moři bývá již problematické.

Dotaz: Co si vzít na dovolenou na ostrově Brač?
Odpověď: Doporučuje se brát s sebou lehké a vzdušné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, ochrannou kšiltovku a obuv na koupání. Pokud budeš chtít podnikat výlety, zvaž též pohodlnou obuv. Pokud v létě přijedeš do Chorvatska, měj na paměti, že jsou tam mnohdy vyšší teploty, tak nezapomeň na hydrataci a vodu.

Dotaz: Jaká je zde místní měna a jak platit?
Odpověď: Místní měnou na ostrově Brač a v Chorvatsku je chorvatská kuna. Většina turistických zařízení přijímá platby v eurech, ale měj na paměti, že se může vyskytnout poplatek za směnu měny. Bankomaty a směnárny jsou běžné na ostrově.


Ubytování Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Ostrov Brač v Chorvatsku nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také širokou škálu ubytování pro každého. Tento ostrov je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří sem přijedou.

Existuje mnoho možností ubytování na ostrově Brač, které vyhovuje potřebám a preferencím každého turisty. Od luxusních hotelů až po pohodlné apartmány a rodinné penziony. Nejdůležitější věcí je vybrat si to pravé místo, které bude splňovat vaše očekávání a poskytnout vám klidný a pohodlný pobyt.

Pokud si přejete nadstandardní ubytování, na ostrově Brač najdete několik luxusních hotelů vybavených moderním komfortem a veškerými potřebnými službami. Tyto hotely nabízejí vynikající pohostinnost a výhled na nádherné pláže a křišťálově čisté moře. Zde si můžete dopřát luxusní wellness procedury, ochutnat místní speciality v kvalitních restauracích a relaxovat u bazénu se sklenkou dobrého vína.

Apartmány jsou také velmi populární formou ubytování na ostrově Brač. Mnoho majitelů nabízí komfortní a plně vybavené apartmány v blízkosti pláží, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Tyto apartmány vám poskytnou soukromí a pohodlí v kombinaci s možností vlastního vaření a přípravy jídel.

Pro ty, kteří hledají klidnější a autentičtější zážitek, jsou k dispozici také rodinné penziony. Tyto penziony jsou často provozovány rodinami a nabízejí útulné pokoje s výhledem na moře a přírodu. Majitelé vám rádi poradí s plánováním výletů po ostrově a doporučí vám místní restaurace a zajímavá místa.

Pokud preferujete více neformální a přirozený pobyt, na Brači máte také možnost kempování. Existují několik kempů, které nabízejí moderní vybavení a přímý přístup k moři. Tyto kempy jsou ideální pro milovníky přírody a dobrodružství, kteří chtějí poznat krajinu a okolní ostrovy.

Není pochyb o tom, že ostrov Brač v Chorvatsku nabízí širokou škálu ubytování, která uspokojí všechny typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní zážitek, rodinnou dovolenou nebo jednoduché a útulné ubytování, Brač vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt v Chorvatsku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách