Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bahamy San Salvador Island

Počasí Bahamy San Salvador Island


Bahamy jsou známé svým krásným a slunečným počasím po většinu roku. San Salvador Island, ležící na jihovýchodním okraji Baham, není výjimkou. Tato malá ostrovní oblast nabízí jedinečnou kombinaci krásného slunečného počasí, teplého karibského moře a fascinujících geologických útvarů.

San Salvador má tropické podnebí, s teplotami, které se v průběhu roku pohybují mezi 24 a 31 ° C. Nejteplejší období jsou letní měsíce – červenec a srpen, kdy teploty docházejí k vrcholu. Během zimy, od listopadu do února, se teploty drží okolo 25 ° C.

Díky své poloze v Karibiku má San Salvador vlhké počasí, s dešťovými srážkami, které se vyskytují převážně během letních měsíců a na podzim. Nejvíce srážek padne v srpnu a září, kdy ostrov prochází obdobím hurikánů, ale i tak se zde stále najde mnoho slunečných a krásných dnů.

San Salvador je obklopen korálovými útesy, které poskytují úkryt pro různé druhy ryb a žraloků a vytvářejí dokonalé podmínky pro potápění s žraloky. Nejvíce ideální doba pro potápění s žraloky je zpravidla v zimě, kdy se do těchto vod dostavují izolované populace žraloků.

San Salvador nabízí také krásné pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem, které jsou ideální pro vodní aktivity, jako jsou šnorchlování, výlety na lodích a jízdu na kajacích. V květnu a červnu se zde koná velké mezinárodní surfařské soutěžení, kde se mohou diváci těšit na skvělou zábavu.

Zkrátka a dobře, San Salvador Island na Bahamách je jedním z nejkrásnějších míst na světě, které nabízí dokonalou kombinaci krásného slunečného počasí, teplého karibského moře a neverbálních geologických útvarů. Odkudkoli sem přijedete, nebudete zklamáni – ať už hledáte adrenalinové zážitky, nebo jen relaxaci na pláži.


Ubytování Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedním z ostrovů Bahamského souostroví, které se nachází v Karibském moři. Tento ostrov je známý nejen svou krásnou přírodou, ale také nabízí skvělé možnosti ubytování pro turisty.

Na San Salvadoru se nachází několik luxusních resortů a hotelů, které poskytují vysoce kvalitní služby a pohodlí pro hosty. Mezi nejznámější patří například "Club Med Columbus Isle Resort" a "Riding Rock Inn Resort and Marina". Tyto hotely nabízí různé typy ubytování, včetně plně vybavených pokojů s výhledem na moře, soukromými apartmány a vilkami. Hosté mohou využívat širokou škálu vybavení, včetně bazénů, restaurací, wellness center a vodních sportů.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější prostředí, se na ostrově nachází také několik menších rodinných hotelů a apartmánů. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí přímo na pláži nebo v blízkosti, což umožňuje hostům snadný přístup k moři a krásným plážím. Návštěvníci mohou si vybrat mezi různými typy ubytování, včetně rodinných apartmánů s kuchyňským koutem, soukromými chatami a bungalovy.

San Salvador Island je také oblíbenou destinací pro milovníky potápění a šnorchlování, díky svým korálovým útesům a bohatému podmořskému životu. Mnoho ubytovacích zařízení poskytuje svým hostům možnost rezervace potápěčských výletů a lekcí, které umožňují objevovat toto úžasné podvodní prostředí. Některé hotely mají také vlastní potápěčská centra a nabízí vybavení pro půjčení.

Kromě potápění a šnorchlování mohou hosté využít další aktivity, jako je například rybaření, jízda na kajaku, plachtění nebo jízda na paddleboardech. Pokud si přejí poznat více o místní kultuře a historii, také mohou navštívit různá muzea a historické památky na ostrově.

Ubytování na San Salvador Island nabízí nádherný pobyt v ráji Karibiku. Krásné pláže, živé korálové útesy a luxusní resorty jsou jen malým příkladem toho, co tento ostrov může nabídnout. Bez ohledu na to, zda hledáte romantickou dovolenou, dobrodružství pod vodou nebo relaxaci na pláži, San Salvador Island je ideálním místem pro vaši cestu.


Dovolená Bahamy San Salvador Island


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Karibiku a mezi nejkrásnějšími ostrovy této oblasti se nachází San Salvador Island. Tento malebný ostrov nabízí nádhernou přírodu, azurové moře a bohaté podmořské světy, které můžete poznávat při šnorchlování či potápění. Navíc je tu také mnoho historických památek, které přinášejí návštěvníkům pohled na minulost těchto ostrovů.

San Salvador Island se nachází asi 380 kilometrů na jihovýchod od velkého ostrova Andros. V současnosti je tento ostrov domovem přibližně tisícovky obyvatel. Mnozí z nich se živí rybolovem, zemědělstvím či turistickým ruchem.

Jednou z největších atrakcí ostrova je jeho nádherné pobřeží. Pláže na San Salvador Island jsou bílé a jemné, se zábleskem tyrkysového moře, které je opravdu nádherné. Popularitě se těší zejména pláže French Bay, Coco Plum Beach a Grotto Beach. Na těchto plážích si můžete lehnout na lehátko, opalovat se a užívat si klidu a relaxu. Právě klid a odpočinek jsou tím, co mnoho lidí vyhledává na Bahamách.

Pro ty, kteří milují potápění či šnorchlování, jsou Bahamy opravdu rájem. Na San Salvador Island se nachází několik skvělých potopených štítů, které mohou být objeveny při potápění. Potápěči mohou navštívit také známé místo zvané Columbus Point, které bylo pojmenováno po slavném cestovateli Kristofu Kolumbovi. Ten na ostrově přistál v roce 1492 a San Salvador Island tak byl prvním místem v Karibiku, na kterého Kolumbus narazil.

Jen pár kilometrů severně od ostrova se nachází Exuma Cays Land and Cart National Park, což je mořský a zemský park, který nabízí návštěvníkům jedinečnou přírodní krásu a bohatství. Mnoho turistů přijíždí na ostrov San Salvador Island právě kvůli tomuto národnímu parku. Zde můžete vidět různé druhy ptáků, vzácné rostliny a také mnoho překrásných ryb a korálů.

Na ostrově si také můžete prohlédnout různé historické památky. Například kostel St. Luke's Anglican Church, který je jednou z nejstarších budov na Bahamách, či rekonstruované domy z dob osidlování ostrova Evropany.

Pokud hledáte dovolenou na exotickém místě plném krásy a relaxace, San Salvador Island na Bahamách je pro vás tou pravou volbou. Nádherné pláže, podmořský svět bohatý na život a historické památky poskytují nezapomenutelný zážitek. Navíc přes San Salvador Island projíždí hlavní cesta, která vás přivede na mnoho dalších krásných ostrovů a míst přírodního bohatství Baham. Užívejte si přírodní krásu ostrova, historii a klid, který vám San Salvador Island nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy San Salvador Island


1. Jak se dostanu na San Salvador Island na Bahamách?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Nassau, hlavní město Baham. Po příletu do Nassau se můžete dostat na San Salvador Island buď letecky nebo trajektem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na San Salvador Island?
Odpověď: Na ostrově San Salvador najdete několik krásných pláží, jako například French Bay Beach, Grotto Beach nebo Fortune Beach.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit San Salvador Island?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu San Salvador Island je mezi prosincem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a déšť je méně pravděpodobný.

4. Co si vzít s sebou na San Salvador Island?
Odpověď: Doporučuje se vzít si plavky, opalovací krém, lehké oblečení, sandály, ručníky a ochranné prostředky proti komárům.

5. Jaké aktivity a atrakce jsou na San Salvador Island k dispozici?
Odpověď: Na ostrově si můžete užít šnorchlování, potápění, rybaření, plavání s delfíny, objevování jeskyní a návštěvu historických památek, jako je Columbus Monument.

6. Kam se ubytovat na San Salvador Island?
Odpověď: Na San Salvador Island najdete různé možnosti ubytování, včetně malých hotelů, plážových resortů a pronájmu soukromých domů či apartmánů.

7. Jaké jsou místní speciality bahamské kuchyně na San Salvador Island?
Odpověď: Mezi oblíbené speciality bahamské kuchyně na ostrově patří závitky z Baham, rybí pokrmy, šťavnaté exotické ovoce a bahamský rum.

8. Jaké jsou nejlepší místa pro šnorchlování a potápění na San Salvador Island?
Odpověď: Nejlepšími místy pro šnorchlování a potápění na San Salvador Island jsou například pláž Sandy Point, Grotto Wall, Pigeon Creek nebo Grouper Hole.

9. Kolik stojí stravování na San Salvador Island?
Odpověď: Ceny stravování na San Salvador Island se mohou lišit v závislosti na typu restaurace a jídla, ale obvykle jsou střední až vyšší.

10. Jak dlouho by měla být plánována návštěva San Salvador Island?
Odpověď: Na San Salvador Island si můžete užít krátkodobou dovolenou na několik dní, ale pokud chcete prozkoumat více atrakcí a relaxovat na pláži, doporučuje se pobyt na týden nebo déle.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy jsou archipelag, který se nachází v Atlantském oceánu a jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysově modrými vodami a koralovými útesy. Jedním z jeho nejvýznamnějších ostrovů je San Salvador Island, který láká návštěvníky z celého světa.

San Salvador, původně pojmenovaný Watling Island, je součástí Bahamských ostrovů. Leží na východě archipelagu a je nejvýchodnějším ostrovem v celé zemi. Má rozlohu přibližně 163 čtverečních kilometrů, což ho řadí mezi menší ostrovy na Bahamách.

Při příletu na San Salvador Island se návštěvníci ihned zamilují do jeho malebného a nedotčeného prostředí. Zdejší pláže patří k nejkrásnějším na celých Bahamách. Jemný bílý písek je zde jako samet a tyrkysově modrá voda přitahuje k opalování i k různým vodním aktivitám.

Jednou z nejznámějších pláží na San Salvadoru je Grotto Beach, která je skrytá uvnitř jeskyně. Tato překrásná pláž nabízí klidnější a intimnější atmosféru než ostatní pláže na ostrově. Je zde také možnost prozkoumávat okolní chráněné vodní oblasti a jejich bohatý podvodní svět. Výlety na potápění a šnorchlování jsou zde velmi oblíbené.

Pro ty, kdo preferují nerušený odpočinek, existuje na San Salvador Island mnoho luxusních letovisek a hotelů. Místní ubytovací zařízení nabízejí pohodlné a elegantní pokoje, často s nádherným výhledem na oceán. K dispozici jsou také bazény, fitness centra, lázně a restaurace, které slibují široký výběr jídel z místní kuchyně.

San Salvador Island je také zajímavým místem pro vědce a milovníky přírody. Kolem ostrova se nachází několik chráněných mořských oblastí, jako je například Cape Eleuthera Institute, kde se provádí výzkumy ohledně ochrany korálových útesů a mořského života. Některá letoviska nabízejí výlety za účelem pozorování a seznamování se s místními ekosystémy.

Samozřejmě, že návštěva San Salvadoru není omezena pouze na pláže. Ostrov nabízí také historické památky, jako je muzeum Kristofera Kolumba, které připomíná jeho přílet na Bahamy v roce 1492. Návštěvníci se tu dozví mnoho zajímavostí o historii ostrova a o jeho významu pro Kolumbovy objevitelské plavby.

Letenky na San Salvador Island jsou snadno dostupné z mnoha destinací po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm je Nassau na Bahamách, odkud lze doletět na San Salvador do 30 minut. Díky své kráse a přístupnosti si tento ostrov získává stále větší popularitu jako turistický cíl.

Pokud toužíte po dovolené na nádherných plážích s tyrkysovou vodou a příležitostí objevovat zázraky podvodního světa, San Salvador Island je pro vás tím správným místem. Zarezervujte si letenku na Bahamy a zažijte nezapomenutelný relaxační dovolenou na tomto překrásném ostrově.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách