Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán Wangdue Phodrang

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Wangdue Phodrang


1. Jak se v Bhútánu cestuje?

V Bhútánu se nejčastěji cestuje autobusem, speciálními mikrobusy nebo soukromými automobily. Dále je možné cestovat pěšky, avšak většina turistů využívá dopravy doporučené svým cestovním agentem.

2. Jaký je vhodný oblečení pro návštěvu Bhútánu?

Vhodné oblečení jsou v Bhútánu teplé vrstvy oblečení, neboť bývá chladněji než v jiných asijských zemích. Dále se doporučuje výběr pohodlného a praktického oblečení, vhodného pro turistické výlety v horách.

3. Jak se mohu dostat z letiště do Wangdue Phodrang?

Z letiště v Paro můžete do Wangdue Phodrang cestovat buďto autobusem, mikrobusem nebo soukromým automobilem. Vše záleží na vašich požadavcích a finančním rozpočtu.

4. Můžu se v Bhútánu bezpečně pohybovat?

Bhútán je bezpečnou zemí s nízkou úrovní kriminality. Návštěvníci se mohou pohybovat a cestovat v bezpečí.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak využít svůj čas v Wangdue Phodrang?

V Wangdue Phodrang je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Mezi nejpopulárnější patří tradiční pěstování rýže, staré kláštery, trhy s místními produkty a vodopády. Dále je možné využít nabídku turistických aktivit, jako je například turistika v horách, rybaření nebo rafting.


Dovolená Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je malý himálajský království, který se nachází v Jižní Asii. Je to země, která propojuje moderní svět s tradičními hodnotami. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Bhútánu je Wangdue Phodrang, které láká návštěvníky svým přírodním bohatstvím a historickými památkami.

Wangdue Phodrang se nachází na západě Bhútánu, asi 121 kilometrů od hlavního města Thimphu. Je to okresní město, které leží na břehu řeky Punatsang Chhu. Město je obklopeno malebnými kopcemi, zelenými poli a rozsáhlými lesy, které vytvářejí unikátní atmosféru klidu a harmonie.

Jednou z nejvýznamnějších památek ve Wangdue Phodrang je Wangdue Phodrang Dzong, který byl postaven v roce 1638. Tento impozantní pevnostní komplex slouží jako ústřední vládní a náboženské sídlo regionu. Dzong je známý svou architekturou a krásnou uměleckou výzdobou. Navázání kontaktu s místními obyvateli a poznání jejich kultury je zde velmi snadné.

Další zajímavou atrakcí ve Wangdue Phodrang je Chele La Pass, která je nejvyšším navigovatelným průsmykem v Bhútánu. Nachází se na úpatí hory Jomolhari a nabízí nádherné výhledy na horstvo Himálaj. Místní lidé věří, že průsmyk je domovem mnoha duchů a poskytuje pocit duchovního naplnění.

Také stojí za zmínku, že Wangdue Phodrang je oblíbeným místem pro ornitology, protože je domovem mnoha vzácným druhům ptáků. Zde můžete pozorovat orel khorský, strnada šikobřichého, nebo jiné vzácné druhy, které jsou chráněné až do úrovně snah UNESCO. Milovníci přírody zde najdou skvělé možnosti pro pěší a horské túry.

Pro turisty, kteří si rádi užívají volného času v malebném prostředí, je zde také jezero Gangtey Tso, které leží v nadmořské výšce 2900 metrů. Okolí jezera je pokryto alpínskými květinami a je obýváno různými druhy divokých zvířat, včetně vzácných červenonohých želv. I pobyt u jezera Gangtey Tso je nezapomenutelným zážitkem.

V Wangdue Phodrang se nachází také mnoho tradičních řemesel, které jsou příznačné pro tuto oblast. Můžete si prohlédnout dílny, kde se vyrábí tradiční keramika, tkaniny, nebo ručně vyrobené předměty ze dřeva. Nákupy zde mohou být skvělým způsobem, jak podpořit místní ekonomiku a získat autentické suvenýry.

Dovolená ve Wangdue Phodrangu je nejen o krásných přírodních scenériích, ale také o objevování bohaté kultury a tradic Bhútánu. Zdejší atmosféra klidu a míru přitahuje turisty a nabízí únik od každodenního shonu moderního světa. Wangdue Phodrang je skutečným pokladem Jižní Asie, který stojí za to objevit.


Ubytování Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je jedinečná země nacházející se v pohoří Himálaje. Leží mezi Čínou a Indií a je známá svou bohatou kulturou, nádhernou přírodou a klidným životním stylem. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce Bhútánu patří město Wangdue Phodrang. Toto malebné město ležící na západním Bhútánu je známé svými impozantními kláštery, nádhernými horami a fascinujícími tradicemi.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Wangdue Phodrang je výběr ubytování. Toto město nabízí širokou škálu možností od jednoduchých hotelů po luxusní komplexy. Bez ohledu na váš rozpočet a preference vždy najdete vhodné ubytování.

Pro milovníky luxusu a komfortu je k dispozici několik luxusních hotelů ve Wangdue Phodrang, které nabízejí prvotřídní služby a zařízení. Tyto hotely jsou obklopeny malebnou krajinou a mají jedinečný výhled na himálajské hory. Hosté se budou těšit na prostorné pokoje s pohodlnými postelemi, moderními koupelnami a všemi moderními vybaveními. K dispozici jsou také restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality a mezinárodní kuchyni. Tyto hotely často také nabízejí wellness centra, fitness centra a další rekreační zařízení, abyste se cítili ještě hezkyji relaxovaní během svého pobytu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem existuje ve Wangdue Phodrangu také mnoho cenově dostupných možností ubytování v podobě rodinných penzionů a hostinců. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí útulné pokoje s jednoduchým, ale pohodlným vybavením. Hosté se tu mohou těšit na přátelskou atmosféru a osobní péči. Často je také k dispozici tradiční místní kuchyně, kterou si můžete vychutnat ve společenské místnosti nebo na terase.

Nezáleží na tom, kterou možnost ubytování si vyberete, bude vám zaručeno výjimečné pohostinství a možnost poznat tradiční bhútánskou kulturu a způsob života. Wangdue Phodrang je dokonalým výchozím bodem pro objevování okolní přírody, včetně krásných hor, národních parků a jezer. Můžete si zde užít pěší turistiku, jízdu na koni či fotografické výlety.

Jestliže plánujete navštívit Bhútán, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře město Wangdue Phodrang. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo rodinný penzion, váš pobyt bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Užijte si jedinečnou krásu Bhútánu a objevte fascinující kulturu Wangdue Phodrang.


Letenka Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je jedinečná a fascinující země, která se nachází v pohoří Himalájí. Je známá svou neuvěřitelnou přírodní krásou, historickými památkami a kulturním bohatstvím. Mezi jedno z nejúžasnějších a nejmalebnějších měst v Bhútánu patří určitě Wangdue Phodrang.

Wangdue Phodrang je úžasné město, které se rozkládá v údolí mezi hory. Je to jedno z nejvýše položených měst v Bhútánu, což znamená, že tady můžete očekávat spektakulární výhledy na okolní krajinu a hory. Město je také obklopené zelenou přírodou, rybníky a úrodnou půdou, což všechno přidává na jeho přitažlivosti.

Když dorazíte do Wangdue Phodrang, nemůžete si nevšimnout jeho dominanty - hradu Wangdue Phodrang Dzong. Tento majestátní a impozantní hrad byl postaven v roce 1638 a sloužil jako obranná pevnost. Od té doby slouží jako sídlo místního správce a je jedním z nejvýznamnějších kulturních cente rem v Bhútánu. Můžete si prohlédnout jeho úchvatné architektonické detaily, zahrady a rozlehlé nádvoří.

Dalším místem, které byste si v Wangdue Phodrang neměli nechat ujít, je chrám Gangtey Monastery. Tento půvabný buddhistický klášter je známý svými uměleckými díly a nabízí úžasný výhled na krajinu. Klášter byl postaven v 17. století a je domovem pro více než 200 mnichů. Můžete se zde seznámit s buddhistickým náboženstvím, meditovat a strávit čas v klidném prostředí.

Milovníci přírody nebudou zklamáni ani ve Wangdue Phodrang. Město leží v blízkosti národního parku Jigme Dorji, který je největším národním parkem v Bhútánu. Tento park je bohatý na faunu a floru, a nabízí možnosti pro pěší turistiku, pozorování ptáků a jedinečné příležitosti pro fotografování.

Pro ty, kteří se zajímají o tradiční řemesla a kulturu Bhútánu, Wangdue Phodrang nabízí také mangáli, který je tradičním festivalem, který slaví sbližování a jednotu komunity. Během tohoto festivalu si můžete prohlédnout tradiční tance, hudbu, umělecká díla a řemesla. Je to jedinečná příležitost, jak poznat místní kulturu a tradice z první ruky.

Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, nezapomeňte zařadit Wangdue Phodrang na seznam míst, která chcete navštívit. Toto nádherné město nabízí návštěvníkům bohatý kulturní a přírodní zážitek. Letenka do Bhútánu je jedinečnou příležitostí k objevování těchto skvostů a Wangdue Phodrang určitě nepřijde zkrátka.


Počasí Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je malá země v jihovýchodní Asii, která se nachází na východním úpatí Himálaje. Wangdue Phodrang je jedním z 20 okresů v této zemi. Nachází se na západě Bhútánu a je známý svými krásnými krajinami, množstvím klášterů a příjemným podnebím.

V Wangdue Phodrang panuje subtropické podnebí, což znamená, že je zde celoročně vlhko a teplé. Průměrné teploty se pohybují od 15°C v zimě do 25°C v létě s vysokou vlhkostí. Nejteplejší měsíc je červen, kdy teploty dosahují až 30°C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec, leden a únor, kdy se teploty mohou snížit až na 5°C. V letních měsících dochází k častým dešťům a občas i k silným bouřím.

Bhútán má čtyři roční období, ale díky polohové východně od Himálaje je počasí v Wangdue Phodrang poměrně stabilní. Od října do května je zde suché období s minimálními srážkami. V letních měsících od června do září se srážky zvyšují a může docházet k povodním. Nejlepší období pro návštěvu Wangdue Phodrang je od října do března, kdy je suché a slunečné počasí.

Díky své poloze Wangdue Phodrang nabízí krásné pohledy na Himálaj a nádherné roklinky. Návštěvníci mohou navštívit mnoho klášterů a chrámů, jako je například klášter Gangtey Monastery, významné poutní místo v Bhútánu. Tento klášter je známý především díky ohrožené druhu netopýrů, kteří tam během zimy hibernují.

Celkově lze říci, že Wangdue Phodrang nabízí příjemné podnebí v celoročním období. Ty, kteří chtějí navštívit tuto oblast, by měli být připraveni na vlhké a teplé podmínky v létě a chladnější podmínky v zimě. Avšak v každém období roku zde panuje nádherná atmosféra a krásné pohledy, takže je to skvělé místo pro odpočinek a prozkoumání krás Bhútánu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách