Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Níže je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se ostrovů Whitsunday v Queenslandu, Austrálie:

1. Jak se dostat na Whitsunday Islands?
- Nejbližší mezinárodní letiště je v městě Proserpine, které leží asi 30 minut jízdy autem od přístavu Airlie Beach. Z letiště Proserpine je možné si pronajmout auto nebo využít kyvadlovou dopravu do Airlie Beach, odkud lze dále cestovat lodí na ostrovy Whitsunday.

2. Jaké aktivity lze na ostrovech Whitsunday dělat?
- Na ostrovech lze provozovat mnoho aktivit, jako je šnorchlování, potápění, plachtění, rybaření, pěší turistika, pikniky na pláži atd. Nejznámější aktivitou je však návštěva Whitehaven Beach, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě.

3. Kdé se ubytovat na Whitsunday Islands?
- Na Whitsunday Islands je možné se ubytovat buď v luxusních letoviscích a rezortech na ostrovech Hayman, Hamilton nebo Daydream, nebo v přístavním městě Airlie Beach, které nabízí různé ubytovací možnosti od hotelů po kempování.

4. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Whitsunday Islands?
- Nejlepší období na návštěvu Whitsunday Islands je od května do října, kdy panuje příjemné počasí. Během australského leta (prosinec až únor) může být velmi horko a vlhko, zatímco během australského zimy (červenec a srpen) může být chladnější a občas se vyskytují deště.

5. Jak dlouho bych měl zůstat na Whitsunday Islands?
- Doporučuje se zůstat alespoň několik dní, abyste stihli si užít všechny hlavní atrakce. Pokud si chcete například vychutnat Whitehaven Beach a udělat si výlet na ostrov Great Barrier Reef, měli byste plánovat delší pobyt, například tři až pět dní.

6. Jaké jsou možnosti stravování na Whitsunday Islands?
- Většina letoviscí a rezortů na ostrovech nabízí restaurace a bary, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo a nápoje. V přístavním městě Airlie Beach je také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí, které se týkají Whitsunday Islands v Queenslandu, Austrálie. Pokud máte další otázky, obraťte se na místní turistickou kancelář nebo prohlédněte si online průvodce ostrovy.


Dovolená Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Australský kontinent je jednou z největších turistických destinací na světě. Kdokoli se rozhodne navštívit toto rozmanité místo, bude nadšen neobyčejnou přírodou, skvělými plážemi, úchvatné flórou i faunou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro cestovatele a milovníky přírody jsou ostrovy Whitsunday Islands v Queenslandu.

Whitsunday Islands se nacházejí v tropickém pobřeží Queenslandu, které je vzdálené přibližně 2 000 kilometrů od australského města Sydney. Tato oblast je známá díky překrásným plážím, jedinečnému korálovému útesu s množstvím různých druhů tropických ryb a mořských živočichů i mořskou faunou na březích pláží.

Whitsunday Islands se rozkládají na rozloze 200 000 hektarů, z toho přibližně 70 % tvoří chráněné mořské území. V této oblasti najdete přes 70 pláží a azurové vody, které jsou prostě k neuvěření. Whitsunday Islands je rovněž největším ostrovským národním parkem Queenslands a nabízejí spoustu příležitostí k rybaření, vodním sportům, šnorchlování i potápění.

Mezi nejznámějšími plážemi patří například Whitehaven Beach - bílá písečná pláž, která se řadí mezi jedny z nejvíce fotografovaných na světě, nebo pláž Catseye Beach, kde najdete mnoho možností k aktivitám. Na těchto plážích se můžete nechat hřát na slunci, koupat se v moři nebo se procházet po pláži a kolem pobřeží.

Mezi další nejvýznamnější turistické atrakce patří také Hamilton Island, který je největším ostrovem Whitsunday Islands. Na tomto ostrově se nachází mnoho luxusních hotelů, restaurací a sportovních center. Hamilton Island je také populární pro svůj zábavní park WildLife Hamilton Island, kde máte možnost potkat a pozorovat řadu zvířat, včetně koal, klokana nebo krokodýlů.

Více než 92 % turistů přijíždí na Whitsunday Island za účelem prozkoumání korálového útesu při potápění nebo šnorchlování. Řada turistických lodí nabízí pravidelné výlety k Great Barrier Reef a umožňují cestovatelům prozkoumat tento nadějný korálový útes. Nejlepší doba k návštěvě Whitsunday Islands jsou od června do srpna, kdy je podnebí velmi teplé a slunce bývá maximálně vysoko.

Whitsunday Islands lze navštívit po celý rok, ale kvůli variování počasí a deštivým sezónám se doporučuje navštěvovat tento ostrov v zimních měsících. Při návštěvě Whitsunday Islands si samozřejmě nezapomeňte vzít fotoaparát. Je to jedno z nejkrásnějších míst na světě a zajisté se budete chtít s přáteli a rodinou podělit o nádherné zážitky a dojmy.

Výlet na Whitsunday Islands je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci pobytu na plážích s možnostmi pro další aktivity a zážitky. Ostrov nabízí procházky po divokých lesích, šnorchlování, potápění, vodní lyžování, jízdu na surfu na vlnách, ale také pěší turistiku a navíc i příležitost k dobrodružství na překrásných útesech.

Whitsunday Islands je tedy rájem pro ty, kteří hledají relaxaci na bílé písčité pláže s neuvěřitelnými výhledy na modré vody Pacifiku. Pokud hledáte aktivní dovolenou v přírodním prostředí, kde se budete cítit svobodně a daleko od každodenního shonu a stresu, pak toto místo je ideální pro vás. Navštivte Whitsunday Islands a objevte krásy Austrálie, které vám připraví nezapomenutelný zážitek a relaxaci.


Letenka Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands jsou skupinou tropy obklopených ostrovů, které jsou jedním z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších přírodních rájů na světě. Nacházejí se v jižním Korálovém moři, asi 900 kilometrů severně od Brisbane, v australském státě Queensland.

Tyto ostrovy, známé také jako Whitsundays, jsou jednou z nejžádanějších turistických destinací v Austrálii a přitahují miliony návštěvníků každý rok. Sestávají z 74 ostrovů, z nichž pouze několik je obydlených. Tyto ostrovy jsou proslulé krásnými bílými písečnými plážemi, jasněmodrou vodou a nádherným korálovým útesem.

Jeden z nejvíce obdivovaných ostrovů na Whitsunday Islands je Hamilton Island. S luxusními letovisky, plážemi v písku a korálovým útesem nabízí turistům nezapomenutelný zážitek. Mnoho návštěvníků si z rezortu užívá jedinečný výhled na slavný Bílýhaven Beach - pláž, která byla zvolena jako jedna z nejkrásnějších pláží na světě. Ostrov Hamilton je také výchozím bodem pro výlety lodí na jiné ostrovy Whitsundays.

Dalším oblíbeným ostrovem je Hayman Island, který je známý svým luxusním letoviskem a exkluzivními aktivitami. Tento ostrov je oblíbeným cílem poslov, celebrity a světových lídrů, kteří si chtějí užít odlehlého a soukromého ráje.

Whitsundays jsou také známé svou bohatou divokou přírodou. Ostrov Hook Island nabízí možnosti pro potápění a šnorchlování v jednom z nejlepších korálových útesů na světě. Návštěvníci se mohou potápět do korálových zahrad a pozorovat rozmanitost života pod vodou, včetně žraloků, rejnoků a krásných tropických ryb.

Dalším oblíbeným místem je Heart Reef, který je jedním z nejslavnějších přírodních útvarů v Austrálii. Tento korálový útes má tvar srdce a je jedním z nejvyhledávanějších míst na svatební fotografie a pro romantické výlety.

Návštěvníci mohou Whitsunday Islands objevovat různými způsoby. Mnoho lidí si pronajímá soukromé jachty nebo katamarány, aby plavalo po ostrovech a objevilo skryté zátoky a pláže. Další možností je vzít si jednodenní plavbu nebo vrtulníkový let nad ostrovy, který nabízí úchvatný pohled zvýšený nad mořskou hladinu.

Od objevování modré laguny až po šnorchlování v korálových útesech, Whitsunday Islands nabízí návštěvníkům zážitky a scenérie, které neexistují nikde jinde na světě. Pokud se rozhodnete navštívit tuto exkluzivní destinaci v Queenslandu, bude to zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Ubytování Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands je skupina 74 ostrovů nacházející se v Queenslandu, Austrálii. Tento úchvatný ráj nabízí neuvěřitelné přírodní krásy, jako jsou bílé pláže, tyrkysově modré moře a korálové útesy. Výjimečná poloha těchto ostrovů blízko Velkého bariérového útesu je dělá ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování.

Když přijedete na Whitsunday Islands, nebudete zklamáni možnostmi ubytování. Ostrovy nabízejí širokou škálu možností, od útulných plážových chat a kempů až po luxusní hotely a letoviska. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, vždy naleznete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám.

Pokud se rozhodnete zůstat v jednom z luxusních hotelů, budete mít na výběr z pestrobarevné palety zařízení a aktivit. Tyto hotely mají vynikající vybavení, včetně bazénů, spa, restaurací a dokonce i vlastních soukromých pláží. Budete se moci těšit na prvotřídní pohostinnost a profesionální služby, které vám zpříjemní pobyt na tomto tropickém ráji.

Pro ty, kteří hledají více ekonomickou možnost, jsou zde také chatky a kempy, které nabízejí jednodušší, ale stále pohodlné ubytování. Mnoho z těchto zařízení je přímo u pláže, což znamená, že budete mít přímý přístup k nádherným vodám a aktivitám, jako je šnorchlování a surfování.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ ubytování, nenechte si ujít některé z nejpopulárnějších aktivit na Whitsunday Islands. Jednou z nejznámějších atrakcí je plavba na jachtě kolem ostrovů. Můžete si pronajmout jachtu s posádkou, která vás provede po překrásných plážích a korálových útesech, nebo si dokonce pronajmout vlastní motorovou loď a prozkoumat okolí sami.

Další populární aktivitou je navštívit Velký bariérový útes. Existuje mnoho možností, jak tento přírodní zázrak poznat, včetně potápění, šnorchlování a vyhlídkových letů. Nejbližší část útesu je jen krátkou plavbu lodí od Whitsunday Islands, takže si můžete snadno zarezervovat výlet, který vám umožní objevovat nádhernou biodiverzitu tohoto místa.

Celkově řečeno, Whitsunday Islands nabízí neuvěřitelné ubytování a rozmanité aktivity, které vám poskytnou nezapomenutelný pobyt v Austrálii. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní letovisko nebo jednodušší kempování u pláže, toto místo vám určitě poskytne zážitky a vzpomínky na celý život. Přijďte a objevte tuto australskou perlu sami!


Počasí Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands jsou jednou z nejkrásnějších destinačí na australském pobřeží. Tento souostroví se nachází v Queenslandu a je tvořeno třiapadesáti ostrovy, z nichž největší jsou Hamilton, Hayman a Daydream Island.

Počasí na Whitsunday Islands je v období listopad až duben velmi horké a vlhké s průměrnou teplotou mezi 27-32°C. V létě zde bývají vysoké teploty, které se pohybují okolo 35°C a v noci klesají na 25°C. V tuto dobu je dobré si vzít s sebou lehké oblečení, klobouk či čepici, sluneční brýle a krém na opalování. V zimních měsících teploty klesají na průměrných 22-25°C, ale stále zůstávají příjemné pro turisty.

Období od května do října je nejdůležitějším obdobím pro zimní turistiku na Whitsunday Islands. V této době jsou teploty mírnější a průměrná teplota se pohybuje okolo 23-25°C. V tomto období se také snižuje riziko cyklonů a dešťových přívalů.

Pokud se vydáte na Whitsunday Islands, neměli byste se spoléhat jen na slunečné počasí. Vítr, déšť a bouřky patří k tomuto regionu, takže si určitě přibalte vhodné oblečení i pro deštivé dny. Voda na zdejších plážích je velmi čistá a příjemná na koupání. Teplota vody se pohybuje mezi 23-28°C po celý rok

Celkově lze tedy říci, že počasí na Whitsunday Islands je velice příjemné a nabízí ideální podmínky pro dovolenou v každém ročním období. Stačí se ovšem na krátkou dobu připravit proti všem situacím.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách