Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


1. Jak se dostanu do rezervace Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Z rezervace Tanghin Dassouri se nejlepší způsob dopravy je automobilová doprava. Můžete si pronajmout auto nebo motocykl až do vstupu do rezervace. Také můžete použít veřejnou dopravu do vesnice Tanghin Dassouri a poté se vydat pěšky do rezervace.

2. Jaká zvířata žijí v rezervaci Tanghin Dassouri?

Rezervace Tanghin Dassouri je domovem pro mnoho druhů volně žijících zvířat, jako jsou například sloni, kočkodani, opice, hyeny, paviáni, antilopy a mnoho dalších.

3. Kolik času bych měl strávit v rezervaci Tanghin Dassouri?

Prohlídka rezervace by měla trvat minimálně půl dne, s tím, že se doporučuje si rezervovat celý celý den. Rezervace nabízí mnoho věcí k vidění a prozkoumání, takže je důležité si vzít dostatek času.

4. Jde se v rezervaci vysokohorskými botami?

Ano, je dobré si vzít vysokohorské boty nebo alespoň boty s dobrou oporou kotníků, protože terén může být náročný.

5. Mohou se turisté podívat na ochranný přehradní systém rezervace?

Bohužel, ochranný přehradní systém rezervace není veřejnosti přístupný. Je určen pouze pro úředníky a zaměstnance.

6. Je v rezervaci Tanghin Dassouri možné kempovat?

Ano, existuje zde možnost kempování. Rezervace má k dispozici několik oblastí, kde můžete stanovat, ale musíte si s sebou přinést všechny potřebné věci, jelikož zde není zázemí.

7. Musím si koupit vstupenku předem nebo mohu si ji koupit na místě?

Vstupenky na prohlídku rezervace se mohou koupit na místě.

8. Kolik stojí vstup do rezervace?

Cena vstupenky do rezervace se může lišit podle věku a státní příslušnosti. Doporučuje se informovat se o ceně na místě, když si kupujete vstupenku.

9. Můžou turisté krmil slony nebo jiná zvířata v rezervaci Tanghin Dassouri?

Ne, turisté nesmí krmit zvířata v rezervaci Tanghin Dassouri, aby nedošlo k narušení přirozeného chování zvířat a nevznikli nepředvídatelné situace.

10. Je v rezervace Tanghin Dassouri možné se koupat?

Bohužel, rezervace Tanghin Dassouri nemá vyhrazenou oblast koupání. Ale v nedalekém městě Ouagadougou jsou větší bazény, které lze navštívit.


Ubytování Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která je známá svou bohatou kulturou, pestrou historií a úchvatnou divokou přírodou. Jedním z nejvíce fascinujících míst ve státě je rezervace Tanghin Dassouri, která nabízí návštěvníkům úžasné zážitky spojené s přírodou a jedinečným ubytováním.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází asi 20 kilometrů od hlavního města Ouagadougou a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně opic, paviánů, slonů a antilop. Rezervace se rozkládá na obrovském území a je pro návštěvníky otevřená celoročně. Kromě pozorování zvířat mohou turisté také těžit z jízdy na koni, procházek v přírodě a výletů do blízkých vesnic, kde se setkají s místními obyvateli a dozvědí se více o jejich životním stylu a kultuře.

Jednou z nejzajímavějších částí návštěvy Tanghin Dassouri Reserve je příležitost zůstat přímo v rezervaci. Existuje několik možností ubytování, které návštěvníkům nabízejí unikátní a nezapomenutelný zážitek. Například mohou se rozhodnout pro stanování pod širým nebem, což je nejenom romantické, ale také umožňuje návštěvníkům být blíž k přírodě a nasát atmosféru rezervace. Další možností je pronájem horských chat, které jsou zavěšeny na stromech a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, je zde také možnost ubytování v příjemných hotelích a lodgech, které jsou vybavené veškerým komfortem a nabízejí širokou škálu služeb. Tyto ubytovací zařízení jsou vytvořeny tak, aby návštěvníkům poskytly pohodlné zázemí po dlouhém dni stráveném v přírodě. Některé z nich nabízejí také bazény, wellness centra a restaurace s tradičními a mezinárodními pokrmy.

Všechny tyto možnosti ubytování mají něco společného - nádhernou přírodu, kterou můžete obdivovat přímo ze svého okna. Představa probuzení se za zvuků volně žijících zvířat a krásného východu slunce je přímo neuvěřitelná.

Pokud plánujete návštěvu Burkina Faso, rozhodně byste neměli opomenout rezervaci Tanghin Dassouri a její jedinečné možnosti ubytování. Bez ohledu na to, zda si zvolíte stanování, horské chaty nebo luxusní hotely, budete mít příležitost prozkoumat nádhernou africkou přírodu a zažít nezapomenutelné dobrodružství.


Dovolená Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je země, kterou mnoho turistů možná přehlíží při plánování svých dovolených. Nicméně, tato západoafrická země skrývá mnoho krásných a fascinujících přírodních rezervací, které stojí za návštěvu. Jednou z takových rezervací je Tanghin Dassouri.

Tanghin Dassouri Reserve se nachází nedaleko hlavního města Ouagadougou a je považována za jedno z nejušlechtilejších území v celém Burkina Faso. Rezervace se rozkládá na ploše přes 6 000 hektarů a je domovem rozmanitého živočišného a rostlinného života.

Co se týče fauny, Tanghin Dassouri Reserve shlukuje impaly, gazely, dikobrazy, šakaly, kočky a mnoho dalších druhů savců. Turisté mohou dokonce spatřit i některá vzácná ptáčata, například liščáky nebo orel skalní. Pro milovníky přírody je toto místo prostě rájem.

Navštěvovat zdejší rezervaci během dovolené je skvělý způsob, jak se odpojit od všedního života a vychutnat si krásu africké divočiny. Místní průvodci jsou vždy připraveni ukázat turistům to nejlepší, co rezervace má k nabídce. Pořádají různé výlety a procházky, během kterých lze velmi snadno pozorovat místní živočichy.

Tanghin Dassouri Reserve má také velký význam pro ochranu životního prostředí v regionu. Rezervace hraje klíčovou roli při ochraně ohrožených druhů a zabraňuje dalšímu ničení jejich přirozeného prostředí. Místní správa se snaží propagovat udržitelný turismus a vzdělává místní obyvatelstvo o důležitosti ochrany přírody.

Při návštěvě Tanghin Dassouri Reserve si turisté mohou pronajmout chatu nebo stan. Je to skvělá možnost, jak si užít noc pod hvězdami a poslouchat zvuky africké divočiny. Rezervace také poskytuje různé aktivity, jako jsou cyklistika, rybaření a pikniky, díky kterým si můžete vychutnat příjemné odpoledne v přírodě.

Celkově lze říci, že Tanghin Dassouri Reserve je skvělou destinací pro dovolenou pro všechny příznivce přírody a ochrany životního prostředí. Toto místo nabízí nádherný pohled na africkou divočinu a místní fauna a flóra jsou prostě ohromující. Pokud hledáte dovolenou na místě mimo mainstreamový turismus, Burkina Faso a především Tanghin Dassouri Reserve jsou určitě místem, které nelze opomenout.


Letenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri rezervace v Burkina Faso: Skvělý cíl pro milovníky přírody

Pokud hledáte jedinečné dobrodružství s ochutnávkou africké přírody a kultury, Burkina Faso je skvělou volbou. A co byste neměli zapomenout navštívit, je národní park Tanghin Dassouri Reserve. Tato rezervace nabízí nádherné scenérie, bohatství biodiverzity a příležitosti pro outdoorové aktivity.

Rezervace Tanghin Dassouri se nachází nedaleko hlavního města Ouagadougou, což z ní dělá snadno dostupný a ideální cíl pro cestovatele. Park se rozkládá na ploše 24 000 hektarů, což z něj činí jeden z největších národních parků v zemi. Zahrnuje různé typy ekosystémů, včetně savany, lesů, vodních toků a mokřadů.

Když se ocitnete v rezervaci Tanghin Dassouri, stanete se svědky fascinujícího množství živočišných druhů. Můžete si vychutnat pozorování vzácných druhů jako jsou sloni, nosorožci, lvi, gepardi, žirafy a mnoho dalších. Park je také domovem pro různé druhy ptáků, obojživelníků a plazů, což poskytuje velkou příležitost pro ornitology a milovníky přírody.

Místní průvodci jsou v parku k dispozici a rádi vás provedou nejzajímavějšími částmi rezervace. Budete mít možnost se dozvědět více o tamní fauně a flóře, o tradicích místních kmenů a o úsilí, které se vynakládá na ochranu tohoto důležitého přírodního prostředí.

Navíc, Tanghin Dassouri rezervace nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, které můžete vyzkoušet. Můžete si pronajmout kolo a projet se po stezkách parku, provést jízdu v divočině na koni nebo si zarezervovat safari projížďku. Adrenalinoví nadšenci si také mohou vyzkoušet rafting na řece Nakanbé, která protéká rezervací.

Pokud plánujete návštěvu Tanghin Dassouri rezervace, měli byste si zajistit letenky do Ouagadougou, hlavního města Burkina Faso. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí spojení do tohoto regionu. Nejvhodnější způsob je prozkoumat různé možnosti přes internetové vyhledávače letenek a rezervovat si let, který vyhovuje vašim potřebám.

Během pobytu v Burkina Faso se ujistěte, že mimo rezervaci Tanghin Dassouri navštívíte také další zajímavá místa po celé zemi, jako je například moskevská svatyně v Bobo-Dioulasso nebo kultovní trh v Ouagadougou. Burkina Faso je bohatá na kulturní dědictví a tradiční umění, které stojí za velkou pozornost.

Celkově lze říci, že letenka do Burkina Faso a návštěva Tanghin Dassouri rezervace je nezapomenutelným dobrodružstvím, které vám přinese nové zážitky a perspektivy. Užijte si procházky po úchvatných scenériích, pozorování zvířat a poznávání místní kultury. Burkina Faso vás vítá svými přírodními poklady a otevřenými srdci.


Počasí Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je země v západní Africe, která se pyšní rozsáhlou přírodní rezervací Tanghin-Dassouri. Tato oblast leží v regionu Hauts-Bassins, nedaleko od hlavního města Ouagadougou, a zajímá především turisty, kteří chtějí poznat přírodní krásy země.

Klimatické podmínky v této oblasti jsou poměrně typické pro západní Afriku. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 28 °C, s letními měsíci (červenec a srpen) dosahujícími až 36 °C. V prosinci a lednu pak mohou být teploty nižší až o 10 stupňů. Podnebí je zde tedy tropické a vlhké, což souvisí i s výskytem srážek.

Nejvíce srážek se v Tanghin-Dassouri vyskytuje během léta, konkrétně v červenci a srpnu. Tyto dva měsíce jsou považovány za období dešťů, kdy prší více než 200 mm za měsíc. Naopak v zimě, tedy v lednu a únoru, srážky klesají pod 10 mm měsíčně. Celková roční srážková suma se pohybuje okolo 800 mm.

Pro turisty, kteří se chtějí vydat do Tanghin-Dassouri, jsou nejvhodnějším obdobím zimní měsíce, tedy prosinec a leden. Tehdy bývají teploty mírnější a srážek je méně. V červenci a srpnu se naopak doporučuje být opatrný, protože deště mohou způsobit záplavy a komplikovat cesty.

V Tanghin-Dassouri se můžete těšit na rozmanitou divokou přírodu. Oblast je pokryta lesy savany, kde najdete řadu druhů zvířat a rostlin. Například tu žijí sloni, buvoli, levharti, hyeny, šakalové, opice či housenky motýla charaxes jasius. Pro milovníky ptáků tu navíc najdete více než 250 druhů ptáků.

Celkově lze říci, že Tanghin-Dassouri je zajímavou a krásnou oblastí, kterou stojí za to navštívit. Avšak vzhledem k specifikům zdejšího podnebí, je vhodné dobře zvažovat, které období k návštěvě zvolit, aby byl pobyt co nejpříjemnější a bezproblémový.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách