Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bahamy Exuma Cays

Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Exuma Cays


1) Jaké aktivity jsou nejpopulárnější v oblasti Exuma Cays na Bahamách?
- Nejoblíbenější aktivity jsou potápění, šnorchlování, plavání s prasaty na pláži Pig Beach, návštěva odlehlých pláží, rybaření a loďkářské výlety.

2) Jak se dostanu na Exuma Cays?
- Nejjednodušším způsobem je let letadlem na letiště Exuma International Airport na ostrově Great Exuma, odkud je možné si pronajmout vozidlo a jet severním směrem do Exuma Cays. Existují také lodní dopravní společnosti, které zajistí přepravu lodí.

3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Exuma Cays?
- Nejlepší čas na návštěvu je od prosince do dubna, kdy je sušší a pohodlnější počasí.

4) Kde mohu najít ubytování na Exuma Cays?
- Ubytování je k dispozici na hlavním ostrově Great Exuma nebo na menších ostrovech v Exuma Cays. Existují různé druhy ubytování, jako jsou hotely, apartmány, vily a luxusní resorty.

5) Můžu plavat s prasaty na Pig Beach?
- Ano, Pig Beach je populární turistická atrakce, kde je možné plavat a fotografovat se s prasaty na pláži. Nicméně je důležité dodržovat zásady udržitelného cestovního ruchu a nekrmit prasata nevhodnými potravinami.


Počasí Bahamy Exuma Cays


Bahamy jsou známé jako jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst na světě. Pokud navštívíte Exuma Cays, budete mít příležitost objevit jedinečné krásy těchto ostrovů a možná i zažít neuvěřitelné počasí, které zde panuje.

Počasí na Bahamách je převážně teplé a slunečné po celý rok. Teploty se pohybují mezi 20 až 32 stupni Celsia. Nejteplejší období je od června do září, kdy teploty mohou dosáhnout až 32 stupňů Celsia. V těchto měsících se tedy hodí chodit na pláž a užívat si slunce.

Na Bahamách se vyskytuje sezónní hurikánové období, které trvá od června do listopadu. Toto období je doprovázeno zvýšenou vlhkostí a nebezpečím tropických bouří, které mohou zasáhnout i Exuma Cays. Proto je dobré být připraven na případné změny počasí a postupovat podle doporučení místních úřadů.

Pro turisty je nejlepší období k návštěvě Baham jsou období zimy a jara, kdy většinou panuje slunečné a teplé počasí s mírnými větry.

Na Exuma Cays si můžete užívat pláže, křišťálově čistou vodu a krásné slunné počasí. V blízkosti Exuma Cays se nachází mnoho malých ostrovů, které stojí za návštěvu a objevování.

Pokud se rozhodnete navštívit Exuma Cays, vyhledejte si předem informace o aktuálním počasí a dodržujte doporučení místních úřadů. Užijte si nádhernou přírodu a relaxujte na slunečné pláži.


Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy: Exuma Cays - Klenot Karibiku

Bahamy jsou synonymem pro nádherné pláže, azurové moře a nezapomenutelné dovolené. Mezi nejvíce kouzelné a exkluzivní místa na Bahamách patří Exuma Cays, malý řetězec ostrovů v Karibském moři, který se stal rájem pro stoupence luxusního relaxování a příznivce neopakovatelných přírodních krás.

Exuma Cays je skupina více než 365 ostrovů a malých ostrůvků, včetně Velkého a Malého Exuma, které se nachází jen pár kilometrů na jihovýchod od hlavního bahamského ostrova New Providence. Tato oblast je jedinečná svým biodiverzitou, slavnými plážemi a fascinujícími modrozelenými lagunami.

Hlavním lákadlem Exuma Cays je nezpochybnitelně neuvěřitelně modrozelené moře, které je jedním z nejjasnějších a nejčistších na světě. Jeho teplá a průzračná voda vás okouzlí na první pohled a vás přitáhne, abyste do ní vstoupili. Nejlepší způsob, jak se ponořit do této malebné vodní říše, je pronajmout si loď a prozkoumat skrytá zákoutí a zátoky ostrovů.

Při plavbě mezi ostrovy Exuma Cays narazíte na jedno z největších přírodních divů – Pláž prasat (Pig Beach). Tato pláž je domovem divokých prasat, které rády plavou s turisty a baví se v přítomnosti návštěvníků. Je to zcela jedinečná zkušenost, která vás uchvátí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.

Dalšími charakteristickými přírodními krásami jsou Exuma Cays jsou obří korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů mořských živočichů. Potápěči zde najdou jedinečnou příležitost objevovat úchvatné podmořské scenérie, setkat se s delfíny a plavat s neškodnými žraloky.

Pro milovníky vodních sportů jsou Exuma Cays zdrojem zábavy a dobrodružství. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění, rybolov, jízdu na dálnici nebo jetovým skútrem. Pro ty, kteří se chtějí na chvíli odpojit od každodenního shonu města, jsou Exuma Cays ideálním místem na relaxaci na pláži až do západu slunce.

Není divu, že Exuma Cays se staly oblíbenou destinací nejen pro nadšence dovolených v Karibiku, ale také pro celebrity, které hledají soukromí a odpočinek. Například slavný herec Johnny Depp má soukromý ostrov na Exuma Cays. Jelikož Exuma Cays nabízí pohodlnou dostupnost, můžete se sem dostat letecky z New Providence během pár minut letu.

Letecká přeprava na Exuma Cays je pohodlná a mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety na ostrovy. Můžete si vybrat mezi velkými leteckými společnostmi, jako je American Airlines, nebo dát přednost menším společnostem, které nabízejí specializované služby a charterové lety.

Takže pokud plánujete návštěvu Baham a chcete zažít opravdový ráj na zemi, nezapomeňte zařadit Exuma Cays do svého itineráře. Toto okouzlující místo vás překvapí svou přírodní krásou, klidem a dokonalým únikem od každodenního života. Stačí si rezervovat letenku, obléci si plavky a připravit se na jedinečný zážitek na ostrovech Exuma Cays.


Dovolená Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou malý souostroví na jihozápadním pobřeží Baham, které nabízejí nádherné bílé pláže, tyrkysově modrou vodu a širokou škálu aktivit na pobřeží i pod hladinou moře.

Když se řekne Bahamy, většina lidí pravděpodobně napadne slavný ostrov Nassau. Nicméně, pokud hledáte klid a přírodní krásu, Exuma Cays jsou jasnou volbou.

Souostroví se skládá z přibližně 365 ostrovů a malých ostrůvků a je rozprostřeno na více než 200 kilometrech. Největším ostrovem je Great Exuma, který je také hlavním zdrojem pro tamní turistický ruch.

Nejvíce turistů vyhledává Exuma Cays pro své úchvatné pláže. Pláž Moriah Harbour Cay patří mezi nejvíce fotografické pláže na světě, díky jejím nádherným písečným dúnám a křišťálově čisté vodě. Další pláž, Tropic of Cancer Beach, byla pojmenována podle rovníku a nabízí nádherné výhledy na západ slunce.

Pokud hledáte nějakou dobrodružnou aktivitu, můžete se věnovat odvážným vodním sportům, jako je například kitesurfing či windsurfing. V Exuma Cays najdete i národní park s možností potápění a pozorování místních rysů a žraloků.

Další vynikající možností, jak si užít Bahamy Exuma Cays, je výlet lodí. Existuje mnoho agentur, které nabízí výlety po souostroví a doprovodí vás k nejkrásnějším místům v oblasti. Vojáci můžete navštívit i opuštěný ostrov Allen Cay, kde se můžete setkat s ještěrkou iguánou Bahamskou, která je endemickým druhem této oblasti.

Celkově lze říci, že Bahamy Exuma Cays jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, nádhernou přírodu a krásné pláže. Bez ohledu na to, zda jste vášnivými potápěči, dobrodruhy, nebo jenom hledáte klidné místo, kde si odpočinout, Exuma Cays určitě stojí za to navštívit.


Ubytování Bahamy Exuma Cays


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě a na ostrovech nalezených v Exuma Cays najdeme některá z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších letovisek na Bahamách. Jestliže hledáte luxusní dovolenou v tichosti a klidu v této oblasti, pak jsou dvě nejlepší volby Little Farmer’s Cay a Staniel Cay.

Little Farmer's Cay

Jeden z nejmenších ostrovů v Exuma Cays, Little Farmer’s Cay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v klidné atmosféře obklopené přírodou. Zdejší uvízlé rybářské vesnice jsou jedinečnou atraktivitou jak pro domácí tak i pro zahraniční turisty, kteří se chtějí setkat s pohostinnými obyvateli ostrova.

Kromě toho zde najdete mnoho turistických atrakcí jako příležitosti pro potápění nebo šnorchlování v průzračných vodách, kajakování a další sportovní aktivity. Vítanou zastávkou jsou ostrovy s divokými prasaty, které rozhodně stojí za návštěvu.

Luxusní ubytování na Little Farmer’s Cay sestává především z vil a soukromých domů. Tyto vily, které poskytují exkluzivní ubytování s nádherným výhledem na oceán, často obsahují vlastní bazén a pláž. Pokud si vyberete tuto lokalitu, můžete si být jisti, že vaše dovolená zde bude úplně dokonalá.

Staniel Cay

Staniel Cay je další oblast, která se často objevuje na seznamu doporučených ostrovů v Exuma Cays. Tento ostrov je jedním z nejvíce zábavných a rozmanitých míst k pobytu. Zde najdeme písečné pláže s nevšedním zážitkem interakce s divokými místními prasaty. Můžete také navštívit mayský chrám v Williams Town nebo rybářskou vesnici v Barraterre.

Luxusní ubytování v Staniel Cay zahrnuje hotely, vily a apartmány, které vám poskytují pohodlné a prostorné ubytování. Většina zařízení na ostrově nabízí vlastní servis – například čištění a úklid - aby vaše pobyt byl více komfortní.

Exuma Cays je místem, kde se můžete těšit na okouzlující přírodu, zajímavou historii, kulturní akce a tichou atmosféru. Luxusní ubytování v Little Farmer's Cay a Staniel Cay poskytují perfektní možnost k poznání a prožití tohoto úchvatného místa. Jestliže hledáte klidnou dovolenou s vysokým komfortem a moderním vybavením, Exuma Cays je ideální volbou pro vás.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách