Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Belgie Hasselt

Dovolená Belgie Hasselt


Belgie je jedním z nejkrásnějších evropských států, který nabízí mnoho zajímavých měst a regionů k prozkoumání. Jedním z těchto fascinujících míst je i Hasselt, které se nachází v provincii Limburg.

Hasselt je považován za hlavní město belgické provincie Limburg a jeho historie sahá až do 7. století. Město je známé svou krásnou architekturou, elegantními náměstími a bohatou kulturou. Je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační dovolenou ve středu Evropy.

Jednou z nejdůležitějších atrakcí v Hasseltu je bezpochyby jeho zámek. Ten se nachází v centru města a je považován za jednu z nejvýznamnějších historických památek v Belgii. Jeho středověká architektura a rozsáhlé zahrady přitahují každoročně tisíce turistů. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout neuvěřitelně dobře zachovanou interiérovou výzdobu, která zahrnuje nádherné fresky, obrazy a luxusní nábytek.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Křižovnický kostel. Tento gotický kostel, který byl postaven v 15. století, je ukázkou skvělého umění a architektury. Jeho impozantní věž a nádherně zdobený interiér vás jistě nadchnou. Kostel je také místem významných kulturních akcí, koncertů a výstav.

Hasselt je také známý svými přírodními krásami. Nedaleko města se nachází národní park Hoge Kempen, který je ideálním místem pro milovníky turistiky, cyklistiky a pozorování ptáků. Park nabízí rozmanité přírodní scenérie, včetně lesů, jezer a dun, které jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Pro ty, kteří mají rádi nákupy a gastronomii, je centrum města Hasselt ideálním místem k návštěvě. Město je známé svou luxusní obchodní čtvrtí, která nabízí širokou škálu obchodů, butiků a designových salonů. Po náročném nakupování si můžete odpočinout a vyzkoušet některá z místních specialit v jedné z mnoha restaurací nabízejících slavnou belgickou kuchyni.

Hasselt je také významným kulturním centrem s mnoha uměleckými galeriemi, muzei a divadly. Místní umělecké scény pravidelně hostí výstavy, koncerty a divadelní představení pro všechny věkové skupiny. Je to skvělé místo pro všechny, kteří mají rádi umění a kulturu.

Když plánujete dovolenou v Belgii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i návštěvu Hasseltu. Toto malé město nabízí bohatou historii, krásnou architekturu, přírodní scenérie a kulturní dědictví. Je to skvělá destinace pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, stejně jako pro ty, kteří se chtějí ponořit do umění a kultury.


Ubytování Belgie Hasselt


Belgie je známá svými krásnými historickými městy, bohatou kulturou a úžasnou gastronomií. Jedním z těchto fascinujících míst je i město Hasselt, které se nachází v regionu Limburg. Abychom si tohoto fantastického místa opravdu užili, je důležité zvolit správné ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v Hasseltu.

Hasselt je malé a příjemné město, nabízející různé typy ubytování, které vyhovují různým cestovatelům. Jedním z populárních typů ubytování v Hasseltu jsou hotely. V centru města najdete i luxusní hotely nabízející pohodlné pokoje, wellness centra a další prvotřídní služby. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí na své dovolené či pracovní cestě zažít nadstandardní pohostinnost a užít si relaxaci.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, existuje v Hasseltu také řada rodinných penzionů a Bed and Breakfasts. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí individuální péči, osobní atmosféru a městský flair. Mohou se skvěle hodit pro ty, kteří chtějí zažít autentický pobyt a mít možnost komunikovat s místními obyvateli.

Další možností je pronájem apartmánů. V Hasseltu můžete najít řadu moderních a dobře vybavených apartmánů, které nabízí svobodu a soukromí. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí si svůj pobyt upravit podle svých vlastních potřeb a chtějí mít možnost vařit si vlastní jídlo.

Hasselt je také obklopen krásnou přírodou, a proto je oblíbeným cílem pro milovníky kempování. V okolí města najdete několik kempů, které poskytují pohodlné a vybavené stany, karavany či chatky. Tato možnost ubytování je vhodná pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a zažít kouzlo venkovského života.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv formu ubytování v Hasseltu, budete mít všechny důležité atrakce a památky města v dosahu. Můžete si prohlédnout známou Náměstí Kolonela Dusarta, které je centrem města a je plné tradičních restaurací, butiků a kaváren. Nebo můžete navštívit Modemuseum Hasselt, které vám představí historii módy a designu.

Když se v Hasseltu ubytujete, připravte se na to, že budete mít možnost objevovat fascinující místa, ochutnat lahodné belgické speciality a zažít nezapomenutelné zážitky. Město nabízí mnoho možností pro turisty a cestovatele všech druhů, ať už cestujete za prací, zábavou nebo jako rodina. Zacílením na správné ubytování si můžete zajistit příjemný a komfortní pobyt v krásném belgickém městě Hasselt.


Počasí Belgie Hasselt


Belgie je známá svou proměnlivostí počasí a město Hasselt není výjimkou. Hasselt se nachází v provincii Limburk, která se nachází na východě Belgie. Toto místo leží v mírném podnebném pásu, což znamená, že zima je chladná a vlhká, zatímco léto je teplé a vlhké.

V zimě se průměrné teploty pohybují kolem 3°C a často padá sníh. V tomto období je také často vidět mlhu, což může ovlivnit viditelnost při řízení. V létě se teploty pohybují kolem 25°C, ale mohou dosáhnout i 30°C. Léto bývá také vlhké a déšť je běžný.

Nejlepší období pro návštěvu Hasseltu je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné a počasí je stabilníjší. Během těchto období je méně pravděpodobné, že se setkáte s větrnými bouřemi nebo silným deštěm.

Vzhledem k tomu, že se Belgie nachází v pobřežní oblasti, přicházejí občas i bouřky. Ty mohou být silné, ale obvykle nejsou nijak nebezpečné.

Celkově vzato, počasí v Hasseltu je dostatečně proměnlivé, aby se vám nestalo, že byste měli celou dobu krásné nebo špatné počasí během vaší návštěvy. Je vždy dobré být připravený na to, že počasí je někdy nepředvídatelné, takže si přibalte s sebou vhodné oblečení a doplňky. Oděvy a obuv, které si vezmete, by měly být odolné vůči dešti a chladu. Přestože může počasí být někdy nepříznivé, nenechte se jím odradit a užijte si výlet do Hasseltu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Hasselt


1. Kde se nachází Hasselt?

Hasselt je hlavním městem provincie Límburk v Belgii.

2. Jak se dostanu do Hasseltu z bruselského letiště?

Nejsnazší způsob je cestovat vlakem. Z bruselského letiště je přímé spojení na nádraží Brusel-Nord, odkud je možné se připojit na vlak do Hasseltu.

3. Jaké jsou nejzajímavější turistické atrakce v Hasseltu?

Mezi hlavní turistické atrakce v Hasseltu patří jeho historické centrum se zachovalou architekturou, katedrála sv. Quentina, Japonská zahrada a Modemuseum Hasselt.

4. Kdy se koná nejslavnější festival v Hasseltu?

Nejslavnější festival v Hasseltu je Pukkelpop Festival, který se koná každoročně v srpnu.

5. Kde se mohu ubytovat v Hasseltu?

Hasselt nabízí různé možnosti ubytování včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

6. Jak se dostanu do centra města z vlakového nádraží v Hasseltu?

Centrum města je v docházkové vzdálenosti od vlakového nádraží. Můžete také využít místní veřejnou dopravu nebo taxi.

7. Má Hasselt přístup k moři?

Hasselt se nachází ve vnitrozemí Belgicka a nemá přístup k moři. Nejbližší pobřežní město je Oostende, které je vzdálené přibližně 1,5 hodiny autem.

8. Kde mohu ochutnat tradiční belgickou kuchyni v Hasseltu?

V Hasseltu naleznete několik restaurací, které nabízejí tradiční belgické speciality, jako jsou brambory frit, moules-frites (krevety a hranolky), wafle a belgický čokoládový dezert.

9. Jaké jsou nejbližší letiště v okolí Hasseltu?

Nejbližší mezinárodní letiště je Letiště Lutych-Liège, které se nachází přibližně 40 minut jízdy od centra Hasseltu. Další možností je Letiště Brusel, který je asi hodinu jízdy autem.

10. Jak je počasí v Hasseltu?

Počasí v Hasseltu je mírné s teplotami mezi 10-20°C v průběhu roku. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, zatímco nejchladnější jsou prosinec a leden.


Letenka Belgie Hasselt


Hasselt: Unikátní letiště v srdci Belgie

Belgie je známá svými krásnými historickými městy, uměleckým bohatstvím a úchvatnou přírodou. Pokud plánujete návštěvu tohoto fascinujícího evropského státu, nezapomeňte se zastavit v jednom z jeho skrytých pokladů – městě Hasselt. A jak se sem dostat? Pomůže vám letenka do města Hasselt!

Hasselt má malé lokální letiště, které se nachází přímo v jeho okolí. Letiště Hasselt je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevit tuto část Belgie bezprostředně po příletu. Letenka do Hasselt vám umožní pohodlnou a rychlou cestu, abyste mohli začít svůj belgický dobrodružný výlet bez zbytečných prodlev.

Letiště je moderní a dobře vybavené, aby přivítalo cestující z různých částí Evropy. Nachází se pouhých 10 km od centra Hasseltu, což zajišťuje snadnou a pohodlnou dostupnost do města. Přílet na letiště Hasselt je zážitkem sám o sobě, protože při přiblížení ke zemi si můžete vychutnat nádherné pohledy na okolní krajinu.

Hasselt je fascinujícím městem, které nabízí mnoho zajímavých atrakcí pro návštěvníky. I když je město menší než Brusel nebo Antverpy, jeho historický a kulturní bohatství je přinejmenším stejně hodnotné. Procházka uličkami Hasseltu vás zavede k šarmantním třídám se starobylými domy, malebným náměstím s kavárnami a obchody nabízejícími místní speciality.

Kromě historie a krásné architektury je Hasselt známý také díky jeho lákavé gastronomické scéně. Belgická kuchyně je vyhlášená po celém světě a ochutnávka místních specialit by měla být povinnou zastávkou. Vyzkoušejte slavné belgické bramborové hranolky, neodolatelně sladké wafle a samozřejmě tradiční belgické pivo, které zde můžete ochutnat ve výborných hospodách po celém městě.

Hasselt poskytuje také mnoho zelených prostorů a parků, které vás příjemně zklidní a nabídnou relaxaci. Navštivte jeho známý Japonský zahradní komplex, který je považován za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Pro ty, kteří mají rádi přírodu, je také nezbytnou zastávkou Národní park Hoge Kempen, který nabízí ideální prostředí pro pěší turistiku nebo cyklistiku.

Pokud jste dobytí Hasseltu dokončili a máte zájem o další dobrodružství, letenka vám může pomoci s dalšími cestovními plány. Belgie je relativně kompaktním státem, což znamená, že můžete jednoduše přeskočit do dalšího města, jako je Brusel, Antverpy nebo Gent. S belgickými železnicemi a dobře vyvinutou dopravní sítí je cestování v této zemi velmi snadné.

Letenka do města Hasselt je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí prozkoumat tuto nevšední část Belgie a objevit její skryté krásy. Najděte si vhodný termín, zabalte si kufry a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Hasseltu.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách