Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Brazílie Ilha Grande

Počasí Brazílie Ilha Grande


Většina návštěvníků Brazílie nejprve zvažuje města jako Rio de Janeiro nebo São Paulo, ale v těsné blízkosti Rio de Janeiro najdete i odlehlý ostrov Ilha Grande. Tento turisticky nepřeplněný ostrov nabízí fascinující přírodu, bílé písečné pláže, kristalově čisté vody a vodopády.

Když dorazíte na ostrov, budete vítáni teplým počasím, typickým pro tropické oblasti. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, ale může fluctuovat až o 5 stupňů. Nejbližší město, Angra dos Reis, má klimu podobnou ostrovu, ale díky silnějšímu větru je počasí na Ilha Grande mírně teplejší a vlhčí.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova je v zimě od května do srpna. Během této doby budete mít největší šanci na slunečné dny a méně deštivé počasí. V období od září do listopadu se na ostrově vyskytuje více deště, ale počasí je stále pohodlné na procházky po pláži.

V létě na ostrově může být hodně vlhko a horko. Od prosince do února se průměrná teplota zvyšuje na 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu dosahuje až 80 %. Toto období je vhodné pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky a sporty na vodě, jako je surfování, potápění a windsurfing.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu se na ostrově může vyskytnout i bouřka. Ty se obvykle vyskytují v odpoledních hodinách a trvají pouze krátkou dobu. Vy si ale musíte být vědomi toho, že bouřka může způsobit zrušení plaveb a výletech po ostrově.

Na Ilha Grande se vyskytuje mnoho druhů hmyzu, které mohou být pro návštěvníky obtížné. Proto je důležité používat repelenty a chránit se před hmyzem. Vlhkost a mírné teploty vytváří také ideální podmínky pro vznik plísní, proto se doporučuje přinést si dovolenou na Ilha Grande správnou obuv a oblečení.

Celkově lze ale říci, že počasí na ostrově je příjemné po celý rok s několika výjimkami. Ilha Grande je krásné místo, které stojí za návštěvu a kde se můžete krásně odreagovat a užít si atmosféru Brazílie. Pokud ale chcete především slunečné počasí, je lepší navštívit ostrov v zimním období.


Letenka Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande je největší ostrov v zálivu Angra dos Reis v Rio de Janeiru v Brazílii a je známý svými čistými plážemi, turistickými stezkami a rozmanitým podmořským životem. Každý rok přitahuje turisty z celého světa a pro ty, kteří chtějí navštívit toto krásné místo, existuje mnoho možností dopravy, nejčastěji však letenka.

Letenky do Brazílie jsou relativně levné a mnoho aerolinií nabízí přímé lety z různých míst světa. Pokud hledáte letenky do Rio de Janeira, existuje mnoho aerolinií, které nabízejí přímé lety z různých míst světa jako jsou Emirates, Qatar Airways, American Airlines, United Airlines a Delta Airlines. Z Rio de Janeira se můžete dostat do Angra dos Reis lodí nebo trajektem.

Po příjezdu do Angra dos Reis je nutné se vydáte na trajekt na ostrov Ilha Grande, což je asi 2 hodinová jízda. V závislosti na vašem letovém plánu si můžete zvolit buď ranní nebo odpolední trajekt. Pokud přijedete do Angra dos Reis pozdě večer, můžete si zvolit také nocleh v Angra dos Reis a vydát se na trajekt ráno.

Po příjezdu na ostrov se budete chtít ubytovat. Na ostrově jsou k dispozici různé typy ubytování včetně hostelů, hotelů a penzionů. Pokud chcete zažít ostrov v plné parádě, zvolte si ubytování poblíž hlavní pláže, která se jmenuje Praia do Abra o; nebo pokud máte rádi klid, zvolte si ubytování na odlehlém místě a užijte si ostrov v plné kráse.

Na Ilha Grande se nachází množství turistických tras, které se mohou lišit svou náročností. Pokud máte rádi přírodu a cestování pěšky, existuje několik možností výletů, jako je Trilha do Pico do Papagaio a Trilha do Abraãozinho. Na ostrově se nachází také množství pláží, které vám nabídnou možnost vychutnat si písek a slunce. Nejpopulárnější pláže jsou Praia Lopes Mendes, Praia de Palmas a Praia do Abraão.

Ilha Grande je neuvěřitelně krásné místo, kde si můžete užít klidné a relaxační dovolenou nad krásnými plážemi a výhledy. Pokud hledáte nějaký nezapomenutelný zážitek, navštivte ostrov Ilha Grande v Brazílii a užijte si přírodě plnou dovolenou.


Dovolená Brazílie Ilha Grande


Brazilský ostrov Ilha Grande je jednou z nejatraktivnějších dovolenkových destinací v Jižní Americe. Leží v Atlantiku, necelých 150 km od Rio de Janeira, a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci přírodní krásy, klidných pláží a rozmanitého živočišného světa.

Ilha Grande je známá zejména svou nedotčenou divokou přírodou. Ostrov je pokrytý hustým deštným lesem, kde najdete nepřeberné množství endemických rostlin a druhů zvířat. Procházka po některých z mnoha turistických stezek vám umožní objevit krásu a rozmanitost ostrova. Můžete se projít k vodopádům, kde si můžete dopřát osvěžující koupel nebo navštívit malé rybářské vesnice, kde najdete tradiční brazilskou kulturu.

Jednou z hlavních atrakcí Ilha Grande jsou jeho pláže. Ostrov má na 106 pláží, které se liší od míst k divingu až po klidné laguny. Nejznámější pláží je Lopes Mendes, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Je to široký pás bílého písku, který se táhne kilometrem a půl a obklopen je průzračnou tyrkysovou vodou. Pláž je ideální pro opalování, plavání nebo surfování. Další populární pláže na ostrově jsou Aventureiro, Dois Rios a Lagoa Azul.

Ilha Grande je také rájem pro milovníky vodních sportů a potápění. Na ostrově najdete mnoho potápěčských center, které vám umožní objevit podmořskou scenérii a poznat biologickou rozmanitost zdejších korálových útesů. Můžete si také vyzkoušet šnorchlování nebo se vydat na rybaření.

Přestože je Ilha Grande turisticky oblíbená, její turistická infrastruktura je omezená. Nejsou zde žádné automobily ani bankomaty, takže je důležité si vzít dostatek hotovosti a platnou kreditní kartu. Na ostrově najdete jednoduché hostely a penziony, stejně jako luxusní resorty, které nabízí ubytování pro každý rozpočet. Místní kuchyně je také velmi chutná, ať už se jedná o čerstvé mořské plody, tropické ovoce nebo tradiční brazilská jídla.

Pokud plánujete dovolenou v Brazílii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Ilha Grande. Tento malebný ostrov vás okouzlí svou přírodní krásou a klidem, které nabízí. Strávení několika dní na Ilha Grande vám umožní odpojit se od ruchu města a zažít jedinečnou brazilskou atmosféru.


Ubytování Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande, což znamená Velký ostrov, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Brazílii. Nachází se na pobřeží Ria de Janeira a je obklopena tyrkysovými vodami Atlantského oceánu. Ostrov je známý svou dramatickou krajinou, pralesy, úchvatnými plážemi a pestrou faunou a flórou.

Jednou z největších atrakcí na Ilha Grande je možnost se zde ubytovat. Ostrov nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby a preference každého návštěvníka. Od luxusních resortů až po jednoduché a cenově dostupné hostely, na ostrově je dostatek možností.

Luxusní hotely a resorty na Ilha Grande jsou perfektní pro ty, kdo hledají zcela pohodlný a elegantní pobyt. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, vysoký standard ubytování a často mají vlastní soukromé pláže. Můžete si užívat wellness centra, venkovní bazény s výhledem na moře a restaurace nabízející nejlepší brazilskou kuchyni.

Pro ty, kdo hledají více dobrodružný pobyt, je ideálním řešením ubytování v kempech na ostrově. Kempy nabízí jedinečnou možnost strávit noc uprostřed přírody a prozkoumávat okolní krajinu. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, což vám umožňuje probudit se s výhledem na oceán a zažít nezapomenutelné západy slunce. Kempy mají obvykle základní vybavení jako sprchy, toalety a kuchyňské zázemí, což je ideální pro dobrodružné turisty.

Pokud hledáte levnější a relaxační možnost, množství hostelu na ostrově vám splní vaše přání. Hostely na Ilha Grande jsou čisté, přátelské a cenově dostupné. Poskytují pohodlné postele, společné prostory pro setkávání s ostatními cestovateli a často mají vlastní restaurace nebo bar. Mnoho hostelu také nabízí výlety po ostrově a možnost zapojit se do různých aktivit jako potápění nebo půjčování surfových prken.

Ilha Grande je také domovem několika malých penzionů a venkovských domů. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnější a intimnější pobyt. Máte tu příležitost zažít autentickou brazílskou pohostinnost a mít možnost poznat místní životní styl.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování na Ilha Grande, nezapomeňte využít možnosti objevovat úžasnou přírodu ostrova. Procházejte se po krásných plážích, vysokých horách a hustých pralesech. Dýchejte čerstvý vzduch, koupání v oceánu a užívejte si nádherné scenérie, které tento ostrov nabízí.

Ilha Grande je pro tisíce turistů po celém světě oblíbenou destinací a to především díky svému jedinečnému ubytování. Během svého pobytu na tomto ostrově zažijete nezapomenutelnou dovolenou plnou přírody, dobrodružství a relaxace. Nejenže si odpočinete od městského života, ale také získáte nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilha Grande


Níže jsou uvedeny nejčastější dotazy a odpovědi týkající se brazilského ostrova Ilha Grande:

1. Jak se dostat na ostrov Ilha Grande?
Abychom se dostali na Ilha Grande, musíme se nejprve dostat do města Angra dos Reis v Brazílii. Z Angra dos Reis pak musíme vzít trajekt nebo motorovou loď, která nás doveze přímo na ostrov.

2. Kde se ubytovat na Ilha Grande?
Ilha Grande nabízí různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, penziony, plážové chaty a kempy. Nejpopulárnějšími lokalitami pro ubytování jsou Vila do Abraão, která je největším městem na ostrově, a Lopes Mendes, plážová oblast s kempy.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Ilha Grande?
Na Ilha Grande najdeme mnoho atrakcí, jako jsou nádherné pláže, jako je Lopes Mendes a Praia do Aventureiro. Dalšími atrakcemi jsou turistické trasy vedoucí přes ostrov, historická vesnice Dois Rios a pěší výlety k vodopádům.

4. Jaké aktivity je možné na Ilha Grande podniknout?
Na Ilha Grande můžeme podniknout různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, turistika po džungli, plavání, rybaření a kajak. Ostrov je také oblíbeným místem pro surfování a pozorování mořských želv.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilha Grande?
Ilha Grande má spoustu krásných pláží. Mezi nejlepší patří Lopes Mendes, Praia do Aventureiro, Praia de Palmas, Praia de Dois Rios a Praia de Lagoa Azul.

6. Můžeme na Ilha Grande najít restaurace a obchody?
Ano, Ilha Grande má v městě Vila do Abraão několik restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžeme koupit potraviny a další základní potřeby. Mimo vesnice jsou možnosti omezenější.

7. Jak je nejlepší se pohybovat po ostrově?
Na ostrově se nemůžeme pohybovat automobilem. Nejlepším způsobem prozkoumávání Ilha Grande je pěšky nebo na lodi. Na některé pláže se také dostaneme s pomocí kajaku nebo vodního taxi.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ilha Grande?
Ilha Grande má tropické klima a teplé počasí po většinu roku. Nejlepší doba na návštěvu ostrova je od prosince do března, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Mimo tuto dobu může být více deště a nižší teploty.

9. Jsou na Ilha Grande bezpečnostní obavy?
Ilha Grande je obecně bezpečným místem, ale jako všude jinde, je důležité být opatrný a mít na paměti základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se například neopouštět cennosti nebo hodnotné předměty nedohlédnuté na pláži.

Doufám, že tyto odpovědi ti budou užitečné při plánování návštěvy Ilha Grande!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách