Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Butrint Albánie

Dovolená Butrint Albánie


Butrint je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Albánii. Nachází se na jihovýchodním pobřeží země, nedaleko od města Saranda. Toto místo je vhodné jak pro ty, kteří se zajímají o historii a archeologii, tak pro milovníky přírody a zážitků.

Historie Butrintu sahá až do doby bronzové, ale největší rozkvět tohoto města přišel během helénského a římského období. Město bylo obklopeno hradbou, která z něj dělala pevnost a významné obchodní centrum. Římané přestavěli Butrint na elegantní město s mnoha chrámy, divadlem a lázněmi.

Dnes Butrint láká turisty z celého světa svými archeologickými objevy a malebným prostředím. Můžete prozkoumat staré hradby, římské lázně, amfiteátr a další dochované stavby. Ať už jste nadšenci do historie nebo prostě jen chcete zažít jedinečnou atmosféru starověkého místa, Butrint je pro vás ideální destinací.

Ale Butrint není jen o archeologických památkách. Můžete si také užít přírodní krásy tohoto místa. Butrintská jezera, která jsou součástí národního parku, nabízejí útočiště mnoha vzácným druhům ptáků a dalším živočichům. Pro milovníky přírody je tu možnost pěších túr a obdivování nedotčené přírody.

Když projdete archeologickým nalezištěm, je možné si odpočinout a občerstvit se v jedné z místních restaurací. Zde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni, jako je například křehký kruhový chléb zvaný "byrek", místní ryby a mořské plody.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Butrintu, můžete se také ubytovat v jednom z mnoha hotelů v nedalekém městě Saranda. Tento přístavní město nabízí pěkné pláže, promenády a živou atmosféru.

Celkově si můžete užít skvělou dovolenou v Butrintu plnou historie, archeologie a přírodní krásy. Příjemné počasí, vstupné na archeologické naleziště a ubytování jsou cenově dostupné, což Butrint činí ideálním místem pro strávení dovolené v Albánii.


Letenka Butrint Albánie


Albánie je nádherná země v jihozápadním Balkáně, kterou je třeba objevit. Patří mezi málo známé evropské destinace, které nabízejí mnoho krásných památek, pláží a přírodních krás. Jedním z nejmalebnějších míst v Albánii je Butrint, město plné historie a kultury.

Můžete se do Butrintu dostat různými způsoby, ale nejrychlejší a nejvýhodnější varianta je letecky. Letenky do Albánie jsou cenově dostupné a snadno dostupné z mnoha evropských zemí.

Butrint se nachází v jihozápadní části Albánie, poblíž hranice s Řeckem, na pobřeží Jónského moře. Z letiště v albánské metropoli Tirana (letiště M. Hoxha International Airport) je do Butrintu asi tři a půl hodiny cesty. Během této cesty můžete obdivovat neuvěřitelně krásné krajiny a přírodní scenérie.

Butrint je starobylé řecké a římské město, které patří k nejvýznamnějším historickým lokalitám Albánie. Bylo založeno již ve 4. století př. n. l. a v době svého rozmachu lze odhadovat, že zde žilo kolem 50 tisíc obyvatel.

Dominantou Butrintu je akropole, která stojí na kopci. Můžete zde vidět pozůstatky starověkého chrámu, baziliky, amfiteátru, hlavní brány města a další významné památky. Kromě akropole můžete v Butrintu navštívit i další zajímavá místa, jako jsou například hrobky, christianské mozaiky, románskou křtitelnici, katedrálu a další.

Místní muzeum nabízí zajímavé exponáty a artefakty z řeckého a římského období. Navštívit můžete také upravené zahrady a parky s stromy a rostlinami tvořícími skvělou kulisu k památkám a k neopakovatelnému zážitku.

Na pobřeží Jónského moře znajdete mnoho pláží, kde se můžete osvěžit v moři, nebo si užít slunění. Okolí Butrintu nabízí mnoho krásných míst k návštěvě, jako jsou například horské oblasti řady mimořádně půvabných jezer a říček.

Pokud chcete prozkoumat krásy Albánie, myslete na Butrint, který vám nabídne nevšední zážitky a nezapomenutelné zážitky. Díky snadno dostupné letenkám se můžete dostat do této krásné země a mít tak úžasnou dovolenou.


Počasí Butrint Albánie


Butrint je malé město v jižní Albánii, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Město je známé pro svou bohatou historii a kulturní dědictví, a dnes je také oblíbenou turistickou destinací. Kromě toho je také známé pro své teplé a slunečné počasí po většinu roku.

Počasí v Butrintu se vyznačuje silnou slunečním zářením a vysokou vlhkostí po většinu roku. Letní měsíce jsou obvykle velmi horké a suché, s průměrnými teplotami okolo 30°C. Díky tomu se Butrint stal populárním místem pro letní dovolené a sluneční koupání v Jónském moři. Nicméně se v letních měsících mohou vyskytovat i krátké bouřky doprovázené silnými větry.

Jesienní měsíce jsou obvykle mírné a vlhké, s průměrnými teplotami okolo 20°C. V této době se v Butrintu také vyskytují časté srážky, často doprovázené silnými větry. Nicméně je to také dobé období pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní krajiny.

Zimní měsíce jsou v Butrintu poměrně mírné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. V této době se v městě vyskytují časté deště, ale místní lidé a turisté si stále užívají procházek po městě a okolní krajine, která je krásná i v zimě.

Jarní měsíce jsou v Butrintu velmi krásné, s kvetoucí přírodou, mírnými teplotami a častými slunečními paprsky. Nicméně i v této době se stále mohou objevovat bouřky a deště.

Celkově je Butrint perfektním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunečného počasí, krásné přírody a kulturních památek. Navštivte toto město v létě a užijte si nádherné pláže a Jónské moře, nebo přijďte v jiném ročním období a objevujte krásy okolní krajiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Butrint Albánie


1. Jak se dostat do Butrintu z Albánie?
Odpověď: Nejbližší město, které je dobře dostupné, je Saranda. Z Sarandy můžete dojít do Butrintu pěšky (vzdálenost je asi 17 km) nebo využít dopravní spojení, jako jsou taxi, autobusy nebo pronájem auta.

2. Jak dlouho potrvá návštěva Butrintu?
Odpověď: Návštěva Butrintu může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašem zájmu o archeologické památky a prozkoumávání areálu.

3. Kolik stojí vstupné do Butrintu?
Odpověď: Cena vstupného do Butrintu se může lišit v závislosti na sezóně. V roce 2021 je cena pro dospělého návštěvníka 700 leků (asi 5,6 eur), pro děti a studenty 350 leků (asi 2,8 eur).

4. Jaké jsou nejzajímavější památky v Butrintu?
Odpověď: Butrint je známý svými starověkými ruiny, zahrnujícími římské divadlo, akropoli, baptisterium a zříceninu baziliky. Taktéž je zde nádherné výhledy na jezero Butrint a okolní přírodu.

5. Jaké jsou opening hours Butrintu?
Odpověď: Butrint je otevřen pro veřejnost od 8:00 do 20:00 během letního období a od 8:00 do 16:00 v zimním období.

6. Můžete v Butrintu kempovat?
Odpověď: V současné době neexistuje oficiální tábořiště v Butrintu. Nicméně, v blízkosti Butrintu se nachází kempy a ubytovací zařízení, které nabízejí možnost kempování.

7. Existují v Butrintu restaurace nebo občerstvení?
Odpověď: Ano, v Butrintu jsou dostupné restaurace a občerstvení, ve kterých si můžete dát oběd nebo svačinu během vaší návštěvy.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Butrintu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Butrintu je během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a méně turistů. Velký ruch je obvykle v letních měsících.

9. Je fotografování povoleno v Butrintu?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno v Butrintu za předpokladu, že nepoužijete profesionální vybavení pro komerční účely.

10. Lze v Butrintu zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ano, v Butrintu existují obchody a stánky, kde si můžete zakoupit suvenýry, jako jsou magnetky, keramika, šperky nebo tradiční albánské výrobky.


Ubytování Butrint Albánie


Butrint je malebné město nacházející se na pobřeží Albánie, nedaleko hranice s Řeckem. Toto historické město je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Albánii a bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1992. Jedná se o pohádkové místo s dlouhou historií, kterému dominuje starověké římské divadlo, ale má také řecký, byzantský a středověký odkaz.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Butrint, je poskytováno několik možností ubytování. Město nabízí různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů, které uspokojí potřeby různých typů cestovatelů.

Jednou z možností je pobyt v jednom z místních hotelů. Butrint má několik malých rodinných hotelů, které poskytují pohodlí a pěkné prostředí pro hosty. Tyto hotely nabízejí přátelský personál, který je ochoten vám pomoci s jakýmkoli dotazem, a mnoho z nich má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla.

Další možností je rezervace ubytování v jednom z penzionů v Butrintu. Tyto penziony nabízejí čisté a útulné pokoje za dostupné ceny. Většina z nich je rodinného typu a jejich majitelé se o hosty osobně starají, což vytváří příjemnou atmosféru a pocit domova. Penziony často nabízejí zahradu nebo terasu, kde si můžete odpočinout a vychutnat si klidnou atmosféru Butrintu.

Pokud preferujete větší prostor a nezávislost, můžete si pronajmout apartmán v Butrintu. Tyto apartmány jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší soukromí a pohodlí. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, což vám umožní si připravit vlastní jídla a pocítit tak ještě více "domácí atmosféru".

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Butrint vám poskytne nádherné prostředí pro relaxaci a prozkoumávání historických památek. Navíc, díky své blízkosti ke krásným albánským plážím, můžete strávit také čas u moře a vychutnat si slunečné dny na písečných plážích.

Butrint je skutečným pokladem albánského cestovního ruchu a je ideálním místem pro ty, kteří si přejí objevovat historické památky a zároveň si užít klidnou dovolenou v nádherném prostředí. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v hotelu, penzionu nebo apartmánu, Butrint vás určitě okouzlí svým kouzlem a bohatou historií.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách