Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán Chele La Pass

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chele La Pass


1. Co je Chele La Pass a kde se nachází?

Chele La Pass je průsmyk v pohoří Himálaj v Bhútánu. Nachází se ve výšce 3 988 metrů nad mořem, mezi okresy Paro a Haa.

2. Jak se dostat na Chele La Pass?

K Chele La Pass se dá dostat autem nebo do místních vesniček v Paro nebo Haa a poté pěšky.

3. Jaká je cesta na Chele La Pass?

Cesta na Chele La Pass je velmi kamenitá a klikatá s náročnými serpentinami, což vyžaduje zkušenou řízení. Cesta z Paro trvá přibližně 2 hodiny.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Chele La Pass?

Nejlepší časy na návštěvu Chele La Pass jsou od května do října, kdy jsou nejlepší podmínky. V zimě je průsmyk zavřený kvůli sněhovým bouřím.

5. Co bych si měl přinést na Chele La Pass?

Měli byste si vzít teplé oblečení, protože na průsmyku bývá velmi chladno. Také byste si měli vzít vodu, jídlo a dostatečné množství paliva do auta, protože na průsmyku není mnoho občerstvení.

6. Co nejvíc na Chele La Pass vidět?

Na Chele La Pass si můžete vychutnat úžasný výhled na pohoří Himálaj, krásné louky, lesy a jezera.

7. Jaká je nadmořská výška Chele La Pass?

Chele La Pass se nachází ve výšce 3 988 metrů nad mořem.


Letenka Bhútán Chele La Pass


Letenka Bhútán Chele La Pass: Cesta k neskutečné kráse a mystice

Bhútán, země draků, je jednou z nejvíce fascinujících a tajemných destinací na světě. Ležící vysoko v Himálajích, Bhútán zůstává z velké části neporušený moderní civilizací a neposkvrněný turisty. Pokud jste dobrodružným cestovatelem toužícím po objevování kouzla světa, letenka Bhútán Chele La Pass by pro vás mohla být jedinečnou cestovní zkušeností.

Chele La Pass, nacházející se ve výšce přes 3 900 metrů nad mořem, je nejvyšším silničním průsmykem v Bhútánu. Tato horská cesta je vstupní branou do národního parku Jigme Dorji, který je domovem pro řadu vzácných druhů zvířat a ptáků, včetně slavného sněžného leoparda. Z vrcholu průsmyku je také nádherný výhled na okolní himálajské hory, který vám vezme dech.

K dobytí Chele La Pass se můžete vydat pěšky či s pomocí horského průvodce. Během výstupu se můžete těšit na úchvatnou přírodu s různorodými alpinskými květinami, zasněženými štíty hor a klidnými horskými jezírky. Zelene střechy chráněných klášterů, které se nacházejí rozeseté po úbočích hor, přinášejí do krajiny další rozměr duchovna a spirituality.

Během vaší cesty přes Chele La Pass narazíte na také na tradičně oblečené vesničany, jejichž život je pevně spjat s přírodou a rituály, které se v Bhútánu dodržují již po staletí. Setkání s místními lidmi vám přinese náhled na jejich autentický a jednoduchý životní styl, který je stále hluboce kořeněn v tradicích a víře.

Existuje několik místních obřadů, které se konají v blízkosti Chele La Pass. Jedním z nich je takzvaný "atší" obřad, při kterém vesničané zapalují ohně a obětují různé předměty bohům. Tento tradiční obřad je založen na víře v předky a pomocí odměny, kterou bohové poskytnou, mají lidé zajištěno štěstí a prosperitu.

Návštěva Chele La Pass je zážitkem, který překoná všechna očekávání. Bez ohledu na to, zda jste horolezec, přírodovědec nebo prostě milovník přírody, tento jedinečný průsmyk vám přinese vzpomínky na celý život. Je to místo, kde se setkáte s neskutečnou krásou přírody a s nádhernou místní kulturou, která byla neporušená dr. moderního světa.

Pokud jste zvědaví na Bhútán a toužíte po dobrodružství, letenka Bhútán Chele La Pass vám otevře dveře do kouzelného světa, který není zkažený turistickým ruchem. Nenechte si ujít tuhle neuvěřitelnou cestovní zkušenost a ponořte se do přírodního a spirituálního přepychu Bhútánu!


Počasí Bhútán Chele La Pass


Bhútán je země známá svou nádhernou přírodou a úchvatnými výhledy. Jedním z nejznámějších turistických cílů v této zemi je Chele La Pass. Nachází se ve výšce přibližně 3 988 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších bodů Bhútánu, který je přístupný dopravním prostředkem.

Chele La Pass se nachází v západní části Bhútánu, nedaleko hlavního města Thimphu. Cesta k tomuto místu vede úzkými serpentinami s nádhernými výhledy na okolní hory, údolí a lesy. Jízda po této cestě je dobrodružná a přináší turistům neopakovatelný zážitek.

Co se týče počasí, Chele La Pass je proslulý svými extrémními teplotami a rychlými změnami počasí. V létě (červenec a srpen) jsou teploty příjemné a pohybují se kolem 15-20 °C. Nicméně i v této době může dojít k občasným dešťům a mlze. V zimě (prosinec a leden) jsou teploty velmi nízké a mohou klesnout i pod bod mrazu. Sníh je běžným jevem na tomto místě a zasněžený krajinný obraz je nezapomenutelný.

Turisté, kteří se vydávají na Chele La Pass, by měli být dobře připraveni na různé povětrnostní podmínky. Je vhodné mít s sebou teplé oblečení, deštník nebo pláštěnku a pohodlnou obuv. Je dobré sledovat předpověď počasí a vybrat si den s příznivými podmínkami.

Navštěvování Chele La Pass je příležitostí pro turisty k obdivování krás přírody, fotografii a procházkám po okolí. Z vrcholu sedla je nádherný výhled na okolní hory a údolí, který jistě vyfotíte jako památku na tento úžasný výlet. Místní fauna je také úchvatná, a tak je možné potkat mnoho druhů živočichů, včetně vzácného červeného pstruha.

V neposlední řadě je Chele La Pass považován za jedno z nejdůležitějších duchovních míst Bhútánu. Toto místo je ve své podstatě považováno za náboženský symbol a je často navštěvováno místními obyvateli, kteří sem chodí modlit se a zapálit lampu.

Celkově lze říci, že návštěva Chele La Pass je jedinečným zážitkem, který si návštěvníci Bhútánu nemohou nechat ujít. Je to nejen o překonání výškové, ale i vzácné příležitosti prozkoumat nádhernou krajinu Bhútánu a obohatit se o duchovní zkušenost.


Ubytování Bhútán Chele La Pass


Bhútán je malebná země ležící v Himálajích mezi Indií a Čínou. Je to jedna z nejmenších zemí na světě, ale skrývá v sobě bohatou kulturní dědictví a úchvatnou přírodu. Bhútán je známý svou filosofií "hrubého národního štěstí", která upřednostňuje celkové blahobyt obyvatel před ekonomickým růstem. Tato filosofie je rozhodně cítit i v ubytování v této zemi.

Jednou z nejpopulárnějších lokalit v Bhútánu je Chele La Pass. Tato horská průsmyk se nachází ve výšce přes 3 800 metrů nad mořem a spojuje hlavní město Thimphu s údolím Paro. Chele La Pass je nejenom jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu, ale také nabízí úžasný výhled na okolní himálajské hřebeny a hluboké údolí Paro.

V blízkosti Chele La Pass se nachází několik ubytovacích možností, které umožňují hostům prozkoumat krásy tohoto regionu. Ve vesnici Chele La je možné najít různé ubytovací zařízení, od luxusních hotelů po jednoduché horské chaty. Většina z těchto zařízení je postavena v tradičním bhútánském stylu, což zajišťuje autentický zážitek ze života v Bhútánu.

Mnoho ubytovacích zařízení v okolí Chele La Pass také nabízí různé aktivity a exkurze, které vám umožní lépe se seznámit s místní kulturou a přírodou. Například si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni, navštívit místní chrámy a kláštery, nebo se vydat na trek po krásných himálajských stezkách. Během vašeho pobytu v těchto ubytovacích zařízeních se vám rozhodně nikdy nebude nudit.

Co je však nejvíce přitažlivé na ubytování v oblasti Chele La Pass, je přímý kontakt s přírodou. Budete mít jedinečnou příležitost sledovat divokou zvěř, jako jsou například vzácní nebesky modří pávi nebo trpasličí bambusoví medvědi. Pouhých pár kroků od vašeho ubytování můžete zažít úžasné dobrodružství v bhútánské divočině.

Ubytování v Bhútánu, zejména v okolí Chele La Pass, si zaslouží vaši pozornost. Autenticita, pohostinnost a krása těchto míst vás zcela jistě očarují a přimějí vás se zamilovat do této malebné země. Vyberte si túru na Chele La Pass a užijte si okouzlující ubytování Bhútán nabízí.


Dovolená Bhútán Chele La Pass


Bhútán, země s omezeným turistickým ruchem, ležící na východě Himálají, nabízí svým návštěvníkům opravdu nezapomenutelné zážitky. Podniknutím cesty po nádherném pohoří můžete dostat nádherný výhled na vrcholky himálajských hor a prozkoumat zcela unikátní kultury a tradice tamního obyvatelstva. Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v této zemi patří cesta přes nejvyšší průsmyk Chele La Pass.

Tato oblast je známá svými úchvatnými krajinami a překrásnými horskými cestami, které lákají na turistické výlety. Při cestě po cestě, která spojuje hlavní město Bhútánu s údolím Phobjikha, se návštěvníci dostávají na nevídané výšky, aniž by museli absolvovat náročné túry či trekování.

Když se návštěvníci vydávají na cestu z hlavního města Thimphu směrem k průsmyku Chele La Pass, dostanou se k nádhernému výhledu na okolní krajiny, které se před nimi otvírají. V tomto regionu najdete také mnoho jezírek a vodopádů, kde si můžete odpočinout a užít si krásy okolní přírody.

Celá tato oblast je jednou z nejmalebnějších a nejúchvatnějších v Bhútánu a mnozí turisté si ji oblíbili kvůli své nedotčené a neporušené přírodě. V průsmyku Chele La Pass také najdete malou chrámovou kapli a několik turistických stánků, kde si můžete zakoupit suvenýry nebo ochutnat místní pochutiny.

Pokud jste příznivci horolezectví nebo trekingu, pak se můžete vydat na jednu z mnoha tras, které vedou od průsmyku Chele La Pass do okolních hor. Tyto trasy dostanou návštěvníky na neuvěřitelné výšky a nabídnou nádherné výhledy na okolní krajinu. Mezi nejoblíbenější trasy patří trek na nejvyšší vrchol Bhútánu, Mount Jomolhari.

Celkově lze říci, že návštěva průsmyku Chele La Pass v Bhútánu je nezapomenutelným zážitkem a neměla by chybět na seznamu každého turisty, který se vydává do této nádherné země Himálaje. Tady si můžete užít krásu okolní přírody a prozkoumat kulturu a tradice, které jsou v Bhútánu tak speciální a nezapomenutelné.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách