Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bolívie Cal Orcko

Letenka Bolívie Cal Orcko


Cal Orcko je jedinečné místo nacházející se v Bolívii, které přitahuje milovníky přírody i odborníky z celého světa. Jedná se o masivní vápencovou stěnu, která je domovem jedné z největších a nejvýznamnějších nalezišc dinosaurů na světě.

Letenka Bolívie Cal Orcko se nachází ve městě Sucre, které je hlavním městem bolivijského departementu Chuquisaca. Toto místo je známé jako "Dinosaurí stěna" a nabízí fascinující možnosti pro všechny, kteří mají zájem o dinosaury a paleontologii.

Stěna Cal Orcko obsahuje více než 5 000 stop otisků dinosaurů, které pochází z období křídy, které je staré přibližně 68-72 milionů let. Tato unikátní paleontologická lokalita poskytuje jedinečný pohled na minulost, který dokáže přenést návštěvníky do doby, kdy na Zemi ještě vládly obří plazy.

Tisíce otisků zachycují odlišné druhy dinosaurů, včetně teropodů, sauropodů a ornitopodů. Které tak nabízí pohled do doby, kdy se tito největší suchozemští živočichové pohybovali po naší planetě. Jedním z nejvýznamnějších objevů byl velký otisk stop velkého teropoda, který byl popsán jako největší otisk dinosaura na světě.

Pro návštěvníky je k dispozici turistická stezka, která vede přímo podél stěny a umožňuje jim prozkoumat tuto ohromnou paleontologickou pokladnici. Informační tabule a průvodci poskytují další informace o jednotlivých objevech a druzích dinosaurů, kteří zde žili.

Další zajímavostí je, že díky své geologické povaze stěna Cal Orcko po celý rok nabízí různé zorné úhly a světelné podmínky, což z ní činí oblíbený cíl jak pro amatérské, tak profesionální fotografy.

Cal Orcko je jednou z nejvíce zachovalých paleontologických lokalit na světě a právem je považována za jedinečný skvost Bolívie. Je to místo, které překvapí návštěvníky svou jedinečnou historií a fascinujícími otisky, které se zde nacházejí.

Pokud plánujete návštěvu Bolívie a je vás paleontologie či dinosauři lákají, nezapomeňte zařadit letenku Bolívie Cal Orcko do svého itineráře. Tato neuvěřitelná lokalita vám umožní poznat jednu z nejzajímavějších paleontologických lokalit na světě a nabízí úžasný pohled do minulosti naší planety.


Dovolená Bolívie Cal Orcko


Cal Orcko je neuvěřitelné místo v Bolívii, které přitahuje turisty z celého světa. Tento skalnatý útvar se nachází v povodí řeky La Venta v blízkosti města Sucre a je známý svými ohromujícími nástěnnými malbami dinosaurů.

Na skalní stěně, která je dlouhá asi 1,5 km a vysoká až 80 metrů, jsou vyobrazeny stovky dinosauřích stop a více než 5 000 malých i velkých dinosauřích figur. Malby jsou velmi realistické a dají návštěvníkům představu o tom, jak by mohly vypadat živé dinosaury. Cal Orcko tak patří mezi nejvýznamnější paleontologické naleziště na světě.

Návštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti. Nabízí se zde možnost vidět stopy různých druhů dinosaurů, jako jsou teropodi, sauropodi nebo ornitopodi. Nejimpozantnějším dinosaurem, který je na skále vyobrazen, je Tyrannosaurus rex, který se pyšní délkou asi 12 metrů.

Tuto památku lze navštívit po celý rok, nejlépe však mezi květnem a říjnem. Nejlepší doba pro prohlížení skalní stěny přitom jsou dopoledne, kdy malby nejsou osvětleny sluncem, nebo pozdě odpoledne, kdy slunce již září přímo na stěnu.

Kromě návštěvy skalní stěny s dinosaurími malbami si v Bolívii můžete užít i jiné zajímavé zážitky. Například v blízkých Baños de Incachoque můžete vyzkoušet paragliding, rafting nebo canyoning. V Sucre, hlavním městě okolí, se potom nabízí návštěva koloniálního centra s katedrálou a mnoha muzei.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou a máte rádi dinosaury, je Cal Orcko tou správnou volbou. Toto místo je důležitou součástí světového dědictví, které může poskytnout neučesané množství zážitků. Přijďte a dejte se unést do světa pravěkých dinosaurů!


Ubytování Bolívie Cal Orcko


Pokud hledáte originální a neotřelou dovolenou, která Vás zavede do jedinečného prostředí, určitě byste měli zvážit návštěvu Bolívie a přespání v Cal Orcko. Tuto exotickou destinaci lze označit za jedno z nejzajímavějších míst jihoamerického kontinentu.

Cal Orcko je známé pro velká množství stříbro-šedých fosilních otisků dinosaurů, které zde byly objeveny. Tyto otisky se nacházejí na skalním stěně, která lemujeme údolí města Sucre. Celý areál měří přes 4,5 kilometrů na délku a 120 metrů na výšku. Tento skalní reliéf je tak jedinečný, že byl zařazen mezi jedny z nejvýznamnějších geologických objevů světa.

Když se přes den procházíte po skalách, připadáte si jako kdybyste se pohybovali v pravěku – stopy diplodoků a tyrannosaurů, které bezpočet let zůstaly na skále zachovány, jsou opravdu úchvatné. A když se setmí, můžete se obdivovat fantastickému údajnému nebe na noční obloze, daleko od světelného smogu měst.

Aby Vaše dovolená v Cal Orcko byla dokonalá, nabízí se Vám možnost ubytování přímo na místě. Ubytování zde vyhledávají jak nadšení paleontologové, tak turisté, kteří se zajímají o neobvyklé zážitky.

Přestože jsou ubytovací možnosti v této oblasti spíše limitované, hosté tu najdou vše, co potřebují k pohodlnému, avšak skromnému pobytu. Velmi oblíbené jsou například dřevěné bungalovy s výhledem na řeku a horu, které nabízejí klimatizované pokoje, soukromou koupelnu a bezplatné Wi-Fi připojení. Naši hosté také mohou využívat venkovní bazén a výborné restaurace, kde se podávají tradiční speciality jihoamerické kuchyně.

Pobyt v Cal Orcko je zcela nezapomenutelný – je zde jako na jiné planetě. Pokud máte odvahu vyzkoušet něco nového, vstoupit do zcela nového světa a odložit všechny starosti, je Cal Orcko bez pochyby místem pro vás. Tak zažijte jedinečný zážitek a zajímavou dovolenou, kterou si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Cal Orcko


Dotazy:

1. Kde se nachází Cal Orcko v Bolívii?
2. Jaký je věk a původ skalních maleb Cal Orcko?
3. Jaké druhy dinosaurů můžeme na skalních malebách Cal Orcko najít?
4. Jakou velikost mají skalní malby v Cal Orcko?
5. Je možné si prohlédnout skalní malby Cal Orcko osobně?
6. Kolik je vstupné do Cal Orcko?
7. Existují nějaké průvodci, kteří vás provedou skalními malbami v Cal Orcko?
8. Jaké jsou nejlepší roční doby pro návštěvu Cal Orcko?
9. Jak se dostanu do Cal Orcko?
10. Jak dlouho trvá prohlídka Cal Orcko?

Odpovědi:

1. Cal Orko se nachází ve městě Sucre v Bolívii.

2. Skalní malby Cal Orcko jsou ve stáří kolem 68 milionů let a pocházejí z období svrchní křídy.

3. Na skalních malebách Cal Orcko je možné najít stopy a obrazy přibližně 462 druhů dinosaurů.

4. Skalní malby v Cal Orcko mají velikost až 1,2 metru výšky a přes 100 metrů délky.

5. Ano, je možné si prohlédnout skalní malby v Cal Orcko. Existuje turistická stezka, která vás provede kolem nejzajímavějších maleb.

6. Vstupné do Cal Orcko je zahrnuto v ceně prohlídky a je možné ho zakoupit na místě.

7. Ano, existují průvodci, kteří vás provedou skalními malbami v Cal Orcko a poskytnou vám informace o jejich významu a historii.

8. Nejlepšími ročními dobami pro návštěvu Cal Orcko jsou období sucha, které trvá od května do září.

9. Ke Cal Orcko se dá dostat autem z města Sucre, které je vzdáleno přibližně 5 kilometrů.

10. Prohlídka Cal Orcko trvá přibližně 2 až 3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času si vyhradíte pro prohlídku a studium jednotlivých maleb.


Počasí Bolívie Cal Orcko


Bolívie, menší jihoamerická země, nabízí pro turisty mnoho zajímavých míst, mezi kterými patří i Cal Orcko, známý svými geologickými útvary a unikátním klimatem.

Cal Orcko se nachází v blízkosti města Sucre v bolivijských Andách a je známý svými skalními křídami, které byly vytvořeny před více než 65 miliony lety. Tyto křídy obsahují více než 5 000 stop dinosaurů, což činí z Cal Orcka jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Kromě svých geologických záznamů je Cal Orcko také známý svým klimatem, které je v Bolívii velmi rozmanité. Sucre a okolní oblasti jsou obecně chladné, s průměrnou teplotou okolo 12-15 stupňů Celsia během dne a 1-5 stupňů Celsia v noci. To znamená, že byste měli být připraveni na chladné podmínky, zejména pokud se tam vydáte v zimních měsících.

V létě (od listopadu do března) se teploty zvyšují, ale nezávažně. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18-20 stupňů Celsia během dne a 8-12 stupňů Celsia v noci. Většina dešťových srážek v Sucre a Cal Orcko přichází během letních měsíců, ačkoli může se pohybovat od října až do května.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet do Cal Orcko, doporučuje se přijet během měsíců sucha, které jsou mezi květnem a srpnem. V této době jsou podmínky pro turisty nejpříznivější a pravděpodobně se vyhnete dešti. Zároveň se ale nacházíte v jižní polokouli, takže pamatujte, že sezóny jsou opačné oproti té u nás.

Celkově lze tedy říci, že klima v Cal Orcko a Sucre je celoročně mírné, ačkoli s přechodnou klimatickou nestabilitou během deštivého období. V každém případě, před odjezdem do této oblasti se informujte o předpovědi počasí a vybavte se trochou oblečení, které vám umožní zvládnout oba tyto typy podmínek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách