Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Česko Holašovice

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1. Jak se dostat do Českých Holašovic?
Odpověď: České Holašovice se nacházejí v jižních Čechách, asi 15 km od Českých Budějovic. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autem nebo veřejnou dopravou (autobusem nebo vlakem) do Českých Budějovic a pak přestoupit na místní spoje nebo si vzít taxi.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Českých Holašovic?
Odpověď: České Holašovice jsou otevřené každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do Českých Holašovic?
Odpověď: Vstupné do Českých Holašovic se pohybuje kolem 70-100 Kč pro dospělé a 40-60 Kč pro děti, studenty a seniory. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

4. Jaká je vzdálenost mezi Českými Holašovicemi a Českými Budějovicemi?
Odpověď: Vzdálenost mezi Českými Holašovicemi a Českými Budějovicemi je přibližně 15 km. Dá se snadno dojet autem za přibližně 20 minut.

5. Kde se dá v Českých Holašovicích najíst?
Odpověď: V Českých Holašovicích jsou k dispozici restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni a místní speciality.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Českých Holašovic?
Odpověď: Prohlídka Českých Holašovic trvá obvykle kolem 1-2 hodin, v závislosti na tom, jak dlouho se rozhodnete strávit v jednotlivých památkách a muzeích.

7. Můžete se v Českých Holašovicích ubytovat?
Odpověď: Ano, v Českých Holašovicích je možné si najít ubytování v penzionech nebo privátech. Je však doporučeno rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících.

8. Jaké památky a atrakce lze v Českých Holašovicích navštívit?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky a atrakce v Českých Holašovicích patří barokní náměstí s renesančními domy, zámek, kostel, sochařské a řezbářské muzeum a také prohlídka tradičních českých chalup.

9. Kde se dá zaparkovat ve Českých Holašovicích?
Odpověď: V Českých Holašovicích jsou k dispozici parkovací místa pro návštěvníky poblíž hlavního náměstí a památek. Parkování je zpoplatněné, ale ceny jsou přijatelné.

10. Máte s sebou průvodce nebo audioprůvodce v Českých Holašovicích?
Odpověď: Ano, v Českých Holašovicích je k dispozici průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech této obce. Také je možné si půjčit audioprůvodce, který vám bude přehrávat informace během prohlídky.


Dovolená Česko Holašovice


Česko je známé svou krásnou přírodou, bohatou historií a malebnými vesničkami. Jednou z takových vesnic, která stojí za návštěvu, je Holašovice. Tato malá vesnice se nachází v jižních Čechách, v blízkosti Českého Krumlova, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Holašovice je jedinečná svou dochovanou osadní strukturou a dochovanými tradičními roubenými domy. Vesnice má původ až z 13. století a její historie je spojena s přítomností českých, německých a rakouských obyvatel. Od roku 1998 je Holašovice památkovou rezervací a ilustruje typickou jihočeskou vesnici v 19. a počátkem 20. století.

Procházka Holašovicemi je jako cesta časem. Každý dům je originální a má zachovanou svou autenticitu. Některé domy jsou otevřené pro veřejnost a můžete si prohlédnout jejich interiéry a vystavené exponáty z doby minulé. Na návsi stojí kostel sv. Jiljí, který je rovněž jedinečný svým architektonickým stylem.

Pokud se z Holašovic vydáte na procházku po okolí, budete odměněni krásnými výhledy na jihočeskou krajinu. V okolí se nachází několik rybníků a přírodních rezervací, které jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete se projít po naučné stezce, projíždět na kole nebo si zaplavat v jednom z rybníků. Pro milovníky cykloturistiky je zde také mnoho cyklostezek, které vás zavedou do okolních vesnic a zajímavých míst.

V Holašovicích se rovněž pořádají různé kulturní akce a folklórní festivaly. Tradiční folklorní slavnost "Holašovický štrůdl" je každoročně velmi oblíbená a přiláká mnoho návštěvníků z celého regionu. Můžete si vychutnat tradiční jídla, poslechnout tradiční hudbu a zhlédnout folklórní vystoupení.

Na dovolené v Holašovicích rozhodně nebudete zklamáni. Budete se cítit jako v pohádce a zažijete pravý kousek českého venkova. Můžete si vychutnat klid a ticho této malebné vesnice, procházet se jejími úzkými uličkami a obdivovat roubené domy. Pokud hledáte relaxaci a autentický český zážitek, Holašovice jsou pro vás ideální volbou.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko - Holašovice: Objevte kouzla malebného českého venkova

Hledáte místo, kde si odpočinete od ruchu velkoměsta a načerpáte novou energii? Máme pro vás ideální tip – malebnou vesnici Holašovice, která se nachází v Jihočeském kraji v České republice. A co ještě lepšího? Letenka Česko – Holašovice je dostupná za skvělou cenu!

Holašovice je památkově chráněná vesnice, která se nachází ve vnitřním regionu Českého Krumlova. Je to jedinečné místo, které se pyšní tradičními jihočeskými selskými barokními usedlostmi. Největšího rozkvětu dosáhla vesnice ve 13. až 16. století, kdy byla součástí obchodní cesty z Čech do Rakouska.

Díky svému historickému významu získala Holašovice v roce 1998 status památkové rezervace UNESCO. Prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která obnovila původní vzhled budov a zachovala tak autentičnost místa. Je to jako kdyby se čas vrátil zpět a vy se ocitli v jiné éře.

Letenka z Česka do Holašovic je ideálním způsobem dopravy, neboť vesnice je situována v prostředí klidné přírody. Po příletu na letiště v blízkém městě Budějovicích si můžete půjčit auto nebo využít místní dopravu. Cesta z letiště do Holašovic je velmi snadná a trvá pouze přibližně 30 minut.

Jakmile dorazíte do Holašovic, ocitnete se v malebném prostředí středověkých uliček a nádherně zachovalých stavbách. Procházka vesnicí je jedinečnou cestou, jak poznat českou historii a tradiční architekturu. Ulice jsou lemovány květinami a za domy najdete tradiční zahrady plné ovocných stromů a zeleně, které tvoří malebnou scenérii.

Protože Holašovice je také součástí rozsáhlého venkovského parku, můžete si užít procházku přírodou. Okolí je plné krásných rybníků, polí a lesů, které nabízejí možnost relaxace a odpočinku od každodenního shonu.

Návštěva Holašovic není kompletní bez ochutnávky místní kuchyně. Můžete si vychutnat tradiční jihočeskou kuchyni, která je známá svými chutnými pokrmy, jako jsou špičkově připravené masové speciality a sladké dezerty. Nezapomeňte ochutnat také místní pivo a tradiční tvarohové koláče.

Po celý rok se v Holašovicích koná mnoho kulturních a historických akcí, které vám umožní ještě více proniknout do místní atmosféry. Můžete se zúčastnit tradičních lidových slavností, návštěvy historických trhů či procházek s průvodcem, který vám poví mnoho zajímavostí o historii a kultuře tohoto místa.

Letenka Česko - Holašovice je jedinečnou příležitostí poznat skryté poklady českého venkova. Můžete si zde odpočinout, naučit se něco nového a prozkoumat přírodní i kulturní bohatství této části Jihočeského kraje. Nechte se okouzlit krásou Holašovic a zažijte nezapomenutelný pobyt v tomto malebném kousku České republiky.


Ubytování Česko Holašovice


Holašovice je malebná vesnice na jihu Čech, která se nachází v blízkosti města České Budějovice. Tato oblast je známá svými tradičními českými vesnicemi, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Holašovice je jednou z těchto vesnic a nabízí návštěvníkům autentický pohled na českou venkovskou architekturu.

Při procházce Holašovicemi se návštěvníci mohou těšit na neuvěřitelnou atmosféru minulosti. Domy v této vesnici jsou postavené ve stylu jihočeského baroka a jsou původními domy místních obyvatel. Každý dům je pečlivě zachovalý a je výborným příkladem tradičního českého venkovského života.

Mnoho domů v Holašovicích bylo přeměněno na krásné penziony a hotely, které nabízejí ubytování návštěvníkům z celého světa. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinně provozované a nabízejí vysoce kvalitní služby.

V Holašovicích najdete různé typy ubytování, které splní požadavky a potřeby každého návštěvníka. Od malebných penzionů s krásnými zahradami a venkovními posezeními, které nabízejí klid a odpočinek, až po luxusní hotely s moderním vybavením.

Během pobytu v Holašovicích si návštěvníci mohou vychutnat nejen krásné ubytování, ale také místní kuchyni a gastronomii. Místní restaurace a hospody nabízejí tradiční česká jídla, jako je vepřo-knedlo-zelo, svíčková na smetaně nebo tradiční česká pivo, které si nemůžete nechat ujít.

Když už jste v Holašovicích, nezapomeňte navštívit i další pamětihodnosti v okolí. Například nedaleký Hluboká nad Vltavou s krásným zámkem nebo město České Budějovice, které je domovem známého piva Budweiser Budvar.

Celkově lze říci, že Holašovice je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru tradiční české vesnice. Nabízí nejen krásné ubytování, ale také příležitost poznat českou kulturu a tradice. Ať už se jedná o krátkodobý výlet nebo delší dovolenou, Holašovice je skvělou volbou pro každého návštěvníka.


Počasí Česko Holašovice


Česko je známé svou různorodou a proměnlivou krajinou, která je ovlivňována i různým počasím. Jedno z malých, ale malebných městeček v Česku, které se jmenuje Holašovice, není výjimkou. Toto malebné sídlo se nachází v Jihočeském kraji, nedaleko hlavního města Prahy.

Holašovice je známé pro svou zachovalou venkovskou architekturu a je zařazeno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Městečko si udrželo svou historickou atmosféru, což ho činí ideálním místem pro turisty, kteří chtějí vidět autentický český venkov. Samotné počasí v Holašovicích je ovlivňováno kontinentálním klimatem.

Jaro v Holašovicích začíná obvykle na začátku března a trvá přibližně do května. Teploty se pohybují kolem průměrných hodnot 10–15 °C. Během jara se zde může stát, že se počasí rychle mění, a tak je třeba být připraven na slunečné dny, ale také na chladnější a vlhké počasí.

Léto v Holašovicích je obvykle teplé a slunečné. Teploty se pohybují od 20 do 30 °C, i když občas mohou dosahovat i vyšších hodnot. Návštěvníci mohou využít teplého počasí k prozkoumání okolní přírody nebo si odpočinout u některého z místních jezer. Léto je také obdobím, kdy se pořádají různé festivaly a kulturní akce, které přilákají místní obyvatele a turisty.

Podzim v Holašovicích přináší mírnější teploty a postupující zbarvení listí. Teploty se pohybují mezi 10–20 °C a jsou občas doprovázeny deštěm. Podzim je ideálním obdobím pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru a chtějí si vychutnat krásu barevné přírody.

Zima v Holašovicích může být chladná a sněhová. Teploty klesají pod bod mrazu a sněhové přeháňky mohou být běžné. Toto období je často vyhledáváno návštěvníky, kteří si chtějí užít zimních sportů, jako je běžkování a sáňkování. Město Holašovice je v zimě obklopeno idylickou krajinou posypanou sněhem, což přidává k jeho půvabu.

Celkově lze říci, že počasí v Holašovicích má podobné charakteristiky jako v ostatních částech Česka. Je dobré být připraven na různé varianty počasí a v závislosti na období si s sebou vzít správné oblečení. Bez ohledu na počasí však Holašovice vždy nabízí svůj jedinečný venkovský půvab a historii, kterou si zaslouží být navštívena.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách