Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bosna a Hercegovina Neum

Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Neum


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Neumu?
- Neum má několik krásných pláží, mezi nejpopulárnějšími jsou pláže Galeb, Zlatna Obala a Copacabana.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Neumu?
- Neum je nejlepší navštívit v létě, zejména v červenci a srpnu, kdy je počasí teplé a ideální pro koupání a slunění.

3. Jaké aktivity a atrakce lze v Neumu najít?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří plavání, potápění, vodní lyžování, jízda na kole, turistika, procházky po historických památkách a tradičních restauracích.

4. Kolik stojí ubytování v Neumu?
- Cena ubytování v Neumu se liší podle typu ubytování a sezóny. V hotelích a apartmánech se ceny pohybují od 30 do 100 EUR za noc.

5. Jak se dostat do Neumu?
- Neum je přístupný autem nebo autobusem z Šibeniku nebo Splitu v Chorvatsku. Také je možné se sem dostat trajektem z Ploče v Chorvatsku.

6. Jak dlouho trvá jízda z Sarajeva do Neumu?
- Cesta z Sarajeva do Neumu trvá přibližně 3 hodiny a 30 minut autem.

7. Jaké jsou možnosti stravování v Neumu?
- Neum nabízí širokou škálu možností stravování, včetně tradiční bosenské kuchyně, mořských plodů, pizzerií, restaurací s mezinárodní kuchyní a kaváren.

8. Je v Neumu možné platit kreditními kartami?
- Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů v Neumu přijímá platby kreditními kartami.

9. Jaká je místní měna v Bosně a Hercegovině?
- Místní měna v Bosně a Hercegovině je konvertibilní marka (BAM). Vybrat si místní měnu je obvykle výhodnější.

10. Existují v Neumu kulturní památky k navštívení?
- Ano, v okolí Neumu se nachází mnoho kulturních památek, včetně starého města Mostar, Blagajského tekija, mešity Koski Mehmed Pasha a Starého mostu.


Dovolená Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je fascinující země s bohatou historií, úchvatnou přírodou a pohostinnými lidmi. Během dovolené v Bosně a Hercegovině je mnoho zajímavých míst k prozkoumání, a jedním z nich je i město Neum. I když Neum není moc známé mezi turisty, nabízí jedinečnou dovolenou u moře.

Neum je jediným pobřežním městem v Bosně a Hercegovině, které je vystavené Jaderskému moři. Leží v úzkém územním pruhu mezi chorvatským územím a je obklopeno vysokými horami. Přestože je Neum relativně malé, nabízí návštěvníkům spoustu možností pro relaxaci a zábavu.

Předností Neumu je jeho jedinečné položení – nachází se na křižovatce mezi horami a mořem, což poskytuje úchvatné výhledy a příležitost k poznávání přírodních krás. Turisté zde mohou strávit den na nádherných plážích, které jsou obklopené výběžky masívů a nabízejí úžasný výhled.

Neum má také mnoho zajímavých historických památek. Město se může pyšnit starobylými kostely, kláštory a pevnostmi, které svědčí o bohaté historii regionu. Turisté si zde mohou prohlédnout například Kostel svatého Mikuláše z 19. století, klášter svatého Vasilije nebo osmanskou pevnost Neum.

Kromě toho je Neum vynikajícím místem pro milovníky vodních sportů. Můžete si pronajmout loď, kajak či vodní skútr a prozkoumat nádherné pobřeží z jiné perspektivy. Další populární aktivitou je potápění, protože vody Jaderského moře jsou bohaté na úžasné podvodní scenérie.

Pokud máte chuť na poznávání okolí, Neum je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolních hor. Národní park Hutovo Blato je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří si rádi vychutnají procházku po malebných stezkách, pozorují ptáky nebo se projíždí na lodích po mokřadech.

A jak by to byla dovolená bez dobrého jídla? Bosna a Hercegovina je známa svou vynikající kuchyní a Neum není výjimkou. Můžete si vychutnat tradiční bosenská jídla, jako je čevapi nebo burek, a ochutnat tak místní speciality.

Celkově lze říci, že Neum je skrytým pokladem Bosny a Hercegoviny. Nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody, historických památek a příjemné atmosféry. Pokud plánujete dovolenou v této části světa, Neum by mělo být na vašem radaru.


Ubytování Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je země ležící na Balkánském poloostrově, která je často přehlížena turisty, kteří se více upřednostňují k tradičním turistickým destinacím v Evropě. Nicméně, Bosna a Hercegovina skrývá jedinečné a krásné místo na jižním pobřeží, které by rozhodně mělo být součástí každého seznamu destinací turisty - město Neum.

Neum, nacházející se na pobřeží Jaderského moře, je jediným přístavem Bosny a Hercegoviny a má jedinečnou polohu mezi chorvatskými územími, které jsou jinak obklopeny mořem. Centrum města je jen pár kroků od pláže, což poskytuje návštěvníkům jedinečnou kombinaci historického a mořského prostředí.

Co se týká ubytování, Neum nabízí širokou škálu možností pro různé typy turistů. Zde najdete jak luxusní hotely, tak levnější penziony a apartmány. Vzhledem k tomu, že turistický ruch v Neumu není tak rozvinutý jako v jiných přímořských destinacích, je zde stále možnost najít místo pro příznivé ceny.

Luxusní hotely v Neumu se nacházejí v blízkosti moře a nabízejí široké spektrum služeb a vybavení. Návštěvníci mohou očekávat plnou stravu, bazény, posilovny, wellness centra a další. Tyto hotely jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí úchvatný výhled na moře.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, v Neumu je také k dispozici mnoho penzionů a apartmánů. Tato ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají pohodlí a soukromí. Apartmány jsou plně vybaveny kuchyňským koutem, takže si hosté mohou připravit vlastní jídlo a ušetřit peníze na stravování v restauracích.

Hlavní turistickou atrakcí v Neumu je samozřejmě jeho nádherné pobřeží. Pláže jsou čisté, písečné a nabízejí příležitosti k opalování, plavání a nádherné výhledy na moře. Kromě toho, v okolí Neumu se nachází mnoho malebných vesniček a historických památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nejznámějších atrakcí v okolí je klášter sv. Jeronýma, který se nachází v nedaleké vesnici Hutovo.

Kombinace přímořského prostředí a historických památek činí Neum ideálním místem pro dovolenou, ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství. Navíc, ceny ubytování a služeb v Neumu jsou přívětivé, což je další důvod, proč by toto místo mělo být na vašem seznamu destinací.

Při plánování vaší další dovolené zaměřte svou pozornost na Bosnu a Hercegovinu a nezapomeňte navštívit úchvatné město Neum. Nejenže dostanete příležitost poznat jedinečnou kulturu a krásu této země, ale také si užijete příjemný pobyt u moře.


Počasí Bosna a Hercegovina Neum


Neum je malé město nacházející se na pobřeží Jaderského moře v Bosně a Hercegovině. Je to jediné pobřežní město této země, což z něj činí jednu z oblíbených turistických destinací. Počasí v Neumu je typické kontinentálně-středozemní klima s mírnými zimami a teplými léty.

Léto je v Neumu dlouhé a horké. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 30 °C, ačkoli v horkých dnech mohou dosáhnout až 35 °C. Moře je v této době příjemně teplé s teplotou vody okolo 25 °C, což činí plavání a vodní aktivity populárními mezi turisty. Sluneční svit je hojný a délka dní se pohybuje kolem 12 hodin.

Podzim v Neumu je mírný a příjemný, s teplotami kolem 20-25 °C. Moře si udržuje svou teplotu na úrovni 20 °C a díky tomu je stále možné se koupat. Sluneční svit je stále dostatečný, ale dny se začínají zkracovat.

Zima v Neumu je mírná, ale občas může být chladno až mrazivě. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C, ale mohou klesnout i na 5 °C. Srážky jsou časté, ale neintenzivní. Moře je v této době chladné s teplotou kolem 12 °C, což nevyhovuje koupání.

Jaro je opět mírné a příjemné, se stoupajícími teplotami. Průměrné teploty se postupně zvyšují na 15-20 °C. Moře se také oteplová a stává se postupně vhodným pro koupání.

Celkově lze říci, že počasí v Neumu je příznivé většinu roku. Letní měsíce nabízí plnohodnotnou dovolenou na pobřeží Jaderského moře, se slunečním svitem a teplými teplotami. I když zimní měsíce nejsou nejvhodnější pro koupání, Neum stále láká turisty svou malebnou atmosférou a krásnými výhledy na moře.

Pokud plánujete návštěvu Neumu, je dobře si přinést lehké a vzdušné oblečení pro léto, ačkoli byste neměli zapomenout na teplejší vrstvy pro večery. V zimě doporučujeme se oblékat v teplejších vrstvách a přinést si nepromokavou bundu. Nezapomeňte také na plážové oblečení, plavky a sluneční brýle.

V každém případě, počasí v Neumu je příjemné a ideální pro strávení dovolené u moře. Ať už se jedná o léto nebo jinou dobu roku, Neum vám nabídne krásné pobřeží, sluneční svit a relaxační atmosféru.


Letenka Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je malebná země ležící na Balkánském poloostrově, která se pyšní svým bohatým historickým dědictvím a přírodními krásami. Mezi nejvíce fascinujícími destinacemi v zemi je také Neum, což je jediné pobřežní město Bosny a Hercegoviny.

Neum se nachází na pobřeží Jaderského moře a tvoří hraniční bod mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou. Díky své poloze se stalo oblíbeným letoviskem a turistickým cílem pro mnoho návštěvníků ze všech koutů světa. Příjemné klima, krásné pláže a čisté moře přitahují rekreační plavce stejně jako milovníky vodních sportů.

Jedním z největších lákadel Neumu je Tvrđava Rat, starobylá pevnost s úchvatným výhledem na město a okolní krajinu. Tato pevnost je důkazem historického vývoje regionu a představuje významnou kulturní památku. Návštěvníci mohou prozkoumat její chody a užívat si panoramatický výhled na Jaderské moře a malebné šestikilometrové pobřeží.

Pláže v Neumu jsou ideální pro odpočinek, slunění a osvěžení v azurově modré vodě. Existuje mnoho pláží, které nabízejí různé služby a možnosti, od luxusních pláží se slunečníky a lehátky až po divočejší pláže s volným přístupem. Turisté mohou také využívat různé vodní sporty, jako je potápění, plachtění, rybaření nebo jízda na vodním skútru.

Kromě pobřeží si turisté mohou užít i prohlídky okolního horského regionu, který nabízí úchvatné výhledy a výlety do přírodních parků. Například Kravica vodopády jsou vzdáleny jen krátkou cestou a jejich kouzlo upoutá každého návštěvníka. Další zajímavou lokalitou je starobylé město Mostar, které je známé svým ikonickým mostem Stari Most, Světovým dědictvím UNESCO.

Neum také nabízí bohatou kulturní scénu a možnosti poznávání místní kuchyně. Návštěvníci mohou ochutnat místní speciality jako bosenskou kávu, čevapčiči (masové kuličky) a lahodná bosenská jídla. Místní trhy jsou plné čerstvého ovoce a zeleniny, sýrů, medu a dalších místních výrobků.

Pro cestovatele se výlet do Neumu může stát příjemným zážitkem, který kombinuje krásné pláže, historii a kulturu. Možností pro zábavu a relaxaci je mnoho, ať už si turisté vyberou aktivní dovolenou nebo jen klidný pobyt na pláži.

Pokud hledáte zajímavé a exotické místo pro dovolenou u moře, pak je Neum v Bosně a Hercegovině tou pravou volbou pro vás. Toto krásné a přátelské město vás okouzlí svou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách